» »

Windowsi ne 'vidijo' diska

Windowsi ne 'vidijo' diska

blblb ::

No jest mam en problem.
Mam 2 WD diska(oba sta 80Gb), na enem so windowsi in moje stvari na drugemu pa stvari od enega prijatelja. Problem je da Windowsi vidijo ta disk od prijatelja v Device Managerju vendar ne najdejo nobene particije na njemu in pod Lastnostmi diska pise da je:

Type: Dynamic
Status: Foreign
Partition Style: Master Boot Record (MBR)

Mene zanima ce se da na kaksen nacin to popravt brez da bi izgubil podatke na njemu.

Lp

bmen ::

Kako imaš nastavljene jumperje na diskih,

Mogoče bo pomagalo, če daš vsakega na svoj kanal.

Če lahko butaš sistem v dosu (zagonska od win98) poglej z fdiskom ali vidiš oba diska (v kolikor imaš FAT32).

Drugače poglej v Control panel -> administrative tools -> Computer managment ->Disk managment - poglej če ti ga vidi in kakšno je stanje particij na tem disku.

Soldier ::

Ja ni recen da je stvar samo v prmikanju jumperjev, torej en disk mora bit na master drugi na slave, ampak pogje se v bios kako mas tam nastiman, kajti mozno je da je bil en kanal zdej nastavlen na NONE, tko da ti ga ne bo zaznal, ce to ne spremenis, je pa mozna se ena pizdarija u zvezi z win 9x in podporo velikih kapacitet diskov....

blblb ::

jumperji so bli nastavljeni na Slave in Master tko da tukej ne vidim problema sem pa vidu pod Control panel -> administrative tools -> Computer managment ->Disk managment da se da disk spremeniti nazaj na Basic sam zgleda da se tega ne da spremeniti brez izgube podatkov.
V BIOS-u je pa tud use tko kt more bit(oba diska lepo zazna)

Hvala za vajino pomoc

W|ndKiller ::

Jst tud mam en problem glede nevidenja diska

Na mojem računu xpji ne vidijo še enega westerndigitalca,pa vseen v computer managerju pišejo 2 particiji, medtem ko na očetovem računu pa lepo pokaže particiji (tolko kot jih mam nrjenih na tistem hddju)
Prvo je blo tko, da sm na novo mogu hdd dodal (dodal preko očetovega računa), tam vse naredil da dela, ko pa pri meni naredim isto ni nikakor drugače pa ni 0.


So mogoče kakšne ideje ?????

Hvala lepa




p.s.: Tudi Partition Magic 8 vidjo te 2 particije,....
.: Nuclear Power Boys - Ultras Krško :.

Zgodovina sprememb…

W|ndKiller ::

Pubje to je NUJNO :)) čimprej bi rad zrihtu ta problem,ker nucam plac :)
.: Nuclear Power Boys - Ultras Krško :.

ToniT ::

Start->run->diskmgmt.msc
Tam si nastaviš particije po želji.

W|ndKiller ::

to smo že nečkolkrat probal,...

samo vseen

na tem 2gem hddju sta particiji I in J. Za I piše poleg Zdrav še AKTIVNI, za J pa piše samo Zdrav.
Poleg tega lahko v start->run napiše j: in bo zagnalo particijo, explorer pa je ne pokaže (meni kot adminu, na drugem računu pa pokaže. Še tu kakšn trik??)


HVala
.: Nuclear Power Boys - Ultras Krško :.

novi ::

Start > Control Panel > Add Hardware > Potem si pa izmed ponujenih izberi disk in klikni O.k. in boš disk videl :)

Ps.: Pri meni je to vedno delalo; Nevem pa zakaj to XP-ji ne neredijo samo, saj se mi je ze 2x zgodilo, da sem ga moral sam klikniti.

W|ndKiller ::

Žal že tudi ta opcija izcuzana :'( pa vse v device managerju pokaže oba diska, tudi v partition magicu,v winsowem upravljalcu diskov kakopak. Samo v explorerju pa ni teh dveh particij nikjer.



Wincomander lepo pokaže še te dve particiji, -> nekaj bi znalo bit z explorer.exe narobe
.: Nuclear Power Boys - Ultras Krško :.

ToniT ::

Lahko probaš še to:
desni klik na disk (particijo)->properties->Hardware->izbereš disk, zopet properties->volumes in klikneš na populate.

W|ndKiller ::

Pa žal tudi ta opcija že bla narjena,
to opcijo sm prvic naredu na unem drugem računu, potem ko sm dodal hardware, sm dau tam populate in je potem cmp zahteval ponovni zagon mašine ->sedaj sta v unem računu lepo vidni obe particiji.

nic kaj ne pomaga ??
.: Nuclear Power Boys - Ultras Krško :.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IDE master / SATA slave

Oddelek: Strojna oprema
312976 (1290) Duhec
»

izdelava particij

Oddelek: Operacijski sistemi
122979 (2677) agent006
»

wd 500gb

Oddelek: Pomoč in nasveti
151385 (1083) Zimavc
»

Partition Magic ... prosim za par nasvetov

Oddelek: Programska oprema
111143 (1007) Ch4N93
»

Priklop sata diska z ata!!

Oddelek: Strojna oprema
102044 (1768) Jakka

Več podobnih tem