» »

Windows 2012 in RDS

Windows 2012 in RDS

seba75 ::

RDS Remote desktop services je Super zadeva, če imate uporabnike na terenu in bi radi, da varno dostopajo do neke korporativne aplikacije (ali namizja).
Ko sem postavil prvi Server 2012 sem naletel na nekaj neprijetnih presenečenj. Prva je bila z licenciranjem. S serverjem ne pride več 5 user calov. Ker smo delali novo namestitev (zamenjali smo server 2003) in imamo kar nekaj izkušenj z Serverjem 2008 in 2008R2 ter imamo postavljen tudi kak server 2011 smo zadevo postavljali na pamet.
NAPAKA!!! Stvari so drugačne in se je treba stvari lotiti drugače. razen RDS smo z malo iznajdlivosti vse sorazmerno hitro osvojili in rešili. Težava pa je nastala, ko RDS ni hotel na DC (domenski kontroler). V navodilih je MS zapisal, da ni priporočljivo dajati RDS na DC. Ne glede na to smo za malo podjetje to hoteli narediti. Nismo mogli inštalirat komponente Connection Broker. Ta ne gre na DC!!! Pred kakim tednom so to zapisali tudi tehniki na MS forumih. Našel sem nekaj načinov, za katere nekateri trdijo, da delujejo. Po nekaj korakih sem opazil, da stvari niso, kot so jih opisovali.
In sedaj k rešitvi (v kratkem):
    Ker imamo Server postavljen virtualno na ESXi smo z licenco Windows Server 2012 pokriti še za eno virtualno instanco (torej 2 x Windows Server 2012).

    Drugega smo postavili in ga naredili v DC

    Prvi strežnik smo "podrli kot DC"

    Prvi strežnik smo pridružili k domeni kot domenski server

    Na prvem strežniku odstranili in ponovno naložili komponente RDS (vse)

    Dodali smo licence

    V Overview smo povezali role s strežnikoma

    Do sem je vse izgledalo, kot mora

Čeprav je bilo vse v redu se licence niso povezale z RDS. Javljalo je, da ni izbran Licencing mode per user ali per device. Večkrat smo ponovno instalirali licence, aktivirali licence, jim spremenili mode iz user v device pa nič. Če smo šli gledat v RD Licencig Diagnoser smo imeli na voljo 0 licenc. Imeli smo še nekaj periode Grace mode, ki pa se je iztekla in (komaj takrat) smo zadevo predstavili MS strokovnjakom. V roku dveh dni smo dobili navodilo, ki je pomagalo.


Navodilo je na Technetu in je ena vrctisa kode v Power shellu. Stavek je:
set-RDLicenseConfiguration LicenseServer @("Prvi.server") -Mode PerUser -ConnectionBroker Prvi.server

"Prvi.server" je seveda treba zamenjati s FQDN pravega serverja. Očitno ni čisto res, da se vse kar naredimo v čarovnikih in GUIju direktno preslika v PowerShell in se potem zažene; drugače bi mi imeli licence ža davno nazaj porihtane.
Upam, da sem komu prihranil kako neprespano noč polno frustracij in piva (pivo je boljše brez frustracij).
Avtomatizacija povsod <a href="http://www.pametnidom.si">www.pametnidom.si</a>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konec podpore za Windows 7/8.1 na novih procesorjih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9328584 (24108) konspirator
»

Rešitev za sproten backup 40-ih računalnikov

Oddelek: Programska oprema
445577 (3833) aleksander10
»

ownCloud vs Dropbox (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
11420333 (17045) Lonsarg
»

Težave z uveljavljanjem GPO-jev

Oddelek: Operacijski sistemi
91320 (699) b3D_950
»

workgroup -> domena

Oddelek: Omrežja in internet
374548 (3366) bastadu

Več podobnih tem