» »

Prostor v ohišju

Prostor v ohišju

jabolko ::

Ali je kaj narobe, če je grafična zelo na tesno v ohišju, namreč pri meni so vsi kabli zelo na tesno, in grafična kartica pride skoraj do diska.

Je to kaj narobe in ali kaj tvegam s tem??

Hvala

bluefish ::

Načeloma slabši pretok zraka in višjo temperaturo, vendar nič katastrofalnega.

abyssus ::

Tudi sam sem imel v starem PCju grafično čisto pri disku. 2 leti je bilo tako in je delovalo, potem pa računalnika nisem več uporabljal. Ne vem, če je bila temperatura kaj višja, saj nisem preverjal, vendar težav nisem imel. Tako da dvomim, da bo kaj škode. Pač redno čisti PC od znotraj pa je.

Janac ::

Najbolje da slikaš. Priporočam da grafično še z nečim podpreš.

jabolko ::

Hvaala vama.

Evo tkole zgleda:

bluefish ::

Ja, imam podobno situacijo. Grafična se na koncu skoraj dotika diska in je ravno toliko prostora, da sem uspešno priklopil napajanje.

jabolko ::

Pa ti normalno vse deluje? V bistvu je pri meni problem samo napajalni kabel za disk ker je skoraj da "ovit" okoli grafične.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jabolko ()

bluefish ::

Seveda.

Tole je ena starejša slika, ko sem imel še predhodno grafično:

...

Nova kartica pa sedaj sega vse do tistega modrega SATA priključka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

RejZoR ::

To ni nič. Moja grafična je samo ene pol centimetra od dna ohišja, tesno zraven je napajalnik in cel kup kablovja (sicer modularnega in na minimumu ampak mora bit tam), takoj nasproti pa je ANTEC H2O 920 radiator, nad grafično pa je k sreči malce prostora ampak spet ne grozno veliko, ker je potem tam kmalu zvočna kartica.

Še dobro da je cooler grafe dober in da je tud pri višjih temperaturah tih. Večina drugih bi ventilatorji gonili na max in bi bila glasna za znoret.

V tvojem primeru je vseeno ker imaš prostora kolikor hočeš, samo tiste kable iz diskov mal urediš, da ne bojo silili v hladilnik grafe (odvisno kakšne ventilatorje ima). po potrebi diske prestaviš mal nižje, ker vidim, da imaš še prostor spodaj...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jabolko ::

Ne morem prestavit nižje, ker potem napajalni kabel za disk ne pride do tja ker je prekratek. Kabli za disk sedaj "podpirajo" grafično kartico v ventilator sicer ne silijo so pa spodaj par cm nižje..

Janac ::

Prestavi disk čimbolj zgoraj in si nabav kak VGA bracket al pa sam neki nared, ker me bolijo oči ko gledam kak povešena je grafa(pa ne samo pri tebi).

jabolko ::

Kaj se zgodi če je povešena?

Janac ::



Maš tako izrazito?

jabolko ::

uh veliko manj mam, na sliki zgleda še več kot v resnici.

freesty ::

Fotograf ravno nisi.

Disk lahko verjetno prestavis nad grafiko in potem kable lepse speljes mimo.

Drugace pa tudi ni nic narobe tako kot imas. Sem imel sam se bolj naguzvano na cajte:)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

jabolko ::

Ob strani nisem dobil nobenih vijakov tako da sem samo zataknil tisti dve oranžni stikali noter. Je to uredu?

Janac ::

Pa bo a ne. Zdaj pa v namenski temi povej kako si zadovoljen, poženi kak GPU test ;)

jabolko ::

Zaenkrat sem zadovoljen, danes bom še na novo namestil sistem potem pa naložim par iger poženem kak test pa sporočim.

opeter ::

Zakaj pa kupujete tako velike kartice?! 8-O
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bluefish ::

Ker manjših primerljivih zmogljivosti ni. V mojem primeru se gre za povsem obično GTX460.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik je obsedel hudič (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
506907 (4853) GTX970
»

Novo ohišje in hlajenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
617200 (5609) solatko
»

Smer pretoka zraka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
193286 (2624) axee
»

(pre)vroče

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
342092 (1445) joza20

Več podobnih tem