» »

explorer.exe 100%

explorer.exe 100%

sekundek ::

Oj!

Imam en cudn problem in sem ze iskal na netu ampak ideje, ki so jih mel ne pomagajo.

Torej windows XP na sveze instalirani. Namestim SP1 in divx codece. Takoj ko hocem gledat avi zacne explorer.exe kurit max CPU. Od 98 do 100% in vse skupi dela nenormalno pocas. Ko film ugasnem se po dolocenem casu obremenit normalizira. Avi gledam v katerem koli playerju tudi MSjevem in problem ostaja. Tudi Divx kodeke sem sprobal vse ampak res VSE, pa nobene razlike.

Ce explorer.exe vmes kilnem in ga pozenem ponovno, je vse OK. Se pravi film igra ok in tudi obremenitev je normalna.

Racunalnik je 1.8GHz p4.

Sem pa opazil se eno zadevo in sicer. Dokler nisem namestil SP1 je vse OK, takoj zatem crkne. In ce dam deinstall napaka ostane.

A ma kdo kak hint. Ker pocas se mi bo spipal.

franc3e ::

mene isto muči ta explorer.exe, kuri 200 na uro, kaj pravzaprav melje?

sekundek ::

Hm Tole je prav hec.

No po 13h instalacija na frisno in testiranju sem in tja in pocez, mi je zdaj zadevo uspel umirit.

Razlika ki je je sledeca.

Nimam najnovejsih driverjev in nasu sm SP1a. To je kao nek nov sp.

mogoce to pomaga.

Kaj pa mas ti za en racunalnik.

AngelOfDeath ::

O tej temi je bilo že dosti povedanega uporabi iskanje :)

sekundek ::

Ce bi najdu ne bi spraseval. Ce si pa tako brihten pa povej kje. To je najlazje napisat uporabi iskanje.

Tudi ce bi vedu kaj tocno me muci oz. v cem je fora bi lazje uporabu iskanje.

Poglej pa prvi post kaj sem napisal.

bodom ::

aha...podobno se tudi meni dogajala vcasih. kr zacne furat na 100% in pol se kako minuto noce ustalit. in medtem vse seveda dela pocasi, pa se miska steka zraven.
a bi kdo vedu kaj bi tole bilo?

LP

AngelOfDeath ::

Za lenuhe:

Klik

Klik2
....

Na kratko:

lahko puskusiš spremenit tisto v registru mogoče bo pomagalo.

ali:

NE uporabljaj explorerja za delo z avi fajli nabavi si windows comanderja, neroja itd.

sekundek ::

Naj povem, da sem to nasel ze drugje na netu. Ce recimo v googlu napises explorer.exe 100% ti najde prvi zadetek.

Ceprav sem to nardil z brisanje kljuca je sicer eno stvar, ki mi je bla prav tako nadlezna odstranu ampak ta tezava je se vedno bla.

Tako da vsaj renemu sm lahko. Amapk problem je da tudi uporaba drugih orodij kot je total commander itd. Ne pomaga. Isto nardi. Tudi ce file direktno v avi playerju odprem je isto. In tam ostane dokler filma ne dam na stop in pol je treba pocakat cca 3 minute al pa vcasih tudi vec.

zdej je sicer ok, ko sm uporabu SP1a. Upam da bo pri tem ostal.

sekundek ::

naj dodam se to. Dogaja se tudi pri drugih zadevah ne samo pri avi filih.

CaqKa ::

katere pa so te druga zadeve?
pa to maš ti ofnan explorer pa pač ko klikneš na fajl začne tako delat, ali pa maš zaprt explorer (torej samo systray ti laufa kot explorer).
drugače pa ofnaj divx. ko začne štekat killaj explorera, poglej film do konca, potem pa nazaj zalaufaj explorera.

sekundek ::

Ja recimo kliknem kak text file za editirat.

V bistvu mam odprt explorer, ampak isto se nardi ce ni odprt se pravi samo taskabar pa to kar pac rabi da dela in pol odprem v playerju. Tako da ocitno ga neki interno zmatra.

Sicer pa to foro s kilanjem mi lih ni. Imam racunalnik zato da dela, ne da jst namest njega delam.

Ampak zdej deluje, ne vem sicer zakaj. Zato bi rad ugotovil v cem bi lahko bil trik, da vem za drugic.

CaqKa ::

ti mogoče še kaj drugega nadležnega laufa v ozadju.
tukaj bi prvič reko da bo mogoče reinstal pomagal.
aja pa fora ni v sp1a, razlika med njima je namreč samo v javi ki pa tukaj nima veze.
daj scandisk pa defrag spusti enkrat čez diske pa povej če kaj sumljivega.

AngelOfDeath ::

provaj še pognat kaki antivirusni program pa naj skenira vse fajle.
Če pa že imaš antivirusni program inptaliran ga provaj disejbblat in poglej če je kaka razlika kje.
če je ne bo še poskeniraj z ad-aware.

jos69 ::

Poišči tole in inštaliraj.Men je pomagal.
Q306676_WXP_SP!_x86_ENU
Q315000_WXP_SP1_x86_ENU

Mislim,da se da te popravke najdit kar na MS strani.

sekundek ::

Bom probal to dvoje, ceprav unega drugega ze mam, sm dobil poleg driverjev za usb.

Mimogrede, windowsi so frisno instalirani 13krat (bili) in nobenga programa se ni gor. Tak da ni virusa niti kakega adwarea.

Najbolj verjetna fora bi bli kaksni driverji za grafiko oz. cipset. Ker to je sedaj poleg sp1a (kot pravi CaqKa nista velke razlike) edina razlika, med temi 13 imi instalacijami. Al pa lih 13 srecna stevilka in je zadeva obupala prej kot jst.

Racunalnik je dellov in notri je komplet vse od Intela. Tako da zdaj uporabljam driverje, ki so bli na CDju.

AngelOfDeath ::

Virus pride na računalnik kot bi mignil še posebno če si na internetu

bbobst ::

Jaz sem imel isti problem.Včeraj pa sem zamenjal driverje iz 42.01 na 42.30 pa mi do sedaj normalno špila brez explorerjevega obremenjevanja CPU-ja.

sekundek ::

Torej lahko sumimo driverje glede na to da mam jst stare, ker pac ni novejsih od tistih ko sem prej imel.

8-)

bodom ::

Včeraj pa sem zamenjal driverje iz 42.01 na 42.30 pa mi do sedaj normalno špila brez explorerjevega obremenjevanja CPU-ja.
driverji za kaj so tole?

LP

bbobst ::

To so Nvidia driverji.
Ampak zgleda da ni problem v tem,mi je spet začel štekat.

sekundek ::

Zgleda kot en resn problem, a si poskusil izklopit indexiranje za celotn disk.

Pa tale link poglej. Je spodaj neko navodilo, da iz registrija vn vrzes.

Zdej ne vem ce ti bo pomagal, ker men je se vedno nagajal, ampak se vedno bi rad vedu v cem je bil trik, da je zacel delat.

Mimogrede, gledam po netu in vidim, da kr nekaj ljudi muci ta problem in da tudi MSjevi popravki niso kaj prida in ne resijo problema. Zgleda crna luknja in mors met sam zegn, da zacne delat.

bbobst ::

Sem zbrisal tisto stvar iz registra - trenutno vse v redu.

franc3e ::

bbobst-napiši prosim po slovensko, kako se tisto ven vrže, ker jaz ne znam tolko eng. natančno...PROSIM!

V-i-p ::

greš v start in zaženi. Vpiši REGEDIT in najti tole: HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations\.avi\shellex\PropertyHandler\
potem na desni strani klikni z desnim gumbom na tisto ime in zbriši. Zapri regedit in to je to.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

franc3e ::

HVALA VIP

bbobst ::

Tudi tale stvar z registrom pri meni ne pomaga.
Sedaj sem odinštaliral ffdshow - pa da ga vidmo zdele

bbobst ::

Se mi vedno bolj zdi,da je za explorer 100% kriv ffdshow.
Odkar sem ga odstranu mi še ni blokiral.
Probajte še vsi ostali,ki imate to težavo in poročajte.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

v winxp mi explorer.exe požre vso moč

Oddelek: Programska oprema
111007 (789) Trubar
»

Rač. po enem času začne zelo počasi delat. Procesor dela po nepotrebnem 100% in še 10

Oddelek: Pomoč in nasveti
6969 (920) digital II
»

Obešanje explorer.exe

Oddelek: Pomoč in nasveti
51657 (1583) lojze_car
»

ntoskrnl.exe problem

Oddelek: Operacijski sistemi
51174 (1107) ERGY
»

tečen problem pri ugašanju XP-jev

Oddelek: Operacijski sistemi
141142 (894) teac

Več podobnih tem