» »

tablicni racunalnik

tablicni racunalnik

1
2
3

Dromar ::

Aja, pa za Slovenijo seveda spreglej zadnjo točko, torej ceno, kajti v ZDA je Nexus precej cenejši od iPada, medtem ko je v EU za isto konfiguracijo razlike nekje okrog 30-40€.

Dromar ::

Najboljša primerjava za moje pojme na spletu:
Ignoriraj, ponovno, cene, ker v Sloveniji cenovna razlika znese okrog 40€ in je napram ZDA, kjer je razlike 130€, preprosto zanemarljiva... (40€, sklepam, da ti ni nič, če že zapraviš 300€)

bond007 ::

No pa dejmo mal začinit temo:
kitajc za 115€+ddv poje ipad 2 (oz ipad mini) v hitrosti brskanja:

shadeX ::

Katja9 je izjavil:

No, tudi meni bi prisla prav ena pomoc..

odlocla sem se za nakup tablicnega racunalnika... imela bi ga za pregled mail-ov in odpisovanje, kako aplkacjo - skype,fb, slike - preko usb-ja,... kako igrico za otroke..in pa da ga na hitro prenesem iz sobe v sobo, ali ce kam gremo...Prenosnik mi je prevelik za to... ker imam za vse ostalo ze prenosnik in ne potrebujem nekaj pretiranega...

gledala sem GoClever r105bk, ampak ker se ne spoznam na to pa mi je cist tuje... te frme pa tudi nikjer ne najdem kaka je?
ceno bi tam okol 200-250€ pa s dodatno tipkovnico ce je...
aja, pa da se kupi v slo.trgovinah.. ne splet...
hvala lepa! aja, pa prav bi mi prisle povezave..



Iz izkušenj. Ne kupuj GoCleverja.

andromedar ::

Dromar, res si se potrudil s postom, ki je kot takšen en najboljših v tej temi

...kljub temu pa morem pripomnit, da si po moje ti primerjal 2 različna programa za branje knjig (ali pdf readerja). Tukaj je po moje prišlo do razlike. Če bi primerjal ista programa na kitajcu in Asusu, bi se zadeva obnašala identično.

Stand-by time pa seveda variira od tablice to tablice, nekaj postov nazaj je nekdo poročal, da ima na kitajcu stand-by okoli 1 meseca.
Eh?

Katja9 ::

shadeX :: danes, 08:03:36
citiraj

#

Katja9 je včeraj ob 14:22:26 izjavil:

No, tudi meni bi prisla prav ena pomoc..

odlocla sem se za nakup tablicnega racunalnika... imela bi ga za pregled mail-ov in odpisovanje, kako aplkacjo - skype,fb, slike - preko usb-ja,... kako igrico za otroke..in pa da ga na hitro prenesem iz sobe v sobo, ali ce kam gremo...Prenosnik mi je prevelik za to... ker imam za vse ostalo ze prenosnik in ne potrebujem nekaj pretiranega...

gledala sem GoClever r105bk, ampak ker se ne spoznam na to pa mi je cist tuje... te frme pa tudi nikjer ne najdem kaka je?
ceno bi tam okol 200-250€ pa s dodatno tipkovnico ce je...
aja, pa da se kupi v slo.trgovinah.. ne splet...
hvala lepa! aja, pa prav bi mi prisle povezave..




Iz izkušenj. Ne kupuj GoCleverja.




KER?

Dromar ::

Katja9, moj post si preberi, ti bo vse jasno. Prestigio je isti šit kot GoClever. Veliko tablic je kar lepo identičnih.

kmetek ::

Saj gre lahko tudi v Comshop sprobat, samo prej naj pokliče PE, če je na zalogi Ipad Mini, ker vse PE nimajo.

Dromar ::

kmetek, saj sem v enem prejšnjih komentarjev tudi tvojo trgovino omenil, sorry ker ne mislim neprestano nate.

kmetek ::

;) sanjat me moraš ;((

sem sprobal tole RK974.2...četudi ima IPS ekran, deluje "spacan"....IPS ekran na PRESTIGIOTU je preprosto boljši.

kmetek ::

V97 HD Technical Specifications

In Stock 2G RAM 2048x1536p 9.7" Retina Tablet PC Quad Core GPU Visture V5 HD RK3066 N90 FHD U9GTV Bluetooth V99

sploh ni drag 209$

158€ + 24€ PTT = 182€ + 20% + 5€ obdelava ali kok je že.

182 + 36,4 + 5 = 223,4 če sem prav izračunal, zaokroženo na 225€. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Katja9 ::

no, tole iz tujine men ne gre...

sicer pa se zmer nevem kaj bi..
no nexus 7, ce sm prav ugotovila nima wi-fi in bluetooth.. tak da odpade.. upam da sm prav vidla..
tko da mi ostane pol dat se 100€ vec in kupim ipad-a mini...


NO KOT CISTA NEPOZNAVALKA -pojma nimam kaj!!! :)):D

Halfdead987 ::

Wtf? Seveda ima Wifi lol. Pa bluetooth tudi..

cordoba ::

Če kupuješ 7-ko si jo res prej poglej, ker meni je bila, ko sem jo videl v živo premajhna.

http://www.dinokomp.si/product_info.php...

smarkic ::

@Katja9, test in vtise o R105BK lahko prebereš v zadnji številki revije Monitor. Imel v rokah, ne zgleda slabo, deluje kar tekoče. Če lahko živiš z naštetimi kritikami, verjetno za ta denar ne boš razočarana. Ni nek presežek, a tudi Clio ni Audi, pelješ pa se vseeno. V skrajnem primeru lahko preko interneta naročen izdelek tudi vrneš, garancija pa je dve leti. V tem času bo tablica itak že zastarela ;-)

Katja9 ::

ok.. se prav revijo monitor dobit.... ja v dveh letih bo zastarala ze vsaka ki je danes na prodajnih policah... tko da...
halfdear987 - oprost.. sm napisala da sm cist nepoznavalka..

medenko ::

klemenSLO ::

Kej tazgale ne more biti slabo: http://www.cube-tablet.com/cube-u30gt-r...
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Katja9 ::

KlemenSLO kje se to lohka dobi razn prek spleta?

floyd1 ::

andromedar je izjavil:

Koliko od vas, ki imate usta polna graje za kitajske tablice, je tako tablico dalj časa dejansko uporabljalo?

Hm?


Jaz sem. Eno cenejših od Ainola.

Če se ne bi na stvar vsaj malo spoznal in jo rootal ter flashal z drugim FW, bi bila res čisto neuporabna - določenih zadev s Play-a sploh ni šlo naložit. Ampak to je pač le ena skrajnost. Valjda so ene tudi veliko boljše. Res "izpiljene" (v stilu nexusa) pa jaz še nisem videl. Če pustimo nadgradnje ob strani. In ker bo spet nekdo rekel zakaj jih sploh rabimo, bom kar odgovoril - ko kupiš "kitajčka", ki ti občasno zamrzne, je to to. Nadgradenj verjetno ne bo. Če se ti to zgodi z Nexusom bodo porihtali z naslednjo nadgradnjo.
Pa daleč od tega, da bi N7 pretirano hvalil. Moj ima res kar nekaj napak - na "auto brightnes" mi včasih utripa zaslon, steklo na enem mestu gleda preko plastičnega roba, občasno se mi sam od sebe (pritisk na plastiko) sproži "notification bar". Ampak - zato pa je garancija.

Če že poceni kitajsko - potem tako, z možnostjo nalaganja CM ali česa podobnega. Ampak to ni delo za vsakega (strah, nepoznavanje stvari).

andromedar ::

TUKAJ imajo kar veliko izbiro teh kitajcev...
Eh?

floyd1 ::

klemenSLO je izjavil:

Kej tazgale ne more biti slabo: http://www.cube-tablet.com/cube-u30gt-r...

Mogoče je dobra, mogoče je katastrofalno slaba. In iz doslej videnega (od drugih kitajčkov) se bolj nagibam k drugi varianti. Iz nekaj tehničnih specifikacij žal ne moreš vedeti, kako dobro tablica v resnici deluje.

Katja9 ::

Ok.jst se ne spoznam na kakersne koli nadgradnje... niti nevem kako naj vem ce se da?? Se bom se kaj naucla...

andromedar ::

Soforumaš prodaja Asusa:
Eh?

Halfdead987 ::

http://lionshop.si/v-trgovino/racunalni...
LOL,čista kopija nexusa. Vzemi tega od soforumaša.

Dromar ::

Jaz ti, Katja, še enkrat pravim, ne kupuj cenene robe, ker BOŠ razočarana. Hotela boš imeti kakšno aplikacijo, ki na Kitajcu ne bo delala (na Prestigiu jih več kot 50% ni delalo), igre bodo štekale, menuji bodo grdi in na koncu bo tablet pristal tam, kjer pristane velika večina Androidnih tablic - v predalu, kjer bo fino nabirala prah. Apple si statistik NE more izmišljevati, ker bi bilo to hudo kaznivo in Tim Cook se vedno znova hvali z dejstvom, da se Apple-ove tablice statistično gledano uporabljajo več kot 70% več kot Androidne, pri čemer je razlika v času uporabe boljših Android naprav in Apple naprav zgolj nekaj čez 35%, za slabše naprave pa kar 90%. Temu se sicer da oporekat s tem, da kao "vsi pa ne priklopijo vedno Wi-Fi-ja" in jih zaznavajo kot da so tablice neuporabljane, vendar mislim, da se vsi strinjamo, da je tak komentar jalov. Poznam kar lepo število ljudi, katerim tablice ležijo v predalih in dobršnja večina teh je kar lepo cheap Androidov, za iPad-e pa še nisem slišal, da bi ležali v predalih. Preprosto gre za to, da se folk skoraj vedno odloči raje za laptop in kaj ti na koncu nuca tablica?
Tablico boš uporabljala, sklepam, nekaj let, zato ne škrtari in izberi ali Nexus 7 ali iPad mini. Pojdi v COMSHOP!!! (Kmetek, če ne komentiraš tega, te mentalno linčam!) in sprobaj Nexusa ter iPad mini-ja, vsakega vsaj 15min in probaj res vse na njem - net, igre, knjigo probaj brat gor, poglej app store na obeh. Prepričan sem, da je to edini dober način...

kmetek ::

:D

Katja9 ::

bog nedaj da nebi blo tega smeska...
kje pa je trgovina COMSHOP????

kmetek ::

iz kje si?

Kontakti

Katja9 ::

Kaj pa samsung ..uni ko je 330e, pa 10 zaslon? Malo vec denarja, a tudi ekran...??????
Da mal zakompliciram...

Halfdead987 ::

Evo, 3 logične izbire:
Nexus 7 - 7"
iPad Mini - 7,9"
ASUS TF300T - 10,1"
Nexus in TF300T imata enako resolucijo,iPad Mini pa manjšo.

Dromar ::

Saj sem ti na prvi strani napisal, kaj je plus in kaj minus tistega galaxy taba. V osnovi gre za isto stvar kot tab 8.9, le da je 1" vecji (v tem primeru je to prej minus kot plus, ker je 8.9 perfektne velikosti) in da ima novejso verzijo androida zaenkrat. V kratkem bo tudi 8.9 dobil ics v sloveniji in takrat bosta tablici identicni, tako da razlike 90€ po moje ni vreden. iPad mini in Nexus 7, se enkrat, dalec dalec dalec najboljse na trgu. Pa ne bodi toliko nastrojena proti vsakemu komentatorju. Kmetek je napisal smajlija, ker sem se malo norca delal z njega en post prej. Comshop je pa poleg Bigbanga v Sloveniji najvecja trgovina z racunalnisko opremo in podobnim in jih najdes prakticno povsod. V citz centru v Celju so poleg Big Banga, v Cityparku v LJ pa zraven mladinske knjige, mobitela in simobila. Pa zunaj so nasproti Mullerja prisotnins se vecjo poslovalnico in se splaca pr njih kdaj za kaj pogledat, ker so pac Big Bangu zelo konkurencni in imajo ponavadi malo nizje cene ali pa kak specificen produkt, kinga BB nima. Kmetek je tam pac zaposlen al je šef a neki, kaj jes vem in v glavnem si tu na forumu dela mal reklamo. Uredu tipo drgac, ma pojma in dejansk ma point, sam mal ga hecamo tu pa tam.

Dromar ::

Halfdead ima point, asus je boljsi od samsunga za 330€, ampak je spet pristranski, ker spet izpostavlja samo to neumno resolucijo. Mini ima zadovoljivo resolucijo in mi, dokler niste zaceli nabijat o njej, ni na kraj pameti padlo, da bi bila premajhna. Vse je povsem solidno ostro in mislim, da ja vse kaj drugega pomemnbnejse od resolucije. Katja, pejt no malo na youtube pa napisi not iPad mini vs asus tf300t ozoroma Nexus7, pa si mal poglej, kaj ti bolj sede, kaj si bolj predstavljas v svojih rokah. Nekak tu nove tople vode ne bomo odkrili.

Halfdead987 ::

Dromar je izjavil:

Saj sem ti na prvi strani napisal, kaj je plus in kaj minus tistega galaxy taba. V osnovi gre za isto stvar kot tab 8.9, le da je 1" vecji (v tem primeru je to prej minus kot plus, ker je 8.9 perfektne velikosti) in da ima novejso verzijo androida zaenkrat. V kratkem bo tudi 8.9 dobil ics v sloveniji in takrat bosta tablici identicni, tako da razlike 90€ po moje ni vreden. iPad mini in Nexus 7, se enkrat, dalec dalec dalec najboljse na trgu. Pa ne bodi toliko nastrojena proti vsakemu komentatorju. Kmetek je napisal smajlija, ker sem se malo norca delal z njega en post prej. Comshop je pa poleg Bigbanga v Sloveniji najvecja trgovina z racunalnisko opremo in podobnim in jih najdes prakticno povsod. V citz centru v Celju so poleg Big Banga, v Cityparku v LJ pa zraven mladinske knjige, mobitela in simobila. Pa zunaj so nasproti Mullerja prisotnins se vecjo poslovalnico in se splaca pr njih kdaj za kaj pogledat, ker so pac Big Bangu zelo konkurencni in imajo ponavadi malo nizje cene ali pa kak specificen produkt, kinga BB nima. Kmetek je tam pac zaposlen al je šef a neki, kaj jes vem in v glavnem si tu na forumu dela mal reklamo. Uredu tipo drgac, ma pojma in dejansk ma point, sam mal ga hecamo tu pa tam.


Lahko pa tudi uporabiš možgane,in greš stvar v bigbang/comshop probat in potem prek neta za dosti manjšo ceno (v SLO!) naročiš.

kmetek ::

Ipad mini ne moreš dobiti cenej 329,99EUR je fiksna cena za 16GB model.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Katja9 ::

No ne se razburjat zarad mene.. ker sem se odlocla kupit tablco, in pa ker sem na bolniski mam prevec casa pa sm se usedla tle gor da odkrijem kaj s sploh splaca gledat...no, pogledat itak nemorem se ker sem na berglah, ampak ko bom lahko grem pogledat samsunga galaxy 2 10, in pa ipad mini-ja... no hvala za trud...mal pa sn se naucila...
..

Halfdead987 ::

iPad Mini,ne iPad 4 Mini.
Raje poglej TF300T pa Nexus 7... Pa še iPad Mini.

Katja9 ::

Tf300t je tko ocitno drazji...

Halfdead987 ::

Sej je pri dinokompu 330€. Ceneje kot iPad Mini lol.

Dromar ::

330€ ceneje kot iPad mini, a iPad mini stane 330€. Ti si res cvetka.
Mini, tf300t, nexus7. V tem zaporedju po moje.

Katja9 ::

to je sam prek spleta.... tf 300t

Halfdead987 ::

Sej osebno prevzameš,probaš pa v neki drugi trgovini ane'

Kje je iPad mini 330€? na bolhi?
http://www.bigbang.si/search?Cid=0&Sid=...

Zgodovina sprememb…

Katja9 ::

ce gledas 16G...

Halfdead987 ::

Pri TF300T je razširljiv z SD kartico. Pri miniju in Nexusu ni ;)

Dromar ::

Daj ne serji nekih bednih, ko je 16gb ma bogme za 95% ljudi dovolj, zanjo pa sploh. Same neke glupe agumente isces, da diskreditiras iOS, ki je objektivno se vedno boljsi

Katja9 ::

Hvala dromar.... sam se bojim da bodo vse te napravce se prevec nobl zame...

Halfdead987 ::

Dromar je izjavil:

Daj ne serji nekih bednih, ko je 16gb ma bogme za 95% ljudi dovolj, zanjo pa sploh. Same neke glupe agumente isces, da diskreditiras iOS, ki je objektivno se vedno boljsi

Dokaz? IMO 16gb ni dovolj,mogoče zate. Razen če si tako egoističen,da imaš sebe za 95%.
Nikjer ni napisala,da ne bo gledala FullHD filmov,ki zavzamejo kakšen GB.
Argumentiraj kako boljši ? Če pod to šteješ useless dokler ne jailbreakaš,potem imaš prav.

Mipe ::

Če se ne misliš ukvarjati z igrami in filmi, malo znižaj svoja pričakovanja. Za e-pošto, brskanje in vse to je dovolj že pametni telefon. Novejši modeli so praktično tablični računalniki.

Če pa misliš gledati filme... Khm, potem pa le poglej predlagane modele in bodi pripravljena dati kaj več evrčkov. Tu vsekakor velja tista "malo dnarja, malo muske".

Katja9 ::

Ne se kregat...

Halfdead987 ::

@Mipe
Argumentiraj,zakaj naj vzame telefon namesto tableta,če telefon že ima?
In to ni znižanje pričakovanj,temveč višanje. Ker 3G + sim dodata tablici ogromno evrčkov k ceni. Naj še omenim,da ima večina telefonov,ki so pol manjši,isto ali večjo ločljivost od tabličnih računalnikov.

Zgodovina sprememb…

1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero Majhno Tablico ?

Oddelek: Kaj kupiti
202796 (2241) branc
»

Katero tablico? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11024998 (21036) abyssus
»

iPad mini (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5111017 (8651) klinker
»

Applova prireditev na voljo v živo prek spleta

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4010757 (9276) kpkp

Več podobnih tem