» »

AMD-jeva najzmogljivejša kartica po novem Radeon HD 7990

AMD-jeva najzmogljivejša kartica po novem Radeon HD 7990

AnandTech - AMD je danes uradno predstavil svojo novo grafično kartico Radeon HD 7990, ki nudi dvakrat toliko moči kakor HD 7970. Sedaj ko je referenčni dizajn nared, bodo kartice ostalih proizvajalcev z istimi čipi na voljo do konca meseca. Kljub temu je na internetu že mrgoli preizkusov referenčnega dizajna; kartice tretjih proizvajalcev bodo kvečjemu še navite.

Za začetek povejmo, da HD 7990 stane okroglih tisoč dolarjev in ni namenjen plitvim žepom. Kosa se z Nvidiino kartico GeForce GTX 690. V bistvu je Radeon HD 7990 enako, kot če bi na isto kartico stlačili dva HD 7970 (nekakšen CrossFire na eni kartici). Vsako grafično jedro, ki je zgrajeno v 28 nm-tehnologiji, ima 4,3 milijarde tranzistorjev in 4096 stream procesorjev, tako da kartica zmore 8,2 teraflops. Vsakemu jedru pripadajo 3 GB GDDR5-pomnilnika,s katerim komunicira prek 384-bitnega vodila.

Kartica je resda požrešna, saj pod obremenitvijo požre 375 W energije, a se v neobremenjenem stanju umiri na 20 W, saj drugo jedro popolnoma izključi.

Kartica podpira priklop petih monitorjev (štirikrat MiniDisplay Port in enkrat DVI). Tehnologija Eyefinity podpira priklop šestih monitorjev, če ti podpirajo DisplayPort (in multi-streaming), pri čemer pri res visokih ločljivostih postane problem že prepustnost samega vodila (21,6 Gb/s).

Radeon HD 7990 je vsaj na papirju najzmogljivejša grafična kartica. Če dve povežemo v CrossFire, dobimo osupljivih 16,4 teraflops (še vedno naj bi bilo nekaj težav z gonilniki). Testi kažejo, da na spodobnem računalniku HD 7990 zmore dostavljati sliko (igrali so Bioshock Infinite) v 1920 x 1080 z 112 sličicami na sekundo, v 2560 x 1600 pa še vedno z zelo spodobnimi 75 sličicami. Še 5760 x 1080, kar je primerno za postavitev treh monitorjev, je šlo s 60 sličicami na sekundo. In da, tudi Crysis deluje povsem igralno. Mimogrede, kupci s kartico prejmejo še igre BioShock Infinite, Tomb Raider, Crysis 3, Far Cry 3, Far Cry 3 Blood Dragon, Hitman Absolution, Sleeping Dogs in Deus Ex Human Revolution.

39 komentarjev

mtosev ::

žal ni premagala Titana in gtx 690
better luck next time amd
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

D3m ::

Ni premagal? Si malo slabo prebral zadevo :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

mtosev je izjavil:

žal ni premagala Titana in gtx 690
better luck next time amd

What are you smokin' ?
#brezpodpisa

mtosev ::


better question what are you both smoking
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

D3m ::

@hojnikb

Si prepričan, da je kadil. Kaj, če mu je mama skuhala napačne gobice. :))

Sicer je pa treba malo prebrati zadevo.

http://anandtech.com/show/6915/amd-rade...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

mtosev ::

nekdo je slep očitno
Just like with all our other recent CrossFire reviews, many titles in our test suite showed issues with CrossFire. This affected the performance summary results on the previous page, which is why I decided to create another set of graphs without the following games: Assassin's Creed 3, Batman Arkham City, F1 2012, StarCraft II, Skyrim, and World of Warcraft.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

hojnikb ::

To še ne pomen, da bojo igre mele tudi v prihodnje težave z crossfire...

in ne pozabit da dobiš zraven še 8 iger...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

mtosev ::

u don't say?
What really surprises me is that this long list is the same as the one we had with our reviews of HD 7990 "New Zealand" implementations by board partners, like the ASUS ROG ARES II and PowerColor Devil 13. So either AMD does not care or can't fix CrossFire support with these games millions of people play.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

hojnikb ::

still a better value than 690 ;)
#brezpodpisa

mtosev ::

in tud nižji score na reviewu. in tud lepe zvoke pušča (coil noise)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

pegasus ::

Kdaj bojo benchmarkarji začeli tudi bitcoin mining performance dodajat? Mislm, koga pa še danes zanimajo neki fpsi v kr nekih špilih?

Ponavljam vprašanje iz prejšnje teme ... zakaj bi dal skoraj 3x več denarja, da dobiš manj kot 2x boljše zmogljivosti v primerjavi s 7970?

Mesar ::

Ti nVidia fanboyi so neverjetni.

Za BTC mining ne dodajajo rezultatov, ker ima nVidia tako slabe, da bi pokvarili cel graf.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

hojnikb ::

pa eyefinity pa 6GB rama pa še kej bi se najdl. Ne važn je gaming performance v igrah, kjer je crossfire slab >:D
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Bor H ::

Sploh v World of Warcraft >:D

Jst ::

Če bi sedaj kupoval grafično kartico in "moral" zapraviti 1kEUR, bi brez premisleka vzel Titana. 7990 pa samo 3GB RAMa - za kartico, na katero se pričakuje, da boš obesil tri monitorje - je premalo.

Pa jaz ne maram MultiGPU rešitev, ker se mi zdi škoda resursov in tudi feeling pri igranju ni dober. (Letos so končno "znanstveno" potrdili, kar sem jaz govoril že 10 let (lahko iščete moje prispevke tukaj), da pri uporabi SLI/CF, FPSji ne kažejo pravo sliko - Frame Pacing/Rating.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

WamPIRe- ::

Jst je izjavil:

7990 pa samo 3GB RAMa - za kartico, na katero se pričakuje, da boš obesil tri monitorje - je premalo.
3GB/jedro torej skupaj 6GB
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

hojnikb ::

skupaj je še vedno 3GB, ker se podatki med gpujema zrcalijo..
#brezpodpisa

LuiIII ::

OpenCL zverina! Žal nVidia opušča OpenCL platformo. No ja dokler ga bo podpiral software, ki ga uporabljam, je AMD pravzaprav edina izbira.

Markoff ::

Fantje, spet merite, kdo ima daljšega. Medtem pa fantje s krajšimi obdelujejo vaše ženske. :))

In other news: Mig builds a new airplane, beats Eurofighter and F-line figthers. Slovenian Slo-Techians already preparing diesel, napalm and TNT for flame wars. OK, maybe not diesel.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Dr_M ::

Vsaj dobro bero iger imajo, ce ze drugega ne. Ceprav dat jurja za par dobrih iger je tut mal brez veze.

Izi ::

Markoff je izjavil:

Fantje, spet merite, kdo ima daljšega. Medtem pa fantje s krajšimi obdelujejo vaše ženske. :))

Kakšne ženske neki? Grem stavit, da noben bodoči lastnik te grafične kartice ni poročen, še bolj verjetno pa je devičnik.
Zamisli si, da žena izve da si kupil grafično kartico za 1000 Evrov :O Verjetno huje kot da bi jo prevaral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

mrTwelveTrees ::

ne bo treba kupit nove peči za ogrevanje bajte za zimo :) tole je kar dober grelec :)

Magic1 ::

Kalorifer za 10€ ga pelje scat petkrat:))
Žena ne bo mirna.
Magic

jlpktnst ::

Ma ja meni se zdi to čisto sposobna beštija... samo malo še 7xxx cfx microstutter poštimajo, no sej menda so ga že? Bom testiral cfx ko bo mining postal neprofitabilen. Nvidia fani se pa lahko tolažite da imate "boljšo" kartico :P

Se pa AMD kartice zadnjih par serij živalsko navijajo s proper coolingom. Za nvidio ne vem, lahko da se tudi. Pač čisto tako, 925MHz stock 7950 (kar je že itak več kot base stock 800 al 825 al kolk je bil) sem kamot spravu na 1150 brez kakršnihkoli posegov. Samo priložen software.

Tale dual zadeva se seveda verjetno ne navija tako dobro... pa tudi hlajenje je kriza pri 400W na taki kartici, to je dobro bolj za eyefinity furat, ja. Samo škoda da niso dali lepo 6x miniDP. Res čudna izbira to 4+dvi.

PARTyZAN ::

DP je pain na Windowsih uporabljat.

MrDelight ::

Haha in spet nVidia fanboyi jokajo in se čist vedno trudijo nekaj osporavat, kadar ima AMD/ATI najhitrejšo grafično kartico na trgu. How predictable... :))

Markoff ::

Izi je izjavil:

Markoff je izjavil:

Fantje, spet merite, kdo ima daljšega. Medtem pa fantje s krajšimi obdelujejo vaše ženske. :))

Kakšne ženske neki? Grem stavit, da noben bodoči lastnik te grafične kartice ni poročen, še bolj verjetno pa je devičnik.
Zamisli si, da žena izve da si kupil grafično kartico za 1000 Evrov :O Verjetno huje kot da bi jo prevaral.

Hahahaha, I stand corrected. :D
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

RejZoR ::

Obvezno si snemite Catalyst 13.5 Beta 2 driverje. Ne vem kaj so spremenil ampak zadeva je totalno smooth. Možno da je že kej povezano s framerate latenco...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

D3m ::

Sem dobil mail od AMD, da so izdali WHQL nove gonilnike 13.4

Feature Highlights of AMD Catalyst™ 13.4

Support added for AMD Radeon HD7790 and AMD Radeon HD 7990
Catalyst Driver optimizations to improve performance in Far Cry 3, Crysis 3, and 3DMark
Significantly improves latency performance in Skyrim, Boderlands 2, Guild Wars 2, Tomb Raider and Hitman Absolution
Performance gains seen with the entire AMD Radeon HD 7000 Series for the following:
Batman Arkham City (1920x1200): Performance improvements up to 5%
Borderlands 2 (2560x1600): Performance improvements up to 10%
Quake Wars (1920x1200): Performance improvements up to 13%
Hitman Absolution (2560x1600): Performance improvements up to 11%
Wolfenstein MP (1920x1080): Performance improvements up to 11%
Civilization V (2560x1600): Performance improvements up to 5%
Delivers support for the following OpenGL 4.3 features:
GL_ARB_compute_shader
GL_ARB_multi_draw_indirect
GL_ARB_shader_storage_buffer_object
GL_ARB_arrays_of_arrays
GL_ARB_clear_buffer_object
GL_ARB_ES3_compatibility
GL_ARB_explicit_uniform_location
GL_ARB_fragment_layer_viewport
GL_ARB_invalidate_subdata
GL_ARB_program_interface_query
GL_ARB_shader_image_size
GL_ARB_stencil_texturing
GL_ARB_texture_buffer_range
GL_ARB_texture_query_levels
GL_ARB_texture_storage_multisample


Resolved Issues
This section provides information on resolved known issues in this release of the AMD's Catalyst™ Software Suite, AMD Catalyst™ 13.4

With the Radeon HD7790 graphics card, corruption may be seen in the game Tomb Raider with TressFX enabled
Texture flickering may be observed in DirectX 9.0c enabled applications
Corruption observed in Tomb Raider with TressFX enabled for AMD Crossfire and single GPU system configurations
Corruption observed on objects and textures in the game, Call of Duty - Black Ops 2
Corruption observed in the game, Alan Wake (DirectX 9 Mode) when attempting to change in-game settings with Stereoscopic 3D using Tridef
Corruption observed on textures in the game, Battle Field: Bad Company 2 with forced anti-aliasing enabled
Adobe Photoshop CS6 experiences screen flicker under Windows 8 based system
Horizontal line corruption may be observed with forced anti-aliasing enabled in the game, Dishonored
System hang may occur when scrolling through the game selection menu in the game, DiRT 3
F1 2012 may crash to desktop on systems supporting AMD PowerXpress (Enduro) Technology


Known Issues
The section provides a summary of open issues that may be experienced with the AMD's Catalyst™ Software Suite, AMD Catalyst™ 13.4

Jumping artifacts, and unsmooth playback of interlaced clips may be experienced using Cyberlink's Metro UI players
A black screen may be observed when resuming from a S3/S4 sleep state if the display is unplugged during the sleep state on systems supported AMD PowerXpress (Enduro) Technology
|HP EliteBook|R5 6650U|

jlpktnst ::

PARTyZAN je izjavil:

DP je pain na Windowsih uporabljat.


Ni pain, DP enabled monitor rabiš. Samo v sloveniji ko so vsi škrti in kupujejo monitorje za 100EUR z VGA portom to pač ne gre.

edit: Je pa res da so določeni problemi občasno... ne da se mi linka brat btw, sem par postov prebral in videl da imajo tipični problem napačnega adapterja. Brez adapterjev je loads better.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jlpktnst ()

mtosev ::

MrDelight je izjavil:

Haha in spet nVidia fanboyi jokajo in se čist vedno trudijo nekaj osporavat, kadar ima AMD/ATI najhitrejšo grafično kartico na trgu. How predictable... :))
saj je nima
grafi pravijo,da je nvidia malo hitrejša
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

filip007 ::

AC3 slow confirmed:
http://www.hardwarecanucks.com/forum/ha...
http://www.hardwareheaven.com/reviews/1...

Pač gonilnik še ni tam, kjer še bo...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

hojnikb ::

mtosev je izjavil:

MrDelight je izjavil:

Haha in spet nVidia fanboyi jokajo in se čist vedno trudijo nekaj osporavat, kadar ima AMD/ATI najhitrejšo grafično kartico na trgu. How predictable... :))
saj je nima
grafi pravijo,da je nvidia malo hitrejša

ima najhitrejšo kartico, sam driverji niso najbolši...
#brezpodpisa

Truga ::




Lame. Ko bojo zrihtal driverje naj se se enkrat javijo.

D3m ::

Imaš nove gonilnike na njihovi spletni strani.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Truga ::

No, pol pa nove teste.

PARTyZAN ::

jlpktnst je izjavil:

PARTyZAN je izjavil:

DP je pain na Windowsih uporabljat.


Ni pain, DP enabled monitor rabiš. Samo v sloveniji ko so vsi škrti in kupujejo monitorje za 100EUR z VGA portom to pač ne gre.

edit: Je pa res da so določeni problemi občasno... ne da se mi linka brat btw, sem par postov prebral in videl da imajo tipični problem napačnega adapterja. Brez adapterjev je loads better.


Nobenih adapterjev. Tole sem izkusil iz prve roke s priklopom HP LP2475w na DP. Ko monitor ugasneš ti ga okna odstranijo iz konfiguracije. Pri multi monitor setupu to pomeni, da ti pojebe vsa odprta okna in ikone na tistem monitorju.

Jst ::

Čudno, da jaz nimam tega problema na workstation mašini...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

mtosev ::

hojnikb je izjavil:

mtosev je izjavil:

MrDelight je izjavil:

Haha in spet nVidia fanboyi jokajo in se čist vedno trudijo nekaj osporavat, kadar ima AMD/ATI najhitrejšo grafično kartico na trgu. How predictable... :))
saj je nima
grafi pravijo,da je nvidia malo hitrejša

ima najhitrejšo kartico, sam driverji niso najbolši...
in?
trenutno ni najhitrejša in je vseeno al je driver kriv al hardware al karkoli drugo. Btw hojnik I won this battle:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Test grafičnih kartic pri ločljivosti 4K (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
5722797 (19133) MrStein
»

GTX Titan se prodaja bolje od GTX 690

Oddelek: Novice / Grafične kartice
296668 (5308) Jst
»

AMD-jeva najzmogljivejša kartica po novem Radeon HD 7990

Oddelek: Novice / Grafične kartice
399492 (7522) mtosev
»

AMD je na GDC-ju pokazal Radeona HD 7990

Oddelek: Novice / Grafične kartice
3915041 (12732) D3m
»

PowerColor Devil 13 HD 7990

Oddelek: Strojna oprema
173868 (3460) Xserces

Več podobnih tem