» »

epson lq 100

epson lq 100

tjaz051 ::

živijo danes sem brskal po dedijevi podstrehi in na njen najdel tale stari tiskalnik,sedaj pa sem ga priklučil v računalnik,štrom in zadeva se je prižgala,ampak nimam driverev, če kdo ve kje lahko dobim driverje za windows 7 prosim da da link.

l.p

tony1 ::

Kaj pa če bi dal generic printer? (Če v Win7 sploh obstaja kaj takega?)

tjaz051 ::

ja ok bom poiskusil

tony1 je izjavil:

Kaj pa če bi dal generic printer? (Če v Win7 sploh obstaja kaj takega?)

kaj pa sploh je to ???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tjaz051 ()

tony1 ::

To so zelo stari tiskalniki, ki posebnega gonilnika sploh ne potrebujejo, zato bo zanje dober tudi splošni gonilnik za standarden tiskalnik. (Sam pa boš videl, kaj bo s tiskom grafike...)

tjaz051 ::

aha a mi daš potem link od tegale standartneg?

tony1 ::

Poglej, če se ga da v Win7 inštalirati.

In še:
https://www.google.si/search?q=EPSON+LQ...

tjaz051 ::

ok tnx

vidim na forumih da ima samo za w 98 driverje


vseeno hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tjaz051 ()

pegasus ::

echo "print this" > /dev/lp0 ... te stare zadeve enostavno delajo.

Btw, če dela lepo (se papir ne mečka, vse iglice špilajo), ga lahko za neverjetne cene prodaš najbližji izpostavi DURSa. Sem slišal od ljudi tam, da jim je daleč največji problem danes najti iglične printerje, ki delajo iz DOSa.

tjaz051 ::

ne papir se ne mečka,ker sem dal tako da je šel en papir skozi in je lepos teklo
kok pa so to poi cene približno?

Vikking ::

pegasus je izjavil:


Btw, če dela lepo (se papir ne mečka, vse iglice špilajo), ga lahko za neverjetne cene prodaš najbližji izpostavi DURSa. Sem slišal od ljudi tam, da jim je daleč največji problem danes najti iglične printerje, ki delajo iz DOSa.


Pravljice.

pegasus ::

Bi bil zelo srečen, če bi bile ... pa imam nažalost first hand expirience.

tony1 ::

Še en okostnjak iz omar naše prečudovite javne uprave :D

V vseh milijonih, ki so jih v posodobitev procesov, povezanih z informacijsko tehnologijo, zmetali s taveliko šaflo od leta '95 dalje, to še ni prišlo na vrsto? :))

Skratka, sprejemljiva cena za tak rabljen printer je po moje nekaj deset EUR. 8-O Sicer pa škoda, sam sem imel LQ-570 odveč, pa sem ga podaril, pa še to le za "rezervo". :P

pegasus je izjavil:

Bi bil zelo srečen, če bi bile ... pa imam nažalost first hand expirience.


Še to: a novi printerji tipa LQ-590, ki sicer stanejo cca. 500 EUR (številko vleče iz lufta, priznam) ne delajo več pod dosom? :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

Tomay ::

LQ-100 ni kaj dosti vreden, ker nima traktorja za neskončni papir. Večina igličnih naprav se uporablja za tisk dvojnikov in podobnega. Za ostale do programe, ki težejo v command oknu pa lahko uporabiš dosprint.
Voodoo 4Ever

Duhec ::

Piše, da ga inštaliraj ročno preko Windows 7 Add Printer wizard kot tiskalnik LQ Series 1 (80) Graphics.

http://esupport.epson-europe.com/ViewAr...

Duhec ::

@pegasus, čudno to glede Dursa, matričnih tiskalnikov in tiskanja iz DOS-a...., Avtera prodaja kup igličnih Epsonov s kodno tabelo 437/852.
Nek LX-1170 bi zagotovo deloval v DOS-u, le priklopljen naj bo preko paralelnega porta in LPT mode v biosu nastavljen na normal ali SPP mode in ne na ECP, EPP kot je največkrat po defaultu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri tisklanik za tiskanje ovojev spisov - obrazec obr 0.14

Oddelek: Kaj kupiti
81382 (1209) solo5
»

NAKUP TISKALNIKA

Oddelek: Pomoč in nasveti
236011 (5707) kixs
»

Tiskalnik za tiskanje obrazcev (kot na bankah)

Oddelek: Kaj kupiti
71205 (1057) kalko
»

Tiskanje šumnikov iz DOS-a

Oddelek: Pomoč in nasveti
164531 (4022) Brane2
»

Printer - EPSON ali HP?

Oddelek: Kaj kupiti
142206 (2014) Pisk

Več podobnih tem