» »

DECT - brezvrvični telefon

DECT - brezvrvični telefon

cekr ::

Pri hiši imam sedaj hišno centralo za navadne telefone. Zadeva je že malo v letih in bi se jo rad znebil.
Sedaj imam že en DECT telefon. Zanima me, koliko je ta zadeva univerzalna glede neglede na proizvajalca.
Recimo: bi delovalo z eno postajo , če bi nanjo vezal Panasonic, Siemens, Philips... ?
Je to toliko univerzalen standard, da bi to moral delovati?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

SaXsIm ::

Pozdravljen,

načeloma so vse zadeve na DECT standardu med seboj kompatibilne. Imam tudi sam podoben problem, ker se je v preteklosti menjalo kar nekaj ponudnikov, pa vsak nam je dal en brezvrvični DECT aparat. Zdej gre vse preko IP telefonije, in imamo na siolov router priključen en vrvični telefon, zato sem razmišljal o nakupu brezvrvičnega IP telefona, ki bi podpiral DECT, da bi bile uporabne tudi ostale slušalke. No, ostalo je pri ideji, ker mi je bilo vedno škoda dati tistih 60 EUR, je pa stvar izvedljiva.
SaXsIm

...:TOMI:... ::

Teorija je eno, praksa pa drugo. Še vedno se najbolje razumejo slušalke istih proizvajalcev in serij. Po mojih izkušnjah je najbolj racionalna odločitev panasonic.

IP telefoni so pa pri nas brezvezni, bolje je imeti kakovosten PSTN telefon.
Tomi

cekr ::

Iz mojih izkušenj je tako, da imam doma Panasonic, Gigaset in ena švicarska firma, ki jih ima Telekom.
Vsi so DECT pa se tudi pod razno ne vidijo med seboj. Sem že poskušal vse mogoče pa brez uspeha.
Sem iskal tudi klasično hišno centralo pa jo danes nove sploh ne dobiš. Seveda takšno, ki je sposobna prebavit tudi kakšno številko klicočega in podobne servise.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ISDN brezžični telefon

Oddelek: Strojna oprema
244466 (4161) Han
»

Kakšen Telefon za Siol IP telefonijo

Oddelek: Omrežja in internet
236433 (4439) x.sci
»

brezzicni telefon na analogno linijo

Oddelek: Mobilne tehnologije
92107 (1908) liberia
»

Obdržati isdn? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
637317 (6245) shock
»

IP telefon! da ali ne?

Oddelek: Omrežja in internet
152517 (1924) Palo

Več podobnih tem