» »

Upload problem - Amis

Upload problem - Amis

Shingi ::

Pred kratkim sem se odločil da bi začel streamat igre katere igram. Ampak ko streamam mi ping usake tok časa skoči gor (100-200ms) in mi za sekundo začne legat. Upload imam samo 768k ampak imam stream nastiman da uploada samo 400k in predvidevam da če bi meu preveč uploada naštimanga za streamat bi mi konstantno legal in ne usake tok časa. Sem naredil neki test na http://netalyzr.icsi.berkeley.edu/ in mi je glede uploada napisal takole

Network buffer measurements (?): Uplink 1100 ms, Downlink 160 ms –
We estimate your uplink as having 1100 ms of buffering. This is quite high, and you may experience substantial disruption to your network performance when performing interactive tasks such as web-surfing while simultaneously conducting large uploads. With such a buffer, real-time applications such as games or audio chat can work quite poorly when conducting large uploads at the same time.


Zanime ma kaj to pomeni oz. ali je to normalno za tok malo uploada? Vse ostalo mi dela normalno, lahko sem na skypu in v igri istočasno in mi nič ne lega.

Hayabusa ::

Shingi ::


Sem tudi testiral http://testmy.net/upload kjer sedaj piše da je upload: 677 Kbps 85 kB/s ampak sem že večkrat probal in mi je pisal tudi da je 766kbps.
Za arnes: mi piše da je 555kbps

Hayabusa ::

Pokliči na amis support in naj ti naredijo optimizacijo linije (drug profil) za manjši ping.
Imaš samo amis opremo ali še kakšen svoj router vmes ?
Lan ali wifi ?
Zaprti vsi p2p programi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Shingi ::

Ja direkntno na amis modem sm prključen z računalnikom in ja imam vse p2p programe zaprte razn, če kje v ozadju delajo sam v task managerju nič ne piše. Bom poklical amis.

Bakunin ::

imas "trojček" ali kaj podobnega kar bi ti lahko vplivalo na linijo ?

Shingi ::

Imam sam sem izklopu telefon in internet iz modema in mi je ping se vedno skakal

Bakunin ::

yep...poklici ISP da preverijo kaj se da liniji narediti. Ne pozabi omeniti da rabis CIMNIZJO latenco in ne hitrost!

KTr1sk ::

še moj amis internet 10/1

in upload na speedtest še ni nikoli pokazal nad 0.80Mbps
zračne linije sem 1500m odaljen od centrale
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Merjenje hitrosti downloada/uploada (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
447376311 (51922) Tero
»

Telekom optika - hitrost (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
13228313 (16690) mojster_joni
»

paket Amis 10mb download hitrost 30kb

Oddelek: Omrežja in internet
243126 (1856) Rippy
»

speedtest.si

Oddelek: Omrežja in internet
1513619 (12007) Pesimist
»

kvaliteta internetne povezave?

Oddelek: Omrežja in internet
172524 (2000) Flux

Več podobnih tem