» »

nVidia pripravlja cenejši derivat Titana?

nVidia pripravlja cenejši derivat Titana?

GTX Titan - na ogled je zgolj polovica celotnega 6-gigabajtnega pomnilnika

vir: techPowerUp!
techPowerUp! - nVidiin GTX Titan je nedvomno najzmogljivejša grafična kartica z enim samim grafičnim jedrom na svetu ta trenutek, obenem pa se dodobra približa tudi najhitrejšim, dvojedrnim karticam. A njen glavni problem je izjemno visoka cena, ki znaša okrog 1000 dolarjev oz. evrov, odvisno od strani luže, na kateri se nahaja kupec. Vseeno je kartica, razen cene, doživljala praktično izključno pohvale, saj ima poleg odlične zmogljivosti tudi relativno nizko porabo ter je izjemno tiha. To jo naredi idealno predvsem za sisteme manjših dimenzij (mini-ITX), kjer prinese dovolj zmogljivosti brez minusov, ki takšne sisteme najbolj prizadenejo.

A brez skrbi, če vam je 1000 evrov za grafično kartico preveč, dobrih 500 evrov, kolikor stane GTX 680, pa premalo, nVidia očitno prihaja na pomoč. Predvidoma julija ali avgusta bi namreč lahko izdali še eno kartico, osnovano na grafičnem jedru GK110. Ta bo nekoliko manj zmogljiva od Titana, predvidoma bi nVidia tako zmogljivostno kot cenovno ciljala neposredno na veliko luknjo med GTX 680 in GTX Titan.

Jedro GK110 v Titanu ima še nekaj malega rezerve, saj je od fizičnih petnajstih pogonov oz. sklopov vključenih le 14, ki tako vsebujejo 2688 delujočih senčilnikov (en sklop je izklopljen, da dosežejo boljše izkoristke proizvodnega procesa - čipa, ki bi deloval z vsemi 2880 senčilniki trenutno ni na trgu). Novinka bi tako predvidoma imela izklopljeno še eno enoto, kar bi skupno število senčilnikov prineslo na 2496 (en sklop ima seveda 192 senčilnikov). Sorazmerno temu bi se potem zmanjšalo še število teksturnih in rasterskih enot, z 224 in 48 na 208 in 40. Stroške bi zmanjšalo še nekoliko ožje pomnilniško vodilo (široko 320 namesto 384 bitov), s tem pa bi se precej prihranilo še na pomnilniku. Tega bi bilo namesto kar 6 GB le še 5 GB, za dodatne prihranke pa bi to količino zlahka še razpolovili na 2,5 GB.

Konfiguracija jedra in pomnilniškega vodila, z uporabo 5 GB pomnilnika pa tudi slednjega bi bila tako enaka računski kartici Tesla K20, medtem ko je GTX Titan v enaki primerjavi nadvse podoben zmogljivejši Tesla K20X. Ime novinke še ni znano (na X-Bit Labs omenjajo GTX 685), kakor seveda tudi še ni potrjeno, če gre za resničen izdelek. Na potrditev bomo morali počakati najkasneje do poletja.

75 komentarjev

«
1
2

Jst ::

Kaj je Nvidiji dolgčas? Naj raje gonilnike začnejo na novo pisati...


Da se ne bo kdo zapičil v mojo izjavo: ja, vem, da driverje ne piše inženirska skupina.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Qrents ::

Veš da imaš prav :)
Turn your pc into piece of ART

RejZoR ::

Pa cene naj spravijo na bolj realna tla. Že par let imajo vse kartice krepko predrage glede na to kaj ponuja konkurent AMD.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

legice ::

in evo razlog zakaj sem na Ati/AMD karticah.So v normalnemu cenovnemu rangu in konkurenčno cenejše od nVidie
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

RejZoR ::

Isto. Sem si želel GTX 670 pa je imela tako ceno da me je kar mal zvilo. In sem raje vzel HD7950 3GB. Cenejša in nič manj zmogljiva. Vbuistvu dobiš širše vodilo in več spomina, z driverji imam dobre izkušnje in sem zarad tega že par let na Radeonih...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

D3m ::

Ko izdajo cenejšo izvedenko Titana bi moral AMD izdati HD 8000 :D, da jim naredi ŠOK na trgu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

RejZoR ::

HD8000 serija bo samo cenjša HD7000 serija. Ja, AMD spi na lovorikah...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

pegasus ::

AMD ima S10000, nvidia še nima ničesar primerljivega. Če mora kdo koga lovit, je to nvidia.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pegasus ()

hojnikb ::

pegasus je izjavil:

AMD ima S10000, nvidia še nima ničesar primerljivega. Če mora kdo koga lovit, je to nvidia.

a ni to sam 2x tahiti ?

sicer je pa tu govora o "consumer" grafah ....
#brezpodpisa

Jst ::

RejZoR je izjavil:

Isto. Sem si želel GTX 670 pa je imela tako ceno da me je kar mal zvilo. In sem raje vzel HD7950 3GB. Cenejša in nič manj zmogljiva. Vbuistvu dobiš širše vodilo in več spomina, z driverji imam dobre izkušnje in sem zarad tega že par let na Radeonih...



Pametno. Meni je tudi žal, da sem kupil 670. Glede cen se pa ne strinjam. Saj so cene vedno bile takšne *ob izidu* (recimo daleč v preteklost 7900GS spodnji del high enda 90kSIT, potem 1900XTX nekje isto.). Fluke sta bili samo 4000 in 5000 seriji od AMDja. Je pa res, da so sedaj cene tako padle, da je 7950 super nakup. Še flashaš ga z GHz Edition in pridobiš 10% več moči. Pa kolikor vem, so izdali tudi driverje, ki so vso 7000 serijo pohitrili za nekaj odstotkov.

Driverji so lahko stabilni ampak če pogledaš na guru3d forum, imajo z driverji probleme tako AMD kot Nvidia lastniki. Jaz tudi nimam težav z driverji. Jih ima pa toliko ljudi, da bi jih lahko spisali na novo. Se spomnite Vistinih BSOD? 30% jih je zagrešil Nvidijin driver.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

D3m ::

Jaz mam še zmeraj problem z nvidio GT 220m. Driverji so polom, da sem prišparal živce sem dal nazaj na verzijo 186.31
|HP EliteBook|R5 6650U|

PrimozR ::

RejZoR je izjavil:

HD8000 serija bo samo cenjša HD7000 serija. Ja, AMD spi na lovorikah...

OEM ja. Retail pa ne, Sea Islands še vedno prihajajo.

Bananovec ::

Jst je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Isto. Sem si želel GTX 670 pa je imela tako ceno da me je kar mal zvilo. In sem raje vzel HD7950 3GB. Cenejša in nič manj zmogljiva. Vbuistvu dobiš širše vodilo in več spomina, z driverji imam dobre izkušnje in sem zarad tega že par let na Radeonih...



Pametno. Meni je tudi žal, da sem kupil 670. Glede cen se pa ne strinjam. Saj so cene vedno bile takšne *ob izidu* (recimo daleč v preteklost 7900GS spodnji del high enda 90kSIT, potem 1900XTX nekje isto.). Fluke sta bili samo 4000 in 5000 seriji od AMDja. Je pa res, da so sedaj cene tako padle, da je 7950 super nakup. Še flashaš ga z GHz Edition in pridobiš 10% več moči. Pa kolikor vem, so izdali tudi driverje, ki so vso 7000 serijo pohitrili za nekaj odstotkov.

Driverji so lahko stabilni ampak če pogledaš na guru3d forum, imajo z driverji probleme tako AMD kot Nvidia lastniki. Jaz tudi nimam težav z driverji. Jih ima pa toliko ljudi, da bi jih lahko spisali na novo. Se spomnite Vistinih BSOD? 30% jih je zagrešil Nvidijin driver.

Čudno, pri Nvidii to počnejo že vrsto let in to ne le samo za zadnjo serijo.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Jst ::

NImam več AMDja, tako da ne spremljam situacije, razen kaj preberem tu. Če se prav spomnim, je bilo rečeno nekako tako: 7000 je nova GCN arhitektura in vse kartice, ki so na tej arhitekturi, so dobile boost, največ 7950 in 7970, ker so izdali driverje, pisane na kožo tej arhitekturi. vir: nekje na guru3d.


---

Glede driverjev nasploh: Ko izide nov špil moraš tako pri Nvidiji, kot pri AMDju počakati, da izdajo nove gonilnike, ki podpirajo ta špil. Saj ne, da ne bi špil sploh delal (oziroma SLI/CF res včasih sploh ne dela), ampak pri "podprtih" driverjih je boljši performance in manj skačejo FPSji. Vsaj tako je pri Nvidiji (in pri nekaterih špilih ZELO očitno). Ko sem imel AMD, je bilo isto, tako da predvidevam, da je situacija tudi pri še vedno rdečih enaka.

Sploh se ne gre, kdo ima boljše driverje, ampak kdo ima najmanj slabe driverje. Catalyst se mi je odpiral celo večnost in razni Apply/Cancel so tudi rabili nekaj sekund. Profilov ni bilo, a so jih (kolikor vem) že uvedli. NCP je pa tudi en bloat, pa še radi se tepejo z MSI Afterburnerjem. Tudi z 314.24 (najnovejši beta) je še vedno tako. To je, ko imaš odprt NCP in kakšen drug program/špil.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

fosil ::

Titan za mini itx, a je to zafrkancija? :)
Sicer lahko rečeš da je majhna in hladna glede na zmogljivost, ampak še vedno je monstrum.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

dottor ::

Na jutubu imaš kar prevej videov, posebej večjih kanalov, ki vstavljajo Titane v mITX sisteme. Za kak LAN Party je to super. Ko se ti vsi smejijo nad majhnostjo pol pa jim poveš/pokažeš da imaš titana not vsi utihnejo :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

RejZoR ::

Jezst imam isto v mini ATX ohišju vodno hlajen Core i7, HD7950 3GB, 2TB disk, 750W napajalnik in high end zvočno (X-Fi Forte). Procesor je sicer že mal siv ampak ker je navit tega niti ne kaže. Ko bi gledal od zunaj bi tud težko rekel, da je tak hardware not. Pa še imam rezervo med grafično in radiatorjem hladilnika, tko da bi lahko dal not še mal daljšo grafično od HD7950.

Drugače pa je nedolgo nazaj prišla ven krajša GTX 670, ki ima sicer isti PCB kot navadna samo da so ventilator prestavili nad PCB in ne čez PCB in se kar pozna.

@Jst
Cene so še vedno take. Pejt na Dinokomp pogledat najcenejšo GTX 670 in najcenejšo HD7950. Sam sem primerjal celo najcenejšo GTX 670 in HD7950 WindForce 3X, ki jo imam sam pa je še vedno velika razlika v ceni. Pa sta obe kartici kar precej časa od releasa in sta daleč od novih...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

FlyingBee ::

"tock" nvidie torej, očitno bo še nekaj časa Kepler "the man"

PrimozR ::

fosil je izjavil:

Titan za mini itx, a je to zafrkancija? :)
Sicer lahko rečeš da je majhna in hladna glede na zmogljivost, ampak še vedno je monstrum.

Ne, zakaj bi bila? Zadeva leti, ampak je bistveno bolj varčna in manj glasna od GTX 690. Pa mislim da še malce manjša. Če hočeš top of the line ITX gaming kištico, je Titan jasna izbira.

jlpktnst ::

A niso mini ITX ponavadi low profile ohišja?

RejZoR ::

Ja, sam je odvisno kako je obrnjena grafična. Imaš sisteme, kjer preko raiser vmesnika kartico obrneš vzporedno na plato (in ne pravokotno).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PrimozR ::

jlpktnst je izjavil:

A niso mini ITX ponavadi low profile ohišja?

Bit-Fenix Prodigy, Fractal Node 304, Sugo SG-05, 06, 08 in 09, itd. Ne, dobiš še vedno zelo majhna ohišja, ki ožrejo full size grafo in par diskov s spodobno velikim PSU-jem.

dottor ::

Poceni ohišja so ponavadi res Low Profile, dražji modeli pa so vsi normalne velikosti rež.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

tiborrr ::

Če še vam ni jasno, desktop segment hitro ugaša, le nVidia tega ni pokapirala. Vsi smo se smejali iz AMDja in njihove odločitve, da ne bodo več delali novih high-end desktop procesorjev, ampak le še APUje, ampak kdo je dobil obe veliki pogodbi za konzole? Tudi nova Tegra ni nič posebnega, ni tič in ne miš - grafično prezmogljiva in energijsko prepotratna. nVidiji se v prihodnje zelo slabo piše, edino, kar jih lahko reši je OEM trg delovnih postaj in strežnikov. Ne me narobe razumeti, high-end desktop segment bo obstajal vsaj do 2020, ampak % tega trga bo pa praktično ničen. Desktop je dinozaver in AMD je to prvi sprejel, Intel je zamudil prvi vlak in je sedaj vsaj leto in pol v zaostanku (sploh ne gre dvomiti, da ne bo izvrgel pametnega APUja do 2015).

To ni nobena prerokba, je le povzetek pogovorov na štiri oči z ljudmi iz IT industrije (OCZ, AMD, ASRock, Supermicro).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

tiborrr ::

Morda sem pozabil pripisati - zgornji post se nanaša na nVidijino zmogljivostno, tehnološko in prodajno prednost, ki je danes tu, jutri tudi, pojutrišnjem pa - kdo ve.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

Halfdead987 ::

LOL? Ciljaš na integrirane grafične, ki zaostajajo svetlobna leta za npr. HD 7950? Res je, da je dražja ampak vseeno. Z APUjem še dolgo ne boš mogel igrat Crysis 3 na ultra. No, boš, ampak ko bo Crysis 20 zunaj:)
In nVidii gre še vedno boljše kot AMDju, intelu prav tako:)
Tisti pegasusov post z S10000 je pa ogromen fail.


Ko izdajo cenejšo izvedenko Titana bi moral AMD izdati HD 8000 :D, da jim naredi ŠOK na trgu.

Hahahahhaha, really? "ŠOK" jim bodo naredili ko bojo ven dali kartico za 750€? In ne bi bil noben šok.

dottor ::

Danes se vse seli na konzole in tablice, namizni računalniki pa se vsako leto manj prodajajo. To je dejstvo, ki ga ne gre zanemarit. AMD z uspešnim potegom v svet konzol je naredil velik korak naprej. Velika večina iger je pa itak portana iz konzol na PC, tako da neke blazne moči skoraj da ne rabiš, razen za redke igre ki so samo za PC ali se jih šele kasneje porta na konzole.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Halfdead987 ::

Tablice? Mogoče z tipkovnico in miško, drugače no way. Pa še to windows tablice.
Konzole? Izkušnja z internetom obupna in lagg v igrah. No thanks.

dottor ::

Ko bo prišu nov PS in XBox spremljaj malo številke prodaj (minus kakšen procent, saj bo vsak napihnu malo stvar) in pol najdi kje številko kolko je bilo kej prodane strojen opreme. Tablice in All-in-one sistemi za domače delo, konzole za igre. To nam piše prihodnost.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

FlyingBee ::

dottor je izjavil:

Ko bo prišu nov PS in XBox spremljaj malo številke prodaj (minus kakšen procent, saj bo vsak napihnu malo stvar) in pol najdi kje številko kolko je bilo kej prodane strojen opreme. Tablice in All-in-one sistemi za domače delo, konzole za igre. To nam piše prihodnost.


ja, žal ali pa ne, v to smer gre neizogibno, to so že 10 let nazaj predvideval, predvsem glede konzol je velika škoda, ker razvoj iger ne gre tako hitro v smislu grafične naprednosti, pa miška in tipkovnica je zaenkrat najboljši način za FPS igre

za Intel, AMD in nVidio pa nam ni treba skrbet, vsak gre v svojo smer, kjer ostaja/postaja najboljši

RejZoR ::

Tiborrr, ja in ne.

Desktop segment umira, ker ga industrija sama ubija s svojim jebivetrskim odnosom. Od PC game developerjev do hardware vendorjev. Predvsem to da se skoz zanašajo pri šlampasti optimizaciji iger na to da "sej bo itaq prišla ven nova grafa, ki pa bo lahko to gnala". Pri konzolah ni tega luksuza in zato se bolj trudijo pri pisanju kode. Če mal pogledaš prodajne številke Steam platforme pa vidiš da PC gaming še zdaleč ni v izumrtju in dokler se bojo megazahtevne igre tipa Crysis in Battlefield ter CoD prodajale v več miljonskih nakladah PC-ji ne bo jo nikoli zamrli. Poleg tega pa na PC-ju lahko igram vse igre od tistih iz mojih prvih dni gaminga nasploh pa do danes.

Povej mi kam naj si vtaknem Burnout 3: Takedown iz PS2, ki ga imam, ko bo moja konzola crknila oz bi jo zamenjal z novim Xbox-om ali PS4? Na PC-ju pa igram ve kar sem igral leta nazaj na Win98.
Al sem si sam spacal patch al je na voljo celo uraden al pa špil enostavno deluje out of the box. Zelo malo je takih, ki sploh nočejo več delovat. Tko da če ne tripaš samo na nove špile, ki jih nato zavržeš in pozabiš nanje, potem so konzole ok. Če pa te pogosto daje nostalgija in redno preigravaš tud starejše špile pa je PC edina opcija. Da ne omenjam servisov kot je GOG kjer lahko ponovno kupiš že predpripravljeno patchano igro...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Jst ::

>nVidiji se v prihodnje zelo slabo piše, edino, kar jih lahko reši je OEM trg delovnih postaj in strežnikov.

Nvidija služi s Teslami v HPC Enterprisu.


---

Se strinjam, da bo Desktop v takšni obliki, kot ga poznamo sedaj, umrl; razen za nišne izdelke - workstation za development, design, risanje,... Pač, ne bomo imeli več velike kište, ampak "tablica format," katero bomo priklopili na Dock. Na Docku boš pa imel (velik) monitor, miš, tipkovnico, USB porte, webcam verjetno v monitorju, kinect alike,...

Nvidija me je presenetila z tegro 4 telefonom/gaming drkalico, ki jo lahko priklopiš na TV/monitor. To se mi zdi, da je bolj prihodnost konzol. Če sem konzervativen, bi rekel, da bosta prišli še dve generaciji konzol, ampak bolj sem prepričan, da bo prišla še ena generacija, vmes se bodo pa vzporedno razvijali takšni izdelki. Telefon, ki ga boš dal v ohišje, ki bo v bistvu potem ratal gamepad-konzola. Grafika je bila na Nvidijini predstavitvi iger za tegro 4 že sedaj super! Mogoče bodo res to "konzole" prihodnosti.

Kar se pa tiče PC gaminga, pa nisem prepričan kam se bo veter obrnil. Sedaj kaže, da čeprav prodaja računalnikov upada (bolj stagnira), pa PC Gaming raste. Verjetno ne bo izumrlo, ampak bo šlo vse na digitalno distribucijo. Saj na PCjih itak razvijajo za konzole, ki so sedaj x86. Content za konzole je lahko isti kot za PC; recimo Unreal Engine je pa tako za konzole, PC, kot za Android. Tako da z malo truda, je lahko špil na voljo tudi za PC. In če se uresniči zgoraj napovedana prihodnost PCjev, ni straha za PC gaming.

Sedaj je pač več možnosti, kam se bi se lahko PCji, konzole in mobilni izdelki razvili. Bo verjetno jasno čez ene 5 let. In pustimo se presenetiti...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

tiborrr ::

Desktop gaming je niša, ki bo postala še manjša, ostale bodo le rešitve v stilu Titana in Ci7 3960X, srednji razred že izumira medtem ko low-enda praktično ni več. Dečki, desktop umira, pa če še tako na glavo postavite. Prihodnost PC igranja je pa igranje v oblaku, t.j. zakup hardwarea v oblaku. Z dandanajšnjo tehnologijo in več deset megabitnimi povezavami, kjer je zakasnitev manjša od 5ms, se tudi hardver seli v 'oblak'. Mark my words. O tem priča rast v razvoju cluster grafičnih kartic za oddaljeno procesiranje (t.i. remote graphics).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

D3m ::

Se strinjam s tiborrr-jem, čipi all-in one APU so tukaj z vsako novo generacijo bojo samo še boljši.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Halfdead987 ::

@tiborrr
Kaj ti nakladaš?
Low enda ni več? Kaj pa Celeroni ter pentiumi? Pa starejši i3?
Mid end se najbolje prodaja (glej GTX 660,560,HD 7850)
Prihodnost igranja PC v oblaku? Misliš nekaj v stilu onlive, ki izumira?

Mipe ::

On misli v stilu ločene škatle s hardverom, ki tiči v temnem kotu, ter več v brezžično omrežje povezanih naprav; da bi lahko igre igrali iz spalnice, na HDTV v dnevni sobi ali pa brali časopis prek majhnega zaslona na stranišču.

Halfdead987 ::

Sej tudi Pentiumi in HD 7750 tiči v temnem kotu pa ni useless.
Glede na to da noben prenosnik/tablica/konzola ni sposobna poganjati Crysis 3 na ultra FullHD tega še dolgo ne bo.
In če rad igra na stranišču naj si inštalira Modern Combat 4 za svoj Android ali iNapravo ;)

PrimozR ::

tiborrr je izjavil:

Če še vam ni jasno, desktop segment hitro ugaša, le nVidia tega ni pokapirala. Vsi smo se smejali iz AMDja in njihove odločitve, da ne bodo več delali novih high-end desktop procesorjev, ampak le še APUje, ampak kdo je dobil obe veliki pogodbi za konzole? Tudi nova Tegra ni nič posebnega, ni tič in ne miš - grafično prezmogljiva in energijsko prepotratna. nVidiji se v prihodnje zelo slabo piše, edino, kar jih lahko reši je OEM trg delovnih postaj in strežnikov. Ne me narobe razumeti, high-end desktop segment bo obstajal vsaj do 2020, ampak % tega trga bo pa praktično ničen. Desktop je dinozaver in AMD je to prvi sprejel, Intel je zamudil prvi vlak in je sedaj vsaj leto in pol v zaostanku (sploh ne gre dvomiti, da ne bo izvrgel pametnega APUja do 2015).

To ni nobena prerokba, je le povzetek pogovorov na štiri oči z ljudmi iz IT industrije (OCZ, AMD, ASRock, Supermicro).

Jah saj Intelu za 'pameten' APU itak manjka samo še GPU, na katerih zdaj že par let res intenzivno delajo in ga izboljšujejo iz generacije v generacijo. nVidio res rešuje ta profi serversko/compute/WS/superračunalniški trg, predvsem na zgodnejšo prisotnost od AMD-ja, boljšo podporo takrat, s finančnega vidika pa noro visoke marže :) Ampak zdaj ogromno stavijo na mobile strategijo, ne glede na to, kakšna je Tegra 4. Itak s Quad A15 nimajo namena siliti v telefone ampak bolj v tablete, IMO.

Pa tako je, Intel se po hitrem postopku adaptira na mobile trg, Atomi so v bistvu zelo konkurenčni čipi, z out-of-order arhitekturo, ki prihaja do konca leta, pa znajo postati še kaj več, kot samo konkurenčni. Čeprav vprašanje, če ne bodo imeli problemov z inercijo, ARM je le tista 'jasna' izbira na mobile. Nekako imajo AMD-jev problem izpred par let z desktopa :)

Halfdead987 je izjavil:

LOL? Ciljaš na integrirane grafične, ki zaostajajo svetlobna leta za npr. HD 7950? Res je, da je dražja ampak vseeno. Z APUjem še dolgo ne boš mogel igrat Crysis 3 na ultra. No, boš, ampak ko bo Crysis 20 zunaj:)
In nVidii gre še vedno boljše kot AMDju, intelu prav tako:)
Tisti pegasusov post z S10000 je pa ogromen fail.


Ko izdajo cenejšo izvedenko Titana bi moral AMD izdati HD 8000 :D, da jim naredi ŠOK na trgu.

Hahahahhaha, really? "ŠOK" jim bodo naredili ko bojo ven dali kartico za 750€? In ne bi bil noben šok.

Fora je, da bo po trenutnem razvoju lahko Crysis 20 postal popolnoma irelevanten, ker bodo bolj zanimive nekoliko lažje igre oz. se bodo te v celoti prilagajale konzolam in/ali mobilnim napravam. Kdo pa pravi, da bo PC do konca časov osrednja igralna naprava? Včasih ni bil, danes je pa spet vedno manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Halfdead987 ::

Konzole pač ne morejo nadomestit miške in tipkovnice... Razen če jih dokupiš... In potem igraš na 720p low, kar bi zmogel tudi rabljen pc za isto denarja. Pa monitor je cenejši od tvja.

PrimozR ::

Halfdead987 je izjavil:

Tablice? Mogoče z tipkovnico in miško, drugače no way. Pa še to windows tablice.
Konzole? Izkušnja z internetom obupna in lagg v igrah. No thanks.

Zakaj že? Kdo točno pravi, da za odlično igranje potrebuješ miš in tipkovnico? Na računalniku komaj kaj še igram, po drugi strani mi pa multiplayer Bike Race na telefonu da ogromno zadovoljstva. Potrebuješ pa samo 2 točki za dotik. Pa good for you, če je izkušnja obupna. Ampak prodajne številke kažejo, da veliko igralcem morda ni tako obupna...

tiborrr ::

Halfdead: najprej bi te prosil, da držiš nek nivo civilizirane debate. Igrati Crysis3 na enem usranem dvojedrnem telefonu že dolgo ni več nobena ovira, ko se slika, fizika in zvok sprocesirajo na daljavo, tvoj mobitel pa le riše nov frame vsakih ~ 33 milisekund. Enako zmorejo čipovje, integrirano v televizor. Ti imaš le svojo plavozobo miško, tipkovnico ali joypad, pa je vsaka naprava high-end igralni stroj

Drugače sem hardcore flight simulator uporabnik, s kupom zaslonov in TrackIR 5 Pro, na mobitelu igram le Pasjanso, imam še star katodni televizor in konzole nikoli nisem imel. Bil sem in sem še en najbolje hardcore overclockerjev v Sloveniji, še vedno edini z 7+GHz P4 in Bulldožerjem, SuperPIjem pod 5.3s in 3DMarkom03 na 244.000 točk (dual GPU). Sem pa tudi precej v sami IT industriji, tako da ne gonim svojega PC fanboyjizma v nerazsodne proporce. Toliko v vednost in ravnanje.

Mislim, da PIPI (in preostali) precej dobro razumejo samo tehnologijo in razvoj.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

PrimozR ::

Halfdead987 je izjavil:

@tiborrr
Kaj ti nakladaš?
Low enda ni več? Kaj pa Celeroni ter pentiumi? Pa starejši i3?
Mid end se najbolje prodaja (glej GTX 660,560,HD 7850)
Prihodnost igranja PC v oblaku? Misliš nekaj v stilu onlive, ki izumira?

Pokaži mi eno novo grafo za nekih 30 €. Ni je, ker so prav takšne ali pa še boljše integrirane v CPU. Integracija bo le še večja (Intel NUC npr.), s čimer bo škatla postala terminal, npr. ravno za to oddaljeno procesiranje pri gamingu.

Halfdead987 ::

@PIPI
Gamepad je le za športne igre dober. Za drugo nič.
Kupiš rabljeno za 30€ ki poje HD 4000. Že za ~20€ jo poje.

@tiborr
Kakšen Crysis pa? Crysis za telefone ne obstaja. Pa tudi če bi bil, grafika bi bila 320x240 z low. Očitno ti ni jasno da x86 in arm ni isto. In crysis na touch bi bil crap.

Kaj ima navijanje veze s tem, da konzole, tablice ipd. še dolgo ne bodo nadomestili desktopa? Mogoče edino neki ultrabooki, pa še to za home uporabo.
Boge android tablice ne morejo met youtube-a odprtega medtem ko browsaš.
Za iOS vem, da je lahko youtube medtem odprt. Za WP ne vem.
Zakaj bi konzole zamenjale desktop pcje? Really? Če imaš željo igrat na subhd in fpsje ter športne, potem da. Drugače nikakor. Browsanje sploh.

49106 ::

Pa mislite, da imajo vsi tisti, ki si lahko privoscijo oblacne storitve, tudi primeren internet.

RejZoR ::

Tud problem je miselnost folka. Vsak, kateremu boš omenil "PC" bo pomislil na grd siv in grozno glasen tower nekje v eni temačni sobici. Jezst lahko svojega Lian Li mirno postavim v dnevno sobo pa noben ne bo vedel, da je pravzaprav gaming kišta s high end drobovjem. Ker je tolk tih niti ne veš da deluje. In ker ga prek HDMI lahko zvežem na TV imam realno gledano PC konzolo na kateri lahko delam še kaj druzga kot samo špilam "igrice". Gor si lahko dam wireless tipkovnico in miš al pa plošček. Itaq je pol špilov console portov, tko da bo delovalo isto. Pa boš reku da imaš vse to že vgrajeno drugje. Ja, imaš. S celim kupom nekih kompromisov in ker je vse hardwired, ko zastara ostane zastarelo. PC pa se softwarsko ves čas lahko nadgrajuje. Vbistvu ste mi dal super idejo kako si bom uredil dnevno sobo ko bom imel čist svoje stanovanje... Tak lušten high end PC v dnevno in bo nadomestil vse od playerjev, igralne konzole do glasbenega stopa.

To da se bo vse izrisevalo oddaljeno pa je larifari. Kako boš ti zagotavljal poganjanje miljonom klientov z željo po high end grafiki kot jo imamo lokalno danes. Torej moraš al nekje nekaj hudo rezat al pa na drugem koncu imet toliko strojne opreme kot imaš klientov. Koliko firm bo furalo compute farme zato da bo folk igral igrice ne vem. Do zdej je šlo, ko noben servis ni imel neki velik uporabnikov. Če pa jih imaš miljone in jih 200.000 hoče istočasno neki igrat, enostavno to ne gre skupaj. Da ne omenjam, da ob izpadu neta tebi ostane zgolj neuporaben hardware do tega če gre taka firma v stečaj do tega, da bojo skoz težave z linijami in bandwidhom.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

tiborrr ::

Tebi res ni jasno, a? Telefon ali televizija bo terminal, stvar, ki riše poslano sliko na ekran, vse ostalo je izračunano in poslano na daljavo. Moč hardvera v tem terminalu (mobitel, televizija, tablica, set top box) nima veze s kvaliteto prikaza.

Messaih: Dober point, ampak poglejmo razvoj omrežij. Celo pri nas so pričeli počasi tipati LTE, ki je že sedaj več kot dovolj hiter za kaj takega.

Rejzor: Hehe, larifari. V redu, mark my words :D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Halfdead987 ::

Lahko bolj po domače? Imaš res zanimivo vizijo. Take so imeli tudi ob prihodu prenosnikov xx let nazaj.

tiborrr ::

Pozabljaš, da takrat tehnologija ni bila zrela, sedaj pa je. To je odločilna razlika.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Halfdead987 ::

Čez 10let tudi današnja tehnologija ne bo zrela.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NVIDIA pripravlja osvežitev Titana (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10831941 (25699) CellarDoor
»

GeForce GTX Titan Black je tukaj

Oddelek: Novice / Grafične kartice
238996 (4666) FlyingBee
»

nVidia odgovarja AMD-ju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
5416147 (11462) Furbo
»

nVidia preseneča z GeForce GTX 780 Ti

Oddelek: Novice / Grafične kartice
3012730 (9686) Senitel
»

GeForce GTX Titan - najhitrejši grafični čip na svetu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10123061 (18988) mihco

Več podobnih tem