» »

Galaxy S4 se dobro prodaja

Galaxy S4 se dobro prodaja

Mashable - Marca predstavljeni Samsung Galaxy S4 je šel v prodajo zadnjih dnevih aprila, ravno včeraj pa naj bi razposlali 10-milijonto enoto. Samsung se je seveda pohvalil, da je to njihov najbolje prodajani telefon doslej. S3 naj bi za isto rabil 50 dni, predhodnika pa 5 oz. 7 mesecev.

Konkurenčni HTC One naj bi se v istem času prodal v pol manj izvodih. HTC je sicer upal, da bo uspel One spraviti na police vsaj mesec ali dva pred S4, vendar so jim zamude pri dobavi sestavnih delov in nasploh slabi poslovni rezultati v 1. četrtletju potem to preprečili. Telefona sta torej bila na voljo skoraj istočasno, potrošniki pa so v večini izbrali Samsungov telefon.

A čeprav so Samsungove številke vsekakor dobre, še niso tudi najboljše. Njihov glavni konkurent, Apple, je samo prvi vikend prodaje (septembra lani) prodal 5 milijonov izvodov iPhone 5, v zadnjih 3 mesecih 2012 pa 27,4 milijona, s čimer je bil tudi najbolje prodajani telefon v božični sezoni. In to so podatki za aktivacije, se pravi telefone v rokah potrošnika, ne na policah operaterjev, na katere v svoji izjavi za javnost misli Samsung. V prvem četrtletju letošnjega leta je petki šlo nekoliko slabše, a bolj na račun močnega zanimanja za 4S kot pa prebege v Androidov tabor. Apple si tako še naprej lasti lovoriko za najbolje prodajan telefon, medtem ko Samsung vodi po številu vseh prodanih telefonov, seveda tudi na račun cenejših modelov. Vse po starem, torej.

149 komentarjev

«
1
2 3

FlyingBee ::

S5 bo 10 mil v 2 tednih, maybe

Magic1 ::

Vsi govorijo o porazu HTCja One. A se samo men zdi da je to zelo velik uspeh HTCja, saj je veliko manjši od Samsunga?
Magic

Gregor P ::

Po mojem razumevanju HTC sploh nikoli ni bil velik (vendar sem res že davno tega nehal spremljati njihove produkte, ker so vsaj tisti v času WM6,5 bili res "poceni krš").
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Jaffa ::

Magic1 je izjavil:

Vsi govorijo o porazu HTCja One. A se samo men zdi da je to zelo velik uspeh HTCja, saj je veliko manjši od Samsunga?

Jap, jaz sem mislil enako, ko sem prebral novico ...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

mrTwelveTrees ::

novi modeli iphona bodo itak dražji, ... cene bodo že smešne.

Mavrik ::

Magic1 je izjavil:

Vsi govorijo o porazu HTCja One. A se samo men zdi da je to zelo velik uspeh HTCja, saj je veliko manjši od Samsunga?


Hmm porazu? V bistvu prej večina novičarjev razlaga kako velik uspeh je za HTC prodaja HTC One v tolikšni količini :)
The truth is rarely pure and never simple.

gruntfürmich ::

torej recesije ni?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Leet1337 ::

mrTwelveTrees je izjavil:

novi modeli iphona bodo itak dražji, ... cene bodo že smešne.

iPhone drži isto ceno novega modela, tak da ne verjamem, da bo ta novi iPhone 5S dražji... za razliko od Samsunga, ki je vsak nov model Galaxy S? za okoli 100€ dražja od prejšnjega modela...

PrimozR ::

Ja, 5 mio kosov za One je hud dosežek, ampak vseeno HTC trpi ogromen pobeg vodilnih in ključnih ljudi. HTC-ju kaže IZREDNO slabo. Imajo spet super hardware, tokrat še veliko boljši od Samsunga (že pri One X je bilo načeloma tako), ampak imajo še skorajda bolj glupo marketinško kampanjo...

Načeloma ljudje, ki so pobegnili od HTC-ja, pozivajo še preostale zaposlene naj storijo enako. Nekaj je hudo narobe.

M-XXXX ::

In v čem je boljši ta hardware? Ja ne ga status no:)

PrimozR ::

Ja ne vem no, vsak review SGS4 se zaključi z 'get the HTC One'. Pomojem je nekaj na tem, kajne?

Gregor P ::

Primerjava na gsm areni. Kaj je torej tisto kar naredi HTC boljšega? Je boljša kakovost izdelave? Morda boljši zaslon, audio (če tako na hitro pogledam malo karakteristike)?

Sprašujem ker ne vem, kot rečeno jih že leta ne gledam ker so takrat imeli res cenene izdelke; sedaj pa če prav razumem, temu ni več tako in so prešli na boljše izdelke, višje kvalitete (v rangu konkurence)?:8)

P.S.: nimam Samsunga, ali sploh kaj "sodobnega" ker še vedno "iščem"8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Zero0ne ::

Kaj je torej tisto kar naredi HTC boljšega? Je boljša kakovost izdelave? Morda boljši zaslon, audio?


HTC one ima kovinsko ohišje in boljše zvočnike, galaxy S4 pa malenkost večji ekran, malenkost manjše in lažje ohišje ter malenkost boljšo avtonomijo baterije. Dodatna prednost je še, da ima S4 slot za microSD kartice in se mu da zamenjati baterijo.
uname -o

smash ::

Zero0ne je izjavil:

Kaj je torej tisto kar naredi HTC boljšega? Je boljša kakovost izdelave? Morda boljši zaslon, audio?


HTC one ima kovinsko ohišje in boljše zvočnike, galaxy S4 pa malenkost večji ekran, malenkost manjše in lažje ohišje ter malenkost boljšo avtonomijo baterije. Dodatna prednost je še, da ima S4 slot za microSD kartice in se mu da zamenjati baterijo.


da ne govorimo o softwareu

FlyingBee ::

Sammy dela v Koreji kjer je delovna sila dražja in da obdrzijo še konkurencne cene, dajo plastično ohišje ker je cenejse, .... drugace pa ni neke hude logige --- marketing je zelo pomemben in Sammy ima vec resursov

Gregor P ::

smash je izjavil:

da ne govorimo o softwareu
... s tem verjetno misliš na grafična vmesnika HTC Sense UI v5 proti TouchWiz UI (ker oba imata Androida v4.2.2; pri HTC piše, da ga lahko nadgradiš v Jelly Bean - ali ima kdo od njiju slučajno "boljšega" Androida8-O)?

Ker sam ne vidim neke hude razlike med tem kosom plastike in drugim kosom pleha (še nobenega pa nisem imel v svojih rokah, da bi si lahko zares ustvaril kakršnokoli mnenje):D Na koncu je verjetno pomembno tudi, kakšno prihodnost imata oba modela - kako bosta fizično zgledala po letu dni uporabe ter kako zgleda z nadgrajevanji; ter seveda tudi kakšna je njuna podpora (tako proizvajalca kot tudi skupnosti).

Zdaj če je zvok res boljši pri HTC-ju je morda to že razlog več za nakup, ampak potem ima pa Samsung močnejšo baterijo (Li-Ion 2600 mAh proti Li-Po 2300 mAh), verjetno tudi zaradi malo večjega zaslona.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

ivanuscha ::

One ima jelly bean 4.1.

Gregor P ::

... piše da je možnost nadgradnje, torej tudi domnevam, da je to zares mogoče (in tudi ne bi razumel, zakaj ne; razen če bi se proizvajalec sam odločil, da tega noče).:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Magic1 ::

Upgradable na gsmareni pomeni, da bo dobil nadgradnjo. A nima S4 dosti boljši fotkič?
Magic

Gregor P ::

Po specifikacijah je že videti tako. Sam sem bil zadovoljen že z mojim 5 MP fotoaparatom na N900 (dovolj za ujete trenutke za spomin ipd.), tako da pričakujem, da ima vsak nov mobilnik tri do štiri leta kasneje boljšega:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

ivanuscha ::

Sej, One bo dobil nadgradnjo na 4.2. S4 ima boljši fotkič v primeru dobrih pogojev, One pa v slabših pogojih. S tem, da je pri One kvaliteta zvoka pri snemanju videa boljša, poleg optičnega stabilizatorja... Se pa sprašujem kako poteka hendlanje tako velikih 13mp fajlov, npr. uploadanje ali prenašanje na računalnik. Hitro ti gre tudi plac... pomoje ni ravno convenient.

PrimozR ::

Kos pleha? Zadeva je CNC frezan aluminij. To, folk načeloma ljudi, ki ga držijo v roki, sprašuje kaj za vraga je to en telefon (na prvi pogled si ga želijo), filing v roki, bistveno manj posiljen GUI (dovolj pove podatek, da je Samsung predstavil Google Expirience SGS4), boljši displej. Ja, baterija ni zamenljiva, nima SD slota, procesor je celih 200 MHz počasnejši (pri quad core, 1,7 GHz Kraitu...), itd. All in all je zadeva pač v paketu boljša. Tko kot Nexus 4 od SGS4 ;)

Gregor P ::

Eno je kar je men všeč na pogled (pleh), drugo je pa kaj jaz rajši kupim (v primeru specifičnega tehničnega produkta zagotovo rajši plastično ohišje). Vem, subjektivna zadeva, ampak vseeno (oz. ne čisto, ima tudi objektivne tehnične elemente). Itak pa sedaj govorimo o tem, kateri mobilnik je tehnično boljši in zakaj (torej ne toliko o dizajnu; pa tudi sicer ima verjetno ohišje v enem kosu tudi svoje prednosti)?

Drugače sem pa jaz tip človeka, ki bi zagotovo dokupil večjo močnejšo baterijo na račun debeline oz. dodatnega pokrovčka, če je to le mogoče, ampak to je že preveč subjektivna odločitev, ki za splošno sliko ni toliko pomembna.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

PrimozR ::

Zakaj bi pa raje kot kovinsko ohišje kupil plastično? o.O Objektivno je kovinsko ohišje, sploh unibody, boljše - se težje deformira (še enkrat, ni to pleh ampak CNC-jan aluminij, zadeva ima debelino in s tem togost), se težje polomi, če ti leti po tleh telefon ne razpade na milijon koščkov, ampak ostane v enem kosu, ti da boljši občutek v roki, itd.

Pa okej, tehnično kater je boljši. Fora je, da smo tehnično tako daleč, da tiste male razlike ne dajo več tolikšnega vpliva, torej je potrebno pogledati na tiste faktorje, ki dejansko vplivajo - user expirience. Tukaj pa pride v igro build quality, občutek v roki, grafični vmesnik, updejti, itd.

enpac ::

V koncni fazi pa tako ali tako vecina, da svoja dragocena kovinska ohisja v gumjasti ovitek :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: enpac ()

PrimozR ::

Hja, to razumeš v primeru črnega iPhone 5, ker se zadeva HUDO lupi (eloksacijo). Pa baje ima podobne probleme tudi črn HTC One. Kar je zanimivo, v kolesarskem svetu načeloma nimamo takšnih problemov, pa je praktično vse eloksirano :)

FlyingBee ::

plastično lahko tudi lažje zamenjaš, pa še večinoma kar v etuijih nosimo

hojnikb ::

FlyingBee je izjavil:

plastično lahko tudi lažje zamenjaš, pa še večinoma kar v etuijih nosimo

če je aluminij ni treba menjat 8-). In ja speak for yourself, jst še nobenga telefona nisn prisilu nosit kondom. Slab filing pač...
#brezpodpisa

ivanuscha ::

Za S4 se dobijo custom made alu battery back cover:

http://www.ebay.de/sch/i.html?_trksid=p...

Lahko kupiš pa tudi karbonskega :)

Funkcionalno je meni pomemben podatek, da ima S4 super senzitiven touch, kar pomeni da ga lahko upravljaš z rokavicami. One tega ne zmore :)

Gregor P ::

Sam pač živim v prepričanju, da neko kovinsko ohišje (ne samo del, ampak kar v enem kosu, celotno) tako ali drugače moti različne signale (morda ne prehudo, ali celo zanemarljivo, ampak vseeno; večino težav se da verjetno vsaj deloma rešiti z dobrim dizajnom), zato po defaultu ne kupim takšnega mobilnega telefona; saj lahko da je to samo "urabani mit nepoučenih ljudi" ker sam testiral tega ravno nisem:D V bistvu vprašanje za vas "ta prave" slo-techovce:) Moti, ali ne moti?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

enpac ::

Ma ja v specifikacijah samo nevem al mores to nastavit al more bit extremno tanka tkanina, kolko sem sprobal ravno ne deluje prevec dobro. Kaj sele da bi delovalo z kaksnimi zimskimi rokavicami.

M-XXXX ::

bistveno manj posiljen GUI (dovolj pove podatek, da je Samsung predstavil Google Expirience SGS4)

A ta podatek, da bo Google predstavil tudi vanila HTC One? Lool, res dober argument :D

FlyingBee ::

hojnikb je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

plastično lahko tudi lažje zamenjaš, pa še večinoma kar v etuijih nosimo

če je aluminij ni treba menjat 8-). In ja speak for yourself, jst še nobenga telefona nisn prisilu nosit kondom. Slab filing pač...


mogoče, ali pa tudi ne

PrimozR ::

Gregor P je izjavil:

Sam pač živim v prepričanju, da neko kovinsko ohišje (ne samo del, ampak kar v enem kosu, celotno) tako ali drugače moti različne signale (morda ne prehudo, ali celo zanemarljivo, ampak vseeno; večino težav se da verjetno vsaj deloma rešiti z dobrim dizajnom), zato po defaultu ne kupim takšnega mobilnega telefona; saj lahko da je to samo "urabani mit nepoučenih ljudi" ker sam testiral tega ravno nisem:D V bistvu vprašanje za vas "ta prave" slo-techovce:) Moti, ali ne moti?

Načeloma jih, itak, faradayeva kletka, ampak tako kot si rekel, dizajn naredi svoje.

Jaz imam telefon že 3 leta v neoprenskem žepku, med uporabo je pa 'nag'.

M-XXXX je izjavil:

bistveno manj posiljen GUI (dovolj pove podatek, da je Samsung predstavil Google Expirience SGS4)

A ta podatek, da bo Google predstavil tudi vanila HTC One? Lool, res dober argument :D

Urlpls. SGS je, One še ni. Sicer pa ja, če je manj posiljen še ne pomeni da ni posiljen. Zato so pač Nexusi najboljši telefoni. Pika. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

smash ::

PrimozR je izjavil:

Zakaj bi pa raje kot kovinsko ohišje kupil plastično? o.O Objektivno je kovinsko ohišje, sploh unibody, boljše - se težje deformira (še enkrat, ni to pleh ampak CNC-jan aluminij, zadeva ima debelino in s tem togost), se težje polomi, če ti leti po tleh telefon ne razpade na milijon koščkov, ampak ostane v enem kosu, ti da boljši občutek v roki, itd.

Pa okej, tehnično kater je boljši. Fora je, da smo tehnično tako daleč, da tiste male razlike ne dajo več tolikšnega vpliva, torej je potrebno pogledati na tiste faktorje, ki dejansko vplivajo - user expirience. Tukaj pa pride v igro build quality, občutek v roki, grafični vmesnik, updejti, itd.


zakaj? ja zato, ker je plastika boljša, lepša, lažja, se ne sveti, ne moti signala itd itd..pač boljši material

PrimozR ::

Boljša? Lepša? Se ne sveti? Dude, WTF?? Vse troje pri SGS4 proti One NI res.

smash ::

PrimozR je izjavil:

Boljša? Lepša? Se ne sveti? Dude, WTF?? Vse troje pri SGS4 proti One NI res.


se ne strinjam..kovina je enostavno passe

bond007 ::

Jaz imam telefon že 3 leta v neoprenskem žepku, med uporabo je pa 'nag'.

Pa si se navadil stalnega vlačenja vn pa not? Ker ko sm jst mel to zadevo, sem zdržal natanko 1 dan. Ker sem vsaj 50x na dan vlekel najprej iz žepa, potem še iz tega žepka ven pa deval nazaj not..zguba časa in totalno nepraktično. Poleg tega še vedno ne zaščiti telefona med uporabo...

PrimozR ::

bond007 je izjavil:

Jaz imam telefon že 3 leta v neoprenskem žepku, med uporabo je pa 'nag'.

Pa si se navadil stalnega vlačenja vn pa not? Ker ko sm jst mel to zadevo, sem zdržal natanko 1 dan. Ker sem vsaj 50x na dan vlekel najprej iz žepa, potem še iz tega žepka ven pa deval nazaj not..zguba časa in totalno nepraktično. Poleg tega še vedno ne zaščiti telefona med uporabo...

Ja, me ne moti. Pri Desire je bilo še kul, ko je imel gumbek za vklop na vrhu. Sem stisnil žepek na levi strani zgornjega roba in tako zraven telefon še zbudil.

skika ::

smash je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Boljša? Lepša? Se ne sveti? Dude, WTF?? Vse troje pri SGS4 proti One NI res.


se ne strinjam..kovina je enostavno passe


pleb

M-XXXX ::

Urlpls. SGS je, One še ni. Sicer pa ja, če je manj posiljen še ne pomeni da ni posiljen. Zato so pač Nexusi najboljši telefoni. Pika. ;)
http://www.theverge.com/2013/5/23/43608...
http://news.cnet.com/8301-1035_3-575861...

Tomazzzz ::

Me zanima kdo od tukajšnih komentatorjev je imel v rokah tako HTC One ter SGS4, da lahko tako primerjajo. Online opisi na straneh kot so theverge niso verodostojni marsikaj se da kupit. Sam priznam, da HTC One nisem imel v rokah sem imel pa Nexus 4 tako kot SGS4. SGS 4 pelje Nexusa scat kar se tiče uporabniške izkušnje kar se mene tiče. Če bi hotu met tako izkušnjo kot jo ima Nexus si še vedno lahko naložim Cyanognemod na poljuben android telefon. Oba sta na dotik vrhunska in plastika pri SGS 4 je minus samo na papirju.

M-XXXX ::

Jaz imam trenutno S4 pa grem zaradi vsega tega hypa še HTC one kupit, da vidimo, če je kaj na tem...

PrimozR ::

Tomazzzz je izjavil:

Me zanima kdo od tukajšnih komentatorjev je imel v rokah tako HTC One ter SGS4, da lahko tako primerjajo. Online opisi na straneh kot so theverge niso verodostojni marsikaj se da kupit. Sam priznam, da HTC One nisem imel v rokah sem imel pa Nexus 4 tako kot SGS4. SGS 4 pelje Nexusa scat kar se tiče uporabniške izkušnje kar se mene tiče. Če bi hotu met tako izkušnjo kot jo ima Nexus si še vedno lahko naložim Cyanognemod na poljuben android telefon. Oba sta na dotik vrhunska in plastika pri SGS 4 je minus samo na papirju.

Pri Samsungovi vreči denarja in skoraj broke HTC-ju? Resno misliš da bi se šli take fore?

gendale ::

jaz imam htc one s in sem, razen par malenkosti (ni luknje za microsd kartico (ampak ajde 16gb prostora ma, tko da ni take panike), pentile zaslon (ubistvu nateg kar se ločljivosti tiče), baterije se ne da dat ven (problem če se obesi in hočeš resetirat), nima rgb ledice), čisto zadovoljen, še posebej glede na ceno

sgs4 še nisem probal, sem pa probal sgs3 in sgs2 in sta se mi tudi zdela ql, ampak spet s par pomankljivostmi

aja, pa židje ti zraven one s ne dajo kabla za povezat s tvjem, recimo pri n95 si ga dobil, čeprav je bil dosti manj koristen kot sedaj (one s lepo predvaja filme in vse, n95 pa glih ni mogla)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gendale ()

djordjevic ::

Jaz imam One X in sem s samim aparatom blazno zadovoljen, but ...

There's always a but. Trenutno že tretjič ždi na servisu. Ob prvem obisku so menjali plato in zaslon, poslali nazaj s plato s fuč g-senzorjem. Nato je trajalo spet tri tedne, da sem dobil aparat nazaj s tretjo plato, tokrat funkcionalno. Po mesecu in pol je spet odpovedal g-senzor. Zdaj čakam, kaj bo. Zahteval sem nov mobilnik, ker so praktično zamenjali vse, šrot pa še kar crkuje. Ali se na servisu zajebavajo in vgradijo, kaj jim paše, ali pa HTC še zdaj pošilja naokoli hardverske polizdelke. V vsakem primeru upam, da si z novim One ne bo privoščil tega, kar si je z X-om (fuč Wi-Fi, screen flex, razbarvanje in odstopanje zaslona, piskanje pri stereo snemanju, norenje GPS sprejemnika ...).
No grave is deep enough to keep us in chains.

chucki ::

Od česa še HTC in NOKIA sploh živi?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

gendale ::

djordjevic, kolko časa po nakupu se ti je pa to začelo dogajat?
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

djordjevic ::

Okvara Wi-Fi je nastopila kakšne tri mesece po nakupu (od oka), a sem jo začasno tako, da sem si dal pod bumper eno mini gumico, ki je pritiskala ravno na mestu, kjer je bil slab stik. Zadevo sem imel itak v načrtu slej ko prej popraviti, ampak sem potem februarja fasal popizditis, ko sem videl, kaj se dogaja z zaslonom. Ti se po mojem nimaš česa bati, ker ne vem, da bi bil imel S iste težave. Tam je bilo menda bolj kritično luščenje barve z ohišja.
No grave is deep enough to keep us in chains.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung spet kopira (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6421106 (17154) MrStein
»

HTC One bo zamudil

Oddelek: Novice / Android
4110019 (6661) FlyingBee
»

Apple v luči petkove zmage terja prepoved prodaje Samsungovih telefonov, a je ne bo d (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
5922252 (19110) Icematxyz
»

Umrl je Steve Jobs (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
13831427 (20740) nekikr
»

Nokia z opazno manjšim dobičkom

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
143284 (2870) djordjevic

Več podobnih tem