» »

pio mode ??

pio mode ??

Marjan ::

vprasanje je: koliko mate nastavlene pio mode diskov pri navitih celeronih?

navil sem CII 566 @ 810, priblizno!
Pio mode je bil pa na auto..(stupid me!). Prslo je normalno v Winse (98), pol je pa zmrznl in ko sem restartov je bil disk popolnoma unicen..nisem mogu v Winse!! Ko sem pognal scan disk v dosu mi je javlalo na tisoče disk error-jev....

sistem: bx133raid (koncno :), CII566 +GOrb, V3 2000, Fuyitsu 15GB
....skratka vse je blo v pizdi, in sem modu formaterat.

zdej....a je bil to pio mode kriv al kej druzga??

(se opravicujem....prej sem dal pomotoma v Ložo)

ChiefThunder ::

Ja, pomoje je bil kr PIO mode kriv. Če navijaš morš znižat PIO mode in ko si prepričan, da ti zadeva stabilno dela, vrneš PIO počasi na prvotno vrednost.Pa če maš opcijo dej agp delilnik na 2/3, pci pa na 1/3 oz. 1/4... lahko je tud to krivo.

Kaiser ::

Kaj tocno je ta pio. Mas lahko auto al pa mode 0-4. Kaj s tem spreminjas, kaj s spreminjanjem pridobis, kako postopati s temi nastavitvami pri OCjanju?:\

matevzm ::

Ce si imel nekje nad 93 (810 je 94 FSBja), potem je bilo vse v redu. Tam nekje se na Abitu zamenja delitelj za PCI. Mislim da pri 92 ali 93 je 1/3, kar pomeni, da je disk underclockan. Ce pa ti se ne preklopi, potem pa dvigni toliko, da bos prisel do tega delitelja.

Marjan ::

sej jest lahko delitelj za PCI in AGP sam spreminjam...bx133 je zakon!
zanima me sam na kolko ju moram imeti, ce npr navijem na 90MHz?
Na AGPju mam V3 2000, na PCI pa Guillemot zvočno!
Torej , a so kasni podatki kolko zdrzita pri navijanju; kolko MHz nad 66 in 33, al je sploh bol da je manj?

Pa kaj pomeni, če je PIO mode na Auto?
(da ga sam spreminja po potrebi? pol se mi disk ne bi smel sesut!!???)

Marjan ::

Dejte tisti ki imate CII 566@850 (a vas ni full velik, vsaj tko sem jat dobil občutek) tuki napisat kolko mate:
-pio mode
-pci in agp delilnik
-voltažo CPU in I0
-temperaturo proca.

Al pa vsaj kej od tega, please....bi ful koristlo!

VASkO ::

ce mas 566@850 imas fsb na 100mhz->pci standardnih 33mhz, to pomeni, da ne rabis zmanjsevat nacin diska (udma - > pio). to se pocne samo ob visokih (nestandardnih) frekvencah pci vodila, ker se z navijanjem vodila pci navija tudi IDE naprave.

matevzm ::

Saj je 600@900 isto po FSBju, standardnih 100MHz. Jaz imam vse normalno nastavljeno, voltaza procesorja je dvignjena na 1.9, temperatura mi doseze do 51C (poleti 53).

VASkO ::

sem Marjanu pomagal s pio mode...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje ne pomaga...

Oddelek: Navijanje
101232 (1054) Karaya 52
»

NAVIJANJE DURONA 900 +KT7E

Oddelek: Navijanje
15906 (679) Binji
»

c466@525...?

Oddelek: Navijanje
321100 (813) boss_y
»

Naviti CII566 na ? problem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131071 (960) ABX
»

Celeroni2

Oddelek: Navijanje
81049 (852) piko

Več podobnih tem