» »

Radeon 9600 Pro

Radeon 9600 Pro

toclarraju ::

Imam novo plato ABIT NF7-S in novega Sapphire Radeona 9600 PRO, vendar pa mi nikakor noče prižgat monitorja. Ventilator na grafični se sicer vrti, monitorja pa kot že rečeno ne predrami. Kakšen nasvet PLIZ!

Aja, saj kakšnega eksternega napajanja pa tu ni kaj? Vsaj jaz ne vidim nobene variante za molex.

Duhec ::

Ne, ta grafika (firma Sapphire) nima molex konektorja (sorry, če sem te na trenutno mrtvem mnenjalniku zavedel z vprašanjem o tem :D ).
Povej, če je pred to menjavo sistem normalno deloval.

toclarraju ::

Cel sistem je nov, tako da so vse stvari v gajbi nove in nepreizkušene.

Mr. ::

A ima ta plošča že vdelano grafo? Če ima jo treba v biosu izklopit.

toclarraju ::

Nima.

Duhec ::

Toclarraju, začni od začetka, ker ni rečeno, da je vse skupaj zaradi grafike.
Iztakni grafiko in izklopi vse IDE naprave ter iztakni vse PCI kartice, torej imaš v plati samo CPU z ventilatorjem in ram. Vklopi mašino in , če bios štarta potem boš dobil vsaj error POS beep kodo. Nato vtakni še grafiko in ponovi vajo. Če bo slika nadaljuješ postopoma s priključitvijo ostalih komponent dokler ne naletiš na nedelujočo. Napajalnik pa predvidevam, da je dovolj zmogljiv, če je zadeva nova.
Če pa z minimalnimi komponentami (CPU,RAM) ne dobiš zvočnega opozorila, potem imaš nekaj narobe. Najhitreje zamenjaš spomin, napajalnik itd. ...

toclarraju ::

Grem probat. Aja, napajalnik je Chieftec 340W, tako da bi moral zadoščat.

toclarraju ::

Poskusil sem samo z RAMom, vendar če error POS beep koda, pomeni kakšen zvočni sugnal, potem žal nobenega napredka. Računalnik se mi je prižgal brez kakršnegakoli piskanja.

Duhec ::

Še nekaj:
Imaš priklopljen tisti kvadratni napajalni 12V kabel , ki ga še dodatno vklopiš na osnovno ploščo poleg glavnega napajalnega kabla ?

Nato še:
Zresetiraj Cmos (prestavi jumper)
Poglej, če je plata pravilno montirana, da ni kakšen distančnik na nepravi poziciji in pod plato dela stik.
Preveri reset konektor na plati, da ni kaj drugega priklopljeno nanj kot reset kabelček ali še najboljše, da ga kar iztakneš
prestavi ram v drug slot.

toclarraju ::

Oba napajalna kabla sta priklopljena, reset kabelček sem tud izklopu pa zaenkrat ni spremembe. RAMa sem imel not 2x256 v DIMM3 in DIMM2, zdaj pa sem dal samo enega v DIMM1 pa tud ni nobene razlike. Kaj pa naj točno naredim s CMOS jumpejem in ali naj RAM vrnem na staro mesto?

Duhec ::

Prestavi jumper za reset Cmosa za nekaj sekund in ga daj nazaj kot je bil ali pa iztakni baterijo za kakšno minuto. Isto ti je .
Štartaj enkrat z enim, drugič z drugim ramom.

toclarraju ::

Resetiral sem CMOS, pa še vedno nič ne piska. Grafične ni bilo v kompjuterju, obe ploščici RAMa pa sta bili na svojem mestu!?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535337 (4273) svetetko
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
495395 (4856) CyberAD
»

Sestavil PC - monitor neodziven, matične ne piska

Oddelek: Strojna oprema
354857 (2985) Riff
»

Problem z Atomom, ni slike

Oddelek: Pomoč in nasveti
12814 (607) Macketina
»

Računalnik se ne vžge

Oddelek: Pomoč in nasveti
191623 (895) bluefish

Več podobnih tem