» »

Oculus Rift

Oculus Rift

1
2
3 4 5

DarkSite ::

R.I.P. OR

Mel sem namen kupiti to zadevo a sedaj, ko ga je prevzel FB ga ne bom. Očitno bo treba počakati na konkurenco.

"Minecraft developer Notch cancels Oculus VR version of game after Facebook acquisition"

ABX ::

fuck.

Zdaj sem šele razumel kaj sem dobil v inbox. Takoj ko sem videl besedo facebook v mailu sem zadevo samo zbrisal, brez prebrat.

Edit: Na reddit-u je uproar.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

DarkSite ::

Ne morem verjet, da so še preko kickstarterja pobirali denar pa še skoraj sem jim nakazal potem se pa tko prodajo.

[D]emon ::

Notch je budala, to be honest. Dober developer ampak budala. Tu ciljam ze na tisti izpad pred kakim letom, ko je ekskomuniciral Yogscast zato ker je eden od njih rekel fuck.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Twix ::

Oculus Rift + Kinect = Matrica ;)



The future is now! :D
The world is a dangerous place, not because of those who do evil,
but because of those who look on and do nothing. Apple has a patent on patent-
ing things they didn't invent. arka putana! :D hašek :D HVALA EDWARD SNOWDEN!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Twix ()

teslam2 ::

Je kdo nabavil DK2? Sem mel možnost kratkega testiranja in je noro dobra zadeva, tkda že šparam za prvo consumer verzijo, ki bo vrjetno nekje 2015 :)

ABX ::

Danes naj bi UPS dostavil.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ABX ::

Evo, je prišel.

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Aasimar ::

Wow, slin;) Poročaj prosim o kvaliteti ekrančkov in vidnosti pixlov.

ABX ::

še vedno v službi. :/
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ABX ::

Občutek prisotnosti v VR je neverjetna. Se počutiš tam in začneš kričat in mahat z rokami. :)
Resolucija je OK, vendar bo morala biti višja ker danes smo razvajeni z 1080P na zaslonih.
Trenutno je problem da kaj več kot kak demo spackan skupaj težko dobiš. Po 30 min testiranja sem utrujen in morem naredit pavzo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Unknown_001 ::

ABX je izjavil:

Občutek prisotnosti v VR je neverjetna. Se počutiš tam in začneš kričat in mahat z rokami. :)
Resolucija je OK, vendar bo morala biti višja ker danes smo razvajeni z 1080P na zaslonih.
Trenutno je problem da kaj več kot kak demo spackan skupaj težko dobiš. Po 30 min testiranja sem utrujen in morem naredit pavzo.


Pa meniš na splošno, da se ti je zadevo splačalo nabavit? Al je bolje počakat da se malo zadeva še razvije? Sprašujem ker že razmišljam v tej smeri, da bi si enega omislil8-)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Dr_M ::

A ste ze vsi pozabili na facebook?

Unknown_001 ::

Dr_M je izjavil:

A ste ze vsi pozabili na facebook?


Why the hell is that important?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Dr_M ::

Par mesecev nazaj je bil cela panika zarad tega, zdej pa nic.

Unknown_001 ::

Dr_M je izjavil:

Par mesecev nazaj je bil cela panika zarad tega, zdej pa nic.


Eh...

Ka je glavni pogoj uporabe to da maš FB account? Če ne, pol ni problema.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Dr_M ::

Jest ga iz principa ne bom nabavil. Ampak to sm samo jest, sm pa prprican, da je se veliko ljudi s hrbtenico.
Je pa to ze druga tema.

Unknown_001 ::

Dr_M je izjavil:

Jest ga iz principa ne bom nabavil. Ampak to sm samo jest, sm pa prprican, da je se veliko ljudi s hrbtenico.
Je pa to ze druga tema.


Kakšna hrbtenica neki? Iz principa ga ne boš nabavil? Kaj hočeš s tem povedati?

Saj tiste 200EUR al koliko že stane, je od muhe prdec v primerjavi s tem, koliko zasluži facebook na račun tistega, ki ima account pri njih. Saj sem rekel, dokler ne bo glavni pogoj uporabe FB račun in vse njihove pogodbe (se pravi prislia v njihove storitve) ni problema, pa zadeva mora obvezno tudi offline delat.

Saj tako ali tako se bo čez par let pojavila alternativa od kakega znanega proizvajalca ala Dell, Samsung, LG,...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

ABX ::

Unknown_001 je izjavil:

ABX je izjavil:

Občutek prisotnosti v VR je neverjetna. Se počutiš tam in začneš kričat in mahat z rokami. :)
Resolucija je OK, vendar bo morala biti višja ker danes smo razvajeni z 1080P na zaslonih.
Trenutno je problem da kaj več kot kak demo spackan skupaj težko dobiš. Po 30 min testiranja sem utrujen in morem naredit pavzo.


Pa meniš na splošno, da se ti je zadevo splačalo nabavit? Al je bolje počakat da se malo zadeva še razvije? Sprašujem ker že razmišljam v tej smeri, da bi si enega omislil8-)


Danes nima nobenega smisla, ampak ...
Fora je v tem da je to bil prvi batch, razvijalci so zdaj to dobili v roke, tako da klanfajo zadevo na hitro in čez noč. Potrebno bo počakat malo da zadevo uredijo.
Oculus je nekaj posebnega, ko dela te popolnoma prevzame in doživljaš zadeve skoraj kot da bi bil tam, pozabiš na RL in čutiš okolje. Problem tega je , da če kaj ne dela 100%, tudi samo za 1 sekundo te tako zmede da je izredno moteče.
Včeraj sem se igral s temi spackani demoti in naletel na roller coster. Nekaj ni štimalo in mi je v 1 minuti naredilo tako slabo da sem zadevo samo dal dol in zaključil. Ampak v tisti minuti sem mahal z rokami in kričal.
Tako da počakaj še 1 mesec ali dva.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ABX ::

Unknown_001 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Par mesecev nazaj je bil cela panika zarad tega, zdej pa nic.


Eh...

Ka je glavni pogoj uporabe to da maš FB account? Če ne, pol ni problema.


Glede Facetuba.

Žal razvoj stane in Facebook je nujno zlo. Hvala tej povezavi in denarju so sklenili dogovor z Samsung da bojo skupaj razvili namenski display za Oculus. To je big deal za VR.

Obljubili so tudi da Facetube bo popolnoma opt-in in v nobeni meri potreben za uporabo VR čelade. Ampak se ve kaj hočejo in nič ni zastonj. Ampak kot vedno še vedno lahko imaš fake account.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

hurikhan ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hurikhan ()

Unknown_001 ::

ABX je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

ABX je izjavil:

Občutek prisotnosti v VR je neverjetna. Se počutiš tam in začneš kričat in mahat z rokami. :)
Resolucija je OK, vendar bo morala biti višja ker danes smo razvajeni z 1080P na zaslonih.
Trenutno je problem da kaj več kot kak demo spackan skupaj težko dobiš. Po 30 min testiranja sem utrujen in morem naredit pavzo.


Pa meniš na splošno, da se ti je zadevo splačalo nabavit? Al je bolje počakat da se malo zadeva še razvije? Sprašujem ker že razmišljam v tej smeri, da bi si enega omislil8-)


Danes nima nobenega smisla, ampak ...
Fora je v tem da je to bil prvi batch, razvijalci so zdaj to dobili v roke, tako da klanfajo zadevo na hitro in čez noč. Potrebno bo počakat malo da zadevo uredijo.
Oculus je nekaj posebnega, ko dela te popolnoma prevzame in doživljaš zadeve skoraj kot da bi bil tam, pozabiš na RL in čutiš okolje. Problem tega je , da če kaj ne dela 100%, tudi samo za 1 sekundo te tako zmede da je izredno moteče.
Včeraj sem se igral s temi spackani demoti in naletel na roller coster. Nekaj ni štimalo in mi je v 1 minuti naredilo tako slabo da sem zadevo samo dal dol in zaključil. Ampak v tisti minuti sem mahal z rokami in kričal.
Tako da počakaj še 1 mesec ali dva.


Ja hudo :D

Mika me zarad Farmin simulatorja, pa Euro Truck simulatorja, pa kak letalski simulator, ki jih ravno imam. Popolno, da ni treba z miško po kabini gledat in dejansko potem ko maš volan v rok pa star volvotov zic pod ritjo bi mogla zadeva delat ko putr. Se mi že sline cedijo:P
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

[D]emon ::

Sam ciljam z Oculus Rift-om predvsem na Euro Truck Sim, ki mi je res vsec. Pa tako kot pravi Raptor, volan v rokah pa gremo :D
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

m0LN4r ::

Čez približno koliko časa se pa pričakuje, da bo tole komercialno, da lahko kakega symracerja človek odigra oz. podobno?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

bewc74 ::

8-)

m0LN4r ::

@ ABX
A je res tko kot v tistem videu al je pretiravanje?
Ker jih je že veliko pretiravalo pri Rift1, samo zaradi gledanosti na YT.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Na tole bi se splačalo sprobat z Riftom? al pa na BlueTigerju, ima podropo za ene 30 iger.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

ABX ::

m0LN4r je izjavil:

@ ABX
A je res tko kot v tistem videu al je pretiravanje?
Ker jih je že veliko pretiravalo pri Rift1, samo zaradi gledanosti na YT.


Subjektivna debata. Lahko ti samo podam osebno mnenje.
Če nekdo ki razume kaj je DK2 ga točno nastavi, izbere pravi, perfektno delujoči demo in je malo adrenalinski, potem boš kričal in mahal kot najstnica na prvem koncertu.
S časom se kot vsake zadeve navadiš in daš mir.
Moja reakcija na prvi roller-coster je bilo preklinjanje in mahanje z rokami. :)

Ta reakcija mi deluje zelo pristno:


Ampak, je nemogoče opisat z besedami, je feeling.

Še malo negativnih:
Hitro ti je slabo, sicer ne prav slabo, ampak se ti ne da več, te utrudi. Baje da se navadiš.
Velikost pikslov je problem in vidiš vse kot da bi gledal skozi mrežo.
Hack-anje, to ni niti približno pripravljeno za trg. Me spominja na čas iger iz DOS-a.
Vroče za umret, dej ti gor smučarska očala in slušalke v tej vročini in začni mahat z rokami. :P

Malo več o občutku, ko stvar dela padeš notri.
Če plavaš pod vodo spremeniš način dihanja, počasi in globoko.
Ko greš na roller coster se pred padcem dviguješ iz stolice in na najnižji točki stisneš. To kar vidijo možgani posredujejo na telo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

trololo2 ::

VR cinema si sprobal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trololo2 ()

m0LN4r ::

Ok, zdaj nam še manjka, da posnamejo film v 3D, kot igrco in da boš lahko gledal z oculusom.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

trololo2 ::

m0LN4r je izjavil:

Ok, zdaj nam še manjka, da posnamejo film v 3D, kot igrco in da boš lahko gledal z oculusom.



:)

http://totalcinema360.com/oculus.html

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trololo2 ()

ABX ::

Zdaj je bil kolega pri meni in sva malo igrala LFS z AI.
Fenomenalno!!!!!!

P.S: Igra ima še kup težav z DK2, samo pozabiš na vse ko si notri.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

dr.Akula ::

@ABX Koliko se pa z Oculusom vidi, če ima igra ne najlepšo grafiko? Recimo, če gledam zgornji video kjer tip igra Live for speed, med drugim tudi pohvali grafiko, ampak meni se zdi kot da je to ena šibkih točk igre. A se ta zadeva izniči oz. je ne opaziš ko imaš ekran (ki je enake resolucije kot moj monitor) tako blizu pred očmi?
ni podatka

Dami ::

Povej ko boš sprobal star citizen :)
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

ABX ::

dr.Akula je izjavil:

@ABX Koliko se pa z Oculusom vidi, če ima igra ne najlepšo grafiko? Recimo, če gledam zgornji video kjer tip igra Live for speed, med drugim tudi pohvali grafiko, ampak meni se zdi kot da je to ena šibkih točk igre. A se ta zadeva izniči oz. je ne opaziš ko imaš ekran (ki je enake resolucije kot moj monitor) tako blizu pred očmi?


Grafika je preprosta, ne slaba. To je zelo pomembna razlika.
Ampak ja, komaj čakam da poskusim kak Assetto Corsa. Point je v temu da Oculus spremeni vse in tej novi občutki te tako prevzamejo da te ne briga če grafika ni iz 2014.

SC nima še urejene podpore za DK2. :(
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Tr0n ::

trololo2 ::

@ABX: Oculus ze nabira prah? Ali se vedno zanimiv?

ABX ::

Malo nabira prah. Problem je v tem da je malo iger na razpolago in LFS spet ni dovolj zanimiv.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zvitež ::

Zanima me, kako se zadeva obnese pri ljudeh z dioptrijo. Osebno imam 0.5 in 3.0 , tako da mi leče, ki so priložene k devkit 2 po moje ne koristijo kaj dosti.
Zadeva me interesira tudi predvsem zato, ker nimam globinskega vida ki pa se s pomočjo OR pri nekaterih ljudeh pojavi.
Vem da moj problem ni vsakdanji, a če kdo mogoče ve kaj več na to temo, bi bil vesel vsake informacije.

Kocka ::

Lahko se brez težav uporablja očala z dioptrijo, če očala nimajo dvojne dioptrije - deljena leča za blizu in daleč hkrati (rabiš samo dioptrijo za na daleč). Potrebno je samo paziti, da s stekli od očal ne drsaš po lečah Oculusa (hitro opraskaš oboje). V ta namen je priložen še en par leč, ki so nižje, dako, da je med tvojimi očali in lečami Oculusa malo več prostora. Lahko tudi uporabljaš kontaktne leče, če jih tudi nosiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kocka ()

Assass1n ::

To je to, to smo čakal :D
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Zvitež ::

Kocka, hvala za odgovor.
Ve kdo kako je z naročanjem v Slovenijo? Na bolhi eni prodajajo po 500€..

Kocka ::

V Slovenijo pošiljajo brez problema. Že takoj ob naročilu plačaš vse izvozne dajatve in poštnino, tako, da nadaljnih stroškov s carinsko pošto pri nas pri prevzemu ni. Vse skupaj (cena + dajatve) nanese okrog 350€. Samo čaka se lahko po več mesecov (vsaj na začetku je bilo tako), da pošiljka prispe.

m0LN4r ::

Katere igre za vozit/dirkat preverjeno delujejo na DK1 ?!? Imam možnost probat danes, dobil DK1 in Logitech volan.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Pa smo imeli srečo tudi mi sprobat:
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

ABX ::

Če ima kdo Oculus priporočam iRacing.
Implmentacija je fenomenalna in ga igram kompetitvno. Časi so boljši kot na monitorju/TV-ju.
Resolucija je problem, idealno vidiš do 200-300m. VR sickness ni problem. Za primer, v Alien Isolation sem lahko samo 5-10 min, tukaj tudi po par ur.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

ABX ::

Edit:
Če bi rad kdo testiral iRacing for free je tukaj link za 3 mesece zastonj:
http://www.iracing.com/nurburgring1000/

Če se kdo prijavi bi lahko bil dovolj prijazen da uporabi moj spam email da dobim kak credit. devnull98@yahoo.com
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

m0LN4r ::

DK2 ima 1080p ? A se v truck simulatorju že da znjim table prepoznat al je še tko k pri dk1?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ABX ::

Ne vem, ker truck simulator me ne zanima dovolj da bi ga probal (ni pač moj stil igre). Resolucija je 1080P in je problem.
Tudi nastavit igro da dela z DK2 je smotan proces in AC nisem še testiral ker se mi ne da ubadat. V iRacing sem zgubil 1 uro da je vse urejeno in velja za eno boljšo implementacijo, če ne drugo enkrat ko si vse nastavil je izredno hitro za se vrnit notri.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Spock83 ::

ABX je izjavil:

Če ima kdo Oculus priporočam iRacing.
Implmentacija je fenomenalna in ga igram kompetitvno. Časi so boljši kot na monitorju/TV-ju.
Resolucija je problem, idealno vidiš do 200-300m. VR sickness ni problem. Za primer, v Alien Isolation sem lahko samo 5-10 min, tukaj tudi po par ur.


Si probal kaj Elite: Dangerous. Baje tam tudi dobro dela. Igro ima msamo še čakam na naslednjo verzijo Oculusa :)
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Virtual Reality igre (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
20731162 (12140) Truga
»

Oculus Rift zamuja

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
137374 (5832) Robertos664
»

Oculus Rift predstavljen in že razprodan (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
7216533 (13208) m0LN4r
»

MWC: Navidezna resničnost izpod prstov HTC-ja in Valva

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
3111200 (7181) trim77

Oculus Rift

Oddelek: Zvok in slika
182984 (2980) bluefish

Več podobnih tem