» »

Pregrevanje

Pregrevanje

c0mrade ::

Zdravo...

Mene pa zanima imam vodno hlajenje Corsair H100i ter procesor intel 2600k.
Stvar je taka da med kulerjem (27C) in procesorjem (39C) je razlike 10C - 12C. Laufa pa na 3,5mhz!
Prosim za pomoc
Phanteks Enthoo Luxe White | Intel i7-4790K | Gigabyte G1 Sniper B6
Nvidia Dell gtx 690 | Intel SSD 730 480Gb | Corsair Hydro H100i
Corsair AX 760 | Klevv genuine ddr3 4x4Gb

legice ::

umm...kaj?
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

Janac ::

Kje na kulerju meris temperaturo?!

Drugace pa je 39°C vredu za 2600K, tudi ce majo jedra tudi po toliko razlike.

nUUb ::

Verjetno tvoj sistem meri backloop, ko gre voda skozi rebra in nato na CPU, in ne od CPUja do reber. Ce gre, zamenjaj + in - na crpalki in potem porocaj. Samo ce bos imel velike temperature verjetno ne bo dobro za pumpo.

Pa CPU imas navit na 3.5GHz in ne mhz. Velike, male crke stejejo, prav tako predpone.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nUUb ()

hobbit ::

Pozdrav,

imam prenosnik Toshiba a300d. Zadeva postane ob normalni uporabi kar fajn topla, na trenutke ventilator popizdi(se vrti zelo hitro/glasno).

Temperatura CPU-ja je med 60°C in 66°C. Bila je pa tudi nad 70 že. To verjetno ni kul? Prva stvar ki jo lahko verjetno naredim je da spucam prenosnik?

Janac ::

Da, spucaj hladilna rebra ter nanovo namaži pasto.

hobbit ::

DA pridem do ventilatorja je en kup šraufanja....ah ja... kero pasto priporočaš? Tega namreč še nisem počel....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hobbit ()

bluefish ::

Za začetek ga spucaj čez hladilne reže in boš potem videl, če bo kaj boljše.

Janac ::

bluefish je izjavil:

Za začetek ga spucaj čez hladilne reže in boš potem videl, če bo kaj boljše.


s kompresorjem... :)

Za pasto Liquid Pro oz. primerljivo.

hojnikb ::

za prenosnika ne rabiš liquid pro. Kaka navadna pasta bo čisto dovolj.
če maš 60C v idle, potem je že zelo hudo
#brezpodpisa

Halfdead987 ::

Arctic Cooling mx-4.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

hobbit ::

taprvo delo ga bom s kompresorjem spucu. Za odpret in podret 3/4 prenosnika si bom mmogu cajt vzet.

drgač pasto namažeš na procesor ja? mislm tega nism počel še....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hobbit ()

Brias ::

@hobbit

cpu fan se vrti od 500 - 8000 obratov na minuto ...


s kompresorjem .... LAHKO hitro prides na 100.000 obratov na minuto...

pazljivo ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

dogo ::

Verjetno bo tole bolj varna, a tudi manj učinkovita metoda

LordPero ::

Če lahko, prvo fan zablokiri s kakšnim kosom gume (oz. v bistvu čemerkoli, kar dovolj dobro paše v luknjo) in pole pejdi s kompresorjem v vsako špranjo kakor, da ni jutreta.

Je pa razlika, če ga lepo zares spucaš -odpreš, pokompresiraš, zamenjaš pasto (predvsem zaradi starosti), ker tudi samo par stopinj lahko veliko pomeni pri glasnosti tistih pihalnikov, sploh če nimaš možnosti ročnega uravnavanja (no, pri 70° itaq nimaš kaj nižati obratov). Drug razlog za to je, če se ti rebra niso zablokirala tako, da so se ti napolnila s finim prahom, ampak da je malce večji prah naredil tak zid pred rebri. To lahko v easy odstraniš, a težko spihaš (tudi s kompresorjem).

Drugače ni neko hudo opravilo to, če načeloma veš, da ti gredo taka opravila od rok (=si dovolj ročen). Večinoma ni nekih problemov, par šraufov, verjetno kakšna gayrancija, mal pihanja (praha) in brisanja (stare paste) & imaš happy ending.

hobbit je izjavil:

... na trenutke ventilator popizdi ...

hobbit je izjavil:

... Bila je pa tudi nad 70 že. To verjetno ni kul?

Heh, sem dejansko naredu en krajši lol :).
LordPero

hobbit ::

:DD

Danes sem naredil to zgornjo varjanto, ki jo je predlagal dodo. NE pozna se skoraj nič ampak ziher bolje kot da nebi nič naredil.

@LordPero

Da prideš do ventilatorja oz. hladilnega sistema je potrebno razšraufat 3/4 kište. To bom naredil en drug dan, bo pa potrebno ja.

verjetno bom naredil kar po tem videu.

kikiair ::

Pozdravljeni,

zanimam se za nakup prenosnika in me zanima kateri se najmanj pregreva. Zdaj imam Acerja (Aspire), star je nekje 3 leta, in se zelo segreva, če igram Flight simulator X, pa se po kakšnih 15 min pregreje (to že nekaj časa), kljub temu da zadostuje priporočenim sistemskim zahtevam, še predober je. Punca ima še starejšega Thinkpada in se ji ne segreva toliko. Na mimovrste sem našel tri primerne računalnike od tega je najcenejši (HP Pavilion) približno enako dober kot najdražji (Sony VAIO). Bral sem, da se nekateri HP-ji pregrevajo in me skrbi, da bi se mi v primeru nakupa zgodilo isto kot pri Acerju. Tretji računalnik je Lenovo Thinkpad in je najslabši, a vseeno dovolj dober. Thinkpadi so mi všeč in punci res dobro služi. Bral sem, da se lahko lotim sesanja ali česa podobnega, ampak punca tega ni storila nikdar in nima nobenih problemov. V čem je torej problem?

Prilagam računalnike.

kikiair ::

Še en krat bi vprašal, ker ste mogoče spregledali zgoraj: kaj je boljši procesor, npr. i5 s frekvenco 2,5 GHz ali i7 z 2,2 GHz? Vem, da je i7 zmogljivejši, ne vem pa koliko pomeni takt.

bluefish ::

Odvisno od uporabe.
Za igre prvi (frekvenca), za resnejše delo drugi (HT in podobni bonbončki).

kikiair ::

Kaj pa, če igra zahteva i7 procesor, ima pa samo 2,2 GHz?

Halfdead987 ::

Nobena igra ne zahteva i7.
In če zahteva piše frekvenca zraven.

kikiair ::

Igra zahteva Core 2 Duo procesor z ustrezno frekvenco, priporočljivo pa je imeti i7 procesor za optimalno delovanje, brez frekvence.

bluefish ::

Eh, i5 je za igre vrh glave, ostalo je preseravanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

kikiair ::

Če zdaj kupim računalnik z i5 procesorjem, koliko časa bo potem kljuboval igricam v prihodnosti?

Halfdead987 ::

Vsaj 4 leta.

Janac ::

Noben nima kugle doma, da bi mal pogledal v prihodnost, no.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pregrevanje laptopa

Oddelek: Pomoč in nasveti
404555 (3324) solatko
»

Pregrevanje prenosnika (čiščenje)

Oddelek: Strojna oprema
204432 (3321) Invictus
»

Kam nesti računalnik za čiščenje

Oddelek: Pomoč in nasveti
233222 (2558) cegu
»

Pregrevanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
386942 (5944) MasterTade
»

počasen, pregret prenosnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7011478 (10474) pobalinka2

Več podobnih tem