» »

Katero Majhno Tablico ?

Katero Majhno Tablico ?

Heisenberg ::

Prosim za mnenje katero tablico izbrati v velikosti okoli 8" ?

Glede na mojo naravo dela-službe si moram včasih krajšati tudi do 4ure in zato bi si omislil kakšno manjšo tablico za krajšanje časa...
Potreboval bi jo predvsem za net, branje knjige, navigacijo - pregled zemljevidov.

Majhnost in lahkost sta mi pomembni, a pomembno mi je tudi da ima baterijo ki bi zdržala vsaj 8ur prižganega ekrana in/ali 2dni v stanju pripravljenosti.

Cena nekje do 200€ - lahko rabljeno


Gledal sem modele od samsunga, ipad mini, nexus, ali kaj tretjega ?

Egidij88 ::

Nexus 7, Memopad 7, Memopad 8...

Heisenberg ::

Ok, raziskujem in berem in...

recimo kakšna je dejanska razlika med iPad mini 1 in iPad mini Retina ?!

Ali je ta "retina" dejansko vredna 100€ več ?

slotech5 ::

ni razlika samo v Retina zaslonu, ampak tudi v procesorju in RAM-ju, kar pomeni da bo na dolgi rok iPad mini 1 ob zadnjem iOS-u deloval počasneje. Tudi iOS 8 je verjetno zadnja verzija na katerem bo še deloval iPad mini 1...

Specifikacije/delovanje je nekako takšno iPad mini 1=iPad 2, iPad mini Retina=iPad4

Ipad mini Retina ima tako:
- 2 generaciji novejši procesor A7, ipad mini 1 pa A5
- 1GB Rama, iPad mini 1 pa 512MB
- Retina zaslon

Če imaš denar, vsekakor iPad mini Retina, saj bo uporabniška izkušnja občutna boljša v tem trenutku, ob nadgradnji iOS-a na novejšo verzijo pa še toliko bolj.

Heisenberg ::

slotech5 je izjavil:

ni razlika samo v Retina zaslonu, ampak tudi v procesorju in RAM-ju, kar pomeni da bo na dolgi rok iPad mini 1 ob zadnjem iOS-u deloval počasneje. Tudi iOS 8 je verjetno zadnja verzija na katerem bo še deloval iPad mini 1...

Specifikacije/delovanje je nekako takšno iPad mini 1=iPad 2, iPad mini Retina=iPad4

Ipad mini Retina ima tako:
- 2 generaciji novejši procesor A7, ipad mini 1 pa A5
- 1GB Rama, iPad mini 1 pa 512MB
- Retina zaslon

Če imaš denar, vsekakor iPad mini Retina, saj bo uporabniška izkušnja občutna boljša v tem trenutku, ob nadgradnji iOS-a na novejšo verzijo pa še toliko bolj.



Hvala za osežen odgovor!

A bolj ko gledal Apple bolj se nagibam nazak k Androidu,...prilagoljivost andoida zmaga. A potem je tu poplava android tablic. Vsekakor bi želel bolj flag ship tablico in priznane firme, ker potem je skoraj nemogoce dobiti dodatke za manj poznane izdelovalce...se pravi ostane samo še Samsung (da mi je tudi vizualno všeč), tu pa je potem spet poplava tablic takih in drugačnih, na pogled in ime skoraj identični a razlika v ceni je lahko 100%...ojoj :/

jakan123 ::

Vzemi Nexus 7.

slotech5 ::

mogoče še en popravek iPad mini retina je po moje kar na nivoju zadnjega iPad Aira.

Ja apple ima svoje fore in svoj sistem iOS, enim je všeč, drugim ne. Pri androidu bi jaz izbral Samsung ali Nexus. Vsekakor pa predlagam, da pred nakupom v trgovskem centru še potesirate tablice.

SimplTech ::

Mogoče kakšen Xiaomi Mi Pad. Cena sicer ni več ravno nizka, a je Android, izdelava na visokem nivoju, dober zaslon in v notranjosti zelo močana strojna oprema.

Nekako v razmislek ti dajem še link do trgovine: link

Zgodovina sprememb…

Egidij88 ::

Najboljša izbira je Nexus 7, če ti ni predrag. Zadeva dela dosti bolj tekoče, kot ostala bloat jajca od samsunga, pa še android update pride jeseni.

al1976 ::

Mogoče še tretja alternativa s polnimi Win 8.1 (dela vse kar ima na tem spisan drv: tipkovnice, miske, tv tunerji, umts kljucki,...)

Dell Venue 8 Pro se dobi ze za 200EUR pa tud na testi je bilo pohvaljeno. Ja nima pa retina zaslona, vendar za to ceno...
http://www.ebay.de/itm/Dell-Venue-8-Pro...

SaXsIm ::

Sam imam nexus 7 in sem nadvse zadovoljen.
SaXsIm

suhi ::

Jaz te dni zelo resno razmišljam o temle. Izgleda zelo soliden 8-palčnik za tako ceno.

Tomson ::

Bolje LG G Pad za 239€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Sami ::

Nexus 7.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zheegec ::

Nexus 7, LG G Pad (kmalu pride sicer nov), ali pa Asus Memopad 8 2014 verzija (Quad-core Intel).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

suhi ::

Tomson je izjavil:

Bolje LG G Pad za 239EUR ...

Zakaj? Acer ga nese v praktično vsem (kjer ga ne nese, pa je vsaj enakovreden), pa še cenejši je in precej novejši model.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: suhi ()

Siddh ::

Še en glas za nexus 7 2013, ima najnovejše update direkt iz googla, ter popolnoma originalen android. Imam jo že skoraj eno leto in v tem času še me ni razočarala. Pa več kot dovolj je zmogljiva za katerokoli aplikacijo ter ekran je odličen in zelo svetel, zato se tudi lepo vidi zunaj na soncu.

Če bi zdaj kupoval bi spet kupil isto.


def0r ::

Moj glas tudi Nexus 7 2013. Tanek, hiter, pa se QI charger lahko vzames:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: def0r ()

stara mama ::

Nexus ;)

Relanium ::

Še en glas za Nexus 7

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

branc ::

Imel nexus 7 - super.
Imam Asus Memo Pad 8 - super (180€ nov).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tablicni racunalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13119463 (14895) Vkun
»

iPad mini (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5111049 (8683) klinker
»

Novosti z Applove predstavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5630084 (26033) PrimozR
»

Applova prireditev na voljo v živo prek spleta

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4010777 (9296) kpkp

Več podobnih tem