» »

ISDN brezžični telefon

ISDN brezžični telefon

tomzzi ::

Pozdravljeni!

Doma imam ISDN Eurit 35 mislim da telefon in bi ga radi zamenjali za brezžično varianto.
Sedaj pa me zanima ali bi delovali vsi brezžični telefoni na tem priključku ali je kakšna omejitev?
Če imate kakšen predlog za dober brezžični telefon (isdn) pa z besedo na plano. :)
Pa da ni drag.

Malajlo ::

Delajo (najbrž skoraj vsi) DECT telefoni. Preveri samo da ima telefonski imenik v slušalki, ne v bazni enoti. Jaz sem na koncu skenslal ISDN in imam (analogen) VoIP. Pa še oprema je ranga 20-30 eur.

Okapi ::

Jaz imam brezžični isdn Eurit 535, star 12 let, ampak na zunaj dobro ohranjen (ni bil prav dolgo rabljen). Nimam pa pojma, ali še dela.


Lahko ti ga dam in če bo delal, mi pošlješ 15 evrov, če ne bo delal, ga pa vržeš stran (ali daš popravit ali karkoli).

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

tomzzi ::

Malajlo

hvala za info. Kako pa izvem kater ima imenik v slušalki in ne bazni enoti?
Kolikor sem brskal po Philips strani je pri par modelih omenjeno, da imajo v bazni.
Za Panasonic pa nisem čisto siguren.
Pravtako ne za kakšen Gigaset.

Malajlo ::

Nimam pojma. Če ima napisano, da je v bazni, potem ziher nima v slušalki. Vprašaš. Ali pa ga povežeš v trgovini na njihov sistem (ki naj bo od drugega proizvajalca). Ponavadi imajo neke brezžične (pravilno je brezvrvične menda) slušalke naokoli.
Sicer pa, kot sem že rekel, zamenjaj za analogni priklop. ISDN je passe. Pa še naročnina je malenkost dražja, če se ne motim.
Imel Eurite 30 (ali 133?), najprej je en crknil, potem drugi. Menjati pa nisem hotel, ker sem imel bazno in dva polnilca, sicer bi moral vleči žice glih po diagonali bajte štuk gor ali dol. No, potem sem ugotovil, da sem v celem letu opravil tri(!) telefonske pogovore na svoji cifri (pa še to je bila babica, ki se je zmotila in klicala na stacionarno cifro). Odločitev ni bila težka. Sta letela in ISDN in cifra >:D
Kupil na koncu en kompletek z dvema slušalkama, pa imam eno na rezervi.

...:TOMI:... ::

Namesto klasične telefonije vzemi VOIP pri svojem internetnem ali kabelskem operaterju. ISDN in PSTN sta preteklost.

Telefon pa nabavi analogi panasonic za 30€, glej samo, da ima malo večji ekranček in osvetljene tipke ter zaslon, te so odlični.
Tomi

gregor_m ::

...:TOMI:... je izjavil:

Namesto klasične telefonije vzemi VOIP pri svojem internetnem ali kabelskem operaterju. ISDN in PSTN sta preteklost.

Telefon pa nabavi analogi panasonic za 30€, glej samo, da ima malo večji ekranček in osvetljene tipke ter zaslon, te so odlični.


Pod tole se podpišem. Pravtako so ISDN telefoni dražji in za običajnega uporabnika nimajo nobene prednosti pred VOIP/analogno telefonijo. So pa ISDNje ljudje nabavljali v času, ko je bil pogoj za ADSL internet.

Hayabusa ::

So pa ISDNje ljudje nabavljali v času, ko je bil pogoj za ADSL internet.

Misliš Telekomov pogoj, kajti denar za parice so porabili tako, da so naročnike, ki so parico drago preplačali obesili na multipleks/dvojčke.
Z isdn-jem si potem dejansko bil prestavljen na svojo parico v centrali

gregor_m ::

Hayabusa je izjavil:

So pa ISDNje ljudje nabavljali v času, ko je bil pogoj za ADSL internet.

Misliš Telekomov pogoj, kajti denar za parice so porabili tako, da so naročnike, ki so parico drago preplačali obesili na multipleks/dvojčke.
Z isdn-jem si potem dejansko bil prestavljen na svojo parico v centrali


JA to je bil Telekomov pogoj, naroči ISDN če želiš ADSL. Toda ISDN si moral naročiti tudi v primeru da nisi bil na "dvojčku". Se spomnim, ko je nek Telekomov referent na nekem predavanju razlagal, da je ISDN pogoj, da ADSL sploh deluje. Ob pavzi sem ga zasebno opozoril, da to ne drži saj v drugih državah tega pogoja nimajo. Nato mi odgovori, lako da to drži toda Telekom ima tako poslovno prakso in pogovor se je končal. Je pa to že kakih 15 let nazaj.

tomzzi ::

Uh hvala vam.

Torej najbolje bi bilo preklicat tale ISDN in naročit pri Siolu VOIP?
Imamo optiko 20/20 pri Siolu.

ISDN je ostal od časov ko smo dobil ADSL...

Oziroma ali se to stori pri naročilu na Siol telefonijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomzzi ()

...:TOMI:... ::

Če imaš že siol internet, vzemi še telefonijo. Pa ne pozabi omeniti, da želiš isto številko (oziroma številki), najbrž imaš 2 telefonski številki. Vsaj včasih so ISDN uporabniki imeli tako, saj se ene ni splačalo imeti, ker si moral doplačati prikaz klicočega.

Sicer lahko obdržiš samo eno številko, če druge ne potrebuješ. Jaz bi obe prenesel, eno na Siol telefonijo, drugo pa na brezplačni Siol komunikator. Ta storitev ti omogoča uporabo stacionarne številke tudi v tujini, samo internet potrebuješ.
Tomi

Zgodovina sprememb…

...:TOMI:... ::

Evo še link, prej sem pozabil nanj.

http://www.siol.net/spletne_storitve/si...
Tomi

tomzzi ::

A to potem vse uredim na Siolu? Predvidevam pa, da je potrebno vrniti kakšno škatlico ki jo imam pri telefonu?

Hayabusa ::

A to potem vse uredim na Siolu?

Da.

Predvidevam pa, da je potrebno vrniti kakšno škatlico ki jo imam pri telefonu?

Odvisno.Zadevo si verjetno drago plačal, sedaj ni vredna skoraj nič.Poglej papirje.

...:TOMI:... ::

NTBA bodo prišli iskat.

Ker imaš optiko, lahko za mali denar dobiš kabelsko preko optike, če je že nimaš oziroma nimaš IPTV.
Tomi

Hayabusa ::

Ko sem jaz odjavil isdn sem vse skupaj spravil v škatlo in poslal mail z vprašanjem (kaj je z opremo) na TS (info@telekom.si).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

SaXsIm ::

NTBA in splitter ostaneta. Vsaj pri meni jih niso hoteli nazaj.
SaXsIm

tomzzi ::

...:TOMI:... je izjavil:

NTBA bodo prišli iskat.

Ker imaš optiko, lahko za mali denar dobiš kabelsko preko optike, če je že nimaš oziroma nimaš IPTV.


Imamo sedaj optiko in Siol TV.

Torej vse opravim na siolu? Odjavo ISDN in naročilo njihove telefonije?
Kar se strojne opreme tiče pa vse ostane tako kot je in ni potrebno nič spreminjat?

Hvala vam.

Hayabusa ::

Torej vse opravim na siolu? Odjavo ISDN in naročilo njihove telefonije?
Da.


Kar se strojne opreme tiče pa vse ostane tako kot je in ni potrebno nič spreminjat?

Ne, isdn zadeve odstraniš (NTBA, splitter) in priklopiš direktno v siol modem/stb.

tomzzi ::

Ja zdaj sem vse razumem.

Hvala.

...:TOMI:... ::

Pri telekomunikacijah se nikoli ne naredi odjave, pač pa se naroči v tem primeru siol telefonijo in nato oni poskrbijo za odjavo starega naročniškega razmerja. Ker drugače ne moreš prenesti številke in boš dobil kar eno naključno. Tega si ne želiš, kajne?

Ravno tako je ob menjavi operaterja; novi operater uredi vse za odjavo in prenos telefonske številke, če samo odjaviš, izgubiš številko. To velja za fiksno in mobilno telefonijo.

Splača se razmisliti o paketu trio, je ceneje, kot vsaka storitev posebej. Malo poglej njihovo ponudbo in si izberi najboljšo kombinacijo, ki jo potrebuješ.

Opreme ne vrzi stran, lahko da bodo prišli ponjo, lahko pa tudi ne. Če jo boš vrgel stran, jo bodo nekoč lahko zahtevali nazaj, potem pa če ne boš imel opreme, boš plačal.
Tomi

tomzzi ::

...:TOMI:... je izjavil:

Pri telekomunikacijah se nikoli ne naredi odjave, pač pa se naroči v tem primeru siol telefonijo in nato oni poskrbijo za odjavo starega naročniškega razmerja. Ker drugače ne moreš prenesti številke in boš dobil kar eno naključno. Tega si ne želiš, kajne?

Ravno tako je ob menjavi operaterja; novi operater uredi vse za odjavo in prenos telefonske številke, če samo odjaviš, izgubiš številko. To velja za fiksno in mobilno telefonijo.

Splača se razmisliti o paketu trio, je ceneje, kot vsaka storitev posebej. Malo poglej njihovo ponudbo in si izberi najboljšo kombinacijo, ki jo potrebuješ.

Opreme ne vrzi stran, lahko da bodo prišli ponjo, lahko pa tudi ne. Če jo boš vrgel stran, jo bodo nekoč lahko zahtevali nazaj, potem pa če ne boš imel opreme, boš plačal.



Ja ja saj mi je sedaj vse jasno. Oprema bo pa itak shranjena v škatli...

Hvala za pomoč. :)

gregor_m ::

Morda še enkrat opozorilo, da kasneje ne bo težav. Ko boš prenesel telefonijo na Siol VOIP, tvoj obstoječi ISDN telefon ne bo mogoče priključiti na siolov modem ampak boš moral nekje dobiti/kupiti analogni telefon.

tomzzi ::

gregor_m je izjavil:

Morda še enkrat opozorilo, da kasneje ne bo težav. Ko boš prenesel telefonijo na Siol VOIP, tvoj obstoječi ISDN telefon ne bo mogoče priključiti na siolov modem ampak boš moral nekje dobiti/kupiti analogni telefon.


Saj to sem hotel. ;) Se obenem tudi rešit tega telefona, ker itak spušča dušo (display, pa prekinja vsake toliko) pa vzet nekaj brezvrvičnega.

Han ::

Nasvet: GIGASET brezžični telefon je neprimerno bolj enostaven za rokovanje kot telefoni drugih znamk.

Tudi sam sem nedavno prešel z ISDN na SiOL telefonijo. Gigaset C300 se obnese odlično, sploh v primerjavi s Panasonicom za 30 Eur... O zgrešenih klicih te na njem npr. obvešča posebna utripajoča "mail" tipka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SiOL - Premestitev modema

Oddelek: Omrežja in internet
182382 (1836) crniangeo
»

Znižanje stroškov ADSLja (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7310909 (9611) Lonsarg
»

Kakšen Telefon za Siol IP telefonijo

Oddelek: Omrežja in internet
236448 (4454) x.sci
»

Obdržati isdn? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
637343 (6271) shock
»

ISDN na IP telefoniji

Oddelek: Omrežja in internet
122418 (2096) madmitch

Več podobnih tem