» »

Priklop sata diska z ata!!

Priklop sata diska z ata!!

Fuhrer ::

Imam en problem kupil sem 200gb velik sata disk in sedaj ce priklopim oba starega ata in novega mi zazna samo starega novega pa ne ce pa starega izklopim mi novi dela cisto normalno samo rad bi da bi diska delal skupaj da bi imel vec prostora ...:8)

SisQ ::

Zdravo...
Ravno sem nameraval postavit isto vprašanje. Pričakujem nov računalnik, kateri bo imel SATA disk. Stari računalnik sem prodal in obdržal 160 Gb ATA disk katerega sem mislil dodat v novi računalnik.
Na SATA bo sistem itd...itd..., na ATA pa samo filmi in glasba.

Ali bodo kakšni problemi, ker bo eden SATA drugi pa ATA?

V naprej hvala...


zee ::

problemov ne bo, kljub temu pa poglej v biosu, kateri disk je zagonski (sata ali ata).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Fuhrer ::

PROBLEMI SO!! Meni ne dela ce imam oda diska prikopljena samo ata je delujoc !!! Ali bi kdo znal povedat kaj naj naredim??

Azrael ::

Bo potrebno povedati več podtkov.

- tip matična plošče,
- kako točno imaš priklopjeno, kateri konektorji
- proizvajalci diskov
...

Skratka čim več, s temi skopimi podatki, ki si jih povedal, lahko samo ugibamo.
Nekoč je bil Slo-tech.

RC14 ::

Jaz imam ATA 160GB in SATA 250GB pa dela brez problema. Mlatična pa je NF4 DFI.
Malo povejte kiro plato imate.
pa mogoče Fuhrer ,imaš v v biosu naštimano Sata enabled?


Lp

everyone ::

V bistvu ne bi smelo biti problemov. Sam imam dva SATA diska, en IDE ind DVD zapisovalnik in vse dela OK. Če kaj ne dela probaj:
- zamenjaj BIOS z novejšim
- v BIOS-u poglej in nastavi prave stvari glede detekcije in zagonskega diska (v BIOSU moraš videti vse enote!!!)
- vprašaj proizvajalce osnovne plošče in diskov, če so zaznali kake nekompatibilnosti med njimi (meni osebno je enkrat 80G WD delal probleme in so mi z WD-ja poslali firmware za disk, ki je pofiksal kompatibilnost - NE POZABITE, naši računalniki so PC KOMPATIBILNI, HE HE)

everyone ::

Pozabil sem povdariti, da tisti 80G WD je na ostalih platah delal OK, razen na moji....

refosk ::

Pri Asusovih platah (imam p5gdc-v) moraš v biosu nastaviti pata+sata enabled

zajcek ::

Js mam tut podobn problem. V teh stvareh še nism tako izkušen, zato upam, da mi boste dobro svetovali...

Mam en SATA disk, primarni, na katerem mam OS. Dodal sm še en trdi disk ATA pa ga prklopu na IDE4 (v Device Manager mi ga zazna). IDE 2 je že zaseden. A ga naj prklopm na kakšen drug IDE al bo uredu? Pa zanima me še, kako naj formatiram in particiram ta ATA disk?

Hvala
Vaš zajček

Jakka ::

Fuhrer: ko imaš priklopljena oba diska, ali se sistem zažene? Če se, kar predvidevam, ti ne "vidiš" novega sata diska, ker na disku ni nobene particije. Odpri computer managment, nato disk managment in na sata disku ustvari eno ali več particij.

Zajcek: enako narediš ti, computer managment, disk managment in ustvariš particijo/e.

Bližnjic do computer managment je pa več, recimo:
- desni klik na my computer, manage
- start, run -> compmgmt.msc /s
- start, programs, accessories, administrative tools, computer managment
...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IDE master / SATA slave

Oddelek: Strojna oprema
312976 (1290) Duhec
»

Kako namestiti drugi SATA disk!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
10981 (778) Gapi
»

instalacija xpjev na 250gb disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
402290 (1653) PIII850
»

sata disk (Hitachi 7k250), namestitev

Oddelek: Strojna oprema
453189 (2213) Blind
»

Problem s SATA diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
8799 (761) Opkow

Več podobnih tem