» »

[HTML/CSS] Čudna napaka na strani

[HTML/CSS] Čudna napaka na strani

t3hn0 ::

Zdravo,

nebi pisal ampak res ne vem več kaj bi postoril :O
Skratka imam nek design, ki ga predelujem. Prvotno dela, ampak sedaj ko sem ga skopiral in ponovno pričel z delom, se nikakor ne morem rešiti prazne vrstice na vrhu strani. Če gledam source strani je vse vredu, če pogledam source s FireBugom ali s Cromovim inspectorjem, mi del kode bi moral biti znotraj <head> značke prestavi v <body>.

Source
http://dev.t3hn0.com/napaka/

Screen
 Skrinšot

Skrinšot

^.^

garamond ::

Probaj shraniti kot UTF-8 brez BOM in ne kot UTF-8 (ali obratno!). (V Notepad++ vidiš te dve podobni možnosti.)

t3hn0 ::

Sem že prej probaval. Evo, za test sem dal Convert to UTF-8 withouth BOM, prikaže enako.
^.^

Netrunner ::

tako napako ponavadi povzroči kakšen margin v enem izmed notranjih elementov.

update..
sem spregledal firebug kaj ti kaže .. kaj to imaš clean html ali v kakem CSSju ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

t3hn0 ::

Mislim da ne bo problem v cssju, glede na to da firebug tako javi. HTML in CSS je kopiran od drugega projekta, tam dela vse ok. In ja, je vse skopirano, le v contentu ni se nič :)
Odstranil sem za test vse JS, ter nepotrebne sezname/navigacije pa nic...

Če greš gledat preko inspect element, ni nikjer odmika...le source je cel čuden.

em...cssja ne prevec gledat ker je notri solate še pa še...za cel admin :)
^.^

Mipe ::

Nekaj ti vtika presledke povsod, znotraj in zunaj tagov.

t3hn0 ::

Komplet pišem na roke notepad++, ki še ni razočaral :)

Hm...celoten source sem skopiral v nov file (tokrat ustvarjenega v notepad++), izbran encode in ANSI, in prilepil & shranil. Kdo opazi razliko?

http://dev.t3hn0.com/napaka/index_ansi....

očitno bom moral vse fajle v sourse projektu pretvorit....

//edit: typo
^.^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: t3hn0 ()

Mipe ::

V Firebugu mi za ta novega prikaže doctype vrstico, za ta starega hroščatega pa doctypa sploh ne prikaže. Tudi pri ogledu izvorne kode te tage drugače obarva; pri hroščatem so head in body tagi rdeče obarvani, medtem ko pri ta drugem niso.

Render mode je tudi drugačen; pri prvem je quirks mode, pri drugem pa je standards compliance mode.

Poskusi shraniti kot UTF-8 brez BOM. ANSI ne bo obdržal šumnikov, razen če uporabljaš HTML entitete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

garamond ::

Problem je vsekakor v encodingu. Naj povem, da lahko pride do napake tudi pri kopiranju datotek! Podobno se je meni zgodilo zadnjič pri prenosu in ogledu HTML na Dropbox, ko so šumniki magično nehali delati (pa je bil html v utf-8, prav tako datoteka).

t3hn0 ::

Ja za šumnike vem, jih pretvorim v npr &#269;.

Ko sem pretvoril iz UTF v ANSI mi je dodalo 3 čudne znake čisto na začetek. S tem da ko sem gledal v notepad++ z view all symbols ni bilo nic neobičajnega. Samo tabulatorji in CR+LF za konec vrstice..Med UTF8 in UTF8 w/o BOM ni bilo razlike. Sedaj sem v celem projektu pretvoril datoteke v ANSI in dela.
^.^

Mipe ::

To pojasni marsikaj. !DOCTYPE deklaracija mora biti čisto prva stvar v HTML dokumentu, če so pred njo neki čudni "nevidni" znaki in znak za konec vrstice, gre cela zadeva v franže in brskalnik si stran tolmači po svoje.

HardFu ::

validiraj prvo
http://codeable.io

Netrunner ::

HardFu je izjavil:

validiraj prvo

+1

copy paste codo v direct input w3c .. ali preko URLja .. odvisno kaj imaš na voljo

ko bo zadeva brez errorjev in warningov in da še vedno ne dela ... debugaj naprej
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

t3hn0 ::

validacija je bila opravljena, ni vrnila nobenega pametnega rezultata razen tega da !DOCTYPE ne sme vsebovat " znaka. Kot sem rekel, ko je bil file v UTF-8 NI vseboval nobenega znaka, !DOCTYPE je bil v prvi vrstici na prvem mestu. Če bi uporabil copy&paste nebi nič rešil ker očitno nekaj np++ ni prikazal. Čeprav malo verjetno.
^.^

HardFu ::

za hec probaj Sublime Text 2 namestit pa kopiraj tja, shrani, in poglej ce zadeva se vedno obstaja.
http://codeable.io

blackbfm ::

unicode znaki ti delajo probleme



taprva je BOM verjetno, tisto pri drugi pušici pa nevem se je editorju verjetno sfuzlalo:D

Tydek ::

Kaj, če pa nimaš reseta in ti zato čudno prikaže. Probaj dodati sledečo kodo čisto na vrh style.css.

body, html, div, blockquote, img, label, p, h1, h2, h3, h4, h5, h6, pre, ul, ol,  
li, dl, dt, dd, form, a, fieldset, input, th, td  
{  
margin: 0; padding: 0; border: 0; outline: none;  
}  
body  
{  
line-height: 1;  
font-size: 88% /* Decide for yourself if you want to include this. */;  
}  
h1, h2, h3, h4, h5, h6  
{  
font-size: 100%;  
margin: 0 px;  
font-smooth: always;

}  
ul, ol  
{  
list-style: none;  
}  
a  
{  
color:;
text-decoration: none;  
font-size: 16px;
font-family: "Verdana";
color: #ce351c;
text-decoration: underline;

}  

.floatLeft  
{  
float: left;  
padding: .5em .5em .5em 0;  
}  
.floatRight  
{  
float: rightright;  
padding: .5em 0 .5em .5em;  
}

hr{

    margin:0;
}

p {

    margin:0;
}

blackbfm ::

z mojo rešitvijo stran deluje normalno, preverjeno, odstranit je treba tiste unicode kvadratke in to je to


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297330921 (55070) htmltroubles
»

Prikaz strani na različni resoluciji-Joomla

Oddelek: Izdelava spletišč
151808 (1536) kr?en
»

dreamweaver css poravnava

Oddelek: Izdelava spletišč
51145 (945) Tody
»

CSS problemi (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
519329 (7128) nuuush
»

Lampp problem

Oddelek: Izdelava spletišč
71602 (1505) Slovenia13

Več podobnih tem