» »

KAko povezati dva rač? :(

KAko povezati dva rač? :(

Whatkoli ::

Imam eno majčkeno željico (ki me že gnjavi veliko časa). Kako povezati dva računalnika med sabo (brez interneta).

Stanje:
rač1: WinXP, mrežna kartica VIA VT6105 Rhine III Fast Ethernet Adapter
rač2: W2k, mrežna kartica Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC
Imam tudi Cross ower in 'navaden' mrežni kabel.

Kaj moram narediti? Veliko urc sem že porabil, da bi samo ta dva rač med sabo povezal (brez interneta, samo, da sta med sabo povezana). Kaj moram na teh dveh rač nastaviti?

Lepo bi prosil tiste, ki se na te stvari spoznajo, da mi lepo razložijo.
PA čim prej.



A, še neki. Z vsakim od teh računalnikov se lahko povežem na internet preko ADSL.

Vikking ::

ker imaš winxp klikni na Network connections in tam te na levi strani pričaka prav lep wizard ki ti bo pomagu nardit mrežo!

ali3n ::

- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Whatkoli ::

Eto stvar je taka. Men je ratal ti dve stvari povezat, vendar NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE DELA!!!!!!!!!!!!
Ko grem v cmd,
ipconfig pokaže, da je povezano (192.168.0.1 in 255.255.255.0) na obeh računlanikih
ping pošlje in vrne vse pakete!!!! na obeh računlanikih

v raziskovalcu \\192.168.0.1\c$ (in temu podobni naslovi) NE DELAJO
desni klin na local area connection lepo pokaže, da je konektan in koliko paketov je bilo poslanih in prejetih, vendar v raziskovalcu ničesar
sem dal šerat vse kar se da, pa nič!!!!!!

Predlogi

Whatkoli ::

aja na drugem je zadnja št na IP 2

DSmidgy ::

Ko pišeš take "\\192.168.0.1\c$" prej povej kaj hočeš s tem. Sej ni web stran to da take anslove daješ.

Ker verjetno hočeš videt disk od drugega računalnika moreš tole narest:
1. oba računalnika morata imet isti workgroup (z desno klikni na my computer, dej properties)
2. napišeš v explorer \\imeracunalnika (viden je v istem oknu pod full computer name)

TribesMan ::

Preveri če imaš slučajno vklopljen Firewall za omrežno povezavo na računalnikih... če je vklopljen potem imaš bore malo šans da ti bo mreža "normalno" delovala.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Microsoft ::

\\192.168.0.1\c$ napises v Run..., pa ti bo ofnalo C particijo PCja, ki ma IP 192.168.0.1. Ce hoces na tak nacin dostopat do particije, mores met account, ki je v administrator ali power user groupi.

Glede tistega firewalla. A mas na XPjih vklopljen firewall? Za hec lahka probas zacasno izklopt.

Ko sm jst sam delal kabel, sm bi slampast, pa en kabel in imel kontakta. Stvar je delal skrajno zmedeno. Ce si sam delal crossover kabel, bi blo dobro, da ga stestiras, da res dela.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Poldi112 ::

Kabel je ok, ce ping dela.
Kaj pa File and printer sharing imas vklopljeno?
Pa vcasih pomaga, ce das search computer.

Microsoft ::

Aja, pa ce ze hocis prek explorerja pridit do druzga PCja, potem napis: file://192.168.0.1/


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Poldi112 ::

Ti Jimi pa nisi srecen, ce ne delas z IP-ji.
A bi delalo tudi file://hostname ?

Microsoft ::

Gre tudi file://"NetBIOS_ime_PCja".


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Soni ::

Domače omrežje povezano preko switcha:D
Vsakemu pc določi IP primer 192.168.66.1,192.168.66.2 itd.pot glej spodaj ,nato daj na vsakmu pc nekaj v shering .Desni klik ...
Local Area Connection/propertis/internet protocol TCP-IP/propertis/ tuki vpiši IP in submask ki je defolt.255.255.255.0

DSmidgy ::

Men na win2k file://127.0.0.1/ ne dela, niti ne dela file://moj_i-net_ip/. Dela pa file://netbios_hostname/. A netbios sploh rabi TCP/IP layer? Pomojem je delal tud na starih (NetBEUI, IPX).

Microsoft ::

DSmidgy
Zdele sm probu napisat v Run... file://127.0.0.1 in mi zadeva dela. No, to sem naredil v Win2kAdvSer. Mogoce ma kako vezo to, ker mam postavlen DNS, pa na LAN kartici imam pod Preferred DNS serve IP 127.0.0.1. Mogoce zato pr men dela, pri tebi pa ne. Mogoce.

Slika (ce bo server delal):



by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

DSmidgy ::

DNS ti samo vrne IP, ko vpišeš domeno - tako da to ne more bit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odzivni čas v nanosekundah

Oddelek: Omrežja in internet
51306 (1032) Spc
»

Gajba piva za rešitev mrežneag problema Vista-W2K

Oddelek: Omrežja in internet
303128 (2252) just_a_cook
»

Homenetwork

Oddelek: Omrežja in internet
333329 (2605) MrStein
»

Win2003 server ent + ICS (ADSL)

Oddelek: Omrežja in internet
61733 (1641) PaJo
»

Win2k in problem z dvema LAN karticama na enem PCju

Oddelek: Operacijski sistemi
121437 (1323) darkolord

Več podobnih tem