» »

3D modeliranje

3D modeliranje

jure277 ::

Dober dan,

Sem cisto nov pri uporabi 3d programov.
Zanima me kakšen program bi bil primeren za čistega začetnika.
Imam pa zamisel da bi ustvarjal raznorazne 3d oblike brez textur jih 3d tiskal in nato vlil v bron,
saj imamo doma podjetje(www.livartis.si), ki se ukvarja z vlivanjem raznoraznih kipov v bron.

Hvala za odgovore

dottor ::

3D programi se po uporabi recimo da delijo v 2 večji skupini:
- "strojniški" (SolidWorks, Catia, ProEngineer,...)
- "animacijski" (Maya, 3DSMax, Blender,...)

Za vsak program, če se le da bi ti priporočal kak tečaj. Se da tudi sam naučit preko tutorialov na jutubu ampak pri tečejih je vse bolj domače in dobiš pomoč takoj. SolidWorks in ProEnginer smo mi jemali na srednji in višji šoli, Catio sem spoznal na praksi. Mayo in 3DSMax sem se sam neki učil ampak ni blo to to.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Tomaž ::

Mogoče za začetek kaki SketchUp za začetek. Ima veliko podpore in veliko navodil na YouTube. Bolj profesjonalni AutoCAD ampak zelo drag (obstajajo nelegalne verzije), ima veliko podpore (Forumi in Tutoriali) ampak je potrebno malo več časa za učenje.
|XFX PRO 850W|Intel i7 4770k 4,5|MSI Z87-GD65 GAMING|
|Kingston Hiperx 2x 4Gb|Asus R9 290 Direct CU II OC|
|Intel SSD 520 180Gb|WD Blue 2Tb|Corsair H75|

Unknown_001 ::

Za začetek Sketchup, da boš osvojil osnove, modeliranja. Potem pa, če bi rad naredil načrt v 3D za kalup ali karkoli, imaš na spletni strani Sourceforge FreeCAD program ki je dokaj enostaven za naučit se in ima že priložene tutoriale. Drugače pa ti priporočam, da preden se spraviš 3D model delat vedno naredi načrt v 2D (dost boš mogu koordinate uporabljat, če bi rad da zadeva natančno izpade).
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

SketchUp je dober za take zadeve dokler so ravne, pri teh modelih pa je jeba ker Sup deluje drugače kot ostali 3D programi, zadeva pa totalno zataji ko je treba narest neke organske oblike, ne vem recimo posedeno blazino ipd. seveda se da, ampak treba imet kup pluginov ki pa niso poceni + z vsakim je treba znat delat, tako da za kiparjenje ne bo dosti zaleglo. Boljš cinema 4d recimo

Isotropic ::

za take komade bi si sicer pogledal kaksen rhinoceros 3d. solidworks ipd. bi se samo mučili, efekta pa nebi bilo. s placljivimi add-oni bi se dalo sicer kaj porihtat, je pa rhino tuk pocen, da nima smisla.

skyline ::

Kar se krivulje učenja tiče, mam dobre izkušnje s Cinemo4D. Kolegi, ki se resno ukvarjajo s tem, so tekom let preklopili na Mayo.

Isotropic ::

rhino je za krivulje no. in za organske oblike, ker ima subdivision surface.

rok123 ::

pozdravljeni!
zanima me ali kdo tukaj uporablja kak program za risanje in pripravo za 3D tiskanje in bi bil pripravljen pomagati?
Lp,rok

BivšiUser2 ::

 Error, ki ga ne znam rešiti, ne vem niti kaj je vzrok, Maya 2018

Error, ki ga ne znam rešiti, ne vem niti kaj je vzrok, Maya 2018



Kdorkoli?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

Paul30 ::

Dobro premisli,... V kolikor se boš učil nekaj, kar ne bo primerno za tvoj specifičen namen, potrebe ti bo šel dragocen čas za učenje, itd.
Glej Privatno sporočilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Paul30 ()

BivšiUser2 ::

Paul30 je izjavil:

Dobro premisli,... V kolikor se boš učil nekaj, kar ne bo primerno za tvoj specifičen namen, potrebe ti bo šel dragocen čas za učenje, itd.
Glej Privatno sporočilo.

Ja in kaj naj zdaj delam samo kodo kucam pa omrežja rihtam, al se kaj igram z drugimi stvarmi? Nobenega ZSja nimam.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konstrukterski programi

Oddelek: Programska oprema
197006 (4592) Machete
»

Program za CAD 3D modeliranje

Oddelek: Programska oprema
143310 (2941) Pro_moted
»

Povejte mi kaj o modelirnih programih

Oddelek: Programska oprema
102105 (1978) dzinks63
»

SketchUp zastonj! (potem, ko je proizvajalca, @last software, kupil Google) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
8515076 (11403) Company
»

Kater program za rendriranje?

Oddelek: Programska oprema
51762 (1716) barbarpapa1

Več podobnih tem