» »

Zakaj bi želeli biti srečni?

Zakaj bi želeli biti srečni?

«
1
2

Heathen ::

Nekateri pravijo, da je smisel življenja biti srečen, ampak zakaj bi bili srečni?

Ljudje mislijo, da je življenje polno veselja in zadovoljstva, je lepo in ga je treba uživati. Nevednost je blaženost - to je vse kar jim lahko rečem. Senzorični užitki so največja iluzija za človeka. Ljudje uživamo veliko več užitkov in senzoričnih zadovoljstev kot živali zato, ker bi v nasprotnem primeru razumeli nesmisel življenja.

Samo v odsotnosti zadovoljstva, bi se nekdo lahko zavedel absurdnosti življenja. Oseba, ki meni, da je končni cilj življenja uživanje v senzoričnih užitkih je bedak.

Kaj bi ljudje storili, če bi živeli 2000 let in se zdolgčasili svojih užitkov? Menite, da bi spoznali, absurdnost biti čuteča bitja v nesmiselnem vesolju? Ali menite, da bi raje podoživljali enake trenutke sreče in zadovoljstva znova in znova in imeli spomine natančno enakih izkušnj neprestano izbrisane, tako da se nikoli ne bi dolgčasili?

Zakaj smo tako zavedeni s srečo?

krneki0001 ::

Zato, ker od zagrenjenosti zboliš in delaš škodo vsem okoli sebe. Kr poglej stare mamce pa ate, sam lajajo na vsakega ki mimo pride.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

black ice ::

Zakaj bi želeli biti srečni?
-Zato, ker (smo) lahko. Nihče te ne sili.

ABX ::

O še marsi kdo drug bi mi želel to preprečit. Ampak se ne dam kar tako.

P.S: Slovenci nismo pretirano verni (glede na ostale narode), ampak kar uspešno grenimo življenje sosedu.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

mtosev ::

ne želim biti srečen, samo stuff kateri me veseli želim met.

@jype čestitam. se mi je že zdelo,da si čudn
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

mtosev> @jype čestitam. se mi je že zdelo,da si čudn

Čuden sem bil že kot otrok.

mtosev> ne želim biti srečen, samo stuff kateri me veseli želim met.

Saj to veš, da se ti ob "imetju stuffa, ki te veseli" v možgane sproščajo droge, dopamin in serotonin (in si torej po definiciji srečen)?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Urc ()

Aston_11 ::

Smisel življenja je trpljenje. Menda. Pravijo velikonočni šunkarji.

Tudi čokolada menda naredi isto (možgani).

Saladin ::

Če sreča (svobodno in informirano maksimiranje užitka/minimiranje bolečine zase in za svojo okolico) ni glavni cilj življenja - kaj potem (poleg razmnoževanja in preživetja) sploh je?

Mislim da je avtor teme malo zapadeč v depresijo in pesimizem - kar vodi v nevaren nihilizem.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

ABX ::

Aston_11 je izjavil:

Smisel življenja je trpljenje. Menda. Pravijo velikonočni šunkarji.

Tudi čokolada menda naredi isto (možgani).


Droge tudi, vendar oboje ima dolgoročne slabe posledice.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

mtosev ::

jype je izjavil:

mtosev> @jype čestitam. se mi je že zdelo,da si čudn

Čuden sem bil že kot otrok.

mtosev> ne želim biti srečen, samo stuff kateri me veseli želim met.

Saj to veš, da se ti ob "imetju stuffa, ki te veseli" v možgane sproščajo droge, dopamin in serotonin (in si torej po definiciji srečen)?
t.i. hormon sreče. pozabil na na noradrenalin
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

jype ::

mtosev> t.i. hormon sreče. pozabil na na noradrenalin

Ja, cel kup jih je, njihove koncentracije so pa med seboj močno odvisne.

Moj point je, da ne moreš biti nesrečen, če si zadovoljen.

ABX ::

Saladin je izjavil:

Če sreča (svobodno in informirano maksimiranje užitka/minimiranje bolečine zase in za svojo okolico) ni glavni cilj življenja - kaj potem (poleg razmnoževanja in preživetja) sploh je?

Mislim da je avtor teme malo zapadeč v depresijo in pesimizem - kar vodi v nevaren nihilizem.


Se bojim da avtor sploh ne verjame v veselje kot način življenja, vse kar mu je ostalo v tem trenutku je upat da tudi ostali eventualno bojo to "spoznali".
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

jype ::

Sploh ne vem kaj se kisa, zunaj je sneg!

Še naš vedno skrajno resen pes skače od veselja.

ABX ::

Jebeš ti sneg, raje sem na plaži in gledam punce pomanjkljivo oblečene pupe.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

eric_cartman ::

Definitivno nebi mogu bit srečen, če nebi bil nikol nesrečen..

Tako da je ubistvu dobro, da smo kdaj tudi nesrečni.. Konec koncev nas to samo še opominja na to kako pomembno je bit srečen v lajfu..

Avtor
Zakaj to sprašuješ na tak čuden pesimističen način?? Si izgubil voljo do življenja ali pa je to le phylosophy 101?...


Kaj bi ljudje storili, če bi živeli 2000 let in se zdolgčasili svojih užitkov?

Ni treba da se zdolgočasiš užitkov.. Zakaj bi se?? Jst samo ne vem kako bi se sprijaznil živet brez živali, ki jih čez 2000 let najverjetneje ne bo več.. Al pa bodo le nekatere vrste še.. Živali so recimo zame nekaj česar se nebi naveličal tut po 2000 letih..

Pa tudi če bi se eventuelno nekaterih stvari naveličal imaš še vedno ogromno za počet. Razn če si tak bl zdolgočasen človek, ki ga nič drugega ne zanima razn igrce na računalniku...

Zgodovina sprememb…

jype ::

ABX> Jebeš ti sneg, raje sem na plaži in gledam punce pomanjkljivo oblečene pupe.

Ne ti men govort, kaj ti je všeč, ker jaz veliko bolje vem, kaj je dobro zate. Rad imaš sneg in mraz in temo in tu se debata zaključi.

Kam pa pridemo, če bi vsak po svoje neki.

Sicer nisem veren, si pa vseeno pridržujem pravico ostalim solit pamet glede njihovih osebnih preferenc.

xtrat ::

Veš to vprašanje je isto kot bi vprašal otroka zakaj se zabavaš v zabaviščnem parku.
Drugič. Če hodiš v službo za preživetje, ki ti ni všeč trpiš. Če pa delaš nekaj kar te zelo veseli ti ni treba "delati".
A: I'll be back!
B: You've been back enough!

Oki ::

jype je izjavil:

Sicer nisem veren, si pa vseeno pridržujem pravico ostalim solit pamet glede njihovih osebnih preferenc.


To je nam povsem jasno.

ABX ::

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Heathen ::

black ice je izjavil:

Zakaj bi želeli biti srečni?
-Zato, ker (smo) lahko. Nihče te ne sili.

Vem, da si lahko, ampak zakaj želiš biti je vprašanje.

Saladin je izjavil:

Če sreča (svobodno in informirano maksimiranje užitka/minimiranje bolečine zase in za svojo okolico) ni glavni cilj življenja - kaj potem (poleg razmnoževanja in preživetja) sploh je?

Mislim da je avtor teme malo zapadeč v depresijo in pesimizem - kar vodi v nevaren nihilizem.

Mogoče res, eksistencialni in moralni nihilist sem pa vsekakor. Zakaj pa je nevaren?

ABX je izjavil:

Se bojim da avtor sploh ne verjame v veselje kot način življenja, vse kar mu je ostalo v tem trenutku je upat da tudi ostali eventualno bojo to "spoznali".

Ne, slej ko prej boš umrl in takrat bo vse tvoje veselje šlo v nič. Kakšna bo takrat razlika, ali si celo življenje bil srečen in zadovoljen, ali žalosten in depresiven?

eric_cartman je izjavil:

Zakaj to sprašuješ na tak čuden pesimističen način?? Si izgubil voljo do življenja ali pa je to le phylosophy 101?...

Kaj bi ljudje storili, če bi živeli 2000 let in se zdolgčasili svojih užitkov?

Ni treba da se zdolgočasiš užitkov.. Zakaj bi se?? Jst samo ne vem kako bi se sprijaznil živet brez živali, ki jih čez 2000 let najverjetneje ne bo več.. Al pa bodo le nekatere vrste še.. Živali so recimo zame nekaj česar se nebi naveličal tut po 2000 letih..

Pa tudi če bi se eventuelno nekaterih stvari naveličal imaš še vedno ogromno za počet. Razn če si tak bl zdolgočasen človek, ki ga nič drugega ne zanima razn igrce na računalniku...


Ne vem zakaj bi imel sploh voljo do življenja, ko pa ni nič smiselnega za počet.

Po 2000 letih, bi pa pomoje naredil že vse kar se da zanimivega. Kaj potem, ko te nič več ne veseli?

ABX ::

Heathen je izjavil:


ABX je izjavil:

Se bojim da avtor sploh ne verjame v veselje kot način življenja, vse kar mu je ostalo v tem trenutku je upat da tudi ostali eventualno bojo to "spoznali".

Ne, slej ko prej boš umrl in takrat bo vse tvoje veselje šlo v nič. Kakšna bo takrat razlika, ali si celo življenje bil srečen in zadovoljen, ali žalosten in depresiven?


Ker konec ne pomeni nič, jaz svojo energijo usmerim v življenje.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

black ice ::

Heathen je izjavil:

black ice je izjavil:

Zakaj bi želeli biti srečni?
-Zato, ker (smo) lahko. Nihče te ne sili.

Vem, da si lahko, ampak zakaj želiš biti je vprašanje.

Ne morem brez dnevnega fiksa serotonina. Zadovoljiv odgovor? :)

Looooooka ::

Ne vem zakaj bi imel sploh voljo do življenja, ko pa ni nič smiselnega za počet.

Po 2000 letih, bi pa pomoje naredil že vse kar se da zanimivega. Kaj potem, ko te nič več ne veseli?

Torej se lahko vsi fentamo.
2000 let je ze mimo in storili smo vse kar je mozno al kako?
Se prav ni vec prostora za razvoj?
Ce izdelas avtomobil te izdelava boljsega ne more vec "veseliti"?
Ce zacnes z jadranjem in pocasi prides do letala je to to?(kokr vem v vesolje nekako se nismo vsi prisli)
Seriously. Z vsako izjavo mi delujes bolj in bolj zrel za kaksen motivacijski govor.
Dolgcas je lahko samo nekomu, ki ne poskusa poiskati necesa kar ga zadovoljuje.
Eni so veseli ce grejo lahko vsak dan lovit ribe(pa tud ce en teden nic ne ulovijo).
Drugi rabijo vsako leto izboljsati karkoli so poceli prejsnje leto.
Tretji so pa samo depresivni in brez volje. Ponavadi jim manjajo samo cilji in malo motivacije.
Pri tem pomagajo strokovnjaki.
Tle na forumu bomo slej ko prej prsili do intelov, amdjev, koles, fitnesa, mesa in zelenjave. Potem bo tema zaklenjena.
In potem bomo zaceli znova! >:D

Saladin ::

Mogoče res, eksistencialni in moralni nihilist sem pa vsekakor. Zakaj pa je nevaren?

Zato ker je za nihilista edini izhod iz nesmiselne zavesti, polne bolečine, samomor in izumrtje človeške vrste.

Obstaja ena odlična knjiga ki poskuša upravičiti nihilizem:
Thomas Ligotti: A conspiracy against the human race,
pa ji ne uspe (čeprav poda veliko zanimivih argumentov)

Čeprav bi lahko egzistenco vseh živih bitij poenostavili na "žretje, sranje, razmnoževanje in umiranje" - obstaja ob/med temi fazami ogromno stvari, ki lahko (in dajejo) namen in smisel življenju in kjer se lahko (skoraj) povsod najde dovolj veselja za življenje vredno in dostojno življenja. Tudi če smo ultimativno nepomemben člen v vesolju lahko čas, ki nam je na voljo, uporabimo za nekaj pozitivnega (zase in drugim).

IMO pa lahko strah pred takim negativnim vidikom do življenja (trpljenje in smrt) uporabimo kot motiv za izboljšanje standardov življenja in še več - da eliminiramo smrt in trpljenje skozi neke vrste svobodne tehnološke utopije - če je to seveda možno.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

vostok_1 ::

A se samo meni zdi, da človek doživlja žalostna čustva močneje kot vesela? Smrt človeka nekatere razžalosti za vse življenje, vzhičenje ob rojstvu otroka pa hitro mine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Looooooka ::

Ker je razlika vecja.
Ce mi ukrades staro kolo za katerega mi visi je razlika med "zalostjo" izgube in "veseljem" nad kolesom manjsa kot bi bila razlika med novim kolesom za katerega sem sparal par mesecev in njegovo izgubo.
Ce ti umre pes na poti iz trgovine, ki si ga kupil bo zalost definitivno manjsa kot smrt psa, ki si ga imel 10 let(razen ce sem pac tak, da me take stvari sploh ne prizadanejo in si znam rect "jebat ga"...).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

xtrat ::

vostok_1 je izjavil:

A se samo meni zdi, da človek doživlja žalostna čustva močneje kot vesela? Smrt človeka nekatere razžalosti za vse življenje, vzhičenje ob rojstvu otroka pa hitro mine.


Ja menda ne boš čez 3 leta vesel ko se ti je otrok rodil ampak boš vesel za druge podvige ki jih je otrok dosegel. Prvi korak, prva beseda, to te vsak dan spravi v veselje in si srečen ker ga imaš, če si ga načrtoval in ga imaš rad, ti nekaj pomeni. Žalost pa je skupek vsega tega, (veselje, ljubezen..) vse skupaj se spremeni v žalost. če smatraš srečo kot 100% vedi da je ta sestavljena iz več produkotv (ljubezen, veselje...). Žalost je pa samo eno in sestoji iz vseh 100%.
A: I'll be back!
B: You've been back enough!

kr1ženska ::

Upam da op ne zameri, če postavim malo drugačno vprašanje.
Zakaj so stvari smešne? Zakaj se ljudje smejimo? Kaj je namen tega?
Ali to lahko počnejo tudi živali?
(smejati se ni enako sreča)
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

xtrat ::

kr1ženska je izjavil:

Upam da op ne zameri, če postavim malo drugačno vprašanje.
Zakaj so stvari smešne? Zakaj se ljudje smejimo? Kaj je namen tega?
Ali to lahko počnejo tudi živali?
(smejati se ni enako sreča)


Enako bi lahko vprašala zakaj jokamo, saj to je samo nasprotje smejanja. Pač izražamo čustva tako kot z ljubeznijo. Bodimo hvaležni da jih imamo saj nas samo še to razlikuje od strojev.
A: I'll be back!
B: You've been back enough!

Mipe ::

Zakaj postavljamo nesmiselna vprašanja, odgovori na katera nam ne bodo v ničimer spreminjali življenja oziroma pogleda nanj?

jype ::

kr1ženska> Ali to lahko počnejo tudi živali?

Ja, lahko.

Laughter in animals @ Wikipedia

xtrat ::

Mipe je izjavil:

Zakaj postavljamo nesmiselna vprašanja, odgovori na katera nam ne bodo v ničimer spreminjali življenja oziroma pogleda nanj?


Bolje kot facebook, ki je spremenil življenje mladih v negacijo. Vključno z mano ampak sem to k sreči hitro uvidel.
A: I'll be back!
B: You've been back enough!

napsy ::

Mipe je izjavil:

Zakaj postavljamo nesmiselna vprašanja, odgovori na katera nam ne bodo v ničimer spreminjali življenja oziroma pogleda nanj?


teb vsak odgovor spremeni zivljenje? Prej bi rekel, da te zgornje vprasanje ne zanima ...
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

kr1ženska ::

Mipe je izjavil:

Zakaj postavljamo nesmiselna vprašanja, odgovori na katera nam ne bodo v ničimer spreminjali življenja oziroma pogleda nanj?

Zato da dogaja :D

Žalost ni nasprotje smeha. Človek se lahko zasmeji če tudi ni srečen. Lahko nekdo pade na tla pa se nagonsko zamejiš.
Jure, hvala. Sem pa upala, da bo kdo probal na tole odgovort iz glave. Je zabavno postavljat taka vprašanja, ko ljudje nimajo ob sebi neta.

Torej, če si zabaven, si car. :) Sam še zmeri, zakaj potem niso vsem ljudem všeč iste šale?
Zakaj meni ni všeč črn humor?
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

napsy ::

Tole knigo bi blo zanimiv za prebrat:
http://www.amazon.com/Laughter-Scientif...

Glede na to, da tudi zivali poznajo smeh, se gre za druzbeno dejanje s ciljem, da bi vplivali na razpolozenje mnozice (ali pa posameznika). Smeh prinasa pa pozitivno razpolozenje v okolici, kar je lahko samo koristno za tistega ko se smeji. Sicer bi vrjetno blo treba kj vec prebrat, ce bi zelel kaj vec objektivnega napisat ...

Subjektivnost smejanja pa je, kot vse subjektivne stvari, tezko ali celo nemogoce razlozit. "If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide." - Mahatma Gandhi ;)

kr1ženska je izjavil:

Zakaj meni ni všeč črn humor?


Crni humor se imenuje z razlogom.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: napsy ()

Heathen ::

ABX je izjavil:

Ker konec ne pomeni nič, jaz svojo energijo usmerim v življenje.

Življenje tudi ne pomeni nič.

black ice je izjavil:

Ne morem brez dnevnega fiksa serotonina. Zadovoljiv odgovor? :)

In to je tebi smisel življenja?

Looooooka je izjavil:

Torej se lahko vsi fentamo.
2000 let je ze mimo in storili smo vse kar je mozno al kako?
Se prav ni vec prostora za razvoj?
Ce izdelas avtomobil te izdelava boljsega ne more vec "veseliti"?
Ce zacnes z jadranjem in pocasi prides do letala je to to?(kokr vem v vesolje nekako se nismo vsi prisli)
Seriously. Z vsako izjavo mi delujes bolj in bolj zrel za kaksen motivacijski govor.
Dolgcas je lahko samo nekomu, ki ne poskusa poiskati necesa kar ga zadovoljuje.
Eni so veseli ce grejo lahko vsak dan lovit ribe(pa tud ce en teden nic ne ulovijo).
Drugi rabijo vsako leto izboljsati karkoli so poceli prejsnje leto.
Tretji so pa samo depresivni in brez volje. Ponavadi jim manjajo samo cilji in malo motivacije.
Pri tem pomagajo strokovnjaki.
Tle na forumu bomo slej ko prej prsili do intelov, amdjev, koles, fitnesa, mesa in zelenjave. Potem bo tema zaklenjena.
In potem bomo zaceli znova! >:D

Ne, po 2000 letih se boš naveličal vsega.
Kaj pa če ni nič takšnega, kar bi te zadovoljevalo?

Saladin je izjavil:

Zato ker je za nihilista edini izhod iz nesmiselne zavesti, polne bolečine, samomor in izumrtje človeške vrste.

Zakaj? Smrt je prav tako brez pomena kot je življenje.

kr1ženska je izjavil:

Upam da op ne zameri, če postavim malo drugačno vprašanje.
Zakaj so stvari smešne? Zakaj se ljudje smejimo? Kaj je namen tega?
Ali to lahko počnejo tudi živali?
(smejati se ni enako sreča)

Niti ne. Je pa tukaj zanimiva teorija pod #1, http://www.cracked.com/article_19366_5-...

jype ::

kr1ženska> Zakaj meni ni všeč črn humor?

A obstaja še kakšen drug?

napsy ::

jype je izjavil:

kr1ženska> Zakaj meni ni všeč črn humor?

A obstaja še kakšen drug?


Um, satira ... pretty much? nekdo je lahko enostavno komicna oseba pa te spravlja v smeh ...
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

jype ::

Moj post poskuša sporočiti, da je črni humor moj najljubši. Ne jemljite vsega tako zelo dobesedno.

kr1ženska ::

Heathen> Uuu.. dobr link :) hvala.

Sicer pa, imo odgovor na tvoje vprašanje.
Največji občutek sreče ti predstavljajo trenutki. En močan občutek sreče je težko primerljiv z katerim koli drugim občutkom sreče, pa če trudi 2x dosežeš isti-najboljši rezultat.

Ko si ujet v "popoln" občutek sreče, želiš da traja "večno". Pa imaš odličen marketinški duh ki ti ta občutek sreče ponuja.
Bol ko boš promoviral, da tvoj izdelek osrečuje ljudi, raje ga bodo ljudje kupovali.

Tale sreča je pač skomercializirana.
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

napsy ::

Ah, detektor dans slab dela :)

Men osebno crni humor tut ne potegne, imam pa cimra, ki prakticno pozna samo te sale. Vrjetno osebna preferenca.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

globalna80 ::

Smisel življenja ni biti zgolj srečen ampak napredovati. Sreča pride potem sama po sebi. Če pa želiš napredovati je treba iti tudi skozi negativne stvari, ki te izpilijo in delujejo kot sito za nekaj naprednejšega.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

kr1ženska ::

napsy je izjavil:


Men osebno crni humor tut ne potegne, imam pa cimra, ki prakticno pozna samo te sale. Vrjetno osebna preferenca.


Pozna ogromen že miljonkrat povedanih takih in drugačnih šal in je že precej dolgočasen s tem.
Še vedno največ šteje, če se človek zna pohecat iz povsem vsakdanjih stvari. :)
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

jype ::

kr1ženska> Še vedno največ šteje, če se človek zna pohecat iz povsem vsakdanjih stvari. :)

Prometnih nesreč s smrtnim izidom, haha.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Urc ()

garamond ::

Tukaj se res ni za hecati, kajti avtomobilisti gredo zagotovo v pekel.

eric_cartman ::

Prometnih nesreč s smrtnim izidom, haha.


@jype
Probaj s tem, ko ti umre nekdo od bližnjih...

Zgodovina sprememb…

first_line ::

jype je izjavil:

kr1ženska> Še vedno največ šteje, če se človek zna pohecat iz povsem vsakdanjih stvari. :)

Prometnih nesreč s smrtnim izidom, haha.


Iz tvojih ust to ni črn humor, ampak privoščljiva hinavščina.

Se pa vidi da je zate sreča samo v nesreči drugih. A se hihitaš tudi ko tvoje lastne otroke kaj prizadane? Verjetno se kar dosti nasmejiš ko imajo tebe za fotra.

Phantomeye ::

1. Smisel življenje je spraševanje o smislu življenja. To je tisto, kar ljudje počnemo že precej časa.

2. Črni humor ima posebno funkcijo (sej v bistvu vsak humor izhaja iz črnega). Bolj kot je nedolžen, manj je smešen. Recimo raznim reševalcem in tehničnim reševalcem, ki vidijo marsikaj, kar lahko močno vpliva na njihovo mentalno zdravje, se priporoča čim več črnega humorja. Znotraj ekipe, ker pripomore k sproščanju (kar nekak je namen humorja). Ampak res nujno ZNOTRAJ ekipe. Recimo v nobenem primeru ne sme reševalec očetu, ki mu je vlak povozil hčerko, pripovedovat vicev iz dane nesreče.

nekaj o tem:
http://www.port.ac.uk/uopnews/2013/02/0...

Zgodovina sprememb…

Looooooka ::

eric_cartman je izjavil:

Prometnih nesreč s smrtnim izidom, haha.


@jype
Probaj s tem, ko ti umre nekdo od bližnjih...

Ko ti umre nekdo od bliznjih je tudi sala o Mujotu in Hasotu neprimerna.
Mesate crn humor s primernimi trenutki.
Kdor pa misli, da je crn humor neprimeren spet sam postavlja neke meje o tem kaj je primerno.
Doloceni ljudje se pac zavedajo, da je tudi smrt del zivljenja in znajo locit te zadeve.
Ce bi bil moj dedek potapljac in bi umrl bi bilo to tragicno. Ampak se zmeraj ne bi spremenilo ironije ce bi umrl zaradi utopitve v kopalni kadi.
In verjemi, da bi tudi babica po leti dveh znala iz tega narediti sale.
Pa ne bi pomenilo, da ga ni imela rada.
Samo lociti je treba zadeve. In seveda vedeti kdaj je primeren cas.
Ostalo so pa samo meje v vasih glavah.

Phantomeye ::

Looooooka je izjavil:

eric_cartman je izjavil:

Prometnih nesreč s smrtnim izidom, haha.


@jype
Probaj s tem, ko ti umre nekdo od bližnjih...

Ko ti umre nekdo od bliznjih je tudi sala o Mujotu in Hasotu neprimerna.
Mesate crn humor s primernimi trenutki.
Kdor pa misli, da je crn humor neprimeren spet sam postavlja neke meje o tem kaj je primerno.
Doloceni ljudje se pac zavedajo, da je tudi smrt del zivljenja in znajo locit te zadeve.
Ce bi bil moj dedek potapljac in bi umrl bi bilo to tragicno. Ampak se zmeraj ne bi spremenilo ironije ce bi umrl zaradi utopitve v kopalni kadi.
In verjemi, da bi tudi babica po leti dveh znala iz tega narediti sale.
Pa ne bi pomenilo, da ga ni imela rada.
Samo lociti je treba zadeve. In seveda vedeti kdaj je primeren cas.
Ostalo so pa samo meje v vasih glavah.


Tocno to. Zadnjic je ena zenska zbrisala kolega s FB-ja, ker je naredil šalo v zvezi z rakom. Pa ga je kliknila in mu povedala, da ima njen dedek raka in kako si drzne, da je podel in med vrsticami zahtevala opravičilo. In to kljuuub temu, da je vedela, da so njegove šale VEDNO take. Seveda se ji ni opravičil, pa ga je zbrisala.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mladina vs. Slovenija, zadeva "cerebralni bankrotiranec" (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
5522691 (19085) ulemek
»

Britanci občutljivi na spletne nergače

Oddelek: Novice / NWO
328572 (7024) SkipEU
»

Slovenija - mafijski raj

Oddelek: Loža
284687 (3384) Ramon dekers
»

Odmor v sporu med Applom in Nokio na sodišču

Oddelek: Novice / Tožbe
104218 (3661) Bor H

Več podobnih tem