» »

Povezava računalniškega ventilatorja in solarne celice

Povezava računalniškega ventilatorja in solarne celice

intel ::

Pozdravljeni, zanima me, kako povezati ventilator 12 V 60 mm in 9 V solarno celico (osebno nimam pojma o elektriki :D vem kaj so V in W pa A pa Ohmov zakon in enosmerna dvosmerna napetost in to je to)Praksa pa je druga stvar.
Zato prosim za čim lažjo razlago.

Magic1 ::

Kej več boš moral napisat o tej celici...
Magic

STU-III ::

če ima celica dovolj toka, bo šlo, ampak ne s polno hitrostjo, če pa ima premalo toka pa ni šans...

imaš podatek o toku celice? kakih 150 ali 200mA boš rabil vsaj, za normalno delovanje.
Line secured.

intel ::

To je ventilator http://www.mimovrste.com/artikel/221001... to pa celica
Lahko kdo predlaga tudi kakđno drugo celico ventilator se ne rabi vrtet na polno ohlajal bo zaščito za temperaturni senzor :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: intel ()

Magic1 ::

Če boš dal na močno sonce bo delal, ti kar poveži obe sponki in to je to.
Magic

intel ::

Toraj kaj morem kupiti še poleg ventilatorja in celice doma ima spajkalnik in to je to.
Nekaj me zanima ventilator ima pine kaj naredim s temi pini?

STU-III ::

intel je izjavil:

Toraj kaj morem kupiti še poleg ventilatorja in celice doma ima spajkalnik in to je to.
Nekaj me zanima ventilator ima pine kaj naredim s temi pini?



Povežeš + na +, - na - in to je to... Daš na dovolj močno svetlobo in dela. Žice kar zaviješ lahko skupaj, ni treba spajkat.

Pa izoliraj žice...
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

...:TOMI:... ::

Tista konradova je preslaba in predraga. Kupi tole.

http://digitklik.si/kategorija_Solarni-...

Pa ne pozabi na kako varovalko, da ne bo kaj gorelo.
Tomi

STU-III ::

...:TOMI:... je izjavil:

Tista konradova je preslaba in predraga. Kupi tole.

http://digitklik.si/kategorija_Solarni-...

Pa ne pozabi na kako varovalko, da ne bo kaj gorelo.



Da bo zapravil zraven še za eno? ;((

"...da ne bo kaj gorelo" :))
Line secured.

mihec87 ::

STU-III je izjavil:

intel je izjavil:

Toraj kaj morem kupiti še poleg ventilatorja in celice doma ima spajkalnik in to je to.
Nekaj me zanima ventilator ima pine kaj naredim s temi pini?



Povežeš + na +, - na - in to je to... Daš na dovolj močno svetlobo in dela. Žice kar zaviješ lahko skupaj, ni treba spajkat.

Pa izoliraj žice...


Če že delaš orng, lepo zlotaj pa čez termo skrčljivo cevko....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

STU-III ::

Če zaviješ skupaj in daš bužirke, je čisto v redu, ne bo se razpadlo.
Line secured.

...:TOMI:... ::

Stu, nimaš pojma, kaj je dober spoj, niti ne veš, da kjer je izvor električne napetosti, tam je potrebno varovanje. Varovalka stane par centov, zakaj bi tvegal požar in eventuelno uničenje celice, če kratkostiči?
Tomi

STU-III ::

...:TOMI:... je izjavil:

Stu, nimaš pojma, kaj je dober spoj, niti ne veš, da kjer je izvor električne napetosti, tam je potrebno varovanje. Varovalka stane par centov, zakaj bi tvegal požar in eventuelno uničenje celice, če kratkostiči?



O, bom raje kar tiho, jaz ne vem, kdo si ti in ne vem, kdo je jest10 ali mihec ampak ne bom vas žalil samo zaradi ene presnete teme. Ampak te stvari delam že dosti let, da vem, kaj je treba in kaj ne. In tale nesmisel, ki si ga ti izjavil, je ravno tako, kot če bi imel vsak ventilator v računalniku svojo varovalko. Govori, kar hočeš ampak s tako švoh celicami bi se moral še namerno potruditi, da bi zanetil požar.
Line secured.

STU-III ::

PS: čudno, da nimamo že vsi nekih požarov doma, ko v marsikakšni manjši napravi sploh ni varovalke, pa naprimer tudi pri namiznih lučkah, ki uporabljajo veliko večjo moč od tega ventilatorja običajno ni varovalke, čudno res. Zanimivo, kako še preproste baterijske svetilke, katerih baterije izstisnejo tudi nad 10A nimajo varovalke, saj je samo par centov. Čudno, da nima vsak element v vezju svoje varovalke a? Potem bi se pa centov že nabralo a? Še enkrat pomisli, kdo nima pojma.
Line secured.

...:TOMI:... ::

Lučke tudi imajo varovalke, navadno v transformatorju. PV je treba nujno varovati. Vsaka naprava, ki je dobro dizajnirana ima varovalko.

Če nima transformatorja, je varovana z varovalko v inštalaciji.

Danes je preveč robe, ki za moje pojme ne ustreza, vendar ob vsesplošnem nižanju kvalitete je tudi to sprejemljivo. Žal.

Namen varovalke je zaščita naprave, uporabnika in okolja.

Močnejši panel sem predlagal, saj prvotni ne omogoča zadostne napetosti in toka za klasični ventilator. Pa še drag je tisti konradov, za to kar ponuja.
Tomi

STU-III ::

@tomi

zanimivo, pa sem že nekaj transformatorjev od lučk razstavil, pa še noben ni imel varovalke. edina vrsta transformatorja, ki sem ga v življenju videl, da ima dobesedno na sebi varovalko je MOT, drugi pa nikoli niso imeli varovalke, ne vem, od kje ti ta ideja. če ima naprava varovalko, je ta običajno na ohišju ali na tiskanem vezju. ne vem, kakšna roba za tvoje pojme ne ustreza ampak glede na to, da večina proizvajalcev dela na tak način, to pomeni, da je tako v redu. ne vem, sploh zakaj bi neka lučka povzročila električni požar, ker nebi imela varovalke. če prebije skozi navitje v trafotu, se tako in tako izklopi glavna varovalka oz. varovalka, ki varuje tisti del napeljave.

PS: bi mogoče vsaj dal delujoči link do celice? namreč tisti samo odpre neko stran z videonadzornimi napravami.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

jest10 ::

Trafoti imajo praktično vedno termično varovalko, dostikrat pa tudi tokovno(če ne v sebi, pa na vezju).

STU-III ::

(če ne v sebi pa na vezju)


Haha, že, že ampak tomi pa vztraja, da imajo transformatorji navadno v sebi varovalke, zanimivo, pa še nobenega takega videl. Verjamem, da kakšen ima varovalko ampak, da bi pa uporabil stavek "navadno imajo v sebi", je pa popolnoma nesmiselno, ker to ne drži.
Line secured.

...:TOMI:... ::

Stu, lučke imajo tako. Ne pa vsi transformatorji.
Tomi

STU-III ::

Ti si rekel "navadno v transformatorju".

Pa lučke dostikrat sploh nimajo varovalke, v stikalu je ni, v podstavku ne, pri žarnici tudi ne, kje je potem, v kablu?
Line secured.

...:TOMI:... ::

rekel sem: Lučke tudi imajo varovalke, navadno v transformatorju.

Če je 230 V žarnica, je brez transformatorja. Halogenke ali LED imajo transformator, navadno 12 V. V transformatorju je po navadi varovalo. Lahko tudi zunnaj njega.
Tomi

STU-III ::

Transformator od 12V halogenke tudi ni imel varovalke ;)
Line secured.

...:TOMI:... ::

Si ti pismen? Rekel sem, da navadno imajo, to pomeni NI NUJNO, da imajo. Škoda mojega časa zate.
Tomi

STU-III ::

Prav tako škoda mojega zate, ker tudi ti nič ne bereš.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

Duhec ::

Veliko transformatorjev ima termično varovalko v svojem drobovju. Navadno je "skrita" pod zgornjo izolacijo navitja, tako da na zunaj niti ni vidna ali pa je malenkostna izboklina.

STU-III ::

Duhec je izjavil:

Veliko transformatorjev ima termično varovalko v svojem drobovju. Navadno je "skrita" pod zgornjo izolacijo navitja, tako da na zunaj niti ni vidna ali pa je malenkostna izboklina.



Če odviješ žico bi jo tako moral najti, pa je še pri nobenem nisem.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

110V - 220V pretvorba polnilca

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
185117 (4712) negotiator
»

Napetost na vtičnici doma

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
4311209 (9368) marjan_h
»

Vtičnica ne deluje kljub temu, da je pod napetostjo (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5315823 (14253) St235
»

Popravilo adapterja - pokvarjen transformator?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
161864 (1691) XeonAdvanced
»

ojačevalec

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71557 (1377) twom

Več podobnih tem