» »

Google od Microsofta zahteva odstranitev mobilne aplikacije za YouTube

Google od Microsofta zahteva odstranitev mobilne aplikacije za YouTube

vir: ReadWriteWeb

vir: engadget
engadget - Kot je bilo pričakovati, Google ni dobro sprejel Microsoftove aplikacije, ki uporabnikom Windows Phone omogoča dostop do YouTuba. Z aplikacijo je namreč mogoče na disk prenesti filme (download), aplikacija odstrani reklame pred in po posnetku (tega pri nas sicer ni mnogo, v ZDA pa precej) in blokira tudi ostale oglase z AdBlockom. Vse to pa je, tako pravi Google, v nasprotju s pravili uporabe.

Za zdaj Google ni uporabil težkega topništva, ampak so Microsoft zgolj pozvali, naj aplikacijo odstrani. Rok so postavili na 22. maj, uradni razlog pa je izdaja aplikacije brez Googlovega blagoslova. Problem so pač že omenjene funkcije odstranjevanja oglasov in možnost prenosa na lokalni disk, je Google zapisal v zahtevi za prenehanje kršitve (cease-and-desist letter). Če tega ne bodo storili, pa bo Google uporabil pravna sredstva.

Microsoft se je že odzval in povedal, da Google pač ni hotel sodelovati pri razvoju aplikacij za dostop do storitve YouTube. Odzivi uporabnikov na prenovljeno aplikacijo so izrazito pozitivni, dodajajo. V zmernem tonu dodajajo, da bi z veseljem vključili tudi oglase, ki jih sicer YouTube servira, če bi jim le Google posredoval ustrezne API-knjižice. Utegne se torej zgoditi, da bo aplikacija bodisi romala na smetišče bodisi doživela predelavo, ki bo bolj po godu Googlu, uporabnikom pa seveda manj.

15 komentarjev

Looooooka ::

A je ze kdo to aplikacijo videl na marketplacu?
Jst mam se zmer sam tisto z browserjem :)

Tilen ::

Looooooka je izjavil:

A je ze kdo to aplikacijo videl na marketplacu?
Jst mam se zmer sam tisto z browserjem :)


US

UK
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Looooooka ::

TIlen ja sj to vem...sam a ne....mi revezi iz Slovenije ne mormo downloadat.
Ceprav je moj primarn account na US regijo in en fake US naslov narjen se zmer porajta, da sm iz Slovenije in not available for your region :)
Upam, da bo kdo xap naredu iz tega preden se zbrise z neta :)

Ok lazem. Se hujs je.
US region link pise allready purchased...aplikacija na telefonu je pa vedno una stara bedna...z browserjem. Tud ko se reinstalira :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

trololo2 ::

Looooooka je izjavil:

TIlen ja sj to vem...sam a ne....mi revezi iz Slovenije ne mormo downloadat.
Ceprav je moj primarn account na US regijo in en fake US naslov narjen se zmer porajta, da sm iz Slovenije in not available for your region :)
Upam, da bo kdo xap naredu iz tega preden se zbrise z neta :)

Ok lazem. Se hujs je.
US region link pise allready purchased...aplikacija na telefonu je pa vedno una stara bedna...z browserjem. Tud ko se reinstalira :)


WP8, SLO regija pa je bila aplikacija na marketu mogoče z enodnveno zamudo....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trololo2 ()

Sn0wMaN ::

Aplikacija za wp8 je na voljo, najnovejša. Z wp7 pa mislim, da še pride. Tudi v slo regiji.

CrustyDOD ::

Meni jo čisto lepo dol potegne in dela super na WP8. Res pa nisem imel prejšne verzije..

Elysium ::

To je že dva dni stara novica. Vmes jim je Microsoft - ne to ni Mirosoft - odgovoril, da bodo oni že radi prikazovali reklame, le da naj jim omogočijo dostop do APIja.
Seveda boste verjetno na Slo-Techu o tem poročali šele v soboto ali nedeljo, če sploh boste.

"YouTube is consistently one of the top apps downloaded by smartphone users on all platforms, but Google has refused to work with us to develop an app on par with other platforms. Since we updated the YouTube app to ensure our mutual customers a similar YouTube experience, ratings and feedback have been overwhelmingly positive. We’d be more than happy to include advertising but need Google to provide us access to the necessary APIs. In light of Larry Page’s comments today calling for more interoperability and less negativity, we look forward to solving this matter together for our mutual customers."

Relanium ::

Kaj pa če bi ti še enkrat prebral novico ?

V zmernem tonu dodajajo, da bi z veseljem vključili tudi oglase, ki jih sicer YouTube servira, če bi jim le Google posredoval ustrezne API-knjižice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

Spura ::

To so samo manevri pred glavnim aktom kjer se bodo pogajali o tem koliko oglasevalskih centov pade microsoftu od reklam ki jih bo ta aplikacija na windows phoneih prikazala.

mtosev ::

haha google pričakovano. upam, da ne umaknejo, ker google še ni izdelal appa za phone OS
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Spc ::

Z aplikacijo je namreč mogoče na disk prenesti filme (download)

Browser pa ne prenese filmov na disk ?
Lahko dokažem, da si mp4 file vsi browserji shranijo na disk.
 

mtosev ::

a večina folka bo iskala video po temp mapah?

in ko zapreš video oz browser tega videa več ni
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Spc ::

mtosev je izjavil:

a večina folka bo iskala video po temp mapah?

in ko zapreš video oz browser tega videa več ni

Ko zapreš browser video ostane dokler se cache ne napolni.
Zakaj pa folk nebi iskal po tmp mapah ?
 

Sn0wMaN ::

Spc je izjavil:

mtosev je izjavil:

a večina folka bo iskala video po temp mapah?

in ko zapreš video oz browser tega videa več ni

Ko zapreš browser video ostane dokler se cache ne napolni.
Zakaj pa folk nebi iskal po tmp mapah ?



Ker se ga raj napijem do mrtvega kokr iščem po temp mapah. A je še kej bolj dolgočasnga kot brskanje kaj vse tvoj lulček (računalnik) zmore ko gledaš stran?

Doc123 ::

Kapitalizem = omejevanje


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

YouTube pripravlja plačljivo verzijo Music Key

Oddelek: Novice / Ostale najave
2911928 (9604) CaqKa
»

Tretji poizkus: Microsoft umaknil mobilno aplikacijo za YouTube

Oddelek: Novice / Windows Mobile
236913 (4195) Bor H
»

Google od Microsofta zahteva odstranitev mobilne aplikacije za YouTube

Oddelek: Novice / Windows Mobile
156201 (4480) Doc123
»

Microsoft naredil svojo lastno YouTube aplikacijo za WP, pa brez oglasov in z downloa

Oddelek: Novice / Windows Mobile
4414663 (10717) w00tnes
»

Microsoft vlaga pritožbo zoper Google pri Evropski komisiji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
7120778 (19314) dela

Več podobnih tem