» »

Težave s tiskalnikom

Težave s tiskalnikom

Unknown_001 ::

Imam HP Color Laser Jet CP1515n in pri barvnem tisku imam težavo, da mi barve malo zamakne, tako da je slika nekoliko spacana oz barve niso na svojem mestu in pride do odstopanj za kak milimeter včasih celo dva.

Danes sem probal namestit najnovejše univerzalne driverje ki se skladajo s produktom vendar težava ni odpravljena v celoti.

Se še kaj da narest?

solatko ::

Imaš original toner?
Delo krepa človeka

Unknown_001 ::

Ne vem, tisalnik sem iz bivše pisarne uzel, ko smo doma opremo menal.

solatko ::

Je možno, da se je stresel prah iz kartuš, med transportom?
Delo krepa človeka

MasterTade ::

Pomoje bo to neki s kartušami

unta ::

hi

da kar tole temo uporabim, namreč imam problem z barvami, saj mi rumene barve noče lepo tiskat in seveda so posledično vse barve slabe oz. niso prav zmešane

to se mi je naenkrat začelo dogajati nato sem menjal kartuše in težava še je kar tukaj

ali je možno zadevo kako uredit, gre pa za printer Epson SX435W

evo še sliko


tako pa jo meni sprinta :)

darkolord ::

Si poskusil s čiščenjem šob?

solatko ::

Če je glava samostojna in ni del kartuše, boš težko kaj pametnega naredil, saj se ti je zamašila rumena šoba.
Delo krepa človeka

Unknown_001 ::

Ma a veste ka je, vsako barvo mi za kak milimeter ali dva zamakne dol ali v levo, tak da je na robu videti milimeter rumene, na drugi strani slike jo pa milimeter manjka in podobno. Sem probal frimware in driverje tazadnje zvlečt, sicer je malenkost bolje ampak me moti, da so barve preveč zamaknjeno natisnjene.

iceman3 ::

Pozdravljeni

Danes sem kupil HP Deskjet 1050A pa imam problem, noče mi namreč tiskati ničesar, pa sem inštaliral driverje, povezal z usb-jem, napajanje je, pa mi izpiše sledečo napako, slučajno kdo ve v čem je problem?


The knowledge is the only true power!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iceman3 ()

Hayabusa ::

Win 7/8 x32/64 ?
Kako je priključen (direktno preko usb kabla, brez vmesnih hubov) ?

Si prvo namestil zadnje driverje iz hp strani in šele potem priklopil kabel ?


http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

iceman3 ::

Hayabusa je izjavil:

Win 7/8 x32/64 ?
Kako je priključen (direktno preko usb kabla, brez vmesnih hubov) ?

Si prvo namestil zadnje driverje iz hp strani in šele potem priklopil kabel ?



Mam Win 7 x64 Ultimate, driverje sem namestil z njihove strani, drugace pa normalno povezan z napajanjem, plus usb od tiskalnika do racunalnika a bi moglo bit se kaj?
The knowledge is the only true power!

Hayabusa ::

http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c0...
2 Connect power.
Do not connect USB until prompted.



rtfm
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/manu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

iceman3 ::

Hayabusa je izjavil:

http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c0...
2 Connect power.
Do not connect USB until prompted.



rtfm
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/manu...


Pol moram se enkrat instalirat sam zaradi vrstnega reda?
The knowledge is the only true power!

Hayabusa ::

Ne, vrstni red je napisal popolnoma nepotrebno ;((.
sarkazm off.

iceman3 ::

Hayabusa je izjavil:

Ne, vrstni red je napisal popolnoma nepotrebno ;((.
sarkazm off.


Vseeno ne dela sem probal, ne vem kaj nardit.
The knowledge is the only true power!

solatko ::

Poizkusi drug kabel, drugi vhod na računalniku. Ti računalnik, printer, sploh zazna, kot novo napravo?
Če nič ne pomaga, ja zanič i/o enota na tiskalniku, saj ti sporoča, da ni povezave s printerjem. Če je v garanciji, pač zamenjaš. Sicer pa ni glih potreben točni vrstni red, večji problem je napačen gonilnik.
Kaj ti kaže v upravitelju naprav. Lahko da nimaš porta prav nastavljenega - lastnosti tiskalnika - usb vhod (v lastnostih je možno, da ti je dal LPT)
Določi tiskalnik, kot privzeti.
Delo krepa človeka

iceman3 ::

solatko je izjavil:

Poizkusi drug kabel, drugi vhod na računalniku. Ti računalnik, printer, sploh zazna, kot novo napravo?
Če nič ne pomaga, ja zanič i/o enota na tiskalniku, saj ti sporoča, da ni povezave s printerjem. Če je v garanciji, pač zamenjaš. Sicer pa ni glih potreben točni vrstni red, večji problem je napačen gonilnik.
Kaj ti kaže v upravitelju naprav. Lahko da nimaš porta prav nastavljenega - lastnosti tiskalnika - usb vhod (v lastnostih je možno, da ti je dal LPT)
Določi tiskalnik, kot privzeti.


Tiskalnik je kot privzet, za porte pa nimam pojma kaj to pomeni in kako to nastavit.



The knowledge is the only true power!

Hayabusa ::

Izgleda ok.
Si uporabil driverje, ko je install program to zahteval (šele takrat priklopil usb), zaželjeno zadnje iz hp strani ?

iceman3 ::

Hayabusa je izjavil:

Izgleda ok.
Si uporabil driverje, ko je install program to zahteval (šele takrat priklopil usb), zaželjeno zadnje iz hp strani ?


Driverje sem instaliral z njihove strani, dal sem jih se enkrat posodobit in pise vse da je up to date, res pa je da sem mel usb priklopljen ze pred instalacijo, sam nisem vedel da bom zaradi tega imel take probleme s printerjem. Zdej mi sicer tiska, ampak mi vsakic javi napako kot na prvi sliki ki sem jo objavil zgoraj, ne morem pa niti kopirat niti skenirati, probal sem njihov doctor assistent, pa mi napise pri postopku preverjanja da mi pri skeniranju spet manjkajo kao neki driverji ceprav sem komplet najnovejse instaliral, neverjetno kaj se dogaja, v zivljenju tega se nisem dozivel pri nobenem dugem tiskalniku pa sem jih zamenjal kr nekaj.
The knowledge is the only true power!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iceman3 ()

Hayabusa ::

Vsaj pri hpju je to stalna praska že kar nekaj let 8-)...
Navodila je potrebno včasih tudi vsaj preleteti, če se ti že brati ne da.

Ti natisne windows test page (da prej nič ne tiskaš) ?

Prestavi kabel na drug usb port.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

iceman3 ::

Hayabusa je izjavil:

Vsaj pri hpju je to stalna praska že kar nekaj let 8-)...
Navodila je potrebno včasih tudi vsaj preleteti, če se ti že brati ne da.

Ti natisne windows test page (da prej nič ne tiskaš) ?

Prestavi kabel na drug usb port.



Natisne mi windows test page, sam kot sem ze prej omenil mi vsakic pokaze napako kot na prvi sliki, kopirat in skenirat pa itak ne morem, ceprav so vsi driverji gor, probal sam prestavit tudi na drugi usb port pa je situacija enaka.
Celo popoldne sem se ukvarjal z tem, ne da se mi vec, skoda casa in zivcev.
The knowledge is the only true power!

Hayabusa ::

Kompletno pobriši hp šoferje/ostal softver in namesti po navodilih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

iceman3 ::

Hayabusa je izjavil:

Kompletno pobriši hp šoferje/ostal softver in namesti po navodilih.


Se to bom probal, ce ne bo delalo tako kot je treba se ga ne dotaknem vec, hvala za pomoc vsem.
The knowledge is the only true power!

solatko ::

Nisi inštaliral gonilnika in programa za skener.
Delo krepa človeka

iceman3 ::

solatko je izjavil:

Nisi inštaliral gonilnika in programa za skener.


Sej je verjetno vse v paketu gonilnikov, ki sem jih ze instaliral gor.
The knowledge is the only true power!

unta ::

darkolord ne nisem probal, niti ne vem kako odkrito povedano

solatko saj tega se ravno bojim, ker je printer star kake pol leta in res ne želim spet drugega kupovat

solatko ::

V program files vidiš, če je inštaliran kakšen program za skeniranje. Enako vidiš v upravitelju naprav, če je skener med napravami.
unta - Problem z ink tiskalniki je ravno to sušenje barve. Če tiskalnik ni veliko v uporabi, se bolj splača dat nekaj več denarja in kupit laserskega.
Delo krepa človeka

Unknown_001 ::

Svoj problem sem sedaj uspel rešiti sam, AMPAK fino bi bilo, da drugič počakate al si pa svojo temo naredite, če je tako urgentno, ker no glih najbolj fer, da se preden se en problem reš not narinete, tak da tist, ki je ustvaril temo ne more dobiti odgovorov.

Temo lahk še zmeri uporabljate ampak prosim v bodoče prvo počakte pa presodite ali se je umestno urinit v temo.

Hvala in Lp!

andromedar ::

Unknown_001 je izjavil:

Imam HP Color Laser Jet CP1515n in pri barvnem tisku imam težavo, da mi barve malo zamakne, tako da je slika nekoliko spacana oz barve niso na svojem mestu in pride do odstopanj za kak milimeter včasih celo dva.

Danes sem probal namestit najnovejše univerzalne driverje ki se skladajo s produktom vendar težava ni odpravljena v celoti.

Se še kaj da narest?


Goolge pravi, da ima ogromno ljudi enako težavo s tem tiskalnikom. Očitno se tiskalnik ne uspe skalibrirat. To menda dela pri zagonu. Ne vem sicer kako se kalibrira točno ta model, ampak, če se s svetlobo in kakšnimi foto senzorji, bi bilo pametno te očistit...

Edit: vidim, da si že rešil. Kaj si naredil?
Eh?

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP pavilion dv7

Oddelek: Pomoč in nasveti
191002 (829) Gutjerez
»

HP 15 d050sm - gonilniki nujno (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6316697 (13139) dmagnif
»

grafična kartica - problem

Oddelek: Strojna oprema
172909 (2017) Riff
»

Driverji za hp

Oddelek: Operacijski sistemi
112555 (1977) pokec93
»

Kaj je v okvari?

Oddelek: Strojna oprema
141479 (1020) amigo_no1

Več podobnih tem