» »

Dijak/študent za sodelovanje pri uresničitvi IT ideje

Dijak/študent za sodelovanje pri uresničitvi IT ideje

Sakew ::

Pozdrav,

Bom vse napisal kar tukaj ker vem, da se v kategoriji "Šola" zadržuje največ ljudi podobne starosti kot jaz (mladoletnik). Torej, dobil sem dokaj hudo idejo za neko novo spletno zadevo, zaenkrat še TOP SECRET =) in me zanima če je kdorkoli tukaj, ki bi si želel sodelovati. Potreboval bi predvsem nekoga z znanjem spletnega programiranja, večinoma PHP, Javascript in pa markup jeziki. Tudi kakršna koli druga znanja povezana z IT so dobrodošla. Sam se večinoma gibam v web designu zato nameravam prevzeti to vlogo. Torej, iščem nekoga, najraje dijaka ali mlajšega študenta (da smo si nekako enakopravni). Seveda ne iščem top shit programerja z nekaj letnimi izkušnjami ampak pač nekoga, ki se s tem ukvarja in ga zanimajo sveže ideje. Zadeva je zaenkrat le še pri ideji zato tudi iščem nekoga za uresničitev. Se pravi, ne gre za ponudbo za službo ampak iščem nekoga za sodelovanje. =)

Upam, da nisem edini pri teh letih, ki razmišlja o takih stvareh. Btw, hodim v 1.letnik srednje šole. ;)

LP

Marat ::

Na te top secret zadeve noben ne pali, dej bod mal resen.

Povej najprej koliko ljudi ti je že vnaprej plačalo za uporabo tvojega super-duper appa. Če je to neko konkretno število (s konkretno vsoto denarja), sem jaz za sodelovanje 8-)

Sakew ::

Sicer ne gre za app oz. aplikacijo. Zadeva bi bila na začetku pač web based. Btw, aplikacije, ki ustvarijo največ denarjo so večinoma zastonj ;)

Mr Johnny ::

Ja, za potrošnika. Ne pa za programerja.

Skratka iščeš nekoga, ki bo delal zastonj. Kul :D

Sakew ::

Ja, Mr Johnny prav imaš. :D Ne iščem neke vrste zaposlenega ampak nekoga za sodelovanje, torej enakovrednost in deljenje pač vsega kar pride na pol.

Mr Johnny ::

Sej je prav, da želiš uresničit idejo, je pa to po moje delo (tako kot si napisal) za kakšnega tvoje sošolca, da po pouku se usedeta za računalnik in delata.

Po forumu, študentov in navzgor ne išči, ker noben nebo delal zastonj. Dandanes je že skoraj umetnost preživeti, kaj šele kakšno sodelovanje brez plačila.

Pa veliko sreče pri ideji.

Sakew ::

Seveda ne iščem nekoga, ki bi od tega živel. Vsaj večina pri moji letih nima težav z lastnim preživetjem. Kot sem rekel: ne iščem ciljano študentov, vendar možnost ni izključena. Če vzamem tipičnega srednješolca, recimo sebe, imam dovolj časa, ne precej oz. dokaj malo denarja za uresničitev ideje, za preživetje pa mi zaenkrat še ni treba skrbeti. Kot si sam rekel glede sošolcev, sem že poskusil preko "pravih" prijateljev vendar se nekako ni obneslo. Saj če pogledamo, večina velikih stvari je nastala v garaži, med vrstniki, praktično brez ali z zelo malo denarja.

Isotropic ::

ce potem res hoces koga navdusiti za svojo idejo, jo razkrij tukaj in se bo mogoce kdo javil, da jo naredita.
ce bi pa rad bil skrivnosten, pa ne biti razocaran, ce te ne bo noben je.al 5%.

koneckoncev se ti jaz lahko oglasim na zs, da sem web dev itd., ti poves, za kaj se gre, jaz pa to napisem tukaj.
ni treba iti lih v specifike, ampak ce hoces dobiti koga, bos moral prej ali slej povedati, za kaj se gre.

Zgodovina sprememb…

Marat ::

Sakew je izjavil:

Sicer ne gre za app oz. aplikacijo. Zadeva bi bila na začetku pač web based. Btw, aplikacije, ki ustvarijo največ denarjo so večinoma zastonj ;)

Ne vem zdaj kaj ti razumeš pod pojmom app (aplikacija) - to ni le na telefonih, ampak tudi na spletu (web aplikacije). Napisal si spletna storitev, zato sem domneval da bo v igri nek web app, ne le statična spletna stran.

Ampak to niti ni bistveno. Ključno vprašanje zate je, ali si že dobil kaj uporabnikov - torej ljudi, ki so že rekli da bodo uporabljali tvojo storitev. Tako se preveri uporabnost svoje ideje, ker preden ne dobiš določenega števila testnih uporabnikov, se ti ne splača it delat storitve.

In pa, kot je že bilo omenjeno, ne skrivat svoje ideje, ker je itak 99% možnosti, da je slaba. Da boš pa ugotovil, ali spada med tisti 1% dobrih idej, pa boš moral o njej govoriti s potencialnimi uporabniki.

Torej, koliko uporabnikov že imaš? :)

Sakew ::

No, tu je očitno prišlo do nesporazuma. Ja vem, so tudi web aplikacije. Sam sem imel v mislih pač aplikacije za mobilne naprave. Nima veze.
Kar se tiče potencialnih uporabnikov, z nekaterimi osebami sem že govoril, ki bi jim storitev recimo prišla prav. Poudarjam, nekaterimi. Zaenkrat to ni bilo zelo veliko ljudi. (okoli 10). V to smer zaenkrat tudi še nisem zelo veliko razmišljal. Sem tuhtal glede neke testne baze uporabnikov vendar nič zelo resnega. Drugače vseeno hvala za namig ;)

Smurf ::

Eni tukaj pisete kot, da mora naresti aplikacijo, ki bo delala grozni profit, pomoje pa sploh ni glavni point v tem.

Ce ti uspe v 1. letniku gimnazije naresti nek malce vecji projekt je ze to kar precej velik uspeh in se bos pri tem naucil veliko stvari, kar je pomoje najpomembnejse. Tako da jaz ti bom zazelel veliko srece in predvsem vstrajnosti.

Sakew ::

Smurf, hvala za pojasnitev ;)

Marat ::

Sej ni pomembno da naredi nek hud profit (čeprav to nikoli ne škodi), vendar naredit app, ki ga ne bo nihče uporabljal, pa tudi nima smisla. Zato pravim da naj najprej dobi uporabnike, torej ljudi ki mu bodo iskreno rekli da zadevo rabijo in jo bodo uporabljali, šele nato pa naj jo gre dejansko naredit (oz. najti nekoga, s komer bosta to naredila).

mlamat ::

Takih ki imajo samo ideje in niso pripravljeni ničesar vložiti (ne denarja, ne izobraževanja) je "a dime a dozen". Pa tudi če je ideja res dobra, obstaja možnost da naletijo na svojega "Marka Zuckerberga", ki jim jo potem ukrade. :)

Jaz sem recimo imel idejo za servis podoben Waze že pred 5 leti, samo žal nisem imel sredstev, da bi zadevo izpeljal.

Raje sam poizkusi implementirati zadevo in se nauči programiranja. Če ideja ne bo preživela na tržišču, bo še zmeraj ostalo znanje.

terryww ::

naredi enostaven landing page, reklamiraj na hacker newsu ipd. in zmeri odziv (signups for pre alpha, feedback etc.). Priporočam, da poveš malo več o svojem projektu tud na http://forum.fmf.si/viewforum.php?f=221.
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Sakew ::

Ja kot pravite, seveda imam namen, da bo aplikacijo nekdo uporabljal. Kar se tiče mene se ne bojim neuspeha zato ker pri moji letih nimam prav nič za izgubit, lahko samo pridobim v primeru, da zadeva sploh ni slaba. V začetni fazi se mi tudi ne zdi tako pomembno koliko oz. če sploh kaj denarja bo celoten produkt prinesel, gre se predvsem za nek entuziazem, občutek da ustvarjaš nekaj uporabnega. ;)

Sakew ::

@terryww, tudi sam imam to v namenu vendar tudi za to potrebujem nekoga z znanjem spletnega programiranja, razne markup jezikov se sam večinoma ukvarjam z spletnim oblikovanjem (vem, za marsikoga je to manjvredno kot programiranje ampak ok). ;)

Marat ::

Na Launchrock si lahko zelo hitro narediš landing page za svojo idejo, torej da začneš pobirat emaile zainteresiranih potencialnih uporabnikov ter že tako na en način meriš potencial svoje ideje: http://launchrock.co/

Btw, če veš da nimaš kaj zgubiti, zakaj še vedno top secret? A se bojiš mnenj drugih ljudi o svoji storitvi?

dasf ::

Nauči se uporabljati nek web framework, npr. Symfony (PHP), Rails (Ruby), Django (Python)... Ko ti uspe aplikacijo saj deloma izdelati ti v najslabšem primeru ostane precej uporabno znanje. Če pa se izkaže, da je ideja dobra boš z nekim (pol)izdelkom imel precej več možnosti da najdeš nekoga za sodelovanje.

Naučiti se boš moral nek programski jezik (zgoraj našteti so precej pogosti v izdelavi spletnih aplikacij). Predlagam da si pogledaš te tri in izbereš tebi najbolj zanimivega, nekih večjih razlik na začetku ni. Sam veliko uporabljam Django, vendar drugih ne poznam dobro, tako da težko podam kakšno objektivno primerjavo.

In ne, nisi edini, ki je v 1. letniku SŠ razmišljal o takih stvareh :)

Sakew ::

Kar se tiče programiranja je stvar malenkost bolj komplicirana, seveda če je volja (in tudi je) se vse da naučiti. Tu gre predvsem za čas. Ideja tudi ni zelo enostavna za realizacijo zato bi potreboval kar precej časa za učenje, predvsem govorim o poglobitvi znanja. Pa še marsikatera stvar je lažja za uresničitev če imaš še nekoga, ki s tabo sodeluje, po načelu; več glav več ve. ;)

Yacked2 ::

Jaz sem pred polleta nazaj naredu web aplikacijo za en klub - zastonj kar se denarja tiče, mi je pa ostalo veliko uporabnega znanja. Pošel ZS pa razloži o čem se gre. Vsaj približno.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se lotiti iskanja razvijalca IOS/Android aplikacije?

Oddelek: Programiranje
132700 (1823) Nublet
»

Android aplikacija

Oddelek: Programiranje
151959 (1527) Ales
»

Izdelava mobilne igre

Oddelek: Igre
332939 (1874) blackbfm
»

Zanimiva IT podjetja pri nas? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
13833433 (22224) LeQuack

Iščem/ponujam delo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
10140086 (28049) Primoz

Več podobnih tem