» »

LAn povezava med dvema PC dela ne!!!

LAn povezava med dvema PC dela ne!!!

Microsoft ::

Mam dva PCja pa sm jih pred kratkim povezu v LAN povezavo. Kable sm stisnu tak, kot piše na Slo-Tech strani. Mislm, da se reče cross-over povezava. Zdej mam pa bleem, ker neč ne dela.

Na enim PCju mam naložene XP na drugim pa 95. Je to lahka bleem?

Pa še ena fora je: Na tistim PCju, ko mam gor 95, ne morem naložt gonilnikov za mrežno kartico. Ko jih naložm, se računalnik po ponovnem zagonu ne zažene več. Pol uspe sam, če grem v varni zagon.

Kaka ideja?:\

Pa med drugim, ko sm računalnika povezu skupi, je pr obeh zagorela lučka, ki mende pomen, da je povezava OK. Sej pr tistim PCju, ko je gor XP pokaže, da je pa zdej PC povezan v LAN.

Plosim, pomagite mi, ker stvarco morm nujno čim prej spravit v delovanje!

by Miha

gumby ::

brez gonilnikov ziher ne bo šlo...

misso ::

probej drugo mrežno kartico al pa jo pa vtakni v drugorezo :8)

sash ::

al pa je že čas da 95 nadomestiš z čem sodobnejšim oz manj starim (98se)
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Microsoft ::

Zdej sm pa na ta star PC naložu Win 98 pa sm lahka inštaliru gonilnike za mrežno kartico.:)

Na mojem PCju se tud pokaže, da neki PCja med seboj komunicirata. Sam mam pa en problem. Iz mojga PCja zdej ne morm pridit do onega, na katerim je gor 98. Pa tist sm neki naredu, da sm na svojem PCju neki naložu na disketo, pa jo pol nesu na drug PC pa tam inštaliru. Mislm, da se tem reče neka priprava za povezavo PCjev.

Pol grem pa na mojem PCju na "My Network Places" , pol pa v okenčku "Network Tasks" na levi strani kliknem "View workgroup computers". Nato pa v sredinskem okenčku na desni "Other Places" kliknem "Microsoft Windows Network".

In tam se mi zdaj odprejo dve ikoni. Obe sta enkai (trije povezani PCji), pa imena sta različna, tak kakor sem jih prej označil. Ena ikona pelje na moj PC in pokaže vse datoteke, ki so v skupni rabi, tskalnik, pa še neki. Sam če kliknem na ta drugo ikono(ime je enak, kot sem nastavil na tistem PCju, ki ma gor 98), pa računalnik neki dela kake 30s, pol pa napiše:

xxx is not accessible. You might not have premission to use this network resource. Contact the administrator of this server to find out if you have access premission.

The network path was not found.


To je to. Kaka ideja?

by Miha



sash ::

Če prav razumem ti z nebenega mašina ne vidiš nč uporabnega

če je tako in imaš LAN kartico 10/100 na obeh mašinah, se lahko pojavi problem pr starih mašinah da winsi nastavijo kartico Auto - dajo pa dejansko link 100 Mbps, ki pa ga stare plate niso sposobne prebavit. Zato daj na stari mašini link kartice fiksno za začetek na 10 in če bo delalo lahko še nato probaš dat na 100 - NE AUTO !!!.
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Microsoft ::

Zdej sm najprej dal na ta slabšim PCju hitrost 10 half, pa sm pol lahka vidu moj PC. Tak da napredek vsekakor je. Sam ko pa pol kliknem na ikono, da bi pršu do map, ki jih si jih PC deli, mi spet ne gre. Zdej na slabšim PCju sej vidm, da je nek še moj PC, sam to je pa tud vse.

Sm probu tud to, da sm na mojem PCju dal hitrost 10 half, pa neč ne pomaga.

Zdej more mende še ja sam neki v setupu bit narobe, ker zdi mi se, da povezava (kabel je naret doma po načrtih oz te strani) bi sedaj morala biti pravilna.

Še kaka ideja?:\

by Miha

gkovac ::

hmmm

če se ne motim morš imet uporabniška imena in gesla enaka, pa pri loginu morš imet nastavljen Microsoft Windows Family ali nekaj podobnega (za 98). Pol bi skor mogl delat.

Opcija pa je tud da je kabel zanič. IP in TCP pa upam da si pravilno naštimal. - vsakemu drug IP, isti subnet mask in tako naprej.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

gumby ::

za povezavo dveh win9x/me mašin ne rabiš imeti enakih username-ov. mora pa biti enak workgroup in enak subnet mask (TCP/IP nastavitve). omrežno prijavo daj na "windows" in vključi file sharing.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

Paramedic ::

S tem povezovanjem mam js tut probleme. Pa sva hotla povezat dva PCja z winxp gor, pa isto napiše, da nimam pravic. Pri drugem enako. Sva pa probala povezat ročno in tudi s setup diskom, pa nič. Pa sem vse servise v XP vklopu za vsak slučaj.
End transmission.

sash ::

pa vama kabli sploh delajo ??? ker povezave v XP-jih ne delajo težav načeloma :\
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Paramedic ::

V bistvu sva oba že kar podkovana pri povezovanju, on še mal bolj, pa nama ne uspe povezat. Crossover kabla sma probala 2 različna. Možno je, da sem js kak tweak za xp-je preveč probu, ampak dvomim, ker nism nč posebno hujšega delal.
End transmission.

ToniT ::

Paramedic:
Pa imata v XP-jih določena gesla za uporabnike?

Paramedic ::

Js mam določeno geslo zase, kot admin. Drugi uporabnik je Limited, pa nima gesla. Potem je pa še en Limited, ta pa ma geslo. A je to lahko krivo?
End transmission.

ToniT ::

Uporabniki brez gesla po defaultu nimajo dostopa do računalnika z XP preko mreže.

Microsoft ::

Ka pa je res treba cel disk, al pa vsaj particijo delit? A ni dost, če si deliš sam neke določene mape, ki jih pač sam želiš?

by Miha

Microsoft ::

Pa še neki me zanima: Kake naj bodo nastavitve DNS Server in pa WINS Server?

by Miha

blue96 ::

sash, morda naceloma delajo povezave pri tebi, pri meni sigurno ne. ne zavajaj, če vemo da gre za microsoft.
.

Paramedic ::

ToniT: ampak js za svoj account imam geslo, en drug, limited uporabnik na tem rač. edino nima gesla. A pol se js ne morem povezat, zato, ker nekdo drug nima gesla. Kar se mi zdi res logično, ampak moram vprašati, da ne bom pol spet brezveze poskušal se povezat.
End transmission.

ToniT ::

Paramedic:
Verjetno imaš en drug problem: pravice na file sistemu.
Se pravi: če imaš NTFS in si dal pravico dostopa do neke mape preko share, nisi pa dal pravic na NTFS (desni klik na mapo, skupna raba in varnost->varnost), potem tudi ne boš mogel dostopati do te mape (diska).

Paramedic ::

ToniT: to je pa že bolj verjetno, bom poskusu. Hvala!
End transmission.

Microsoft ::

A mi lahka edn prosm pove, kak naj nastavm:

default gateway:???
preferred DNS server:???
alternate DNS server:???
WINS address:???

subnetmask mam pr obeh PCjih enako. IP address mam pa pr enim 192.168.0.1 pr drugim pa 192.168.0.2. Je to prav?

by Miha

ToniT ::

Če nimaš povezave na internet, pustiš vse prazno.

Microsoft ::

Ja, sam jst pa mam povezavo z internetom!

by Miha

ali3n ::

default gateway:??? ip od serverja - računalnika ki ima direkten internet in to shera ostalim (npr. 192.168.0.1)
preferred DNS server:??? prvi DNS od tvojega ponudnika interneta (npr. Siol, KKS;....)
alternate DNS server:??? drugi (če ga ima - ni nujno) DNS od tvojega ponudnuka interneta (npr. Siol, KKS;....)
WINS address:??? nič, pusti prazno
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Microsoft ::

Zdej sm pa še v ta bolši PC dal isto mrežno kartico, kot je na drugem PCju. Pa se mi ene čudne stvari dogajajo.

Povezave se vzpostav za par sekund, pa se pol spet prekine. Pol se pa čes par sekund spet poveže, pa spet prekine... Tista lučka, ki zadi kaže, kdaj je povezava in kdaj je ni, ker neki utripa....;((

Pa zaenkrat mam vse nastavitve (IP,...) na automatsko.

Še kaka ideja?:\

by Miha

ali3n ::

če ti prekinja povezavo je problem v kablu - preveri kontakte in kako sedi v mrežni (če se kej gunca itd...);
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Blisk ::

S to povezavo sm se jst jebal 2 tedna, no zdej laufa WIN98 in WINXP.
Prva fora je, da moraš met na XP nastavljene iste uporabnike kot na win98, isto ime in isto geslo.
Potem moraš met nastavljene IP naslove naprimer za XP 192.168.0.1, za prvi win98 192.168.0.2, za drugi win98 192.168.0.3, itd.
Maska podmrežja 255.255.255.0, potem izklopiš vse firewalle na win XP, potem pa še preveriš, če je pri nastavitvah omrežja pri win98 noter razen TCP/IP, še kej drugega in vse ven zbrišeš, kot napr. IPX, NETBEUI itd.
Potem pa dela ziher.
AJA, za mrežne kartice ni važno, kakšne imaš ni treba da so vse iste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem mreža

Oddelek: Omrežja in internet
211836 (1687) maticm
»

KAko povezati dva rač? :(

Oddelek: Omrežja in internet
151619 (1373) EjTi
»

server 2003 problem

Oddelek: Programska oprema
171442 (1284) urosh
»

Group Policy; kako nastavit GPO za OU?

Oddelek: Operacijski sistemi
382888 (2560) Microsoft
»

Win2kAdvSer; kako postavit novo domeno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
614989 (4217) Microsoft

Več podobnih tem