» »

GTX Titan se prodaja bolje od GTX 690

GTX Titan se prodaja bolje od GTX 690

GTX Titan presega pričakovane prodajne rezultate

vir: X-Bit Labs

GTX 690 - surova moč ni vse

vir: X-Bit Labs
X-Bit Labs - nVidia je s predstavitvijo najzmogljivejšega grafičnega čipa, GK110, v obliki kartice GeForce GTX Titan naredila kar nekaj pompa. Ocenjevalci so bili vsi po vrsti navdušeni, saj gre za zmogljivo, relativno varčno in tiho kartico, katere glavni minus je nedvomno cena. Kljub daleč najbolj zmogljivemu grafičnemu čipu, GK110, ta vseeno ni močnejši od para čipov GK104 oz. dveh AMD-jevih Tahitijev. Posledično GeForce GTX Titan ni najmočnejša grafična kartica, saj jo prehitita tako GeForce GTX 690, kot Radeon HD 7990, vsaj v nekaterih izvedenkah. A to ni ustavilo kupcev, ki so raje kot GTX 690 kupovali prav Titana.

Še več, ne le da se je bolje prodajala v tromesečnem obdobju, odkar je Titan na trgu, v treh mesecih od izida slednjega so jih prodali več, kot GeForce GTX 690 v približno letu dni, kolikor je na trgu nVidina dvojedrna grafična kartica. Prodajni uspeh je presenetil celo nVidiine predstavnike. Razlog za uspešno prodajo je na prvi pogled morda težko razumljiv, saj je Titan počasnejši in dražji od GTX 690. A po drugi strani je tudi tišji in nekoliko hladnejši, mnogo pomembnejši razlog pa se skriva v zgolj enem jedru, ki je srce te kartice.

Napredovanju večjedrne tehnologije SLI (in CrossFire) navkljub se uporabniki še vedno spopadajo z nemalo težavami in manj kot popolnim izkoristkom v igrah. Posledično se lahko zgodi, da je kljub večji surovi moči v končni fazi GTX 690 od Titana počasnejši. Temu lahko dodamo še mnogo bolj izrazit problem mikro-zatikanja na večjedrnih sistemih. Nekaj več denarja tako poleg tišine in nižje porabe kupi predvsem bolj brezskrbno delovanje v vseh igrah takoj po izidu, brez da bi bilo potrebno čakati podporo v najnovejših gonilnikih.

29 komentarjev

D3m ::

Prodajni uspeh je presenetil celo nVidiine predstavnike. Razlog za uspešno prodajo je na prvi pogled morda težko razumljiv, saj je Titan počasnejši in dražji od GTX 690.


Čestitke za dober marketing pa če prav ljudje niso sigurni zakaj so jo vzeli. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

bdoxx ::

kako to misliš niso sigurni? vzeli so jo za to ker je najhitrejša 1jederna grafična

D3m ::

Moral bi dati sigurni v narekovaje ne morem več popraviti. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Dr_M ::

Seveda so sigurni. Vecina folka, ki je kupila Titana namrec ni kupila samo enega, ampak dva ali tri, tako da tocno vedno cemu. :))

mihco ::

Zanimivo, da pride taka novica v medije tik pred izidom gtx780. Nas zelijo pripraviti na zasoljeno ceno slednje?

Dr_M ::

S ceno 500-600€ res ne bo poceni.

zee ::

Jaz bi taksno kartico nabavil zgolj in samo zaradi brutalne racunske moci, ki se v mojem "fohu" resnicno pozna. Zatikanje me niti ne zanima.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mihco ::

Za 500EUR mogoce celo pristane pri meni. Ampak kolikor poznamo nvidio in ko gledamo take novice...650EUR sounds about right.

bMozart ::

Ray Tracing Real time demo - Rigid Gems 2.0

Kdaj bo strojno pospešen in ga bomo videli v igrah...? Verjetno leta 2020. :)
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

BaToCarx ::

Download pa daj kar zdej.

Lepo da se ti ne da brat pod yt kaj piše, pa takoj se vidi da je fake aka hybrid ray tracing.

ontopic: logično da so 1 gpu > 2 gpu kartice bolj priljubljene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

bMozart ::

Sem prebral da je hybrid ray tracing.
Pa je vseen fascinantno.

Tapravega bomo pa videli leta 2020 ;)
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

BaToCarx ::

Ti pa nimaš dosti domišlija.

2020 pričakujem najmanj simulacijo celotne zemlje realtime MP "igro" z fiziko na 1mm^3 realno natančnostjo. Kjer se bo delalo kar se bo hotelo, obnašalo se pa bo vse pravilno, ja z raytracingom tudi. :D

Samo umesnik za "pravi priklop" še nisem "razvil v domišlji".

Ali pa smo že notr? :P

bMozart ::

:)
Ali pa smo že notr? :P

Tak lep dan zunaj, nč grem preverit, idem na en sprehod... :D 8-)


ontopic: to je tako že od prvih multicore CPU-jev, torej zakaj bi bilo pri GPU-jih kaj drugače?
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bMozart ()

mtosev ::

nisem niti malo presenečen. ljudi rajše kupujo grafo z enim gpujem kot pa grafe katere majo SLI/cf scaling probleme
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PrimozR ::

zee je izjavil:

Jaz bi taksno kartico nabavil zgolj in samo zaradi brutalne racunske moci, ki se v mojem "fohu" resnicno pozna. Zatikanje me niti ne zanima.

Titana (ki se itak manj zatika) ja, GTX 690 pa ne. Titan ima namreč full power dual precision, kot prvi GeForce, GTX 690 je pa še hudo omejen. Zato tako dobro rpodajajo Quadrote in Tesle, po drugi strani ti pa AMD katerokoli kartico proda s polnimi DP zmogljivostmi.

bMozart je izjavil:

Ray Tracing Real time demo - Rigid Gems 2.0

Kdaj bo strojno pospešen in ga bomo videli v igrah...? Verjetno leta 2020. :)

Unified shaderji so korak v smer, da ne bo potrebno namenskega hardwarea. Potem je pa samo še vprašanje potrebne oz. zadostne moči in povpraševanja pri game developerjih ;)

BaToCarx je izjavil:

Ti pa nimaš dosti domišlija.

2020 pričakujem najmanj simulacijo celotne zemlje realtime MP "igro" z fiziko na 1mm^3 realno natančnostjo. Kjer se bo delalo kar se bo hotelo, obnašalo se pa bo vse pravilno, ja z raytracingom tudi. :D

Samo umesnik za "pravi priklop" še nisem "razvil v domišlji".

Ali pa smo že notr? :P

Cela zemlja na 1 mm3 natačno je popoln overkill in niti v 2020 ne bo to možno. Navsezadnje, če bo Moorov zakon držal, 2020 pomeni nekje 16-krat hitrejši HW od današnjega. Bo to dovolj? Doubt it... Morda z današnjimi igralnimi pogoni in grafičnimi tehnologijami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Jst ::

Jaz bi tudi rajši kupil Titana, kot pa 690.


---

Čudno, da na Steam Hardware Survey za april 2013 ni niti 690 niti Titana...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BaToCarx ::

PrimozR je izjavil:


BaToCarx je izjavil:

Ti pa nimaš dosti domišlija.

2020 pričakujem najmanj simulacijo celotne zemlje realtime MP "igro" z fiziko na 1mm^3 realno natančnostjo. Kjer se bo delalo kar se bo hotelo, obnašalo se pa bo vse pravilno, ja z raytracingom tudi. :D

Samo umesnik za "pravi priklop" še nisem "razvil v domišlji".

Ali pa smo že notr? :P

Cela zemlja na 1 mm3 natačno je popoln overkill in niti v 2020 ne bo to možno. Navsezadnje, če bo Moorov zakon držal, 2020 pomeni nekje 16-krat hitrejši HW od današnjega. Bo to dovolj? Doubt it... Morda z današnjimi igralnimi pogoni in grafičnimi tehnologijami.



Ni overkill, ker če ne gledaš ni kalkulacij. 1 mm^3 rabim pa pri "domačem" pogledu da deluje okiš, če pa v igri izberem da bom mravljica pa natančnost naraste, hkrati pa tudi manj vidim. To bi moral poznat ker je uporabljeno v 3D odkar pomnim.

Nisem nič rekel da morajo "gradniki" biti shranjeni z 01010101, mamo fraktale.

In ja HW na zemlji je dovolj za to kar sem rekel, takrat bo pač consumer lvl experience. Cloudi pa te fore pomagajo. :D

Samo da nebo EA EARTH, ker pole bo overload DLCjev. :P

ps. Nikjer nisem rekel da je "igra", lahko jo igraš samo "pravila" so kopija našega sveta, štekaš fun elemet? :D
Dont be limited, imagination rox, and it proved through time am always right.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

filip007 ::

Ima trojno ceno od Radeon 7970 pa niti dvojno ni hitrejša.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Jst ::

Titan je hladen, tih, porabi malo elektrike. ČE uporabljaš kakšen program, ki izkorišča GPU (6GB RAMa) in že tako ali tako kupuješ top of the line komponente za svoj računalnik, je preskok iz 690 na Titana (če 690 še nimaš, seveda) meni logičen.

Jaz SLI/CF ne maram in vem (iz guru3d forumov), da podobno, kot jaz, razmišlja veliko ljudi. Prvič mi je pri SLI/CF "škoda" RAMa. Potem v večini iger potrebuješ nove gonilnike, ko izide igra, da špil normalno dela. Pa MENI je feeling pri igranju z SLI/CF čuden. Čeprav recimo FRAPS izpisuje, da igra laufa pri 90FPS, imam jaz občutek, da to ni res. Leta sem mislil, da sem jaz čuden, letos je pa pcper.com z Frame Rating razložil zakaj...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

filip007 ::

Enostavno povedano ni za igre. Za to Sport Billy ceno je že potem 7990.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

klkkkkkkkkkk ::

Hehe,
1000EUR za grafično ali tko rečeno 2=2000EUR,3=3000EUR...
Za 800EUR dobiš zelo dober računalnik.

Folk kupuje to samo zato, da se BAHA(večina) ali tekmovanje

Jst:
če ma folk dnarja za 1000EUR samo za grafično,verjetno se bodo sekiral za tistih par evrov več štroma?
Drgač so pa vse tri približno enako glasne, če uporabljaš slušalke ali zvočnike jih neboš slišal!
Poleg tega verjetno ne mislijo šparat pri napajalniku.

PS: tukaj vidiš, da za min FPS-ji...
http://www.brightsideofnews.com/news/20...

Lp

Zgodovina sprememb…

gendale ::

a ni logično, titan je boljša kartica za igre in za gpgpu, tudi če je počasnejša od gtx690

sli ma v enih igrah probleme

manjša poraba (to ne pomeni samo nižjega računa za elektriko, ampak da je soba v kjeri maš pc manj podobna savni, da so ventilatorji tišji, da ti klima poleti manj porabi (če jo maš in uporabljaš)

ni pohabljen za gpgpu opravila

da imajo atijeve kartice načeloma boljši p/p... to itak ve skoraj vsak, glih tko kot skoraj vsak ve, da za večino stvari ne rabiš titana, ampak da je za dosti ljudi titan stvar, ki jo kupijo, ker pač lahko (tko kot bmw m5 recimo)... če si ga lahko privoščiš (za slo standart je res drag v 3pm... samo nekje imajo višje plače + nižje cene elektronike..) in ga hočeš imet, ne vidim razloga, da ga ne bi kupil
ostali ga pa kupijo za resno delo in taki si ponavadi prej itak preračunajo, če se jim nakup splača ali ne
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

SuperVeloce ::

Sedaj so popularna majhna ohišja, tisti z več denarja itak dajo lepe denarce za najbolj fancy microatx ohišja. Tam pa je malo težje voziti dve grafični ali vroče dual gpu kartice z dolgim pcb.

Zgodovina sprememb…

klkkkkkkkkkk ::

Savne, poleti... Kaj maz 50 C poleti. Ce das 40-50 € za ohisje je dobr. 50-100 se dobil top ohisja, za 100€ ali vec je FANCY. Drgac pa ce se malo znajdes, vzames prvo ohisje z ATX, pa mepo luknje naredis...

PrimozR ::

Joj kot tebi niso jasni koncepti generiranja, odvajanja toplote na eni in učinkovitosti dobrega dizajna ohišja z vidika prevetrenosti in urejenosti kablov na drugi strani...

Jst ::

Jaz, čeprav imam ohišje z protiprašnimi mrežami, ki jih enkrat na mesec operem z vodo (prejšnje ohišje sem pa sam naredil protiprašno), odnesem ohišje vsake toliko časa do kolega vulkanizerja, da mi posodi kompresor in izpiham prah iz ohišja in komponent. Grafično ponavadi dam ven in jo posebej izpiham in po operaciji, se sveti, kot nova.

Če imate možnost, priporočam. Ni lažjega in hitrejšega načina za pucanje praha.

Drugače pa bi verjetno vsak vulkanizer, če bi mu dal 10EUR, dal cev, priklopljeno na kompresor v roke za tistih nekaj minut.

Ali pa ko menjate gume na avtu, vzameš še kišto (ali prenosnik) in ga prosiš, če lahko uporabiš kompresor. Dvomim, da bi te zavrnili.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

klkkkkkkkkkk ::

Hočm samo dopovedat, da tist ko da 1000EUR je zanj zadnji problem dat 100-150EUR za kišto pa 40-50EUR za ventilatorje....
Jst sm mel od scythe-a CPU hladilnik. Je držal E8500 (stock) od 15-16 C do 28-32C(2-3 igranja crysisa). Mogoče se ti plača da rajš mal več za kišto, napajalnik, ventilatorje, pa jih maš za dolgo časa...

Pa pusti ti benchmarke, gčasnosti in temperatur novi graf. Vidiš razliko po 1-2 letih uporabe.


Lp

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Ni ti držal procesorja na 15 stopinjah, razen morda na balkonu pozimi. Po 1-2 letih uporabe se pričakuje, da boš zadevo parkrat spucal, če imaš rad sebe, komponente in denarnico.

100 € lahko daš za ohišje pri cenejšem računalniku - Sugo SG-05 te pride toliko pa ni bogvekaj od ohišja. Okej, je ITX pa pride s PSU-jem, ampak vseeno. SG-08 je pa skoraj 200 €.

Jst ::

Meni je tudi poleg dobre matične in napajalnika, pomembno tudi ohišje.

Raje dam več za boljšo matično in manj za procesor, če sem omejen. Nisem pa tak tip, da bi kupil Deluxe Premium verzijo za orenk več, če/ker je ne rabim.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GTX Titan se prodaja bolje od GTX 690

Oddelek: Novice / Grafične kartice
296637 (5277) Jst

NVIDIA GeForce Titan 780 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
9615812 (12038) dzinks63
»

GeForce GTX Titan - najhitrejši grafični čip na svetu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10123059 (18986) mihco
»

Objavljeni testi GeForce GTX Titan

Oddelek: Novice / Grafične kartice
387073 (5262) mailer

Več podobnih tem