» »

Večkrat prekoračena maksimalna količina CO v stanovanju

Večkrat prekoračena maksimalna količina CO v stanovanju

1
2
»

St235 ::

Te številke so ogromne. Si prepričana da je z merilcem vse ok?

Ali je tvoj bojler v tem času deloval? Ker skozi zračnik/dimnik ni šans, da je v 15 minutah koncentracija co tako narasla.

jelly ::

sem preričana da je monoksid, ker sem vohala zraven tudi dim, nisem 100% da prikazuje čist natančno količino (danes iz mimovrste dobim novega piskača s spominom). naj omenim da kupujem sedaj že tretji alarm ???

v tem času bojler ni deloval ker sem mu s testiranjem tudi po cele dneve ugašala plin.

edit. naj še omenim da ko je "pravi veter" iz jaška kjer je plinomer zelo močno piha veter? pa ko smo še imeli elektrini ventilator z rešetnimi loputami so te lopute ropotale ob "pravem vetru".

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jelly ()

reeves ::

Živijo

Očitno imaš dva problema.
Prvi je ta, da ti vleče zrak v stanovanje. Če je tako, potem ti nekje tudi vleče zrak iz stanovanja. Zapri vsa okna in najdi to mesto. Najlažje s kakšnim dimom slediš prepihu. Dobro zatesni to mesto (oz. vsa, če jih je več) in zadeva bo rešena.
Drugi, SMRTNO resen problem pa je pojav CO v vašem bloku. Kolikor jaz vem je zakonsko predpisano enkrat letno opraviti meritve plinov na vseh plinskih napravah. Pri nas je meril prejšnji mesec in je vse ok. Ne vem kako je pri vas, ali se meritve izvajajo ali ne. Če jih ni bilo, jih zahtevaj in ni hudič, da ne bodo našli krivca.

lp

jelly ::

reeves najverjetneje si sedaj bistvo zadel. Nekje mora biti luknja v kuhinji ker dostikrat čutim rahel prepih tudi ko je vse zaprto med pokvarjenim in slabo zatesnjenim oknom v jedilnici in kuhinjsko napo ali kakšno drugo luknjo ki je očem zakrita v niši za shrambo kjer imamo mi hladilnik.

Kje bi lahko naročila tak preizkus z dimom ? Koliko stane itd?

reeves ::

Naredi kar sama. Zakuri nekaj vlažnega (kakšno vrvico ali kaj takega) in s tem v roki sledi dimu. Če daš tako čez celo stanovanje, si lahko izrišeš celotno gibanje zraka v njem.

St235 ::

jelly je izjavil:

reeves najverjetneje si sedaj bistvo zadel. Nekje mora biti luknja v kuhinji ker dostikrat čutim rahel prepih tudi ko je vse zaprto med pokvarjenim in slabo zatesnjenim oknom v jedilnici in kuhinjsko napo ali kakšno drugo luknjo ki je očem zakrita v niši za shrambo kjer imamo mi hladilnik.

Kje bi lahko naročila tak preizkus z dimom ? Koliko stane itd?


Če govorimo o blokih na linhartovi prveri tisto nišo v kuhinji (takoj ko stopiš noter). Tam če se ne motim so neki zračniki. Tako, da če imate tam hladilnik, ga poteni ven in poglej kaj je s tistimi zračniki.

In razmisli, če ne bi bil res čas da menjaš na elektro bojler.

Kaj točno misliš pod jašek kjer je plinomer? Plinomeri (števci) so na hodniku, če se ne motim. Vsaj v tistem objektu, ki sem ga jaz videl.

jelly ::

na linhartovi 66 oranžen blok, 14. nadstropje.

bojler smo zamenjali za električnega 25.1., en dan prej smo zablindirali dimnik.

Odčitki koncentracije CO po blindiranju dimnika:
26.1. 10:20 008 PPM (random test)
27.1. 10:05 021 PPM (random test)
28.1. 11:30 313 PPM (oz. 411) piskal alarm (imam "slabe kakovosti" fotografijo za dokazilo)
Po temu pisku sem ugasnila centralno odsesavanje po naročilu dimnikarja. Obvestila o tem nisem nikogar.

Odkar sem ugasnila ventilator na strehi ni piskalo in max odčitek na alarmu je bil 002 kar je že zaradi motenj lahko pokazalo.

Plinomer je v kopalnici nad wc školko v višini hrbta če sediš gor.

Invictus ::

Vsi, ki imajo plinske peči/grelce na naravni vlek, se morajo zavedati da je uporaba ventilacije v prostorih kjer se nahaja, PREPOVEDANA.

To bo povedal vsak dimnikar, ki bo prišel na pregled.

BTW, ali sploh dobite dimnikarja za pregled, ker nimate plinskih peči ampak grelce?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

A na 66 imate potem še podometno plinsko napeljavo?

Jaz sem videl sistem linhartovi 64, kjer majo vse naometno in števce na hodniku.

Govoriš o glavnem ventilatorju na strehi? To je resna zadeva in če se zdaj kje v bloku zaradi tega kaj zgodi lahko neposredno kazensko odgovarjaš.

Kot je napisal invictus - v prostorju kjer je plinski gorilec ne sme bit ventilacije, ki bi izsesavala zrak. Samo če prav razumem pri vas več ni gorilca.

Kaj ste pa pri prenovi in prehodu na el bojler naredili z dimnikom? Ker čudno mi je od kje prihaja CO v stanovanje, če praviš, da imate dimnik zaprt.

A se CO pojavlja samo v kopalnici? A je možno, da je kje poškodovan dimnik?

Namreč je jaz prav poznam te sisteme imajo dimniku na vrhu ventilator, ki ustvarja podtlak in pomaga vleč pline iz dimnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

reeves ::

CO lahko prihaja v stanovanje tudi skozi zračnik, ker se nekdo v bloku ne drži pravil o katerih tukaj debatiramo.

St235 ::

jap, točno iz tega razloga jaz nikoli ne bi interne napeljave uporabljal za dovod zraka.

jelly ::

da, govorim o ventilatorju na strehi. Leta 2011 so jih zamenjali za nove brez opozorila ali soglasja. Tisti dan ko so jih prižgali smo ven metali vse varovalke, ker nikakor nismo mogli "ugasnit nape" smo mislili da se je napa pokvarila, ker je bila tako glasna. pa smo pol ugotovili da hrup povzrčoajo novi ventilatorji.

zračniki v kopalnici so dizajnirani tako, da je v kleti ventilator ki potiska zrak navzgor vendar so baje okvarjeni in zrančiki so neprehodni (obstaja celo poročilo o tem iz leta 2011).

Ker se ni nič ukrepalo smo mi skoraj izgubili življenja. Zato je naslov članka "detektor nam je rešil življenja". Še dobro da smo imeli plinski grelnik, če bi imeli električnega bi umrli (ker ne bi nabavila alarma).

Invictus ::

reeves je izjavil:

CO lahko prihaja v stanovanje tudi skozi zračnik, ker se nekdo v bloku ne drži pravil o katerih tukaj debatiramo.

Ne bi bilo prvič da bi se to zgodilo.

Mislim da je blok primeren za eno resno inšpekcijsko akcijo. Da se preverijo in izmerijo vsi problemi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jelly ::

Ja jaz čakam že od 25.1. na dimnikarsko poročilo in prijavo na inšpekcijo. Smo tik red zdajci. Že več tednov. Vmes seveda lahko da kdo umre ker je gospa predcednica umaknila moje opozorilo sosedom, da monoksid prihaja po zračnikih.

SplitCookie ::

Vzami rolo duck-tape-a pa pogruntaj od kje ti ta zadeva sploh leze noter v stanovanje preden te bo pobralo.

In če se ti CO nabira v stanovanju pomeni da nekje obratuje plinska peč - pejdi pogledat na števce v tvoji vertikali, kateri obratuje.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

jelly ::

Števci so podometni v vsakem stanovanju, nimam dostopa. Sem pa dimnikarju posredovala seznam lastnikov v naši vertikali, da lahko preverijo kdaj so nazadnje testirali naprave. So pa 2 štuka nižje v naši vertikali prenavljali, rukanje je posledično zagotovo zasvinjalo reže bojlerjev (vsaj našega smo dali čistit po tem ker je slabše delal).

Zalepili smo v kopalnici vse kar je bilo možno. Jutri dobim nov detektor. Imam skoz eno okno priprto (važno da delilniki laufajo).

Zgleda da tudi danes ne dobim poročila od dimnikarja (sadface, shockedface, smirk). Ne vem če ne bo treba še njih prijavit inšpekciji. Danes je 31. dan od pregleda s kamero (24.1.). Problem sem prijavila 17. 1. (ali pa 18.1. nisem 100%). Po telefonu sem dobila odredbo da ugasnem ventilator 28.1.

SplitCookie ::

Zalimaj dimnike in vso ostalo robo.

Prvo pogruntaj od kod ti CO sploh prihaja
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

fosil ::

Če imaš podtlak, lahko zrak v stanovanje prihaja tudi čez odtok, čeprav ne vem če bi bil to CO.
Tako je!

SplitCookie ::

Možno je, v kolikor se kondenz steka v odtok, hkrati pa preko iste cevi potegne tudi nekaj dima iz peči
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Arzen28 ::

Pozdravljeni,

jaz bi samo vprašal kako je s tem. Namreč starši živijo v bloku v 3. nadstropju, so na vrhu, v drugem nadstropju je sosed dal nardit plinsko peč (mislim da kondenzacijsko), ter pod oknom kopalnice od staršev tudi dimnik. Poleti ni problem, ker peč več ali manj ne dela, pozimi imajo pa vsako leto probleme. Nekajkrat so prosili sosede, da naj zadevo uredijo, a nič s tem. Kaj lahko naredijo? Prijava inšpekciji? Dimnikar je povedal, da so meritve ok, drugega on ne more narediti nič, čeprav je mnenja, da je montaža bila nepravilna. Jebeš take dimnikarje, samo kasirat znajo. Kaj torej? Dobil sem celo info, da se dimnik lahko tako montira. Ima kdo izkušnje iz prakse, kako rešiti problem. S sosedi se drugače dobro razumeta, le ta dimnik jima gre v nos.

p.s.:ne bom odpiral nove teme, raje sem tu napisal.

Furbo ::

Arzen28 je izjavil:

Pozdravljeni,
p.s.:ne bom odpiral nove teme, raje sem tu napisal.

Zakaj? Odpiranje nove teme je brezplačno. Matr ste tečni s tem.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Arzen28 ::

Arzen28 je izjavil:

Pozdravljeni,

jaz bi samo vprašal kako je s tem. Namreč starši živijo v bloku v 3. nadstropju, so na vrhu, v drugem nadstropju je sosed dal nardit plinsko peč (mislim da kondenzacijsko), ter pod oknom kopalnice od staršev tudi dimnik. Poleti ni problem, ker peč več ali manj ne dela, pozimi imajo pa vsako leto probleme. Nekajkrat so prosili sosede, da naj zadevo uredijo, a nič s tem. Kaj lahko naredijo? Prijava inšpekciji? Dimnikar je povedal, da so meritve ok, drugega on ne more narediti nič, čeprav je mnenja, da je montaža bila nepravilna. Jebeš take dimnikarje, samo kasirat znajo. Kaj torej? Dobil sem celo info, da se dimnik lahko tako montira. Ima kdo izkušnje iz prakse, kako rešiti problem. S sosedi se drugače dobro razumeta, le ta dimnik jima gre v nos.

p.s.:ne bom odpiral nove teme, raje sem tu napisal.

Upam, da kdo ve rešitev.

svecka ::

Sosed je naredil ilegalno vgradnjo. V zakoniku piše da se je prepovedano ogrevanje na drug energent če je v bloku primarno ogrevanje. Prav tako za preboj zunanje stene rabiš 100% soglasje vseh lastnikov v bloku. Tako da pokliči inšpekcijo oziroma upravnika.

Najlažje je, pa da se dogovorite s sosedom, da se dimnik potegne tako daleč, da bo nad vašim oknom, če vsi delajo po domače v bloku. Izgled bo grd, ampak itak je to Balkan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

Arzen28 ::

svecka je izjavil:

Sosed je naredil ilegalno vgradnjo. V zakoniku piše da se je prepovedano ogrevanje na drug energent če je v bloku primarno ogrevanje. Prav tako za preboj zunanje stene rabiš 100% soglasje vseh lastnikov v bloku. Tako da pokliči inšpekcijo oziroma upravnika.

Najlažje je, pa da se dogovorite s sosedom, da se dimnik potegne tako daleč, da bo nad vašim oknom, če vsi delajo po domače v bloku. Izgled bo grd, ampak itak je to Balkan.

V bloku nimajo centralne ampak vsak svojo peč. 30 let nazaj so imeli eno peč, pa se niso mogli zment katero bi dal in ima zdaj vsak svojo peč. Vsi imajo na plin. Preboj stene ni bil potreben, ker so v kopalnicah zračniki. Vsi so naredili sicer skozi dimnik, ker ima vsako stanovanje 2 ali 3 svoje dimnike, a oni so naredili skozi ta zračnik.

fikus_ ::

" Namreč starši živijo v bloku v 3. nadstropju, so na vrhu, v drugem nadstropju je sosed dal nardit plinsko peč (mislim da kondenzacijsko), ter pod oknom kopalnice od staršev tudi dimnik."

Preveri, ali je dovoljen dimnik na fasadi. Potem najprej lepa beseda s sosedom, če ne dosežete napredka, je verjetno pravi naslov upravnik ali kakšna inšpekcija.

floyd1 ::

Sodobne kondenzacijske plinske peči zahtevajo večji dimnik in dovod zraka kot stare, zato je včasih koaksialen dovod-odvod skozi fasado žal edina rešitev. Tako so meni razložili g. majster. Pri tašči sta za staro plinsko peč zračnik in dimnik zadostovala, pri tazadnji pa so naredili enako, kot je zgoraj omenjeno.

Glede teh skupnih zadev je v bloku sranje. Mi smo tudi imeli svoje zračnike (3 kom), ampak po tem, ko je vsak že nekaj prčkal in obnavljal, ne moreš več vedeti koliko je to še "samo tvoje". Čeprav sem štemal zelo previdno, sem tako v kopalnici kot tudi kuhinji uspel narediti luknjo v sosednji zračnik. Stena med njima je bila tanka opečna, mogoče kaka 2 cm debela in to prebiješ takoj. Sicer sem potem to popravil, vsi ostali z obnovljenimi stanovanji pa verjetno niso bili tako pedantni. Sploh, ko spustiš v stanovanje "majstre" in jim po možnosti še popolnoma zaupaš. Potem lahko mimogrede od soseda dobivaš kuhinjske vonjave, v najhujšem primeru celo CO.

Arzen28 ::

floyd1 je izjavil:

Sodobne kondenzacijske plinske peči zahtevajo večji dimnik in dovod zraka kot stare, zato je včasih koaksialen dovod-odvod skozi fasado žal edina rešitev. Tako so meni razložili g. majster. Pri tašči sta za staro plinsko peč zračnik in dimnik zadostovala, pri tazadnji pa so naredili enako, kot je zgoraj omenjeno.

Glede teh skupnih zadev je v bloku sranje. Mi smo tudi imeli svoje zračnike (3 kom), ampak po tem, ko je vsak že nekaj prčkal in obnavljal, ne moreš več vedeti koliko je to še "samo tvoje". Čeprav sem štemal zelo previdno, sem tako v kopalnici kot tudi kuhinji uspel narediti luknjo v sosednji zračnik. Stena med njima je bila tanka opečna, mogoče kaka 2 cm debela in to prebiješ takoj. Sicer sem potem to popravil, vsi ostali z obnovljenimi stanovanji pa verjetno niso bili tako pedantni. Sploh, ko spustiš v stanovanje "majstre" in jim po možnosti še popolnoma zaupaš. Potem lahko mimogrede od soseda dobivaš kuhinjske vonjave, v najhujšem primeru celo CO.

Pri starših smo takrat 2 dimnika zaprli, da ne bo pomote, zaprli smo tam kjer so bila vratca. Smo lepo zazidali. Problema ne bi smelo biti, ker imamo ločeno. Edini dimnik, ki smo ga pustili, je v kopalnici za plinsko peč. Pa še tega smo potem zaprli z vratci in lepo dihta. Vse se da, če se hoče. A je res kot si dejal, niso vsi pedantni.

fikus_ je izjavil:

" Namreč starši živijo v bloku v 3. nadstropju, so na vrhu, v drugem nadstropju je sosed dal nardit plinsko peč (mislim da kondenzacijsko), ter pod oknom kopalnice od staršev tudi dimnik."

Preveri, ali je dovoljen dimnik na fasadi. Potem najprej lepa beseda s sosedom, če ne dosežete napredka, je verjetno pravi naslov upravnik ali kakšna inšpekcija.

Kje naj to preverim? Linki na ministrstvu za okolje in prostor ne delajo, tako da povezav do zakonov nimam. Upravnik je isto kot da ga ni. Bomo še en mail poslali sosedom, ker smo se že lani pogovarjali pa niso nič naredili, čeprav so obljubili, da bodo. A preden pošljemo mail, bi se pozanimali kako in kaj je zakonsko urejeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Arzen28 ()

fikus_ ::

Sicer ne vem, kako to zgleda, ampak dimnik na fasadi je poseg v zunanjost stavbe. In verjetno je potrebno kakšno soglasje. Če je dimnik dovoljen, naj ga potegne višje od okna.
Zateži upravniku, on je zato, da ti pove kaj več! Saj ga plačujete.

geoandrej ::

"Poleti ni problem, ker peč več ali manj ne dela, pozimi imajo pa vsako leto probleme." Kakšne probleme?
Mogoče izpust iz kondenzacijske peči?
Pri zgorevanju zemeljskega plina poteka kemična reakcija, katere glavni produkti so toplota, ogljikov dioksid (CO2) in vodna para (H2O). Vodna para je problem? Ne razumem...
Aja, drugačne kot kondenzacijske plinske peči se ne vgrajujejo več. Prepovedane in niti ne delajo jih več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: geoandrej ()

Arzen28 ::

geoandrej je izjavil:

"Poleti ni problem, ker peč več ali manj ne dela, pozimi imajo pa vsako leto probleme." Kakšne probleme?
Mogoče izpust iz kondenzacijske peči?
Pri zgorevanju zemeljskega plina poteka kemična reakcija, katere glavni produkti so toplota, ogljikov dioksid (CO2) in vodna para (H2O). Vodna para je problem? Ne razumem...
Aja, drugačne kot kondenzacijske plinske peči se ne vgrajujejo več. Prepovedane in niti ne delajo jih več.

Dimnik je pod oknom in ko želimo prezračiti stanovanje, gre dim v stanovanje. To zate ni problem?

sandmat ::

ni le co2 in h2o, sicer fasade okoli teh dimnikov ne bi bile vse mastne. Zato so tudi filtri notri.

kekeck ::

Arzen28 je izjavil:

Pozdravljeni,

jaz bi samo vprašal kako je s tem. Namreč starši živijo v bloku v 3. nadstropju, so na vrhu, v drugem nadstropju je sosed dal nardit plinsko peč (mislim da kondenzacijsko), ter pod oknom kopalnice od staršev tudi dimnik. Poleti ni problem, ker peč več ali manj ne dela, pozimi imajo pa vsako leto probleme. Nekajkrat so prosili sosede, da naj zadevo uredijo, a nič s tem. Kaj lahko naredijo? Prijava inšpekciji? Dimnikar je povedal, da so meritve ok, drugega on ne more narediti nič, čeprav je mnenja, da je montaža bila nepravilna. Jebeš take dimnikarje, samo kasirat znajo. Kaj torej? Dobil sem celo info, da se dimnik lahko tako montira. Ima kdo izkušnje iz prakse, kako rešiti problem. S sosedi se drugače dobro razumeta, le ta dimnik jima gre v nos.

p.s.:ne bom odpiral nove teme, raje sem tu napisal.


Pravila okrog plinskih dimovodov in plinske napeljave so napisana v DVGW TRGI 2008. Za vsako novo napeljavo je potreben projekt na podlagi katerega dobiš soglasje za priključitev, izvajalec naj bi izvedel po projektu, dimnikar pa izvedel prvi dimnikarski pregled in dal pozitivno mnenje in kurilno napravo vpisal v register.
Kdo je tukaj zamočil moraš sam ugotviti, lahko pa da je celo narejeno na črno.
Izpust dimnih plinov na fasado je možen pod določenimi pogoji. Najbolj osnoven je peč do moči 11kW in da ne sme biti nad izpustom v širini 1m in višini 5m nobenega okna.

Invictus ::

Če sosed ni pridobil gradbenega dovoljenja, je tako ali tako storil prekršek. Prijavite črno gradnjo.

Prijava na inšpekcijo, da se vzpostavi prvotno stanje.

Zadeve so sedaj precej komplicirane, zato se ni za zafrkavati. Sploh ne pri plinu.

Dovoljenje so samo še kondenzacijske plinske peči na prisilni vlek, plus dimnik. Na skupni dimnik se lahko priklopi največ 4 porabnike, ki pa MORAJO imeti enak tip plinske peči, kar pomeni skupen nakup. Tako zakonodaja. Itak pa vgradnja dimnika zahteva na fasadi zahteva gradbeno dovoljenje.

Če je sosed to naredil samovoljno, kar v akcijo preko upravnika, pa naj on to pravno uredi. Saj bo na koncu sosed plačal vse stroške.

Poleg tega, če imate skupono ogrevanje, se od njega ne more odjaviti, pa mu pošiljajte položnice. Če jih ne bo plačal, sledi izvršba in prodaja njegovega stanovanja na dražbi. Bo hitro zamenjal ploščo. Včasih je pač treba biti prasec, pa niti nisi, saj hočeš samo zakonsko urejen blok brez problemov. Prasec je pač sosed v tem primeru.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

geoandrej ::

Prvič sem zdaj prebral, da bi imela plinska peč filter. Verjetno bi ga morali v zadnjih 17ih letih tudi mi kdaj menjati? Da je fasada mastna okoli dimnika je pa smešno in malo bosa.
Tudi mi imamo dimnik iz kopalnice, tudi stanovanje pod nami ima v enaki vertikali dimnik.
Še nikoli pri odprtem kopalniškem oknu nisem zaznal dima-pare. Jaz mislim, da ta izpuh nima nekega vonja. Poleg tega je izpuh pod pritiskom in pihne kar daleč vstran od fasade.
Je pa verjetno drugače če bi bilo pod spalnico. Ampak pozimi ni ravno odprto okno eno uro. Ampak če vas moti...

geoandrej ::

"Sodobne kondenzacijske plinske peči zahtevajo večji dimnik in dovod zraka kot stare, zato je včasih koaksialen dovod-odvod skozi fasado žal edina rešitev."
Točno tako, ker odvod v stari hišni enocevni dimnik ne pride več v poštev.
Moderne peči zajemajo zrak iz zunanjosti stavbe in pošiljajo izpust po isti cevi ven (koaksialna cev- dve cevi v eni).
Drugačne izvedbe zakonsko niso več dovoljene (peči, ki bi zrak zajemale iz notranjega prostora)
Če so peči stare 30 let bi že zdavnaj morale biti zamenjane. Kar pomeni, da se bo pojavilo še več fasadnih izvedb izpuha.
Saj vertikalna montaža koaksialnih dimnikov v obstoječe dimnike ni ekonomsko vzdržna in tega noben ne bo izvajal.

sandmat ::

geoandrej je izjavil:

Prvič sem zdaj prebral, da bi imela plinska peč filter. Verjetno bi ga morali v zadnjih 17ih letih tudi mi kdaj menjati? Da je fasada mastna okoli dimnika je pa smešno in malo bosa.
Tudi mi imamo dimnik iz kopalnice, tudi stanovanje pod nami ima v enaki vertikali dimnik.
Še nikoli pri odprtem kopalniškem oknu nisem zaznal dima-pare. Jaz mislim, da ta izpuh nima nekega vonja. Poleg tega je izpuh pod pritiskom in pihne kar daleč vstran od fasade.
Je pa verjetno drugače če bi bilo pod spalnico. Ampak pozimi ni ravno odprto okno eno uro. Ampak če vas moti...


Sam imam plinsko cev speljano v dimnik, drug sosed pa ima peč v kopalnici in dim speljan skozi steno ter na koncu cevi filter. Fasada je bistveno bolj mastna v vertikali par metrov nad dimnikom kot drugje. Vizualno iz 10m tega ne vidiš, opaziš šele, ko fasado opereš. Izvajalec je priporočal podaljšanje cevi in menjavo filtra.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Crknila mi je plinska peč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7413019 (1935) mason6
»

Katera plinska kondenzacijska peč?

Oddelek: Loža
4410796 (6993) Arzen28
»

Nizka stopnja kisika v prostoru

Oddelek: Loža
404114 (2359) poweroff
»

Ogrevanje na zemeljski plin v stanovanju

Oddelek: Loža
192881 (2293) Unknown_001
»

do 1. januarja 2017 vgraditi javljalnik ogljikovega monoksida

Oddelek: Loža
4321102 (13104) kixs

Več podobnih tem