» »

Večkratni kliki namesto enojnega

Večkratni kliki namesto enojnega

Glugy ::

Do zdaj nikoli nisem imel težave z kliki ( to je od lanskega poletja), včeraj pa me je začel mal hecat vseskp. Namreč ko kliknem kolešček oz po funkciji sredinsko tipko mi v Operi in Firefoxu odpre po 1-4 zavihke namesto samo enega. Stvar mi ratuje zelo moteča zato me zanima če se da kako omejit sredinski klik recimo da se upošteva največ en klik v pol sekunde. Gonilnike sem posodobil kake pol mesca nazaj, Gonilnik za miško je HDI compliant mouse (21.6.2006). Novejšga gonilnika za to miš nisem najdu tud ko sem iskal po modelu miške(AGM-946). Vem da sem posodabljal pred včerajšnjim Windows pa Firefox in Opero. Ne vem kaj naj še naredim. Prosim za pomoč ker res me moti te podvojeni potrojeni in početvereni zavihki. Hvala.
  • spremenilo: Glugy ()

Machete ::

Z drugo miško si proval?

Glugy ::

Z drugo mišjo ki sem si jo sposodu sam tok da probam dela normalno ..torej enkratni sredinski klik. Je pa tista miš dve leti starejša uporabljal se jo je pa precej manj. Jaz mislim da ne bi smel bit tako zanič miš da odpove že po pol leta. To mi ni normaln. Prejšnja miš mi je delala 6 let na kar sem jo dal naprej sorodniku in mislm da mu še vedno dela brez napak. Da miš odpove po pol leta ? To mi je pa čist zgrešen res.
Pa čudn mi je da mam univerzaln gonilnik namesto točno gonilnik za to miš. Zgleda kot da ni posebnega gonilnika...no ok sej ne vem mogoče je pa to normalno da ni namenskega?.. Sam rad bi ta tale miš normalno dela ...se da krkol nardit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Apofis ::

Men je tut tko nagajala, pa sm probu vse živo, na koncu sm jo pa stran vrgu...

Matek ::

Moja stara MX518 je po par letih uporabe začela včasih sama od sebe scrollati navzdol. Čiščenje ni pomagalo, se je pa težava začasno rešila, če si jo izštekal iz USB-ja in vštekal nazaj. Malo sem guglal in našel par ljudi s podobno težavo, brez prave rešitve.

Če ni več v garanciji, potem se boš moral najbrž sprijazniti s tem in jo počasi menjati.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

fosil ::

Zanič miška. Zamenjaj jo.
Za miško ne rabiš nobenih posebnih gonilnikov.
Tako je!

Cold1 ::

Sam rad bi ta tale miš normalno dela ...se da krkol nardit?


Mikrostikalo na katerega pritisne gumb je šlo rakom žvižgat, popravilo (zamenjava stikala na elektroniki v miški) je najbrž povsem nesmiselno, kupi novo miš, nek drug model, nekega drugega proizvajalca.

Jaz mislim da ne bi smel bit tako zanič miš da odpove že po pol leta. To mi ni normaln.


To žal je normalno, kakovost je pač šla strmoglavo navzdol.

Glugy ::

Kaj pa kakšna programska rešitev. Da bi npr sam enkrat upošteval v roku ene sekunde ali kej podobnga?

Cold1 ::

Nikoli nisem videl česa takega, žal; nova miš te bo stala kakih 5€ - 10€.

http://www.ceneje.si/racunalnistvo/komp...

Razvrsti si jih po ceni, in to je to.

Glugy ::

Ma nisem fu***n da bi dal 5 € vsake pol leta za tako stvar. Hvala vseen.

Cold1 ::

Jah, če ti bo uspelo vsakič kupiti model, ki se po pol leta pokvari, potem nekako ne boš imel izbire, ali pač?

Mimogrede, koliko plačaš za net, na mesec. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cold1 ()

Glugy ::

Ok zdej sem neki pogruntal. Če levi gumb miške držim pred pritiskom na sredinski gum(oz kolešček) potem mi naredi enojni klik. Sam morm pa res po celi površini kliknt levi gumb drgač mi podvoji.

To mi je na misel prišlo zato ker ne samo da mi če tega ne naredim podvoji,potroji, početveri ampak isto zavihek spremeni kot da bi samo levi klik naredil. Tako da je kot da bi ob kliku srednjega gumba pritisnil še levi gumb čeprav tega ne naredim. Začasno si bom torej pomagal s tem trikom.

Hvala vseem čeprav osnovni problem ni popolnoma rešen. Ampak važno da imam začasno rešitev ki za zdaj dela in me ne muči z početverjenjem zavihkov :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Machete ::

Nevem čemu si mazohist za praktično najcenejši del PCja..
Imel si smolo, na pol leta ne crkne praktično nobena miš (5-20€). Če kupiš pa eno napol gejmersko ala Logitech G400 pa nimaš dost za falit.

fosil ::

Če je stara pol leta je še v garanciji.
Nesi jo zamenjat.
Tako je!

marvin42 ::

Nočeš vsake pol leta dat 5 eurov, hkrati pa si pripravljen cele ure ugotavljati kaj je z miško narobe. Koliko je pa tvoj čas vreden?
Mostly Harmless

AndrejS ::

Nesi miš nazaj , če še je v garanciji. Drugič pa kupi malo kvalitetnejšo (dražjo) miš !

opeter ::

Meni se je isto dogajalo, nakar se mi je kolešček odlomil. Odprl sem miš in nisem verjel, kolešček je na eni strani držala le ena pikica plastike. Me sploh čudi, kako je sploh vse skupaj držalo/delovalo.

No ja, pač, poceni Labtecova miška za 5 €.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

neres ::

Glugy je izjavil:

Kaj pa kakšna programska rešitev. Da bi npr sam enkrat upošteval v roku ene sekunde ali kej podobnga?

To lahko narediš z AutoHotkey skripto.
Npr.:
MButton::
If (A_TimeSincePriorHotkey < 500) ;hyperclick
Return
sendinput {MButton down}
KeyWait, MButton
sendinput {MButton up}
Return

Mbutton pomeni srednji gumb. Za levega/desnega daš LButton/RButton.
500 pomeni 500milisekund. Zaporedne klike v tem času bo ignoriralo.
Meni večinoma deluje, čeprav kak dvojni klik še vedno uide kdaj. ;)

Glugy ::

Hvala ti ful! To sm rabu evo! deluje fenomenalno zaenkrat : ) Zdej sm še eno kodo not dodal(na forumu sm najdu) k včasih mi tud dvoklik nardi ko enkrat kliknm na levi gumb miške. Matr mam čudno miš to : ) Tko zdej zgleda moja koda:

MButton::
If (A_TimeSincePriorHotkey < 500) ;hyperclick
Return
sendinput {MButton down}
KeyWait, MButton
sendinput {MButton up}
LButton::	
	If (A_TimeSincePriorHotkey < 150) ;hyperclick
		Return
	Click Down
	KeyWait, LButton
	Click Up
Return


Zdej pa bi rabu sam še da ko kliknm srednji gumb da mi ne upošteva še klika levgagumba za cca 100 ms. Ker mislm da skripta super deluje je pa problem ker mi včasih še vedno dva okna odpre pa mislm da je to zarad levga gumba ker mi odprto okno spremeni pa novo okno odpre oboje na isto stran..

Glugy ::

Aja pozab tisto zadnje. Sem pozabu še en Return napisat. Zdej pa dela. Bom pa še testiral. Aja če bi kdo rabu slučajno koda zdej tkole zgleda:
MButton::
If (A_TimeSincePriorHotkey < 500) ;hyperclick
Return
sendinput {MButton down}
KeyWait, MButton
sendinput {MButton up}
Return
LButton::	
	If (A_TimeSincePriorHotkey < 150) ;hyperclick
		Return
	Click Down
	KeyWait, LButton
	Click Up
Return

neres ::

Še nekaj je treba dodat, ker tako ne deluje če hkrati držiš npr. Shift ali Ctrl.
Evo tako zgleda moja končna verzija za tri gumbe na miški:
*LButton::
If (A_PriorHotkey=A_ThisHotkey && A_TimeSincePriorHotkey < 100) ;hyperclick
Return
sendinput {Blind}{LButton down}
KeyWait, LButton
sendinput {Blind}{LButton up}
Return

*MButton::
If (A_PriorHotkey=A_ThisHotkey && A_TimeSincePriorHotkey < 300) ;hyperclick
Return
sendinput {Blind}{MButton down}
KeyWait, MButton
sendinput {Blind}{MButton up}
Return

*RButton::
If (A_PriorHotkey=A_ThisHotkey && A_TimeSincePriorHotkey < 100) ;hyperclick
Return
sendinput {Blind}{RButton down}
KeyWait, RButton
sendinput {Blind}{RButton up}
Return

Glugy ::

Ej a bi se dal nekak da ne bi različni kliki na enkrat bli. Recmo da v x obdobju lahko samo en od dveh gumbov upošteva?

Ta koda k si jo dal drgač deluje super ampak sem pa opazil pogost problem ko kliknem levi gumb mi upošteva kot da sem kliknil in levi in desni gumb(naenkrat). To se opazi recimo ko težko kdaj do lastnosti datotek pridm pa v brskalniku če dam + (firefox pač) z desnim gumbom (mogl bi mi pokazat sam lastnosti) mi pa pač zravn še nov tab odpre (k da bi oboje kliknu lev in desn gumb naenkrat).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Glugy ::

"Ta koda k si jo dal drgač deluje super ampak sem pa opazil pogost problem ko kliknem levi gumb mi "....
Tle sm mislu desni gumb. Se opravičujem.

neres ::

A to ti je miška delala že prej (in bi rad odpravil z AHK) al se je začelo z uporabo te kode?
Če prvo, potem... po mojem se da. Ampak žal se ne spoznam ravno na AHK, samo googlam in copy-paste. Mogoče se bo našel kdo tukaj ki ve, če ne pa sigurno na AHK forumu.
Če pa to drugo, ne vem. Meni se še ni zgodilo pa to uporabljam ves čas na enem od PCjev. (Edino kar se zgodi je da kak dvojni klik še vedno uide ali v skrajnem primeru da sistem malo "zmrzne" in je treba reloadat skripto.)

cojss ::

Jaz bi na tvojem mestu misko odprl in kapnil malo kontakt spreja (tudi wd40 bo dober) na tipko od kolescka. potem pa parkrat pritisnes tako da ga cimvec stece not in malo pocakas pa bi znalo pomagat.

_Stupid_ ::

Ko je meni nagajalo sem jo odprl in na kontakte našprical WD40, tako kot je predlagal cojss. In ti dvojni kliki so prenehali takoj.

Zdej je od tega že skoraj eno leto in bom moral spet našpricat, ker se mi vsake tolko spet zgodi kak dvojni klik.

Glugy ::

Ne to se mi je dogajal že prej preden sem uporabljal AHK skripto sam prej so me druge stvari tok bl motile da se nism še na to spomnu.

Mogoče bom tud to z WD40 probu če nč druzga ne bo deloval.

gendale ::

če maš miško z več gumbi (kaki stranski pa to) in se ti ljubi, jo lahko odpreš in prelotaš stikala
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Glugy ::

Ma moje miši se sploh ne da odpret tko k je treba. spodi ma šrauf k sm ga odšfraufal ..pa par milimetrov se dvigne zadek ohišje pol pa sm probu da bi še uspredi da bi šlo vn (tam pač ni šraufa) ampak je kr neki k drži tm skp. Sm mislu če se pokrov drži z kakimi zavihki al ušeski al kak bi reku (tko k je pr telefonih kdaj) ampak ni. Moje miši se ne da odpret. fak...no v par mm frej kokr se je zadi odprl sm pa pihal da se vsaj mal spucal mogoče ampak to je pa vse. Razmišljam da bi mal na koleščk nakaplal WD40 ampak se ne upam k ne vem če je to kul pr miši počet. Če bi sploh kej pomagal an.

Drgač pa en mi je dal

~RButton::
Hotkey, LButton, Off
sleep 500
Hotkey, Lbutton, On
return

to skripto sam mi ne dela:


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z ekranoma

Oddelek: Pomoč in nasveti
7997 (704) ytziac
»

Novosti na področju računalniških mišk (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
979945 (7254) Nejc Pintar
»

Java- POMOC NUJNA

Oddelek: Programiranje
81046 (991) bijonda
»

[C++] preprosto risanje

Oddelek: Programiranje
71643 (1520) popec
»

Program v c++

Oddelek: Programiranje
191986 (1655) Bela01

Več podobnih tem