» »

Premik ure

Premik ure

nennen ::

Pozdravljeni!

Sem Tina Kojadin in raziskujem ali vas moti premik ure na poletni čas. Na spodnjem linku se nahaja kratka anonimna anketa, ki bi mi pomagala vzpostaviti bolj reprezentativen vzorec in bi bila zelo vesela, če bi sodelovali:

https://docs.google.com/forms/d/1yACQvn...


Hvala vnaprej za vaš čas in sodelovanje.

Lep dan še naprej,
Tina

Tilen ::

Še Rusi so ugotovili, da je premikanje ure neumnost. Že nekaj let je tako ne premikajo več.

Veliko uspeha pri študiju.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

nennen ::

Hvala :). Ja kar nekaj narodov tega ne počne. Slovenija je dala predlog EU, da ne bi bilo več premikanja ure pa smo bili zavrnjeni. Po trenutnih rezultatih bi rekla, da bi Slovenciželeli, da se to neha. Bomo vidl, kako bo na koncu :).

Hvala pa lep dan še naprej :)

D3m ::

Pametni Rusi, kljub temu, da tujci izvajajo pritisk na njih, da bi uvedli nazaj poletni čas.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Sriple Tix ::

Meni pa premik ure ustreza in podpisal bi, da se preko celega leta nastavi poletni čas. Zgolj moje razmišljanje: 1. poletna jutra, ko se odpravljam teč ali kolesarit niso prevroča. OK, namesto ob 6.30 bi se lahko odpravil ob 5.30 ... pa vseeno. 2. poletni dnevi so podaljšani tja do 21.00, kar seveda pomeni, da zjutraj prespim manj svetlih ur. 3. posebej pozimi bi bilo ugodno, ker se okrog novega leta ne bi stemnilo že ob 16.30, temveč uro pozneje. Priznam, zdanilo bi se šele nekje okrog 8.30, ampak vsega človek ne more imeti.

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

Meni se zdi škoda prespat sončne ure.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Glugy ::

Včer je blo na Dnevniku da se ne bo prestavljal več ure. Ampak mislm da je šlo sam za prvoaprilsko šalo. Men je vseen al se da zimski al poletni čas sam naj pač ostane en od teh dveh. Ne pa da se bioritem kvari z premiki ure dvakrat na let. Človk k se ravna po soncu in ima takrat frej bo zunaj ko bo sonce pa če je ura 16 al pa 20.

Mesar ::

Ma idealen bi bil poletni čas ali pa še eno uro naprej .. kr celo leto.
Your turn to burn!

krho ::

Jap, tudi sam sem za poletni čas čez celo leto.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Blinder ::

Ne pa da se bioritem kvari z premiki ure dvakrat na let.

ja ko je sonce že ob štirih zjutraj pa je tvoj bioritem hepi al kaj? al ko si že dve ure v službi preden se pokaže sonce
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

lexios ::

Meni pa premik ure ustreza in podpisal bi, da se preko celega leta nastavi poletni čas.3. posebej pozimi bi bilo ugodno, ker se okrog novega leta ne bi stemnilo že ob 16.30, temveč uro pozneje. Priznam, zdanilo bi se šele nekje okrog 8.30, ampak vsega človek ne more imeti.


+1


ja ko je sonce že ob štirih zjutraj pa je tvoj bioritem hepi al kaj? al ko si že dve ure v službi preden se pokaže sonce


Sj lahko pa namest premika ure prilagodimo urnik službe, ne?

>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Buggy ::

ni potrebe po spet nekih novih uredbah in pametovanju! Ura naj se kar lepo prilagaja letnemu casu, kot je to standarizirano v celi EU.

RejZoR ::

Blinder je izjavil:

Ne pa da se bioritem kvari z premiki ure dvakrat na let.

ja ko je sonce že ob štirih zjutraj pa je tvoj bioritem hepi al kaj? al ko si že dve ure v službi preden se pokaže sonce


Neumnost. Pozimi lahko uro prevrtavaš na vse načine pa bo zjutraj vedno tema (pustimo odtenke). In če delaš do 17:00 boš pozimi tako ali drugače šel domov praktično že v temi neglede na to kam je ura premaknjena.
Poleti pa imaš dan itaq do 21:00 neglede na to kako je ura nastavljena, zjutraj pa isto.
Vsega pač ne moreš imet, ker pač živimo kjer živimo in je to nemogoče zaradi sezon, ki jih imamo tukaj.

Osebno bi mi poletni čas čez celo leto čist odgovarjal. Itaq mi je bila zima všeč samo ko sem bil otrok, dandanes pa mi je povsem odveč in je imam letos že poln kufer, ker s vleče kot kurja čreva.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

nennen ::

@lexios: dober vidik si odprl... res bi bilo mogoče več doseči, če bi malo spremenili urnik služb, ker če človek dela do 17 potem tudi pozimi po poletnem času nimamo nič od dneva...

Hvala vsem za tako množičen odziv, vljudno prosim, da še puncam priporočite anketo, da bo še bolj reprezentativen vzorec :D.

Zaenkrat imam že 450 mnenj (65% moških, 35% ženskih). Anketa bo odprta do petka zvečer, nato pa se bom počasi lotila analize podatkov in pa proti koncu meseca razkrila rezultate :).

Še enkrat hvala vsem sodelujočim pa lep deževen dan še narej ;)

lexios ::

nennen je izjavil:

@lexios: dober vidik si odprl... res bi bilo mogoče več doseči, če bi malo spremenili urnik služb, ker če človek dela do 17 potem tudi pozimi po poletnem času nimamo nič od dneva...


Gre predvsem za psihološko vprašanje! S premikom delovnega časa (na vzhod sonca) dosežeš podobno kot s premikom ure nazaj. Če npr. delaš do 16:00 in ura kaže 8:00, ko začneš službo (in se komaj prične daniti) ali če delaš do 15:00 in ura kaže 7:00, ko začneš službo (in se komaj prične daniti) je s stališča "bioritma" enako - v obeh primerih bo približno 1h po koncu šiha tema! Razlika je pomojem predvsem ta, da premik ure nazaj marsikdo zagovarja, spremembe urnika pa bi najbrž marsikdo označili za kaotične in kompliciranje, kar po eni strani to tudi je... ;) Prihranimo pa na ta račun en mišji k.

king67 ::

Jaz pa bi raje imel zimski čas. Pri poletnem imam ves čas občutek, da sem pozen.

lp,
king67

GrimReaper ::

Mene najbolj moti, ko se že cel marec voziš brez dolgih luči, potem se pa prestavi ura, in je spet ob šestih zjutraj tema za kakšna dva tedna.
Sam imam najraje da je ob šestih zjutraj vedno svetlo, za popoldne me ne zanima.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

gendale ::

jaz bi imel celo leto zimske temperature, uro pa premikajte kolikor hočete
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

T0RN4D0 ::

Raje bi videl celo leto poletni čas. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Buggy ::

GrimReaper je izjavil:

Mene najbolj moti, ko se že cel marec voziš brez dolgih luči, potem se pa prestavi ura, in je spet ob šestih zjutraj tema za kakšna dva tedna.
Sam imam najraje da je ob šestih zjutraj vedno svetlo, za popoldne me ne zanima.


...a zdej bos imel pa skoz "dolge luci" prizgane, prej si pa vozil z zasencenimi lucmi? Bi rekel da si ozil brez luci oz. spredaj z dnevnimi zadaj pa brez osvetljave na kaksnih jajcih brez senzorja. Taki potem tudi v tunelih in ob dezju ne znajo stikala premaknit.

Meni je drugace vseeno v kakem se vozim v sluzbo, ko pa pridem iz sluzbi si pa vsekakor zelim dnevne svetlobe cim dlje...eni smo pac cudni >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Evropski poslanci za ukinitev premika ure (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8116396 (7925) Oberyn
»

Nemški mediji: večina Evropejcev za celoletni poletni čas (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
9621666 (17550) gendale2018
»

Problemi zaradi premika kazalcev? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21847024 (33787) nsa_ag3nt
»

Rusija ukinja premikanje urinih kazalcev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5120572 (17564) energetik

Več podobnih tem