» »

nakup podjetja

nakup podjetja

SilverArrow ::

Pozdravljeni,

zanima me kako je z nakupom podjetja, znanec mi namreč ponuja odkup podjetja ki že 4 leta nima nobenega prometa in pač stoji. V podjetju ni nišče valda zaposlen.

Torej če kupim to podjetje in ga prepišem na sebe. Ali so kakšne skrite pasti tukaj? Potem lahko z podjetjem normalno upravljam?

lp

fantasycamp ::

pogledat moraš recimo ibon kjer so kaki dolgovi podjetja, sigurno se da še kje preveriti ali je kaj dolžan...

Ales ::

A je d.o.o.? Je znanec edini lastnik in direktor? Kaj je z osnovnim kapitalom? Kje je? ;)

A se karkoli vodi v knjigah, osnovna sredstva? Je podjetje prejemalo kake subvencije, olajšave..? A je v kakršnem koli pogodbenem odnosu?

Čisto iz radovednosti, če ni skrivnost... zakaj bi podjetje raje kupil, kot ustanovil novo?

draciel ::

zakaj bi podjetje raje kupil, kot ustanovil novo?


To sem se tudi sam vprašal ko sem prebral njegov post.

Janac ::

draciel je izjavil:

zakaj bi podjetje raje kupil, kot ustanovil novo?


To sem se tudi sam vprašal ko sem prebral njegov post.


To je enako kot kupiti Ferrari ali ustanoviti nepoznano, low cost konkurenco Ferarriju? Kaj bi rajše?

dottor ::

Če je podjetje na dobrem glasu in znano na trgu in če nima dolgov se ga bolj splača kupiti kot ustanoviti novo. Glede na to da ni zaposlenih in ne obratuje je treba videt zakaj se gre, lahko da je likvidno ampak lih tolko, da se ga ne zapre.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Vajenc ::

draciel je izjavil:

zakaj bi podjetje raje kupil, kot ustanovil novo?


To sem se tudi sam vprašal ko sem prebral njegov post.

Mogoče pa je občutno ceneje, kot 7k€ za ustanovitev, ki jih morda ta trenutek nima?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Smurf ::

Sej ne stane 7k€ za ustanovitev, toliko rabis le kapitala kar je razlika. Ce pa nimas toliko kapitala pa niti ne vem zakaj bi imel d.o.o

Poleg tega dvomim, da gre za kaksno znamko, saj podjetje miruje ze 4. leta. Tako, da tudi mene zanima zakaj bi kdo hotel to kupiti.

Invictus ::

Da se ne ukvarjaš z birokracijo

čeprav je danes AJPES kar učinkovit
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Se mi zdi, da so v zadnjem casu te stvari precej po optimizirali. Sedaj lahko d.o.o (res da sicer le preprosti) odpres ze kar prek interneta. Dvomim, da je kaj bistveno manj dela s prepisom kot ustanovitvijo (se posebaj, ce upostevas, da moras pri prepisu preveriti knjigovodske knjige itd.). Lahko pa, da se motim.

jype ::

Zdaj največ časa traja, da dobiš številko novega računa od banke.

Janac> To je enako kot kupiti Ferrari ali ustanoviti nepoznano, low cost konkurenco Ferarriju? Kaj bi rajše?

A neka neznana firma ki že štiri leta miruje, je Ferari?

fosil ::

Težava je v tem, da nikoli ne veš kdaj bo iz omare padel kakšen okostnjak.
Odvisno sicer kako dobro poznaš človeka in koliko mu zaupaš.
Pa podjetje mora v vsakem primeru imet za 7k kapitala, tudi če posluje že leta, drugače si v prekršku.

Osebno ne vidim prednosti takega nakupa. Doo danes odpreš v pol ure, tako kot sp.
To bi imelo smisel, če bi to podjetje v preteklosti dobro poslovalo in bi imelo dobro boniteto.
Na podlagi tega bi potem lažje dobil kredit, oziroma bi bil bolj kredibilen za poslovne partnerje.
Če pa je podjetje že leta mrtvo pa to odpade.
Tako je!

Vajenc ::

fosil je izjavil:

Pa podjetje mora v vsakem primeru imet za 7k kapitala, tudi če posluje že leta, drugače si v prekršku.

Brez skrbi lahko dan po ustanovitvi podjetja, z ustanovitvenim kapitalom kupiš npr. stroje za podjetje. Stroji so ravno tako lahko ena od oblik osnovnega kapitala ob sami ustanovitvi podjetja. Važno je, da so pravilno prikazani denarni tokovi in da na koncu leta izkazi in bilanca štimajo. V primeru slabega poslovanja lahko osnovni kapital spremeniš tudi uradno z družbeno pogodbo.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Vice ::

Za nakup podjetja obstaja več vzrokov. Res je najbolj enostavno če odpreš svoje in se greš biznis. Če odmisliš čas, ki ga zabiješ z birokracijo in recimo ceno (recimo, da imaš nižje začetne stroške) so potem še prednosti v imenu podjetja, starosti podjetja, poslu ki ga je opravljalo, infrastrukturi...
Čeprav so banke dokaj striktne imaš več možnosti (tudi če je podjetje stalo) pri kreditih, lažje se uveljaviš pa čeprav je starost samo "navidezni" podatek, potem so pa potencialne stranke itd., itd...

Gandalfar ::

Glede na to da bo moral it skozi birokracijo, da rata lastnik in direktor podjetja, bo priblizno toliko dela kot z ustanovitvijo novega.

Vice ::

Čas ki ga v obeh primerih porabiš z birokracijo je 1 urca tako, da ravno nek hud faktor ni. ;) Pri zadnjem podjetju sem porabil 4 ure na banki, ki sem jo na koncu zamenjal zaradi njihove "birokracije" se pravi skupaj 5 ur samo za en faking račun. Firmo imaš načeloma tukaj odprto lahko v urci do dveh.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izvorna koda kot stvarni vložek pri ustanovitvi d.o.o.

Oddelek: Loža
173669 (2692) Vice
»

Ustanovitev podjetja v Romuniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8114805 (12409) PrihajaNodi
»

Ali lahko podjetje kupi vse delnice svojega podjetja?

Oddelek: Loža
205933 (3988) shubell
»

Spletna trgovina... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
567525 (6432) fantasycamp
»

Skupina bodočih študentov in d.o.o.

Oddelek: Loža
142776 (2040) kogledom

Več podobnih tem