» »

Kako v Win XP nastaviti dovoljenja za datoteke/direktorije v mrež?

Kako v Win XP nastaviti dovoljenja za datoteke/direktorije v mrež?

urosh ::

Toraj zanima me, kako nastavim za nek obstoječi direktorij dovoljenja za ogled/uporabo datotek v direktoriju za ene (ki so v mreži) na normalno uporabo, za druge pa da jih ne vidijo itd.
Se je kdo kaj zajebaval s tem?

Prosim za pomoč!

Lep pozdrav!

Cokolesnik ::

v forumu je kar nekaj tem s tem podrocjem. ena zadnjih je tule.

andrej ::

desni klik na folder, Properties, Security. To lahko naredisa samo v XP Pro. Ce security taba ne vidis potem explorer, tools, folder options, view in izklopi Simple File Sharing.

urosh ::

Sem zadevo naredil takole, kot je napisano v tisti povezavi zgoraj in je od tam še ena povezava dalje. Meni pa gre na živce to, da imam sedaj več uporabniških računov, zato me zanima, če se da to kje spremeniti tako, da me pri vklopu direktno vklopi z mojim računom ali pa da nekako celotno zadevo spravim v domenski način (kar v bistvu imam ???). Domena je priimek, kjer so priključeni trije moji računalniki in druga domena, v kateri ima sosed dva pc-ja.Rad pa bi naredil tako, da bi vsak imel svoj normalen račun na pc-ju (ker ga uporablja vsak zase sam) in bi zadevica delovala normalno. Kar v tem primeru dela, ampak meni gre na živce, da ima potem vsak x-računov gor, tako da lahko za vsakega določa kaj kdo lahko in kaj ne. Jaz bi recimo naredil tako, da bi recimo bil jaz "ta glavni" in bi jaz določal za vsakega posebaj kaj lahko vidi, kaj spreminja in tako dalje... Je to možno narediti na kak simpl način, ne da bi moral imeti server? Ali pa da bi vsaj naredil tako, da bi tisti direktorij zaščitil z geslom in bi ga lahko uporabljali le tisti, ki vedo geslo (to bi v bistvu bila edna zadnjih možnih rešitev)... Pogoj je toraj ta, da na računalniku ni x-računov in da kljub temu lahko uporabnik določa pravice tistim, ki so prijavljeni v mreži kaj lahko in kaj ne. V bistvu bi bilo idealno, če bi tam pri funkciji, ko daš, da ti poišče uporabnike, da bi mi tam našel tudi tiste, ki so prijavljeni v mrežo...

lp

astras ::

user accounts
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

urosh ::

Kaj???

Prosim malo bolj jasno...

astras ::

start >> nadzorna plosca (control panel) >> uporabniski racuni (user accounts) ! In tam vse lepo nastavis!
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win7 Domena Remote: Ni Windows Security dialoga

Oddelek: Operacijski sistemi
221458 (1312) MrStein
»

Windows Server 2008 network sharing

Oddelek: Operacijski sistemi
192321 (2022) mazupan
»

Win server 2003 in Win XP - file sharing oz. skupna raba

Oddelek: Omrežja in internet
222198 (2069) Mitja.GTI
»

0-day varnostna napaka v MS Word (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
12312512 (9046) MrStein
»

WinXP pravice uporabnikov

Oddelek: Pomoč in nasveti
232475 (2052) ToniT

Več podobnih tem