» »

Tiskalnik za tiskanje obrazcev (kot na bankah)

Tiskalnik za tiskanje obrazcev (kot na bankah)

IceIceBaby ::

Rabim iglični tiskalnik, ki bi moral precej natančno tiskati podatke v določene obrazce. Obrazci so velikosti cca A5 in imajo relativno majhna polja, okoli 5, 6mm višine. V ta polja je potrebno natančno vpisati podatke (naslove, imena...).

Iščem tiskalnik oz. kompletno rešitev za tiskanje. Nekaj podobnega kot imajo recimo na
na bankah za tiskanje položnic in tistih potrdil o vplačilu. Oz...lahko je tudi navaden iglični tiskalnik, kateremu se da precej natančno dopovedati kam naj printa.

Iglični mora biti, ker so obrazci samokopirni in je treba naenkrat naprintati 4 sloje.

Se mogoče kdo ukvarja s tem, oz pozna kakšno rešitev?

mr Vragec ::

Po mojem bo najbolj enostavno, če si narediš predlogo v Word-u in tiskaš iz worda.
Glede zamika pri tiskanju, pa je bolj tak ... do zamika bo prihajalo v nekaterih primerih, saj lahko tiskalnik že pri zajemanju papirja premakne obrazec malo gor ali bolj dol tako, da tu nimaš kaj veliko za naredit, kot pa zelo zelo dobro predlogo, ki ti bo v pravilna polja pisala.

lp, mr. Vragec

IceIceBaby ::

Predloga v wordu ne pride v poštev, ker mora biti zadeva avtomatizirana. Ampak to bomo že naredili nekak.

Problem so te zamiki. Ravno zaradi zamikov rabim en kul printer, ki je namenjen takšnim zadevam. Na banki gledam tam na šalterju ko printajo potrdila, pa se vidi, da tiskalnik sam nekaj centrira list.

Griffith ::

Poglej na mimovrste in enaa. Tam mislim da imajo tudi iglične printerje, a kolikor imam v spominu niso poceni.

fosil ::

Tisti izpisi na banki so pogosto daleč od tega da bi bili nacentrirani.
Poleg tega printajo po eno stvar naenkrat.
Predvidevam da ti bi pa verjetno rad printal na neskončni papir.
Tako je!

IceIceBaby ::

Ne, printa se na pripravljene obrazce od pošte. So posamezni kosi in niso neskončni (nimajo tistega traku z luknjami ob straneh).

Tisto na bankah ne vem kako dela, meni zgleda kot da se nekaj centrira list, ampak ne poznam sistema. Skratka, jaz bi rad en sistem, ki bo dokaj natančno lahko printal take stvari.

JayKay ::

mi smo na poštne obrazce /spodnja tretjina položnica printali z navadnim laserjem. je pa bil modul za program spisan. Verjetno se bi dali spisat kakšno php aplikacijo z bazami.

kalko ::

Predvidevam, da kst rabi za printanje na odpremne liste (obrazce) za pakete. Tukaj je zaradi samokopirnega papirja obvezen iglični printer.

Mislim, da kakšnega večjega problema z zamiki ne bi smelo biti, saj je odpremne liste tako ali tako treba ročno podajati v tiskalnik in oseba, ki to dela pač pazi, da je list lepo poravnan.

Printerji na bankah vsaj po mojih izkušnjah niso ravno zgled natančnosti. Oziroma, ni problem v printerju, pač pa to, da uslužbenka šlampasto vstavi obrazec noter. Sem že velikokrat dobil razne obrazce, kjer je bil zamik tudi za eno vrstico.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri tisklanik za tiskanje ovojev spisov - obrazec obr 0.14

Oddelek: Kaj kupiti
81393 (1220) solo5
»

Izdelava obrazcev doma?

Oddelek: Loža
115190 (4883) Vikking
»

10 printerjev na en server?

Oddelek: Strojna oprema
212261 (1711) Veron
»

Tiskalnik z papirjem neskončne dolžine? Mi res ostane samo iglični?

Oddelek: Kaj kupiti
223156 (2559) Popcek
»

Tiskanje ...

Oddelek: Programska oprema
61223 (1173) bosmla

Več podobnih tem