» »

sapphire 7850 voltaža

sapphire 7850 voltaža

DrYuri ::

Živjo,

Imam 2 sapphire 7850 2GB povezani v crossfire. Obe delujeta na default 860/1200, vendar ima prva(katero imam že skoraj eno leto) napetost 1.21V pri obremenitvi medtem ko gre druga le do 1.138. Predvidevam da je tista prva potem OC verzija, čeprav nisem nikjer zasledil da bi kupil oc verzijo xD. Stvar je sledeča: v sobi postane precej vroče (2 pcja, crossfire...) in se prva grafična greje dosti bolj kot druga. Danes sem jo videl tudi na 85C medtem ko druga pride le do kakšnih 65C in lahko le predvidevam kaj bo ko bo v sobi še dosti bolj vroče poleti... Zato sem mislil znižati napetost na prvi kartici saj jo poganjam na default in ne na oc nastavitvah, vendar mi noben program katere sem probal ne pusti spreminjati voltaže (asus gpu tweak, sapphire trixx, msi afterburner). Spremembe frekvence se upoštevajo, medtem ko voltaža ne. Kakšna ideja? Bo treba bios flashat? ima kdo kakšen dober vodič na to temo, ker tega še nisem počel pa tudi kar sem brskal ne vem če je še relevantno, bi raje videl da je postopek prav za 7xxx serijo. Hvala vsem že v naprej! :)

lp

freesty ::

Ja tista ima pac visjo stock napetost in je posledicno toplejsa.

Daj tisto z visjo napetostjo v spodnji slot. Ker spodnja kartica ti se dodatno greje zgornjo..

Za flashat pa ne vem.

Ce v afterburnerju v nastavitvah odklenes voltazo tut ne gre spreminjat?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Janac ::

Maš Afterburner Demo verzijo? Če ne, jo daj.

Halfdead987 ::

In kje je demo verzija? si mislil beta?

DrYuri ::

Sem probal še afterburner beta pa odklene voltažo vendar jo spremeni le 2. kartici (to sem lahko spreminjal že prej v trixx in asus gpu tweak) Očitno je res zaklenjena ali kaj... Lahko bi res dal spodaj vendar je tako ali tako kar nekaj prostora med njima.

freesty ::

Saj ni vazno. Vrocina gre gor. Zamenjaj kartici in porocaj:)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

mr1two ::

Nekateri proizvajalci dajo na kartice BIOS, s katerim se da regulirati napetost. Asus je precej znan po tem, tako da malo pobrskaj po forumih. Pred flashom pa ti vseeno priporočam, da poskusiš s kakšnim manj invazivnim postopkom- če se le da, ker flashanje ni nujno vedno uspešno.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

DrYuri ::

lahko bi pa nabavu kkšn aftermarket cooler pa magar še navijem mal :P bom vrjetno zamenju pa spucu če je kej prahu notr, sicer nebi smel bit ker kar redno spihavam, bom čez vikend zamenjal pa da vidmo :)

freesty ::

Nimas kaj zgubit ce flashas. Samo naredi si backup biosa prej. Ce jo brickas pa z drugi zazenes pa pol nalozis star bios gor..

Ce mas obe iste kartice pa nalozi se na drugo isti bios kot je na prvi...
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

DrYuri ::

ja obe sta sapphire 2gb in laufata enako, edin da ma prva kot sm reku 1.21V, in kaže v oc programih kot oc verzija kartice. Gpu z pa kaže običnih 860/1200. maš kkšn fajn tutorial za flashanje teh kartic?

DrYuri ::

AlienRR ::

Pred eksperimenti z BIOSom naredi backup z GPUz.

V GPUz je poleg verzije BIOSa ikonica z čipom in zeleno puščico. Klikni gor ter "save to a file" pa shrani na varno.

Preveri, če lahko odkleneš volte na tej kartici z lastnim BIOSsem. Se pravi shraniš BIOS tvoje kartice, ga spremenič ter ga potem flashas. Z Nvidio to gre, sem pa pozabil kako gre pri ATI.
Vsaj meni se ta način zdi bolj ziher, kot download iz neta...
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

DrYuri ::

Se mi zdi še najbolša varjanta kot je freesty predlagal, da bi naložil bios z druge kartice še na prvo, kjer lahko spreminjam voltažo. Edino malo me strašijo zgodbice, ko si je folk uničil kartice s tem flashanjem (ne vem pa koliko je to res) :)

freesty ::

Tisto so si verjetno unicli z kaksnimi custom biosi... Ti kar naredi tako kot sem ti predlagal. Nima kaj bit. Sam prej si shran original bios, ce slucajn ne bo delal, da lahko nazaj flashas.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

first_line ::

S GPU-Z preveri ASIC Quality in nižja ko je, višjo voltažo 'rabi' jedro. Voltažo že dolgo individualno štelajo, glede na kvaliteto čipa. Ni veze ASUS, Gigabyte, 7850, 7990...

DrYuri ::

Hm ja to sem tudi razmišljal, če se prav spomnim sta ob na okoli 75%. Preverim za ziher ko pridem domov :)

Janac ::

Jst sm delal po tem guide in bricknal grafo :) Ni fajn :)

freesty ::

Ti si tak bricknil vse s cimer si prisel v kontakt.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

DrYuri ::

xD

Nwanko ::

Daj not drugo grafo al na pci al na pci-e pa flashaj stock bios nazaj gor, men se je zgodilo podobno ko sem hoto drug bios gor dat pa sn oba biosa zaflešo,grafa ni dala slike ven pa nič,pol sem pa samo drugo grafo dau v pcie slot,pa sn oba biosa nazaj flesno na stock bios pa normalno dela naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nwanko ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prosim za mnenje... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1428751 (5877) Onix87
»

Amd radeon 7xxx series boost problemi rešitve.

Oddelek: Strojna oprema
384414 (3558) Janac
»

Navijanje 7850 dual-x oc (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
538244 (7404) Blue3D
»

ati 5830

Oddelek: Navijanje
261744 (1363) MecH
»

5850 sem gonil pri 1.6v

Oddelek: Zvok in slika
412488 (1457) ModriN96

Več podobnih tem