» »

vračilo štipendije

vračilo štipendije

urkes22 ::

js sem imel v prvem in drugem letniku srednje šole štipendijo in sem jih uspešno zaključil nato pa nisem dokončal 3 letnika v katerem nisem imel štipendije pa me zanima a moram vrnit štipendijo za prva dva letnika ali ne???

St235 ::

Odvisno kakšno štipendijo si imel. Republiško ali pa zoisoivo vračaš samo za letnik, ki ga nisi naredil (torej v tvojem primeru ne vračaš nič). Kadravsko pa odvisno od pogodbe.

`DoC ::

Ne bi se strinjal. Štipendijo (Zoisovo ali Republiško) moraš vrniti, če ne narediš programa za katerega se šolaš. Zadeva nima veze z letniki, ampak zaključkom celotnega programa kot zaokrožene celote.
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

urkes22 ::

Štipendist je dolžan vrniti državno štipendijo v primeru prenehanja štipendijskega razmerja za letnik, ki ga ni uspešno zaključil, in sicer skupaj z obrestmi. Če je štipendijo pridobil na podlagi posredovanja neresničnih podatkov, eno leto od dokončne odločbe o vračilu štipendije ne more uveljaviti pravice do državne štipendije.




glede na to mislim da odvisno če končaš letnik ali ga ne?

St235 ::

`DoC je izjavil:

Ne bi se strinjal. Štipendijo (Zoisovo ali Republiško) moraš vrniti, če ne narediš programa za katerega se šolaš. Zadeva nima veze z letniki, ampak zaključkom celotnega programa kot zaokrožene celote.


Dajmo kakšne vire, če ne veste o čem govorite. Vedno dokazuješ samo tekoči letnik in ne celotnega študija.

Zakon o štipendiranju:

50. člen

(vrnitev štipendije)

(1) V primerih iz 49. člena tega zakona je štipendist dolžan vrniti štipenditorju štipendijo za letnik, ki ga ni uspešno zaključil, skupaj z obrestmi, v skladu z zakonom, ki predpisuje obrestno mero zamudnih obresti.

Machete ::

Tule bi rekel da za zoizovo velja drugačen zakon oz. pravila, katera določa pogodba.
Vsaj za visokošolski in univerzitetni študij si se obvezal, da boš končal cel program / če ne vračilo za vse letnike.
Lahko da je za srednjo šolo kaj drugače..

St235 ::

Imaš prav, zakoni so brezveze, kar tam piše je samo sebi namen. Važno kaj par manjdelcev na forumu misli, da je prav.

Kaj ko bi bil tiho, namesto da govoriš o stvareh kjer nimaš pojma?

Jezus, pa si res vsi domišljate da ste najpametnejši na tem planetu brez da bi eno stvar prebrali?

Kaj ko bi naslednjič preden napišeš budalaštino vsaj pogledal zakon, ki sem ga citiral?

Še zadnjič za vse, ki niso popolnoma nepismeni:

DRŽAVNO IN ZOISOVO ŠTIPENDIJO SE VRAČA ZA ZADNJI LETNIK. KI GA NISI OPRAVIL

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

urkes22 ::

to pomeni da js ne abim vračat ker v tretjem nisem imel štipendije

St235 ::

jap, če v tretjem letniku nisi prejemal štipendije, potem ne rabiš nič vračat.

urkes22 ::

oki hvala za odgovor

Invictus ::

urkes22 je izjavil:

to pomeni da js ne abim vračat ker v tretjem nisem imel štipendije

Sam v razmislek ...

Kako vrneš nekaj kar nisi dobil ?!?!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Machete ::

St235 je izjavil:


DRŽAVNO IN ZOISOVO ŠTIPENDIJO SE VRAČA ZA ZADNJI LETNIK. KI GA NISI OPRAVIL


Plus ostali letniki, ko si jo dobival. Seveda ne vračaš, česar nisi dobil.
Na pamet? Nekje bi morala biti še pogodba katero sem dobil. Vrniti pa sem moral ZA VSE LETNIKE, ne samo za zadnjega. Je pa res da se vrača za zadnji neopravljeni letnik. PLUS ostale.

Če so pa to spremenili v kratkem.. letu do treh, pa vzamem nazaj.

tlozej ::

Z novim pravilnikom se je vračanje spremenilo. Republiška in Zoisova se vrača za "nedokončani" letnik. Prej se je pa vračalo celoto.

prej:
http://zakonodaja.gov.si/rpsi/r08/predp...

sedaj:
http://zakonodaja.gov.si/rpsi/r04/predp...

LP

N-E-O ::

Mogoče ve kdo ali obstaja kakšen pogoj v kolikem času je potrebno diplomirat/magistrirat, če prejemaš zoisovo štipendijo (tudi v času absolventa)?
Follow the white rabbit.

St235 ::

Machete je izjavil:

St235 je izjavil:


DRŽAVNO IN ZOISOVO ŠTIPENDIJO SE VRAČA ZA ZADNJI LETNIK. KI GA NISI OPRAVIL


Plus ostali letniki, ko si jo dobival. Seveda ne vračaš, česar nisi dobil.
Na pamet? Nekje bi morala biti še pogodba katero sem dobil. Vrniti pa sem moral ZA VSE LETNIKE, ne samo za zadnjega. Je pa res da se vrača za zadnji neopravljeni letnik. PLUS ostale.

Če so pa to spremenili v kratkem.. letu do treh, pa vzamem nazaj.


Zakon velja od leta 2007, tako da nakladaš.

Aston_11 ::

Morda so ga pa nategnili?

St235 ::

N-E-O je izjavil:

Mogoče ve kdo ali obstaja kakšen pogoj v kolikem času je potrebno diplomirat/magistrirat, če prejemaš zoisovo štipendijo (tudi v času absolventa)?


Načeloma do konca leta v katerem si prejemal štipendijo. Se pa da brez težav zadevo še za eno leto raztegnit, ker te najprej pozivajo da dostaviš potrdilo o diplomiranju preden dejansko hočejo denar. Enako lahko pišeš prošnje za podaljšanje in podobno in zavlečeš proces.

Aston_11 je izjavil:

Morda so ga pa nategnili?

to ali pa ni prejemal državne/zoisove štipendije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Machete ::

St235 je izjavil:

Machete je izjavil:

St235 je izjavil:


DRŽAVNO IN ZOISOVO ŠTIPENDIJO SE VRAČA ZA ZADNJI LETNIK. KI GA NISI OPRAVIL


Plus ostali letniki, ko si jo dobival. Seveda ne vračaš, česar nisi dobil.
Na pamet? Nekje bi morala biti še pogodba katero sem dobil. Vrniti pa sem moral ZA VSE LETNIKE, ne samo za zadnjega. Je pa res da se vrača za zadnji neopravljeni letnik. PLUS ostale.

Če so pa to spremenili v kratkem.. letu do treh, pa vzamem nazaj.


Zakon velja od leta 2007, tako da nakladaš.


Pogodbo za prvi letnik sem imel pred tem datumom, tako da verjetno sem bil dolžan vrnit po starem zakonu.
Odločbo o vračilu pa sem dobil po tem datumu. Ampak verjetno se upošteva zakonodaja veljavna ob odobritvi štipendije.. Tako da me najverjetneje niso nategnil.
Če pa so me pa se priporočam za zastopanje v pravdanju za preplačani dve leti :D

bluefish ::

Pordečeli - Tema ima konkretno vprašanje, ne prosi za moraliziranje.

;-) ::

zdravo,
zadeva je taka. lani sem dobil pismo iz csd, da se moram zglasiti pri njih in dokazati, da sem končal letnik oz. vrniti štipendijo. odločil sem se za odlog plačila.

tale odlog se mi izteče 15.decembra, sedaj me zanima ali dobim domov kakšno položnico ali kako je z tem, gospa na csd je rekla da si sami vzamejo-rubež če do takrat ni nakazano na ta in ta trr z tem in tem sklicem.

veliko večino denarja imam prišparanega, ampak zaradi selitve itd. približno 20% manjka, zanima me ali me bodo rubili če nakažem samo 80%,ali mi bodo poslali upomin... skratka kakršne koli izkušnje.

zee ::

Alternativno, bi se lahko tudi oglasil na CSD in ta problem resil osebno v slabi uri, namesto da sprasujes po forumu. Tvoja situacija je precej specificna, zato je osebni pristop bistveno hitrejsa resitev.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

;-) ::

Nic ni specificno, vrjamem da obstaja kdo ki po odlogu ni takoj zadeve vrnil oz ve kak je postopek ali pocakajo vsaj 14 dni ali kar rubijo vse povpreko. Danes sem sicer fraj ampak danes ni uradnih ur, drugace pa se mi delovnik ze dva meseca prekriva tak da ja ni kr tak tja it.

zee ::

drugace pa se mi delovnik ze dva meseca prekriva tak da ja ni kr tak tja it.


Na voljo imas tako dopust kot telefon.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

;-) ::

Lej vprasal sem take ki imajo izkusnje ti jih vrjetno nimas ker samo blebletas isto kot gospa na csd, ki je rekla da se niti enemu niso odpisali dolga :)

fikus_ ::

Takoj po datumu ti ne bodo rubili, rabijo kar nekaj časa, da ugotovijo stanje. Ne bi pa se zanašal na to, ker ne veš, kdaj bodo to ugotovili. Preden pa bodo kaj storili pa boš dobil pozdrave z njihove strani.
Nasvet: plačaj koliko pač lahko in se oglasi na CSD, pokaži, da si nekaj že plačal, ne grizejo.
Verjetno si podpisal sporazum za odlog plačila, tako da je sedaj vprašanje, če ti ne bodo začele teči zamudne obresti. V glavnem, pravi naslov je CSD.

Machete ::

V bistvu ti samo izvržbo ruknejo na račun. S tem boš plačal še stroške banke, ki niso zanemarljivi, plus obresti od tvojega dolga. Končni znesek bo kar opazno narastel od same glavnine, tako da plačaj čimprej. Res čimprej.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

St235 ::

;-) je izjavil:

Nic ni specificno, vrjamem da obstaja kdo ki po odlogu ni takoj zadeve vrnil oz ve kak je postopek ali pocakajo vsaj 14 dni ali kar rubijo vse povpreko. Danes sem sicer fraj ampak danes ni uradnih ur, drugace pa se mi delovnik ze dva meseca prekriva tak da ja ni kr tak tja it.


Seveda je specifično ker se vsak primer obravnava individualno. Če boš namesto, da se pogovoriš z CSD raje pametoval na forumu potem bo ravnanje CSD precej uniformno. In sicer boš v roku meseca dveh dobil izvržbo na TRR za karkoli ne bo plačano. Skupaj z obrestmi in stroški.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Štipendija (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Šola
1917471139 (10867) History
»

Vračilo štipendije

Oddelek: Loža
277720 (4709) 111111111111
»

Vrnitev državne štipendije

Oddelek: Loža
3113201 (10140) MadMicka
»

Vračanje štipendije, si lahko kaj sami vzamejo z računa ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7833385 (13588) next3steps
»

Vračanje štipendije ?

Oddelek: Šola
296295 (3131) sandmodnigga

Več podobnih tem