» »

E8400 OC

E8400 OC

Antares88 ::

Pozdravljeni!

Svojemu sistemu želim malo dvigniti performance z navijanjem procesorja. V Biosih sem že nastavljal FSB na 360 (default 333), popravljal sem tudi SPD memory multiplier na 2.0B, voltažo dvignil na 1.3V, termination na 1.25V, ter PCI frekv ročno nastavil na 100Mhz.

Po nastavitvah računalnik ne boota takoj in jih očitno ponastavi glede na CPUz. Zanima me kaj delam narobe oz kako sem omejen glede komponent.


Komponente:

DualCore Intel Core 2 Duo E8400, 3000 MHz
Gigabyte GA-EG41MF-US2H
Patriot 4GB (DDR2-800)
LC Power 550W
CPU Scythe

Blinder ::

Tale G41 plošča možno, da ne more it kej dosti čez 333 mhz fsb.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

stock ::

Ta plata že stock frekvenco tega CPUja komaj dohaja, kaj šele da bi ga kaj navil :))

Antares88 ::

@Blinder: se mi splača kupiti kako rabljeno z boljšim čipovjem oz. če predlagaš kaj konkretnega? Gre se mi zaradi nakupa GTX 650 Ti, da procesor ne bi omejeval performanca grafične.

Blinder ::

Do koliko pa gre procesor na solidni plošči? 3.75 ghz? TO bi blo 25% večja zmogljivost kot original. Pomoje uspeš za isti denar kot je vredna tale G41 dobit kako bolj navijalsko ploščo, rabljeno. ALi pa max 10€ doplačila. Boljši hladilnik od original verjetno že imaš?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Antares88 ::

Sem prebral kar nekaj postov po internetu, da gre do 4GHz z solidnim air coolerjem. Sam imam Sytche Mugen, trenutno pasiven (možnost 12cm vent). Plošča mora biti mATX, kakšni konkretni predlogi?

Rami so tudi hlajeni, sicer niso neka OC verzija.

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

Prodaj to ploščo s P41 čipovjem in nabavi nek asus s P45 čipovjem in boš navijal kot za šalo.

kr?en ::

Jaz sem ga imel na 3.9GHz na Asus P5Q Pro z enimi dobrimi Mushkin rami. Ko sem dodal se ene jajca od Corsairja, sem moral downclockat na 3,5 ...

Drugace pa BV nekaj kupova, samo, da ga bos lahko bolje navil. Ta CPU pocasi ze kaze leta in raje nasparaj za nov PC kot kupovat neke rabljene zadeve za 500MHz boljsi OC.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kr?en ()

MOBIKING ::

Jaz peljem E8400 že skoraj tri leta na 4050 z zračnim hlajenjem, sem dobil dober primerek E0 čipa. Temperature do 58 stopinj. Plošča je pa asus maximus Gene 2.

SuperVeloce ::

link: New vs. old cpus. Preleti na hitro del z igrami, pa se odloči, če pridobiš dovolj glede na zahtevnost novejših iger. Crysis zgleda bolj ali manj neigralen na dual core v zahtevnih scenah, neglede na overclock. Drugo bi še šlo.
Avtor je spravil E0 na 4.5ghz, vendar za to verjetno potrebuješ tudi dobro plato, katere pa se prodajajo kot zlato. Potem si pa že na istem, če vse skupi prodaš in kupiš novo plato z USB3.0 in garancijo, ter notri vtaknes 50EUR 3ghz pentiuma.

Zgodovina sprememb…

Antares88 ::

Sodeč po benchmarkih E8400 na stock frekvenci pošteno zaostaja, navit na 4Ghz dohaja i3. Zaradi ohišja (Antec P180 mini) sem omejen z izbiro mATX plošč, ogromno jih je G41. Spodobnih plat s P čipovjem pa nisem zasledil.
Te dni grem v nakup Gainward GeForce GTX 650 Ti 1GB, bom videl potem kako se obnese sistem.

SuperVeloce ::

Antares88 je izjavil:

... navit na 4Ghz dohaja i3...

Misliš Pentiuma? Tega dohaja / rahlo prehiteva. Proti i3 ni niti blizu.

hojnikb ::

pozabi na te stare stvari. Prodaj vseskupaj, glede na cene core2 in ddr ramov še znaš kej iztržit in v zameno za to kupi novo 1155 platko + pentium proc, kasnele pa po potrebi nadgradiš procesor.

Navijat na tej plati kej velik neboš mogu + če kupiš bolšo platko ti to ni zagotovilo, da maš ok primerek procesorja, kar se ti lahko na koncu zgodi,da boš meu isti OC in dve plošče...
#brezpodpisa

Antares88 ::

SuperVeloce je izjavil:

Antares88 je izjavil:

... navit na 4Ghz dohaja i3...

Misliš Pentiuma? Tega dohaja / rahlo prehiteva. Proti i3 ni niti blizu.


Ja prav imaš, Pentiuma.

Novega PCja ne mislim kupovat oz komponent, ker sem nedolgo nazaj kupil macbook pro in le-tega uporabljam aktivno. PC mi je pač ostal, ga sicer prodajam ampak ne vem če bi iztržil 200e? Bi moral pri nakupovanju tega PCja razmišljat o boljši plati takrat.
Vgradnja GTX 650 Ti verjetno ne bi bila nesmiselna?

DualCore Intel Core 2 Duo E8400, 3000 MHz
Gigabyte GA-EG41MF-US2H
Patriot 4GB (DDR2-800)
ATI Radeon HD 2600 XT (256 MB), pasivno hlajena
LC Power 550W, 14mm fan, silent
CPU Scythe Mugen, pasivni hladilnik z možnostjo montaže 12mm ventilatorja
ANTEC P180 Mini ohišje

mirancar ::

kaka boljša kartica nebi škodila, nabava novega 650Ti bi bila pa nesmiselna

Antares88 ::

@mirancar: GTX650 Ti vgrajena. BF3 deluje na mešanih Ultra/High, AF16x nastavitvah odlično. Fraps kaže fpsje od 30 do 80, Povprečje bi rekel da je nekje 45, 50fps.

Skratka zadovoljen z nakupom.

enpac ::

Na kaksni resoluciji pa igras ?

Antares88 ::

Aja seveda, 1680x1050


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična do 135€

Oddelek: Kaj kupiti
404191 (3140) reptilia
»

AMD FX-8350 (ali nekaj drugega) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13925673 (23072) klkkkkkkkkkk
»

Nova graficna kartica na starejsi CPU

Oddelek: Kaj kupiti
222243 (1827) klinker
»

kateri i3 1155 je najboljsi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
738465 (7154) Blue3D

Več podobnih tem