» »

kvaliteten polnilec + polnilne baterije

kvaliteten polnilec + polnilne baterije

blackbfm ::

1A za AAA NiMH baterijo ?
Pa kaj se vam je čisto vtrgal ? 8-O


Spregledal da gre za AAA. Pač daš mal manj, nevem pa zakaj neka panika sej baterije niso večne kakorkoli jih filaš.

hojnikb ::

ja sam niHM hitro ubiješ, če jo filaš z večkratnikom dovoljenega toka..
#brezpodpisa

mailer ::

funkcija refresh analyze na mahi napolne, počiva dve uri, izprazne, počiva dve uri znova napolni, kar nanese ob zgornjih tokovih 24 ur. Sicer pa piše na bateriji, da se jo polni z 500mA (lidl rdeče non lsd).
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

darkolord ::

1 dan za refresh je čisto normalno.

taz ::

Pozdravljeni.

Dejte mi svetovat, kateri polnilec naj vzamem. Potrebujem ga za AA in 14500,če je možnost pa še za D, ni pa nujno. Videl sem da usi hvalijo tega, ampak če prou vidim, je samo za AA in AAA baterije. Naslednji je tale, vendar je cena malo visoka, pa škoda ker nima še za D baterije, sploh ob tej ceni. A bi bilo mogoče pri tem polilcu vseeno polnit D verzijo, da bi recimo jih priklopil gor s krokodilčki? ;((

schurda ::

Ne. Kapaciteta je omejena na 3Ah.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

taz ::

Aha, hvala. Ve mogoče kdo za polnilec, kateri bi bil primeren za polnit Ni-Mh (AA, AAA, po možnodti tudi C in D) in Li-Ion baterije pa imel možnost obnovitve/vzdrževanja, kakor Voltcraft?

schurda ::

Li-ion?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

taz ::

schurda je izjavil:

Li-ion?

Litij-ionska baterija @ Wikipedia
Ja, rabim 14500 baterije za svetilko za kolo.

lopov ::

Hoj!

Hofer ima zopet od četrtka, 23.10.2014 v akciji baterije in polnilec.

schurda ::

Lej, zakaj bi se šli igrice, če vemo, da ima Conrad super polnilnik

IPC-1L

http://www.conrad.si/websale8/?Ctx={ver...
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

hojnikb ::

schurda je izjavil:

Lej, zakaj bi se šli igrice, če vemo, da ima Conrad super polnilnik

IPC-1L

http://www.conrad.si/websale8/?Ctx={ver...

sj lahko stestiraš in vrneš nazaj, če ti ni kul.
#brezpodpisa

lopov ::

schurda je izjavil:

Lej, zakaj bi se šli igrice, če vemo, da ima Conrad super polnilnik

IPC-1L

http://www.conrad.si/websale8/?Ctx={ver...


ker polni tudi c in d. imam 2 garazna daljinca z 9v baterijo ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Brane22 ::

+ to, da je več ka 2 cenejši, da fila tudi B in C celice in da lahko fila več celic naenkrat.

Pa da ga lahko odneseš nazaj, če ti ni všeč.

Imam dva taka ( le oblika ohišja je vsakič malo drugačna ) in delata OK.

jest10 ::

da lahko fila več celic naenkrat.

A si zihr, da IPC-1L tega ne zmore:|

Brane22 ::

Videt je ležišča za 4.

Na unem Lidl/Hoferjevem sem večkrat filal 6 AA/AAA celic + 2 9V block.

lopov ::

Edini minus pri Hoferju je, da fila s 1000mA vse razen 9v blokov, te fila s 500mA -- piše tudi na škatli, da je "quick charge". No, za nekatere je to lahko tudi plus :)

PS: upam, da sem si prav zapomnil, elektrika ni ravno moje področje :P

schurda ::

jest10 je izjavil:

da lahko fila več celic naenkrat.

A si zihr, da IPC-1L tega ne zmore:|


Bistvo je, da vsako posebej.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

schurda ::

einstein :P je izjavil:

@schurda

Ja, eneloopke res, ampak najde se tudi kaj cenejsega, recimo lidlove lsd (vsaj po izkušnjah drugih) so baje samo 1€ za kos.



Proval Lidl, proval Hofer. :P Tudi te se hitro praznijo po par polnjenjih je kapacieta samo še polovica ali manj. :P
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

jest10 ::

Navadne ali LSD?

schurda ::

jest10 je izjavil:

Navadne ali LSD?


Mislim, da so LSD. Bom preveril.

mailer je izjavil:

Kakšen tok se priporoča za polnjenje baterij AAA? Uporabil bi refresh and analyze funkcijo,prejšnji set sem nastavil na 300mA polnjenje in 500mA praznjenje,


Jst delam na ta najmanjšem toku. 100 - discharge / 200 charge
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

schurda ::

jest10 je izjavil:

da lahko fila več celic naenkrat.

A si zihr, da IPC-1L tega ne zmore:|



IPC-1L dela z vsako celico posebej. Na vsaki lahko delaš, kar češ, polniš, prazniš, osvežuješ, testiraš - nedovisno od druge celice. In - ja - hkrati lahko laufajo vse 4. :D
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Aar2rk ::

Se strinjam s schurdo, da je ta tip polnilnika kot IPC-1L super. Na mojem sicer piše Technoline BC700 (700mA max tok polnjenja, obstaja tudi BC1000), kupljen na amazon.de za s poštnino nekaj manj kot ta iz Conrada.
Imam tudi Lidlovemu podobnega (vsaj po obliki in funkcijah), 6xAA/C/D/AAA + 2x9V Ansmann Energy 8 Proffesional, in je prav tako v redu, ampak za AA/AAA uporabljam večinoma prvega, sploh za akumulatorje, ki jih poskušam osvežiti/spraviti k življenju.

hojnikb ::

schurda je izjavil:

einstein :P je izjavil:

@schurda

Ja, eneloopke res, ampak najde se tudi kaj cenejsega, recimo lidlove lsd (vsaj po izkušnjah drugih) so baje samo 1€ za kos.



Proval Lidl, proval Hofer. :P Tudi te se hitro praznijo po par polnjenjih je kapacieta samo še polovica ali manj. :P

Bluziš. Ali maš defektne celice ali pa tole pol kapacitete samo od oka mal :)
#brezpodpisa

schurda ::

hojnikb je izjavil:

schurda je izjavil:

einstein :P je izjavil:

@schurda

Ja, eneloopke res, ampak najde se tudi kaj cenejsega, recimo lidlove lsd (vsaj po izkušnjah drugih) so baje samo 1€ za kos.



Proval Lidl, proval Hofer. :P Tudi te se hitro praznijo po par polnjenjih je kapacieta samo še polovica ali manj. :P

Bluziš. Ali maš defektne celice ali pa tole pol kapacitete samo od oka mal :)


Lidl LSD - zgodovina polnjenj:

12. 11. 2013 2.35 Ah
13. 12. 2013 2.38 Ah
14. 2. 2014 1.37 Ah

Hofer Activ Energy
9. 11. 2013 - 2.58 Ah
12. 11. 2013 - 2.69 Ah
17. 3. 2014 - 2.98 Ah
7. 7. 2014 - 1. 13 Ah

Nisem se zmislu, to so dejstva.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

floyd1 ::

Nekatere moje hofer/lidl lsd baterije so bile polnjene ze 10+ krat, pa so se vedno super. Kupljene v vec rundah. Ker pa so iz teh trgovin so za nekatere ocitno zanic. :| Navadne polnilne iz lidla in hoferja pa so po mojih izkusnjah res zanic, morajo bit lsd.

hojnikb ::

Lidl LSD - zgodovina polnjenj:

12. 11. 2013 2.35 Ah
13. 12. 2013 2.38 Ah
14. 2. 2014 1.37 Ah

Hofer Activ Energy
9. 11. 2013 - 2.58 Ah
12. 11. 2013 - 2.69 Ah
17. 3. 2014 - 2.98 Ah
7. 7. 2014 - 1. 13 Ah

Ne samo, da so ti rezultati čudni, so čisto irelavantni, ker ni podan drain tok.
In ja, kolk toka da za polnat pove zelo malo, sploh pri ni-mh.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

floyd1 ::

Tista o hitrem praznenju je sploh tak-tak. Sem imel spakirane še nekaj mesecev, pa so bile OK, ko sem jih razpakiral in uporabil. Brez polnjenja seveda.

pierch ::

lopov je izjavil:

Hoj!

Hofer ima zopet od četrtka, 23.10.2014 v akciji baterije in polnilec.
Samo v vednost da te baterije, ki jih imajo trenutno v akciji niso LSD!
Še dobro da sem bolje pogledal. Aktive Energie LSD verzije, ki jih že imam doma imajo spodnji del rdeč, te pa so oranžne/modre. Prav tako na paketu ni nikjer omenjen "Ready to use", v drobnem tisku zadaj pa piše da je potrebno baterije pred prvo uporabo napolniti.
Pierch

Assass1n ::

Jaz bi rabil polnilec + 4x AA baterije. Rabim jih za xbox kontroler. V uporabi kdaj par dni nič ali pa urco na dan...ali pa več. Kaj je bestbuy za 30€ ter kje?

Thnx
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Zvezdica27 ::

za 30 e? urco na dan?

pfff... pejd ikeo pa kupi njihove.

najprej preveri, da dela na 1,2 V.

malo več kvalitete? Mueller baterije in katerikoli polnilec. Če tam dobiš varta komplet, vzami, samo ni lih bogve kaj...

Top shit: eneloop.

zz

gazibo ::

A un Conradov polnilec, ki ga vsi hvalijo, je ok za tele baterije - http://www.amazon.de/Panasonic-eneloop-...

OK.d ::

Seveda, to kombinacijo uporabljam že 4 leta in so eneloopke enake po kapaciteti kot na začetku.
LPOK.d

gazibo ::

tnx

Zvezdica27 ::

kateri polnilec točno?

b

FX6300B ::

May the force be with you!

Zvezdica27 ::

to je absolutni best buy? obstaja tak na 6 enot ali celo 8?

zz

Assass1n ::

Jaz sem potem kupil eneloop še sanyo ter 4 baterije komplet za 16€ pa kurz gleda kar bo bo :D
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

FX6300B ::

Zvezdica27 je izjavil:

to je absolutni best buy? obstaja tak na 6 enot ali celo 8?

zz


je ja baje eden od best buy pač fila vsako baterijo posebej in jih baje ne uničuje

glede 6 ali 8 enot bi pomenilo tudi višjo ceno sicer nevem kateri bi bil ok treba mal review pogledat
ps:
mogoče poglej malo tujino imajo dosti ceneje
May the force be with you!

twom ::

Zvezdica27 je izjavil:

to je absolutni best buy? obstaja tak na 6 enot ali celo 8?
Je absolutni best buy, sem ter tja celo v akciji in še malo cenejši.
Jaz sem kupil dva, ker moram včasih polniti šest ali osem baterij (par woki-tokijev, kakšen avto igrača).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: twom ()

tupee ::

Zakaj pa nihče ne gleda na Aliexpress, ebay...?

http://www.aliexpress.com/item/2015-New...

http://www.aliexpress.com/item/Original...


8 baterij:
http://www.aliexpress.com/item/8-slot-L...

...

Jaz imam Nitecore-D4 in lahko polni praktično vse vrste, je pameten da ve kaj dela, je poceni, kompakten (brez zunanjega transformatorja), lahko priklopiš v avtu... .

Aar2rk ::

Jaz imam vse tri polnilce, Nitcore, Xtar in Conradovemu podobnega (4 take, z Amazona, obstaja kup različnih imen gor, prava razlika je pa samo v moči, dva modela - 700 in 1000). Res je, da Nitecore in Xtar polnita več, predvem vse možne Li-ion, ampak Nitcore je vsaj moj precej glasen in še vedno smrdi po plastiki, z enim vsaj meni zoprnim vonjem, ki je kar pogost pri stvareh s kitajske. Xtar je odličen, nimam pripomb, razen da pride samo s USB kablom brez končnega vtiča. Mi je pa po funkcijah najbolj pri srcu vseeno mali omenjeni AA/AAA. Pri ostalih bolj ali manj daš cedlice notri in to je to, pri teh pa lahko izbiraš precej.
Sanyo (Panasonic) Eneloop celice so pa definitivno najboljše AA/AAA polnilne, kar jih je, od več kot 100 v uporabi ni šla še nobena v smeti (v službi, nimam sam toliko), medtem ko vse ostalo redno crkuje in roma med posebne odpadke (Ansmann, Sony, Duracell, GB al kaj so že bile...res vse ostale)

Zvezdica27 ::

lp,

kaj pa te ostali Conradovi, na 4 celice, cenejše verzije?

jaz osebno imam Sanyo na 2 celici (polni individualno) ter Varta na 4 celice (polni 2 +2). Oba sta OK v smislu, da polnita. Ampak ne obnavljata, nič ne vidiš...

b

Zgodovina sprememb…

OK.d ::

Ne odkrivaj tople vode, edino IPC-1L je vreden svojega denarja;)
LPOK.d

Zvezdica27 ::

ok, bom kupil naslednjič ko bom v btc.

zz

FX6300B ::

IPC-1L all the way
če rabiš za osem pač potrpiš da se tiste 4 nafilajo in potem spet 4 ali pa kupiš 2 je eden redkih polnilcev ki ne uničujejo baterij
May the force be with you!

Skyman ::

Zdravo zanima me katero polnilno baterijo priporočate rabil bi samo en komad.Sedaj sm imel notri eneloop 1.900mAh(AA) rabil bi podobno ampak po toliko uporabe(gaming miska) mi zadeva zdrzi samo se cca 2 dni,prej 1x na tedn mogoce polnil..Gledal sm nekaj takega (https://www.ebax.si/aa-2700-mah-ni-mh-p... rabim pa cel komplet,potreboval bi samo en kos,morajo biti pa 1.800mah+.Hvala za odgovore

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

mailer ::

Počakaj na LSD (zelene) 2400mAh v Lidlu ali Hoferju.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Assass1n ::

Sanyo eneloop so nore, kupil sem jih 3.9 in dal v xbox controler. Manjkala je ena črtica do full in danes je še vedno toliko pa je bilo 5-10h+ igranja. Prej sem imel en kitajski pack je držal 2dni ter original pack en dan. Al sem igral ali pa ne.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

FX6300B ::

eneloop če rabiš da traja dolgo če je vseeno so lahko katerekoli samo da so LSD npr te kot je rekel mailer mam sam iz horfa pa so čist ok
May the force be with you!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sanyo Eneloop - kje kupiti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
21964839 (39270) McLuzo
»

NiMh baterije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
12124439 (16127) hojnikb
»

polnilne baterije

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
192747 (2252) radmannsdorf
»

polnilec + baterije AA + AAA?

Oddelek: Kaj kupiti
338680 (7715) hojnikb

Več podobnih tem