» »

pc se ne zažene ram??

pc se ne zažene ram??

jak a joj ::

v pc sem vstavil dodatni dimm ram. notri je že bil simm ram, potem sem skušal prižgat računalnik, pa je morto, nč od njega. potem sem nov ram vzel ven, pa še zmer nč. Sem morilec, al se ga še da oživet?? pc je P1, 200Mhz, stara kišta:)
Thx vsem za pomoč!

sk8er ::

simm in dimm ramov ne moreš met hkrati not. ene al pa druge

ne vem pa v čem je problem če si dimm-e vzel vn in ne dela


Flip It!

jak a joj ::

mogoče je tud to, da je bil kabel za štrom že vštekan v zid in sem ga potem samo še zad v rač. priklopu, pa je nekaj prsknilo. Je v računalniku kakšna varovalka??8-O

ali3n ::

ne... "prska" vsakič tudi pri meni ko vtikam kabel v napajalnik (ki ga medtem imam vedno z gumbom 1/0 izklopljenega - za vsak slučaj);
mislim da je problem v kombinaciji RAMov - daj ven ene ali druge, probaj in poročaj...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

jak a joj ::

probal sem samo dimm in samo simm, pa se računalnik sploh ne gane. Bi lahko bla še kaka druga fora, mogoče?:\

Maxtor ::

Jaz bi probal najprej resetiral BIOS in z prvotnimi RAMI zagnat.

jak a joj ::

aaa....kako se pa to nardi?8-O

Dead_Eye ::

si proval menjat slote ram-a (ne oba hkrati!)

zna bit tudi da se je skuru ram - različne voltaže in to...

pa še nekaj: če je bila mašina prižgana (power gumb) in si vtikal ram si lahko tudi ploščo skuru...
The one and only

Maxtor ::

BIOS se resetira najenostavneje tako, da pri izklopljenem računalniku vzameš baterijo ven in jo daš čez nekaj časa nazaj. Potem če bo mašina delala pa v BIOS-u spet nastavi potrebne nastavitve.

Zavo ::

Že stotič povedano!
Po menjavi rama je potrebno vedno resetirati ploščo!!!
Vedno!!!

Saj včasih dela tudi brez tega, včasih pa ne, oz. se skuri ram!

Potem pa v trgovino:"Računalnik sem čisto normalno vžgal, pa se ne zažene več!":\

tigrr ::

ah, kako smo pametni in izkuseni... Zavo: a bi lahko argumentiral na kaksen nacin (zakaj) crkne ram ce ne resetiras plosce?

(pozabu si se omenit da pri moras pri menjavi rama imeti zabjo dlako pod jezikom, sicer si se isti dan spahnes dvanajsternik :)

Dead_Eye ::

zavo: brez zamere, samo večje neumnosti še nisem slišal. resetiranje biosa z dodajanjem novih komponent skoraj nikoli ni potrebno kaj šele da bi ne-resetiranje kej skurlo! tudi če bi imel npr. preveč agresivne timinge za ram ta pač ne bi delal - ne pa se skuru (še nisem vidu da bi se tako stvar skurla)

je pa en kolega vtaknil ram v ploščo ko je le-ta delala - in je šla plošča po gobe (RAM in CPU pa še vedno delata!!!!!!)

v njegovem primeru je problem samo ki je zmešal SIMM in DIMM skupaj ki pa imata različne voltaže - jaz tega še nisem naredil/videl tako da ne vem kako to vpliva na RAM oz. ploščo...


P.S. mogoče pa ti veš kako se resetira PLOŠČO in ne samo bios?!:D :D
The one and only

Azrael ::

Če resetiranje BIOSa ne pomaga imaš skurjeno vsaj ploščo. če ne še kakšen RAM.Poskusi pognati računalnik brez RAMa ,če še piska je plata dobra.

Nikoli se ne sme mešati med seboj SIMM (5V) in DIMM (3.3V) RAM ! Obstaja namreč velika možnost uničenja chipseta in s tem še RAMa.

Zlatko1 ::

je pa en kolega vtaknil ram v ploščo ko je le-ta delala - in je šla plošča po gobe (RAM in CPU pa še vedno delata!!!!!!)

Dead-Eye

S tem pa si vse povedal, kakšni strokovnjaki ste.
Pejt v Ložo s takimi!

V navadi je da se Bios resetira pri menjavi rama. Prav tako je treba pazit, da je računalnik ugasnjen in da ni kabla v napajalniku, ko se ram menjava, ne pa tako, kot Dead-Eye in frendi!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težave z ramom CORSAIR dominator DDR2 1066

Oddelek: Strojna oprema
10891 (787) zare98
»

DFI ultra-d

Oddelek: Navijanje
331886 (1181) gfighter
»

RAM za star kompjuter

Oddelek: Strojna oprema
61267 (1165) antonija
»

Radeon 9600 Pro

Oddelek: Strojna oprema
111143 (1053) toclarraju
»

RAM in win2k (oz. kako instalirat win2k na comp. z 40MB rama)

Oddelek: Operacijski sistemi
281424 (1139) andrej

Več podobnih tem