» »

cocacola

cocacola

«
1
2 3

korenje3 ::

A je še kdo opazil, da ima cocacola na bencinskih črpalkah veliko boljši okus kot tiste v trgovinah, reicmo leclerc?
Tista iz črpalke je veliko bolj sladka. Verjetno zato ker so hlajene in se sladkor ne razkraja?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

2loud4u ::

Jah, meni se vse zdijo enake, čeprav skoraj nikoli ne pijem kokakole oz. se ji izogibam... Pa še v trgovini vzemi iz hladilnika ane? Pa boš videl, če je razlika...
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

BigWhale ::

korenje3 je izjavil:

Verjetno zato ker so hlajene in se sladkor ne razkraja?


Razkraja? Dude ... Teb se je najbrz ze kej drucga razkrojil ...

sandmat ::

neki močnega je blo v teh coca-colah na črpalki :)

edina razlika, ki jo občutiš, je skrita v hlajenju pred samim uživanjem pijače. Če jo dobro shladiš pred zaužitjem, bo bolj sedla kot topla. Vzorec pri pivu je simetričen :)

korenje3 ::

BigWhale je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Verjetno zato ker so hlajene in se sladkor ne razkraja?


Razkraja? Dude ... Teb se je najbrz ze kej drucga razkrojil ...


recimo?

sandmat je izjavil:

neki močnega je blo v teh coca-colah na črpalki :)

edina razlika, ki jo občutiš, je skrita v hlajenju pred samim uživanjem pijače. Če jo dobro shladiš pred zaužitjem, bo bolj sedla kot topla. Vzorec pri pivu je simetričen :)


glede na to da pijem cocacolo skoraj vsak dan je razlika opazna. po moje pride do kakšne kemične reakcije s plastenko. znano je namreč da imajo pijače v pastenkah bolj omejen rok uporabnosti kot tiste v pločevinkah, ravno zaradi prepustnosti kisika skozi plastenke.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

BigWhale ::

V tistih nekaj tednih, kolikor casa je cocacola v plastenki iz PET-a, ne preide toliko snovi v cocacolo, da bi ti lahko okusil razliko.

Aston_11 ::

Prepustnost kisika v plastenko, znotraj pa je tlak večji kot v okolici. Kakšne majo.

duque ::

prepustnost CO2 iz plastenke :D

BigWhale ::

duque je izjavil:

prepustnost CO2 iz plastenke :D

Vecina CO2 je raztopljena v pijaci. Sprosti se pa takrat, ko pritisk v plastenki pade. Torej, ko jo odpres.

Isotropic ::

dejansko je razlika maed okusom cc v plastenki alpa piksni. zakaj, ne vem tocno, mislim pa, da ta plastika, ki je uporabljana v plastenkah, spusca material v pijačo sčasoma. (ne pravim pa, da toliko, da bi se kaj poznalo na okusu).

Furbo ::

korenje3 je izjavil:

A je še kdo opazil, da ima cocacola na bencinskih črpalkah veliko boljši okus kot tiste v trgovinah, reicmo leclerc?
Tista iz črpalke je veliko bolj sladka. Verjetno zato ker so hlajene in se sladkor ne razkraja?


V tisto kupljeno na pumpah folk navadno dodaja razne substance ali pa je že pod vplivom le-teh, zato je boljša. :D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

JesusChrist ::

haha sladkor se razkraja :)) niti ni pravega sladkorja notri, samo kuruzni sirup
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Urc ()

gruntfürmich ::

meni je kokakola najljubša iz steklenice. iz plastenke mi ni.
če pa je kaj razlike pa res ne vem...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

opeter ::

Verjetno je to samo zaradi bencina oz. hlapov, ko si na črpalki ...
to vdihaš, potem pa misliš, da ima CC drug okus.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bins ::

Kaj pa če je cocacola na bencinski iz druge države porekla? Recimo za nutello in podobne izdelke velja, da se jim okus in barva spreminjata, glede na to za katero državo je nutella namenjena.
Razlike so subtilne, ampak se jih lahko brez problema loči, če poskusiš italijansko in romunsko nutelo hkrati; italijani imajo raje bolj sladko in zato jim tudi nutelo naredijo z več sladkorja.

Mogoče je cocacola podobna, sicer originlni recept ostaja enak, v vsaki tovarni pa posebej domešajo npr.sladkor in vodo in tako nastanejo razlike.

xtrat ::

Kaj pa če prideš na bencinsko žejen? Takrat je vse dobro ane :)
A: I'll be back!
B: You've been back enough!

Aston_11 ::

Če imaš minuto časa, se lahko greš tudi ekonomijo in te stvari kupuješ v trgovinah. Cukr je itak škodljiv.

Dr_M ::

JesusChrist je izjavil:

haha sladkor se razkraja :)) niti ni pravega sladkorja notri, samo kuruzni sirup



V ameriki je res koruzni sirup ja. Ampak mi nismo v ameriki.

pegasus ::

Razlike so že med posameznimi serijami, pa tudi znotraj serije (al dobiš pijačo iz vrha posode ali iz dna). To velja za vse pijače. Pri kokakoli je recimo tako, da večino časa nima nobenega efekta name, ampak vsaj 1x na leto pa dobim piksno, po kateri mi hoče srce pobegnit in 2 dni ne morem spat.

JesseP ::

CocaCola v piksni, je drugje polnjena kot v steklenički (vrjetno tudi v plastenki).

Sam, opažam že nekaj časa razliko v okusu, zato kupujem samo še iz piksne.
So pa mislim, da enake ali kupiš v merkatorju ali na bencinski.

V steklenički je polnjena v Zagrebu, v piksni pa nekje znotraj EU...

To bo to;)

Kenpachi ::

Verjetno tako kot pri pivu, se opazi koliko kvalitetna voda je bila uporabljena pri "izdelavi" pijace.
Zaraki Kenpachi.

JesusChrist ::

Dr_M je izjavil:

JesusChrist je izjavil:

haha sladkor se razkraja :)) niti ni pravega sladkorja notri, samo kuruzni sirup



V ameriki je res koruzni sirup ja. Ampak mi nismo v ameriki.


Lahko dobim kaki vir, da pri nas ni koruznega sirupa?
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Blazz ::

Okus zavaja. Povsod v SLO je ista, če gre za isto pakungo, ker je samo 1 uvoznik in ta kupuje samo pri eni firmi, ki polni za Cocacolo določeno vrsto pakunge. Ne smete pa mešati točilnih sistemov ala Mcdonalds s flaširanimi zadevami...tam je ogromna razlika...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

FlyingBee ::

pa v majhnih flaškah so te pijače boljše kot 1,5l in več

RejZoR ::

Kot da ima kej veze al je glukozni sirup ali kristalni sladkor, noben se ne razkraja lol. Od kje vam take bedarije...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Magic1 ::

Seveda mora bit tista s petrola boljša, saj jo plačaš vsaj 50% več. Kolk bi glava bolela, če bi plačal toliko več za isto.:))
Sarkazem off.
Magic

Furbo ::

JesusChrist je izjavil:

Dr_M je izjavil:

JesusChrist je izjavil:

haha sladkor se razkraja :)) niti ni pravega sladkorja notri, samo kuruzni sirup



V ameriki je res koruzni sirup ja. Ampak mi nismo v ameriki.


Lahko dobim kaki vir, da pri nas ni koruznega sirupa?


link => poglej sestavine na etiketi 0.o
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Phantomeye ::

Če te res muči ali je okus res različen, reči kolegu, da skupaj naredita blind test. S kokakolami iz različnih trgovin. Mogoče bi ob tem povabil še kakšnega kolega ali dva, da bi bila v kontrolni skupini.

Tko nekak boš izvedu ali je mogoce res kaj v okusu ali gre pa za placebo efekt.

Dr_M ::

JesusChrist je izjavil:

Dr_M je izjavil:

JesusChrist je izjavil:

haha sladkor se razkraja :)) niti ni pravega sladkorja notri, samo kuruzni sirup



V ameriki je res koruzni sirup ja. Ampak mi nismo v ameriki.


Lahko dobim kaki vir, da pri nas ni koruznega sirupa?


Poglej si kaksen dokumentarc o cocacoli. Sicer bi pa ti moral dat kaksen link, ki bi potrdil tvojo trditev.

FlyingBee ::

ne vem glede sestavin, glede na to, da avte drugačne delajo za zahodni trg, mogoče je tudi pri pijači enaka praksa ... vem pa, da je okus definitivno odvisen od hrane oz. pijače, ki jo pred in med pitjem zauživaš, od dehidriranosti, od temperature okolice in pijače, ... verjetno pa tudi blaga oblika sinestezije, ko vidiš znano in prikupno zunanjost flaške ali ko daš za nekaj "premium" več denarja

BigWhale ::

Dr_M je izjavil:

JesusChrist je izjavil:

haha sladkor se razkraja :)) niti ni pravega sladkorja notri, samo kuruzni sirup

V ameriki je res koruzni sirup ja. Ampak mi nismo v ameriki.


Tudi pri nas je v Coca Coli HFCS. Je lepo oznaceno na etiketi. V Pepsi Coli in Cocki ni HFCSja. Tudi to pise na etiketi oziroma, ne pise. :)

strup121 ::

to kar piše na etiketi ni res, poglej si dokumentarc :D
/sarcasm off

korenje3 ::

JesusChrist je izjavil:

haha sladkor se razkraja :)) niti ni pravega sladkorja notri, samo kuruzni sirup


to je v ameriških cocacolah, medtem ko v evropske dajajo sladkor.

Aston_11 je izjavil:

Prepustnost kisika v plastenko, znotraj pa je tlak večji kot v okolici. Kakšne majo.

gre se za kemični proces, ker gre za prehod kisikovih atomov skozi snov. če z nitracijo recimo prodreš nekaj mikrometrov v jeklo z dušikovimi atomi v nekaj urah, potem verjetno pri plastenki ni nič drugače, samo da je proces počasnejši.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

korenje3 ::

btw, še največja opazna razlika je recimo ko v leclercu kupiš cocacolo cherry. sem kupil eno kateri je bil rok tik pred iztekom zato ker so jo prodajal po znižani ceni za 0,8EUR. potem pa čez 2 dni novo saržo s ceno 2,2EUR. V glavnem v tej postarani praktično ni bilo več mehurčkov in cocacola praktično ni bila več sladka. kot da bi pil slano vodo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

GregiB ::

Tolk, da vam bo jasno... CC na slovenskem trgu je sladkana s HFCS, proizvedeno na Madžarskem (Hungrana Kft, look it up)... Glede viskoznosti embalaže pa tdui malo prodajate cvetke... Spremembe okusa začnejo nastajati precej po preteku roka uporabe, če je izdelek pravilno skladiščen.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Dr_M ::

Zanimivo, ko folk pravi, da pepsi ne vsebuje HFCS, se pri iskanju HFCS in coca cola VEDNO zraven pojavi tudi pepsi cola.

ivanuscha ::

Halfdead987 ::

Lol,ravno tiste brez mehurčkov so presladke.
Npr. če pretreseš pa spustiš co2 ven ostane samo sladka cocacola brez mehurčkov.

primozzzz ::

bins je izjavil:

Kaj pa če je cocacola na bencinski iz druge države porekla? Recimo za nutello in podobne izdelke velja, da se jim okus in barva spreminjata, glede na to za katero državo je nutella namenjena.
Razlike so subtilne, ampak se jih lahko brez problema loči, če poskusiš italijansko in romunsko nutelo hkrati; italijani imajo raje bolj sladko in zato jim tudi nutelo naredijo z več sladkorja.

Mogoče je cocacola podobna, sicer originlni recept ostaja enak, v vsaki tovarni pa posebej domešajo npr.sladkor in vodo in tako nastanejo razlike.


CC je na BS enaka kot v trgovinah po SLO.. Mogoče se pozna, ker je na BS ohlajena na "pravi" temperaturi.. Je pa velika razlika med CC kupljeno v SLO in Avstriji.. Seveda, mi spadamo baje na balkan.. Je že kdo vidu "jodlarja" da bo slabo jedel in pil..


CC= coca cola :)
NI PODPISA

korenje3 ::

ne kapiram zakaj ima toliko ljudi prepričanje da so izdelki v avstriji drugačni kot v sloveniji... a mogoče zato hodi toliko ljudi v lidla pa hoferja?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Halfdead987 ::

Meni tudi ni jasno...Nekaj jokajo,da ima poljska nutella slabo mazljivost ipd. pa je odlična..

dottor ::

Nisi še jedu prave italijanske nutelle pol :)) Jaz sem celo otroštvo preživel ob italijanski nutelli in zadnja leta kupujemo pri nas poljsko nutello in če ne drugo je razlika v okusu (italijanska ima bolj specifičen okus).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

krucymucy ::

Milka iz Nemčije (Avstrijska izdelava)in Milka iz Mercatorja (Poljska Milka) so različne.

Tako v ceni, kot v okusu. V Nemčiji je cenejša in boljša.

korenje3 ::

glih pred sabo imam toffifee... gor piše proizvajalec: AUGUST STORCK KG - waldstr. 27, D-13403 Berlin.
Je mogoče zaradi tega slabše kvalitete kot tisti, ki se prodajajo v nemčiji?

Razlika je lahko samo pri cocacoli. Pred časom je imelo neko slovnesko podjetje licenco za polnjenje cocacole. Zdej ne vem več če se cocacola še polni v sloveniji.
Sicer pa na embalaži piše: Po pooblastilu the coca-cola company polni cocacola HBC Hrvatska d.o.o.
No zdej mi je jasn zakva je ta cocacola iz leclerca sumljivih okusov včasih.
Mogoče so pa une iz črpalke polnjene v avstriji :p
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

BigWhale ::

Dr_M je izjavil:

Zanimivo, ko folk pravi, da pepsi ne vsebuje HFCS, se pri iskanju HFCS in coca cola VEDNO zraven pojavi tudi pepsi cola.


Pri nas ga ni. V USA je. Kako je drugje po svetu, pa ne vem. Se pa recepture vseh teh pijac razlikujejo od drzave do drzave.

mtosev ::

sem opazil rasliko. cola mi ima drugačen okus, če je kupljena npr v trgovini in v npr restavraciji kje ti coca colo postrežejo v steklenički
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

korenje3 ::

ali pa tista iz mcdonaldsa ima še najboljši okus. razlika je očitna. najbolj se ji približa cocacola iz pločevinke.
v mcdonaldsu imajo avtomat za izdelavo cocacole tako da jo dobiš kokr je pač možn svežo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

LordPero ::

Ah, seveda so ogromne razlike med (bilo kakšnimi) izdelki, sploh če so iz različnih tovarn (in surovine prihajajo od drugje).

Zelo enostavno je to opazno pri kakavastih izdelkih (torej vse čokolade, kakavi, peciva etc.) kjer tudi premium (=navadne, običajne, nediskontne) znamke zelo varirajo. Tudi sam sem vse tako raje jedel iz Italije (blind testa ne fališ).
Kot je že nekdo rekel, je ravno Nutela super primer tega, čeprav je sam sicer ne jem več toliko, ampak se vidi po barvi, vonju, okusu in viskoznosti velike razlike (produkta v vprašanju morata biti seveda primerljive starosti in proizvedena v različnih tovarnah). Pa tudi veliko bolj konsistenten okus so imele Nutele z Italije. Jaz bi rekel, da je razlika v lešnikih, če so ti bolj oljnati (površina namazane Nutele z Italije se je bolj lesketala, bila svetlejša in mehkejša) in z več vonja.
Moja mama si zadnje čase dela kakave (Nestle) in ko ji je zmanjkal je enakega kupila pri nas (Merkator?) in ji je bil zanič, tako da je čez mejo kupila novega (nisem dejansko poskusil, ampak po vonju se jasno loči med tema dvema -ko bom tam, lahko pogledam na škatle, kaj piše o izdelavi).

Saj je logično, ti za surovine dobiš npr. en kup različnih lešnikov z različnimi okusi, SCM naj bo še tako dober, vhodni okus živil ne bo enak. Potem so tu še razlike med delavci in delovodjami (case study so tukaj tovarne avtomobilov, npr. koliko let je Toyota poskušala američane naučit, kako šraufat avte skupaj, da ne razpadejo po pol leta), podnebje, voda etc.

Pri določanju uniformnosti v liniji lastnih izdelkov so sicer pijačkarji še najbolj naprej, ampak za take sladkane pijače kot je Cock-a-Cockla, ki jih prodajo v takih količinah ljudem z večinoma nerafiniranimi okusi (pač, važno da je sladko, slano, mastno, mogoče še kislo) oz. kupci itaq ne pričakujejo veliko od takega produkta (se ne poglobijo v okus).

Dejansko najbolj natančni so npr. kakšni proizvajalci viskitov, ki toliko desetletij skrbijo, da ima vsak sodek še vedno enak okus kot 50 let nazaj (profesionalni, ekskluzivno vezani in zelo dragi pokuševaleci, pri manjših podjetjecih je to običajno kar lastnik).
Vinarji na drugi strani enostavno ločijo svoje produkte po letih (OK, tu so seveda tudi še drugi razlogi), ker zaradi različnih letin ne morejo proizvesti popolnoma enakega okusa. Da bi dodajali toliko umetnih stvari noter, da bi dosegli to uniformnost pa seveda ne bi šlo (oz. bi bil shit :)). In ravno to je razlog za različne okuse pri takih sladkih pijačah -bi bilo daleč predrago ob taki prodajni ceni tako kontrolirat oz. selekcionirat vhodne produkte, zato to poskušajo nadomestiti z lažje kontroliranimi aromami in seveda sladkorjem.

Coca Cola pri tem seveda proizvaja samo tisti njihov prašek, ki ga potem miksajo z lokalnimi vodami (večinoma regijske polnilnice, ki niso v lasti Coca Cole), tako da tukaj bi jaz rekel, da je mogoče lahko manjša razlika med bachi teh praškov, ampak večja v vodi (tudi voda ne teče vedno enaka z enakim okusom). To bi bilo še veliko bolj očitno, če bi v blind test dali CCje še iz USA & npr. Japonske (saj, ne da ne bi instantno prepoznal tega kot isti izdelek, a razlike verjetno so).

Tako da ja, tisti, ki zares uživate v npr. Coca Coli vam verjamem, da ločite manjše razlike (sploh vam je verjetno očitno/moteče, ko enkrat veste kako/v čem natančno je okus drugačen & imaste neko preferenco).
Ne vem pa, v čem bi bil štos bencinskih servisov (Petrol je sicer Merkator roba, drugi pa mogoče res ne kupujejo takih stvari lokalno in imajo centralno naročanje preko matične firme).
LordPero

RejZoR ::

Razumetmorate tud drugačno percepcijo okusa glede na posodo iz katere pijete. Probajte enkrat pit hladno vodo iz keramične skodelice in iz keliha, ki ima zelo tanke stene. Boste presenečeni kako bolša je voda iz keliha pa čeprav je popolnoma enaka voda.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BlueKnight ::

Razlika je v vodi oziroma kraju polnjenja. Za kokakolo se dela koncentrat na par mestih, potem pa se samo redči z vodo in polni skoraj v vsaki državi posebej.
Assumption is the mother of all fuckups!
"Under Siege 2:Dark Territory"
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Okus nutelle (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32658819 (19476) Zvezdica27
»

Eurospin vs Mercator (kvaliteta izdelkov) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18649861 (28259) gruntfürmich
»

Najkvalitetnejša široko-komercialna čokolada? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22054969 (37274) hunter01
»

Nutella 5kg

Oddelek: Loža
4110805 (5302) dominuspro

Več podobnih tem