» »

CSS3 - Transparentnost + Text Problem

CSS3 - Transparentnost + Text Problem

Tydek ::

Pozdravljeni! Želim narediti v footerju nekakšen odtenek nežne bele barve ampak mi ne gre. Saj v primeru, da napišem opacity: 0.5; mi to naredi tudi za sliko in text. Je kakšna možnost, da to ne bi vplivalo na text ?

Veliko sem že prebrskal ampak brez uspeha. Je sploh mogoča kakšna rešitev ali je najbolje, da dam izven DIV-a ?

http://www.w3schools.com/cssref/tryit.a...

Hvala za pomoč!

Gandalfar ::

Za background-color uporabis rgba() - http://stackoverflow.com/a/4717600/1412...

Tydek ::

Se opravičujem, ker sem odprl temo. Sem našel rešitev :) Točno to, kar si ti ravno napisal.

Če še koga zanima kako sem rešil to:

background: rgba(255, 255, 255); 
background-color: rgba(255, 255, 255, 0.1);
 
color: rgba(255, 255, 255, 0.1);


Precej enostavno na koncu 0.1 je za transparentnost in zadeva je rešena. Hvala vseeno Gandalfar!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tydek ()

Gandalfar ::

Zakaj pa trikrat rgba?

Verjetno je prvi zatipkan rgb() kot fallback za stare browserje? Zakaj imas pa na textu rgba()?

Zgodovina sprememb…

Tydek ::

Ne vem tako sem prebral baje, da je za stare browserje. Za color bo pa treba odstranit sploh nisem videl, ker sem kopiral potem pa s pomočjo RGB generatorja naredil barvo.

:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tydek ()

Vice ::

No ja, to ravno ne deluje na vseh platformah. Razen če si dal samo kodo za IE.

MisterR ::

Narediš 1x1px želene barve in ga ponavljaš za ozadje. To je najboljša rešitev, ki deluje povsod in ni težav s fonti ali s čimer koli drugim.

Vice ::

Deluje povsod tam kjer deluje tudi samo CSS koda brez png slik ;)

Elemen_T ::

Narediš 1x1px želene barve in ga ponavljaš za ozadje. To je najboljša rešitev, ki deluje povsod in ni težav s fonti ali s čimer koli drugim.

Slaba praksa in pljunek v lastno skledo, po tej logiki lahko kar shraniš dizajn v PNG in pustiš tekst samo tam kjer so linki/dinamična vsebina. AL KK? :D

neoserv ::

@Element_T: zaradi enega dodatnega HTTP requesta se ne bo podrl svet. Nekaj šteje tudi praktičnost rešitve, če le-ta deluje na vseh platformah.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

Elemen_T ::

Sej ima rgba fallback vse do IE5...okej sej ni big deal uporabit png, v določenih primerih morda celo edina prava rešitev, ampak en BG tukaj pa drugi tam pa tretji...če je le mogoče, je fajn imet vse spakirano v cssju al ne?

MisterR ::

Elemen_T bi rekel da si malo obrnil moje besede, ker s tvojim zadnjim postom se strinjam v celoti. :)

OP je spraševal za footer, torej en request in en png :)
Ker drugače lahko gremo dalje in debatiramo čemu sploh transparentnost v footerju?

Vice ::

No ja pa tudi transparentni PNGji niso uporabni za stare IE in jih ne znajo prikazat ;)

Tydek ::

Mah za IE stran sploh ne delam. Brez veze za tisti majhen procent. Najbolj mi je pomembno, da deluje v OPERI, CHROMU in Firefoxu

Elemen_T ::

Na določenih sajtih imam 20% IE, tko da je napačno razmišljanje da zdej pa kr izključimo IE. Lahko IE6, morda IE7, 8 in 9 pa definitivno ne.

Tydek ::

Hvala ti za odgovor. Sem bom potem posvetil še IE-ju za zdaj skoraj vse pravilno deluje... :). Za IE se vedno naredi svoj CSS je tako ?

neoserv ::

Naceloma je tako najlazje, ker potem nimaš "smeti" v svoji primarni CSS datoteki.

Ce na www.neo-serv.net pogledaš source, boš opazil, kako smo se mi tega lotili.
Vsa IE koda se namreč nahaja v www.neo-serv.net/_common/css/ie.css

IE6 sicer ne podpiramo več, ker nima smisla. IE7 je pa vseeno treba, ker ima podoben engine kot IE8.
IE9+ pa niso več problematični.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

Tydek ::

Evo sedaj sem na srečo brez velikih problemov popravil še za IE, samo še IE 7 ne deluje nekaj, ampak bo potrebno še malo popraviti, samo za IE7 tako, da hvala vsem za pomoč :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tydek ()

Vice ::

No potem pa še objavi svoje delo, da stresemo nad njim slovensko nevoščljivost >:D

neoserv ::

Ja, jaz imam že pripravljenih 10 točk, kaj vse ni v redu :D
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

Tydek ::

Vice kaj to meni praviš? :)

Vice ::

Seveda ;)

Tydek ::

Bom pokazal, ko bo narejena. Se trudim, da bo čim boljša. Drugače bo moj oseben, prvi wordpress narejen blog, od začetka 8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1298341629 (766) sunniegoldie
»

Prikaz strani na različni resoluciji-Joomla

Oddelek: Izdelava spletišč
151904 (1632) kr?en
»

WordPress (smrememba barve fonta)

Oddelek: Programska oprema
9853 (739) pr25012
»

SEO - Ena Domena, več podstrani ali ... ?

Oddelek: Izdelava spletišč
7940 (659) neoserv
»

CSS background-image in IE6?

Oddelek: Izdelava spletišč
133033 (2899) Road Runner

Več podobnih tem