» »

Nova graficna kartica na starejsi CPU

Nova graficna kartica na starejsi CPU

McMallar ::

Pozdravljeni,

Rad bi malo osvezil graficno kartico pa ne vem, ali in koliko je smiselno se nadgrajevati. Sistema ne bom menjal ker je za vse ostale potrebe vec kot dovolj, bi pa bil pripravljen placati nekje do 150EUR za novejso graficno ker tu in tam odigram kaksno igro.

Moja trenutna konfiguracija je:
C2D8400
8GB RAM
Radeon 5750

Hvala za pomoc.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

dogo ::

V tem cenovnem rangu glej za nvidia 650ti 2gb ali amd 7790 2gb.

stock ::

Na ta CPU ti je že ta kartica vrh glave ;)

dzinks63 ::

McMallar ::

@stock: dejansko je to moje glavno vprasanje - ali ima smisel nadgrajevati GPU ali ne. Kot sem rekel, CPU ostaja ker zadostuje ostalim potrebam.

@dogo & dzinks63: hvala za ideje. Nekaj taksnega sem tudi sam gledal ampak kot sem ze odgovoril stock-u: ali ima smisel nadgrajevati ali je ze CPU prepocasen?
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McMallar ()

dzinks63 ::

Kupi nekaj cenejšega, tista 7770 za 110€ je puna kapa, vlagati 150€, je pa že res vprašanje smiselnosti. Seveda odvisno katere igre igraš, če bolj takšne katere so zadovoljne z dvojedernim CPU, potem je še vedno ok, sploh če ga lahko stabilno naviješ na 4GHz.

V bodoče bodo igre po splavitvi novih konzol PS4 in Xbox-one zahtevale ubijalske PC-je. To kar se prodaja danes kot dovolj dobro (cca600-700€), bo potem komaj zadosti. Počasi začni varčevati za konkreten nov računalnik.

mirancar ::

imaš kako specifično igro v mislih? ker trenuten radeon ni kar tako brez vezen.. malo znižaš nastavitve pa je
učeraj je bil radeon 6870 za 95€ na mali-oglasi

McMallar ::

OK, hvala za odgovore. Ne spremljam vec tega podrocja tako redno kot sem ga nekoc. Bom naredil kot predlaga dzinks63 - pustil sistem kot je in mogoce nabavil kaj novejsega v prihodnosti.

@mirancar: nimam nic specificnega v mislih.

Hvala vsem za pomoc in odgovore. Lep dan se naprej.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

kr?en ::

Kaksna rabljena tovarsnisko navita 560Ti (Asus DirectCU II npr.) bi imo lepo pasala notri.

gendale ::

povej še na kateri ločljivosti bi rad igral, katere igre

drugače pa ja, radeon 7790 ali gtx 650, sta ti, kar se tiče novih kartic edina izbira

it iz 5750 na 7770 za 110e se imo ne splača, potem raje kupi kako hitrejšo rabljeno
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

r3dkv1c4 ::

proč vržen denar!!!!!!

Brias ::

@MCMALLAR

7790 se ti sigurno splaca .... ne jemlji resno komentarjev ljudi ki po netu narocijo nov HW 3 mesece preden se zacne prodajat ....

http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
Gigabyte RADEON HD 7790 OC, 1024 MB DDR5, DP, HDMI, DVI GV-R779OC-1GD
Naša cena: 138,32 €

r3dkv1c4 ::

McMallar ti polagam na dušo, da rajši počasi začneš razmišljat o novi platformi, če želiš igrat kakšne bolj grafično zahtevne igre!!!!!

dodaš nekaj denarja, to tvojo "raketo" pa v kompletu prodaš za sitne pare.

Sliši se grozno, vendar taka so dejstva!

Brias je izjavil:

@MCMALLAR

7790 se ti sigurno splaca .... ne jemlji resno komentarjev ljudi ki po netu narocijo nov HW 3 mesece preden se zacne prodajat ....

http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
Gigabyte RADEON HD 7790 OC, 1024 MB DDR5, DP, HDMI, DVI GV-R779OC-1GD
Naša cena: 138,32 €

če ti praviš, da se splača, potem ne vidim razloga, da mu ne šenkaš nove grafe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

Brias ::

@mcmallar

http://www.tomshardware.co.uk/ivy-bridg...

tukaj so testirali med vec ali manj novimi proci tudi stock e8400, e8400@4,0ghz in zadnji testi tudi e8400@4.5 ghz ,,,


z 7970 ,,,, ki bi ji naceloma bilo dolgcas zraven e8400 proca ...


ali pa tudi ne ...


preletite benche ,... dovolj dober razlog, da se razume, da e8400 proc ne bo bottlenecku 7790 ...



se vedno se za 5750 dobi zdravih 60 eur .... 80 doplacila ... makes sense ...

http://www.videocardbenchmark.net/high_...
Radeon HD 7790 3,143 g3d marks
Radeon HD 5750 1,395 g3d marks

dogo ::

McMallar je izjavil:

@stock: dejansko je to moje glavno vprasanje - ali ima smisel nadgrajevati GPU ali ne. Kot sem rekel, CPU ostaja ker zadostuje ostalim potrebam.

@dogo & dzinks63: hvala za ideje. Nekaj taksnega sem tudi sam gledal ampak kot sem ze odgovoril stock-u: ali ima smisel nadgrajevati ali je ze CPU prepocasen?


Nekateri tule bodo sicer drugačnega mnenja, ampak sam gledam na to takole. Procesor predstavlja manjšo oviro kar se tiče grafične, se pravi iz nje ne boš toliko izkoristil, kolikor bi lahko, vendar pa bi moral biti preskok vseeno občuten in zadovoljiv. Kupovati 7770 ipd je nesmisel, saj sta omenjeni dve grafi le 40 evrov dražji +- , govorim iz izkušenj, ko sem kupoval grafo in vzel cenejšo varianto, mi je kasneje bilo žal, da nisem vzel boljše že v startu. Sicer vem da si napisal da ne nameravaš nadgrajevati sistema, ampak naprimer če ti gre kaka od komponent ala plata ipd se ti bolj splača odprodati cpu ect, in kupiti novo platformo, takrat ti ne bo žal, da si dal par evrov več za grafo. Skratka če boš kupoval novo glej za 2gb izvedbami, če pa rabljeno si omisli 6850/70/6950 ali 560/560ti.

ali pa morda tole

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dogo ()

SuperVeloce ::

kolikor sem bral, se hd7770 ali 7790 verzij ne splača 2gb vzet.

ncc2000 ::

HD6850 + E8400 3dmark06 14800 pik 4G DDR2 800 Win7 64
HD6850 + i3 3220 3dmark06 20000 pik $g DDR3 1333 Win7 64

Ravno frišni test, tako razliko naredi CPU, vse na stock.

In @dogo, vse je cool, že predano, tnx.

pobcc ::

Zdravo,

jaz bi si sposodil kar tole temo, ker je vprašanje praktično podobno. Star sistem je podoben kot zgoraj omenjen. Lasti pa si grafično GeForce 8800 GTS in sem tudi želel v rangu 100 - 150€ nekaj dati notri (če je smiselno). Pri meni je še dodatna zahteva, da bi bila grafika tiha in menjava je povezana tudi z željo po HDMI izhodu.

lp

Brias ::

@pobcc

kartica ima 100mm ogromen ventilator, ki deluje zelo tiho ... je pa z to kartico AMD nakazal, kako energijsko ucinkovite bodo 8xxx serije ( 10watov jim je zmanjkalo da sploh ne bi rabila dodatnega napajanja ... )

iz tega lahko sklepas ne samo da je hitra, ampak tudi varcna, hladna in tiha ...

http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
Gigabyte RADEON HD 7790 OC, 1024 MB DDR5, DP, HDMI, DVI GV-R779OC-1GD
Naša cena: 138,32 €

pobcc ::

Hvala za predlog.

Kaj pa recimo kakšno pasivno hlajenje npr.
7750 silent

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pobcc ()

McMallar ::

Fantje, najlepsa hvala za predloge. Sem dal vse skupaj na mizo in bom razmislil.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Brias ::

pobcc je izjavil:

Hvala za predlog.

Kaj pa recimo kakšno pasivno hlajenje npr.
7750 silent


http://ht4u.net/reviews/2013/asus_hd_77...

Far Cry 3
1680 x 1050 [Kein AA/16xAF]



7770 / 25,7 FPS
7750 normalna / 21,2 FPS
7750 silent / 19 FPS


ce izhajas iz tega testa lahko pri 7790 racnas na +++35% vec FPS kot 7770
http://www.videocardbenchmark.net/high_...
Radeon HD 7790 3,143 g3d marks
Radeon HD 7770 2,154 g3d marks


oz ...





Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

klinker ::

650ti ipd niti ne glej ker je en drek vredno to. Kupi nekaj kulturnega in uzivaj, pa ceprav bo samo 80% izkorisceno.
Teh 3d markov ipd benchev pa tudi ne glej, real life je povsem druga zadeva. V necakovem PCju fura GTX650ti SOC in Athlon 2 X2@3,7ghz in grafo ta srot od cpuja izkoristi 99% v vseh spilih, ter mu na 1680x1050 vse dela na high ali ultra high min 30FPS, avg pa je okoli 50FPS.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera grafična? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8310717 (8364) cheap_
»

Soldina grafična kartica ?

Oddelek: Kaj kupiti
122093 (1736) Brias
»

Rabljena dobra grafična?

Oddelek: Kaj kupiti
203446 (3004) galu
»

Katero grafo do 200 €

Oddelek: Kaj kupiti
192098 (1590) Brias
»

Radeon HD 7790 je prispel, objavljeni so testi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
5316989 (13584) hojnikb

Več podobnih tem