» »

Pomoč pri povezavi ruterjev

Pomoč pri povezavi ruterjev

racunalnicar ::

Pozdravljeni!!

Imam Linksys-ov ruter WR-54GL. Priključen je na modem od Siola. Kupil sem ruter Edimax BR-6204Wg. Želim povezati Linksys in Edimax. Edimax bi sprejemal signal od Linksys-a. Tako bi več ruterjev brezžično povezal na Linksys-a. To zato, ker bi bil Linksys na podstrešju, ostali Edimax-i pa pri drugih sosedih. Delili bi si internetno povezavo. Sedaj me zanima, kako naj povežem Edimax-a z Linksys-om.

HVALA ZA ODGOVORE!!

Tilen ::

Edimax skonfiguriraš v AP in povežeš z linksysom.

Ali pa tako :

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

OmegaBlue ::

Edimax so bolj levi routerji - raje bi kupil buffalo ali še enega linksysa.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

racunalnicar ::

Kako pa skonfiguriraš Edimax v Acess Point?

denci ::

mene pa zanima sledeča zadeva:
nabavil sem ruter MSI RG60SE in me zanima, kako se nastavijo MAC naslovi za povezovanje z drugimi ruterji, namreč na drugi strani imam že dva ruterja linksys WRT54GL in sem lepo nastavil MAC naslove med sabo, da sta povezana

torej, kako se pri MSI ruterju nastaviijo ti MAC naslovi za povezovanje z drugim ruterjem??

Spock83 ::

@racunalnicar in @denci: Če oba routerja ne podpirata Bridge/WDS (pa še to morata biti ista modela routerja oz. isti čipset) se obrišita pod nosom. Skupaj povezat jih je potem mogoče še samo z UTP kablom.

racunalnicar ::

WDS moja oba podpirata, nista iztih znamk, pa bo vseeno delalo. Našu sm neka navodila v angleščini na interntu. Ko zrihtam bom napisov kako je šlo. Sicer čakam še nov ruter.

stuff ::

edimaxu izklopi dhcp, (vpisi ipje ročno ali avtomatsko vklopi, če ima to funkcijo) vklopi wireless če boš sosede wireless priključeval in iz linksysa na edimax priklopi na lan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stuff ()

racunalnicar ::

kako naj sploh pridem do nastavitev od edimaxa. Če v iskalnik napišem 192.168._._ mi pokaže nastavitve od linksysa. Ker ruter mi je sedej eden že povezov, sm ne vem, kako bi zdej lahko vidu nastavitve od edimaxa.

Spock83 ::

Hja še enkrat konfiguriraj edimaxa in sicer ga resetiraj ter mu spremeni IP.

racunalnicar ::

No, zadeva že deluje, sm pogruntov.

Mam pa novo vprašanje.
Kot ževeste je edimax na linksysa povezan brezžično. Zanima me, če bi lahko sedaj na tega edimaxa na en prosti lan port priključil switch netgear http://www.mimovrste.com/artikel/114042...

Bil bi s kablom povzan na edimaxa, na ta switch pa bi naprej priklapljal računalnike.

Bi to šlo?

HVALA!!

Zgodovina sprememb…

denci ::

imam pa še eno vprašanje:

na linksys ruter se lahko brez problema povežem preko prenosnika in se povežem na ruter ter ga lahko nastavljam itd., zakaj pri sosedu, ki ima wireless kartico v osebnem računalniku, najde ruter normalno vendar povezat se na njega ne morem v čem je to problem??

denci ::

POnovno sem po dolgem času poskusil vspostaviti povezavo z dvema routerjema vendar žal brez uspeha.
Kot sem napisal že zgoraj, brez problema imam lahko povezane routerje linksys ampak ko poskušam nanj povezati tp-link router mi žal ne uspe.
Kaj bi lahko bilo e narobe?
Na tp-linku imam original firmwire, na linksysu pa dd-wrt v23 sp2!
AMD PhenomII X4 955
Sapphire ATI Radeon HD 5770
Asus M4A78LT-M, 3x2GB Kingston HyperX DDR3

NeMeTko ::

Ti to ne uspe, ko imaš oba routerja v bližini, ali ko sta oddaljena nekaj zidov in nadstropij?

Upam, da si to poskušal vzpostavljati pod 'idealnimi pogoji' in ne na neki relaciji, kjer je lahko toliko preprek in motenj, da stvar ne more delati?

amigo_no1 ::

Če oba ne podpirata wds, potem ne bo nič.

NeMeTko ::

To verjetno ne bo problem, če bo tudi TP-Link spravil na dd-wrt...?

5er--> ::

Če je različen chipset (npr. broadcom vs atheros) pol baje WDS ne deluje tudi, če gor naložiš ddwrt. Še vedno pa se lahko greš repeater bridge mode (ki je meni delal hitreje od WDS-ja).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linksys WRT54G In Tomato Firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7418285 (11222) Hayabusa
»

težava z ruterjem, T2

Oddelek: Omrežja in internet
164400 (4041) solatko
»

Postavitev brezžičnega omrežja - Mnenje

Oddelek: Omrežja in internet
73633 (3200) schtr4jh
»

Kako sedaj vidt nastavitve ruterja

Oddelek: Omrežja in internet
81434 (1345) Gost
»

wireless vs. zidovi

Oddelek: Omrežja in internet
61340 (1166) Pyr0Beast

Več podobnih tem