» »

server 2003 problem

server 2003 problem

urosh ::

halo.

Postavil sem server 2003 in mi ne uspe deliti internetne povezave med uporabnike. Narejeni so uporabniški računi, preko remote desktopa se lahko konektam nanj, ip ima 192.168.0.1, vse mi pride na moj pc, edino DNS strežnika ne dobi skoz. Pa seveda interneta... Se je kdo kaj ubadal z tem? Kako usposobiti deljenje povezave? DNS server mam na serverju vključen in nastavljen, pa ne dela. Probal sem tudi z ICS, pa mi tudi ni šlo. kaj mi je storiti?

Lp

Microsoft ::

ICS mors enejblat na napravi, ki gre potem direkt na internet. Se prav, da ce si konektan preko ISDNja, potem mores ICS vklopit na ISDN Dial-up povezavi.
Drugace pa to storis na LAN kartici, ki gre v internet.


by Miha

p.s.: Mogoce si spregledal. Ofjena je tema, v kateri so razna vprasanja in odgovori v zvezi z Win2k3: klik
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

fr0sty ::

Če imaš broadband povezavo za internet, imaš načeloma dve mrežni kartici. Eno za internet ter drugo za lokalno mrežo. Na serverju nastaviš ICS tako(vsaj pri meni je tako), da na "dial-up" povezavi vklopiš ICS, izbereš lokalno mrežno povezavo in to je to. Na odjemalcih interneta pa jim nastaviš Ip-je pod gateway pa vpišeš IP serverjeve mrežne kartice, ki je povezana na lokalno mrežo. Pod nastavitve odjemalcev lahko dodaš še IP-je DNS strežnikov ISP-ja. Za SiOL 193.189.160.11 ter 193.189.160.12. Tako vsaj zgleda pri meni :D

Oblilico zabave pri reševanju problema...:D

LP

urosh ::

aha, sta toraj potrebni dve kartici? saj v bisvtu ju mam, samo sem mislil da se da kako podobno zrihtat preko ene (ala win xp).

Kako pa potem ustvariš, da je zmeraj konektan, pa da deli? tudi po resetu (smo doma malo bolj na vasi, kjer večkrat zanjka elektrike in nisem ravno zmeraj doma, da bi se prijavljal pa vzpostavljal povezavo)? com se zažene sam, samo povezava...

Lp

fr0sty ::

Oj...

Mogoče se da zadevo zrihtat tudi samo z eno mrežno tega ne vem, glede pvoezovanja ob zagonu je pa tako, da dodaš bljižnico za povezavo v startup, pri povezavi pa odstraniš kljukico pri prompt for username and password pa bi se ti morala zagnati ob zagonu.

LP

urosh ::

Sen naredil, kot si rekel, dve kartici, preko ene konektan na net, jo delil na drugo, kjer je omrežje...

Sedaj pa sledi enak problem, in sicer kako koli povezavo sen naredil za domače omrežje (ali brez interneta, ali preko drugega pcja, ali preko zvezdišča ali karkoli) vendar sem dobival same neke čudne IPje... Ni mi prišlo skozi normalno omrežje - se pravi 192.168.0.x... Nikakor ne priden z IPji skoz... => tudi internet ne dela... Na XPjih je to bilo tako lepo, samo vzpoztaviš, deliš in vse dela (trenutno jo delim - spet - preko XPjev). Brez nekih komplikacij in tega... Še kak uporaben predlog?

Lp

Witboy ::

Jah ne... nism cist dojel kaj bi ti rad naredil... oz. kaj si sploh ustvaril.. :(
Mogoce en TIP: use routing (2003 ga ma prov lepo narejenga za tako domaco uporabo):)

aja se to... kar ti je delalo v XPjih bi ti mogl tut tu... ker je sam malce nagrejen sistem s servici in podobnim junkom za serverje... tak da res ne razumem kaj caras >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Witboy ()

urosh ::

Čaram naslednje:

server, na katerem laufa Windows server 2003 Corporate edition, je konektan na net. Non -stop. Na njem bo vsak izmed nas 8 uporabnikov imel svoj račun, na katerem bo laufal (samo en za vse) dc++. Vsi uporabniki v omrežju si lastimo XPje na svojih računalih in se bomo z pomočjo remote desktopa konektali na njega (po največ 2 naenkrat - zaradi licenc) in di dali doqnloadat, kar bomo želeli. Na njem bo laufal tudi FTP server - tak, če kdo kaj rabi, pa to... In to je v bistvu to.

Sedaj pa nastopi problem, saj je server konektan na net, de spusti mi pa dalje nobene povezave v svet - na noben PC. Pa še to, jaz bi želel, da takoj ko se server zalaufa (kot omenjeno - izpadi elektrike) bi se naj samodejno povezal na net in ga delil med userje, brez da bi se moral prijaviti na njega in vzpostaviti povezavo (kljub temu, da je v startupu, se ne začene avtomatsko). Prav tako bi se naj zagnal DC++ in vse ostalo. Ko sem prijavljen na njega dela vse lepo, samo ostali uporabniki nimamo interneta. Enostavno mi ga ne uspe deliti. V Xpjih sem enostavno nastavil, da se mi je povezava vzpostavljala avtomatsko (seveda ob zagonu - kar tam ni problem, saj se avtomatsko zažene vse skupaj) in mi je lepo delila povezavo s pomočjo ICS. Na serverju pa ne dela tako. Pa še zraven tega, ko se odjavim z njega, mi prekine povezavo. Kljub administratorju.

In ko mi bo to vse lepo špilalo, bi še po možnosti omejil up/download za vse uporabnike, razen za server, zato, ker so ostali uporabniki toliko čudni, da se ne morem dogovoriti z njimi, naj si downloadajo na serverju - ki potem leti, če je samo on konektan na dc++ (dela z recimo 200), ko pa ga zažene še kdo drug v mreži, pa download pade na 30-40. In ti ni smisel tega. Zato jim lepo omejim na recimo 30-50k odvisno kako rad imam koga in bo sam uvidel, da je brezveze, da downloada z svoge mašina, ker je enostavno prepočasi.

Upam, da sem bil tokrat dovolj jasen, kaj želim narediti.

Kot pa že rečeno mi XPji lepo delijo poezavo, na Serverju pa ne morem priti tako daleč, da bi mi jo delil ne na ICS način, niti na routing in nekaj način. Ko jo delim z recimo ICS, mi na mojem mašinu (eden izmed uporabnikov) izpiše IPje neke 169.254.x.x ali nekaj podobnega, kar pa ni ne IP omrežja (čeprav mi server deli omrežje in ima IP 192.168.0.1), ne zunanji naslov (ker imam fixnega - pa ni ta). Na serverju pa sta dve mrežni kartici, na eno je internet, na drugo pa mreža. Celotna zadeva pa laufa preko Swiča. Sicer imam tudi ruter, a ker v njem nimam možnosti urejanja up/downloada, ga nimam priključenega. Pa če bi ga priključil, bi mi verjetno router protestiral, saj ko deli povezavo, zahteva da ima on 192.168.0.1 naslov - drugače se upira :)

In, kaj naj sedaj naredim?

Lp

Microsoft ::

Server:
Enejbli ICS na internetni LAN kartici, s tem bo lokalna LAN kartica dobila IP 192.168.0.1.

Client:
Nastimi APIPA, pa bos dobil IP iz obmocja 192.168.xxx.xxx.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

urosh ::

APIPA pa je verjetno mišlejno, da si avtomatsko pridobi IP naslov, ne? Če je to mišljeno, potem imam to nastavljeno in si pridobi zgoraj napisan nsalov... Pa tudi če vpišem, da se naj konekta z IP 192.168.0.3 (klient) se mi ne, ampak pod zgoraj napisanim IPjem...
Če v XPjih delim povezavo, se na ostalih PCjih niti ni potrebno nič "štelati" kar avtomatsko se prense ta povezana najn - enako kot recimo deljen printer... V tem primeru pa ne...

Lp

PS: na serverju pa imam tako narihtano

Microsoft ::

No, jst sm tak nastavil v Win2kPro, pa je delalo. Client dobi naslednje nastavitve: 192.168.0.70, SM 255.255.255.0, GW 192.168.0.1, DHCP 192.168.0.1, DNS 192.168.0.1.
V server razlicici se nisem s tem kaj prevec ubadal...

Kake nastavitve pa mas potem zdej na clinet PCju (ipconfig /all napises v command propmt-u)?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

urosh ::

Trenutno nimam priključenega serverja, ker sem danes že dvakrat obupal. Spomnim pa se, da ko mi je šlo vse skoz (razen interneta), le DNS strežnik ni šel... tam je bilo prazno...

Bom ga čez nekaj ur probal ponovno namestit, ker sem se medtem kat nekaj igral z nastavitvami, pa bom potem probal še enkrat...

Lp

urosh ::

Pa povej še mi, katere vse dodatne funkcije naj dodam, glede na to, kaj bi rad delal....

Lp

Microsoft ::

Glede tistega, da bi rad zagnal neke programe. Uporab Scheduled Task.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

urosh ::

ok, sem ga postavil na novo. Internet mi sedaj gre skoz, le userjev ne morem dodati... Piše nekaj kao:


če pa (spet) slika ne bo delala, pa je tu link do strani: l i n k i č

Zakaj pa je sploh celotna zadeva v domeni???

Lp

fr0sty ::

Samo vprašanje, zakaj sploh potrebuješ domeno?

Kar se pa tiče napake pri dodajanju userjev, si pa poglej nastavitve za gesla pod security policy...

LP

Microsoft ::

Slika:



by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

urosh ::

halo.

Ok, sedaj sem zadevo toliko pošlihtal, da mi gre internet skoz. Sedaj pa se je pojavil drugi problem in sicer kako naj skonfiguriram server tako, da se bom po zagonu lhako remote connectal nanj, saj na njem nimam monitorja itd...? Nastavljen je statičen ip (192.168.0.1), pa mi ga ne najde... Zakaj? Pa še to. Kako izvesti, da bi se mi ob zagon (preden se sploh kdo konekta nanj) zažene internet (ADSL) in se prične deliti? tistega z schedule task nisem najbolj razumel (iz pomoči)... Kako bi se to dalo izvesti (če sploh?). To je zaenkrat to... :)

tnx


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wireles internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
191798 (1464) Mitch
»

Računalnika v mreži in net na drugem računalniku

Oddelek: Omrežja in internet
8995 (836) sverde21
»

Win2003 server ent + ICS (ADSL)

Oddelek: Omrežja in internet
61735 (1643) PaJo
»

Win2kAdvSer; kako postavit novo domeno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
614798 (4026) Microsoft
»

Internet connection sharing! WTF???

Oddelek: Pomoč in nasveti
201695 (1391) CaqKa

Več podobnih tem