» »

Google Street View prihaja v Slovenijo

1
2
3

Lion29 ::

@3furius: the kloons so zakon ;)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Pithlit ::

Looooooka je izjavil:

Vazno, da ste se eni pripravljeni odreci svojim pravicam in zasebnosti za malce boljsi zemljevid.

Ne vem no... zakaj je street view izboljšava zemljevida? Kaj street view sploh ima z zemljevidi? Še bolje... čemu, razen potešitvi voyeurskega fetiša, je sploh namenjen?
Life is as complicated as we make it...

SplitCookie ::

Deevalvaciji zasebne lastnine in privatizaciji in monetarizaciji javne lastnine
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

darkolord ::

zakaj je street view izboljšava zemljevida? Kaj street view sploh ima z zemljevidi? Še bolje... čemu, razen potešitvi voyeurskega fetiša, je sploh namenjen?
Ker ti nudi še pogled iz tvoje perspektive? Ker lahko točno vidiš, kako izgleda plac, kamor se odpravljaš in kako se do tja pride?

3furious ::

Pithlit je izjavil:

Ne vem no... zakaj je street view izboljšava zemljevida? Kaj street view sploh ima z zemljevidi? Še bolje... čemu, razen potešitvi voyeurskega fetiša, je sploh namenjen?

Izboljšava je v tem, da ti pokaže lokacijo še iz vidika avta/človeka. Ker zemljevide v glavnem uporabljamo ljudje (v avtih), je ta vidik precej pomemben za orientacijo. Sploh če se ne znajdeš s "klasičnimi" zemljevidi iz ptičje perspektive.
In the age of information, ignorance is a choice.

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: Pithlit ()

Lion29 ::

ce mas za it kam v restavracijo ali muzej, da si pogledas pot do tja, kje so moznosti parkinga, etc...kako izgledajo parki, kako nekatere zgradbe...

mah cel kup stvari, niti ne bom razlagal...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

gruntfürmich ::

no, če so našli skupen jezik z našo strogo zakonodajo glede anonimnosti pa tudi jst sedaj nimam (skoraj) nič proti...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Gavran ::

Phantomeye je izjavil:

Google te slika na javni površini. Kakšno zasebnost to krši?

Če me slika na mojem vrtu in to da v javnost je to kršitev moje zasebnosti.
Kar se tuče javnih mest pa je stvar OK (z zamegljenimi obrazi).
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Pithlit ::

darkolord je izjavil:

Ker ti nudi še pogled iz tvoje perspektive? Ker lahko točno vidiš, kako izgleda plac, kamor se odpravljaš in kako se do tja pride?

Če me zanima plac grem tja da si ga ogledam, ne pa da ga gledam po nekih slikicah. Kako se tja pride mi pove pa GPS (če pa ta po nekem čudežu odpove, vzamem v roke zemljevid).

3furious je izjavil:

Izboljšava je v tem, da ti pokaže lokacijo še iz vidika avta/človeka.

Če je človek/avto visok 4m je to sicer res...

(sori za 'predlagaj izbris' ful preobčutljiv touchpad -_-)

Lion29 je izjavil:

mah cel kup stvari, niti ne bom razlagal...

Ne, ne... ti kar povej za cel kup teh stvari... ker za večino do sedaj povedanih (razen voyeurskih užitkov) poskrbi kar GPS.
Life is as complicated as we make it...

Phantomeye ::

Glede na to, da je fotkanje enkratno, jst ne vidim problema...

problem bi bil, ce bi se dnevno oz. 24/7 obnavljalo bazo.

Pithlit ::

No... še to. Kaj ti pol street view fotke pomagajo pri scoutanju cilja če se vmes tisoč stvari spremeni?
Life is as complicated as we make it...

LuiIII ::

Slovenija je drugač že kar dobro "poslikana" oz. posneta. DARS, DRSC, nekatere občine imajo posnete vse svoje ceste z nekaterimi že prej omenjenimi platformami. Vendar njihovi podatki niso javno dostopni. So pa nekateri od teh ločljivostno boljši kot bodo Googlovi in kar nekaj 1000km cest se snema vsakoletno.
Potem imamo tu še območja ob daljnovodih. Ti so tudi posneti iz zraka in to ne samo v vidnem spektru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuiIII ()

srus ::

Vedno se na Pirčevo spomnim, ko v servisnih straneh svojega operaterja gledam sezname klicev kjer so zadnje tri števke zakrite in potem ugibam, koga sem že klical, kdo me je že zgrešil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: srus ()

MrStein ::

Te podatke baje lahko dobiš od operaterja. Sigurno obstaja tema o tem...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

luksorzi ::

Naj se mi javijo vsi tisti, ki ne vidijo potrebe po meglenju obrazov, registerskih številk itd. Pošljite mi vaše osebne podatke (ime, priimek, naslov, barva gat ipd.).
Naslednji teden bom prišel prišel pred vaš dom in z javne površine naredil čim več slik vašega doma. To bom počel enkrat na teden in slike objavil na za to posebej izdelani spletni strani, ki se bo imenovala nicneskrivam.se.

Gotovo ste za.

Pithlit ::

luksorzi je izjavil:

Pošljite mi vaše osebne podatke (ime, priimek, naslov, barva gat ipd.).

Gate mam črne... modrc je bil pa lila, sam zdej ga nimam ker sem zrihtana z u pojstlo.
Life is as complicated as we make it...

mtosev ::

mater so eni smešni tukaj. nič ni narobe, če kdo slika bajto iz javne ceste. zakona kateri bi preprečeval slikanje takšnega stuffa ni
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Phantomeye ::

luksorzi je izjavil:

Naj se mi javijo vsi tisti, ki ne vidijo potrebe po meglenju obrazov, registerskih številk itd. Pošljite mi vaše osebne podatke (ime, priimek, naslov, barva gat ipd.).
Naslednji teden bom prišel prišel pred vaš dom in z javne površine naredil čim več slik vašega doma. To bom počel enkrat na teden in slike objavil na za to posebej izdelani spletni strani, ki se bo imenovala nicneskrivam.se.

Gotovo ste za.


a ni boljš samo neskrivam.se?

Yohan del Sud ::

No ja, bom malo boj previden, ko ga bom po koprivah opletal. :)
www.strancar.com

luksorzi ::

Point je v tem, da kdor hoče imeti svoje slike objavljene naj to stori sam oz. naj za to zadolži nekoga (mu to dovoli). Dokler nekomu izrecno tega ne dovolim, nima mojih slik (sploh opremljenih z lokacijo) kaj objavljati.

mtosev ::

ljudje lahko slikajo stuff na/iz javnih površin.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

luksorzi ::

Če te vsak dan slikam s ceste nisem zalezovalec?

Pithlit ::

mtosev je izjavil:

ljudje lahko slikajo stuff na/iz javnih površin.

Slikajo načeloma lahko (pa še tam so omejitve)... objavljat pa nikakor ne smejo.
Life is as complicated as we make it...

mtosev ::

luksorzi je izjavil:

Če te vsak dan slikam s ceste nisem zalezovalec?
zarad mene me lahko slikaš. kaj pametnega od tega pa ne boš imel
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

darkolord ::

Če me zanima plac grem tja da si ga ogledam, ne pa da ga gledam po nekih slikicah. Kako se tja pride mi pove pa GPS (če pa ta po nekem čudežu odpove, vzamem v roke zemljevid).
In če te plac v resnici niti najmanj ne zanima?

Ko recimo, kadar se ti mudi, iščeš "Ime Ulice 12f", GPS ima pa samo "Ime Ulice 12", ki je čisto na drugi strani, ko končno najdeš destinacijo pa ugotoviš da se tam ne da ustavit/parkirat in moraš potem delat cel ovinek po enosmernih ulicah. Ali pa ko v kakšni industrijski coni iščeš nekaj, pa je vse na istem naslovu. Ali pa ko namesto točnih koordinat dobiš samo vague napotek "pri veliki hiši greš še par sto metrov naprej, potem pa dvakrat desno sam ne čist ostro desno ampak mal manj desno ..."

Če je človek/avto visok 4m je to sicer res...
Ja, ker razlika med 2m in 1000m je približno enaka kot 2m in 4m, ane?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

luksorzi ::

Če je teb to ok, super zate.
Večini ljuden (kljub temu, da niso kriminalci ali čudaki) to ni. In to moraš spoštovat!

mtosev ::

mam kr nekaj ljudi na slikah katere sn ko so se mimo sprehajali ujel v foto. in guess what slike sn tud na net dal
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

darkolord ::

O ti baraba.

luksorzi ::

In če nočem, da je slika (na kateri sem jaz) objavljena?

mtosev ::

ko slikam se umakneš

saj nisem tebe slikal. ti si bil samo na "poti"
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

luksorzi ::

Pa če ne vem, da slikaš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: luksorzi ()

Pithlit ::

On lahko slika... objavit ne sme brez tvojega privoljenja (no, lahko dokler si ti na javnem prostoru). Če pa kljub temu objavi... mu lahko komot rečeš naj odstrani/zamegli. Če se še vedno upira ga pa lahko tožiš (kolk se ti splača je pa druga).
Life is as complicated as we make it...

luksorzi ::

No sej. Nekateri bi pa radi, da se to objavi brez kakršnegakoli dovoljenja. Nekateri pa sploh nebi vedeli, da so objavljene slike (dokler nebi bilo prepozno) in nebi mogli ukrepati ...

jeryslo ::

Korencek ::

mah,.. 90% ljudi takaltak vsakih 5 minut sporoči kaj so pojedli, spili, posračkali ali pa kero igrco ravnokar igrajo.

ja, naj se poslika ulice,.. naj se pa tudi zakrije obraze, registrske in pa vse kar je pač kočljivo.
Smisel smisla je v nesmislu

bluefish ::

mtosev je izjavil:

ko slikam se umakneš

saj nisem tebe slikal. ti si bil samo na "poti"
Ne. Kvečjemu ti prosiš osebo, da se za moment umakne.

No, mnenje IPRS je glede tega itak jasno.

dope1337 ::

smash je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Google te slika na javni površini. Kakšno zasebnost to krši?


kako na javni, če si na svojem dvorišču?


Poraja se pravno vprašanje ... Ali se smatra kršenje zasebnosti, če te nekdo slika iz javne površine, ti kot slikani se pa nahajaš na zasebni površini, ampak je prosto vidna iz javne površine?

P.S. Paparaci any1?
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

Pithlit ::

dope1337 je izjavil:

Paparaci any1?

Nekateri te bodo tudi skozi okno kopalnice slikal. So dobro plačani za to. Kazen pa itak plača tisti ki objavi (in jo zaračunajo bralcem).
Life is as complicated as we make it...

dope1337 ::

Pithlit je izjavil:

dope1337 je izjavil:

Paparaci any1?

Nekateri te bodo tudi skozi okno kopalnice slikal. So dobro plačani za to. Kazen pa itak plača tisti ki objavi (in jo zaračunajo bralcem).


Dejansko? To bi pa iz firbca zelo rad prebral na kakšni uradni listini. Maš link do kakšnega pravnega akta? (sry, nisem pravnik in se zeeelooooo slabo znajdem ko se gre za branje oz. tolmačenje zakonov).
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

Mavrik ::

dope1337 je izjavil:



Poraja se pravno vprašanje ... Ali se smatra kršenje zasebnosti, če te nekdo slika iz javne površine, ti kot slikani se pa nahajaš na zasebni površini, ampak je prosto vidna iz javne površine?

P.S. Paparaci any1?


Ja, se. Zakaj misliš da je pomembna pozicija kamere in ne tisto, kar kamera slika? Po tvoji logiki bi te lahko slikali v domači spalnici s satelita z dovolj dobro kamero? ;)
The truth is rarely pure and never simple.

dope1337 ::

Mavrik je izjavil:

dope1337 je izjavil:



Poraja se pravno vprašanje ... Ali se smatra kršenje zasebnosti, če te nekdo slika iz javne površine, ti kot slikani se pa nahajaš na zasebni površini, ampak je prosto vidna iz javne površine?

P.S. Paparaci any1?


Ja, se. Zakaj misliš da je pomembna pozicija kamere in ne tisto, kar kamera slika? Po tvoji logiki bi te lahko slikali v domači spalnici s satelita z dovolj dobro kamero? ;)


Pač ... zdel se mi je pomembno, zato ker tudi vem, da je pomembno na kateri strani parcele ima drevo korenine, na kateri strani pa sadeže ^^
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

M.B. ::

Najprej pogledaš kdaj se je x na foursquare checkinal domov, da veš kje je doma. Na streetview pogledaš okolico. Na Seznamu nepremičnin nepremičnino.

Potem pa samo čakaš kdaj se checkina kam čimdlje stran pa gremo.
Škoda da ne dela več: http://pleaserobme.com/
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Pithlit ::

Nimam.
Life is as complicated as we make it...

dope1337 ::

Pithlit je izjavil:

Nimam.


Ni frke. Sam zanimal me je, kr mi je zlo čudn, da bi oblasti pustile publicističnim hišam, da znova in znova nezakonito posegajo v zasebnost ljudi, brez večjih sankcij (razen denarne kazni). Je pa tudi vprašanje, ali je to prekršek ali kaznivo dejanje.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

čuhalev ::

Eno vprašanje ... kaj čem sem turist in fotografiram ali snemam, kdaj moram slike, videe ,,anonimizirani"?

Mavrik ::

čuhalev je izjavil:

Eno vprašanje ... kaj čem sem turist in fotografiram ali snemam, kdaj moram slike, videe ,,anonimizirani"?


Mislim da tale članek zelo lepo povzame kako je s slikanjem pri nas: Oprostite, a smem fotografirati?

Pomemben kos bi bil tole:

Na krajih, kjer določena oseba ne more pričakovati zasebnosti, jo smemo fotografirati. Na vseh tistih krajih, kjer pa bi oseba utegnila upravičeno pričakovati zasebnost, je ne smemo fotografirati, četudi je ta kraj del nekega javnega kraja.


Tvoja hiša in dvorišče se mi zdi da spada pod prostor, kjer upravičeno pričakuješ zasebnost, zato brisanje obrazov na Google Street View. Še posebej ker so pravila za komercialno uporabo slik (kar Street View je) strožja.
The truth is rarely pure and never simple.

Grumf ::

Eh, če mene vprašate, se je šel google v prvem poskusu slikanje, brez da bi pod mizo dal cesarju kar je cesarjevega. V drugem poskusu pa se je že naučil slovensko lekcijo in bo lahko uporabljal slike brez da bi brisal obraze, tablice itd. Komaj čakam na rezultate, da si grem pogledati ali bo res kaj anonimizirano ali ne.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

petrusko ::

Kar se tiče Google Street View-a .. superca.
Kar se tiče zasebnosti pa samo tole:

Čudak ni tisti, ki zahteva zasebnost - kajti pravica do zasebnosti je človekova pravica! Čudak je tisti, ki te moje pravice ne upošteva.

MrStein ::

Grumf je izjavil:

Eh, če mene vprašate, se je šel google v prvem poskusu slikanje, brez da bi pod mizo dal cesarju kar je cesarjevega. V drugem poskusu pa se je že naučil slovensko lekcijo in bo lahko uporabljal slike brez da bi brisal obraze, tablice itd. Komaj čakam na rezultate, da si grem pogledati ali bo res kaj anonimizirano ali ne.

Itak da bo. Tako kot je že na obstoječih Street View posnetkih (v drugih državah).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Šimpanz ::

1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Street View brez novih posnetkov v Nemčiji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7316557 (1183) Lonsarg

Street View prihaja v Slovenijo...

Oddelek: Omrežja in internet
71676 (1386) bluefish
»

Google Street View dodal posnetke Nemčije (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
23151995 (44611) Keyser Soze
»

Googlove težave s Street Viewom v Švici (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6322242 (20753) BlueRunner
»

Švicarsko sodišče terja anonimizacijo posnetkov za Google Street View

Oddelek: Novice / Zasebnost
4212535 (11586) Pyr0Beast

Več podobnih tem