» »

Termalna pasta

Termalna pasta

1 2
3
»

hojnikb ::

To sploh ni res, ker ko enkrat pasto odpreš, bo slej ko prej fuč...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

driver_x ::

Če je v takem stanju, da se jo da iztisniti iz tube, bo najbrž OK.

m0f0x ::

Sem šel raje novo kupit.

 CMP-COOLPAST30

CMP-COOLPAST30



HTE 3,40 EUR

NanoElektronika 3,60 EUR

lonewolf_ ::

A kr zlato? :))
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

m0f0x ::

A je zato kaj slabša, če je zlata? Ista cena kot za srebrno, vsaj pri NanoEl., kjer sem kupil :D

r3dkv1c4 ::

hojnikb je izjavil:

To sploh ni res, ker ko enkrat pasto odpreš, bo slej ko prej fuč...

SE PA KREPKO MOTIŠ, IMAM ENO TUBICO ŽE 5 LET IN JE KOT 1. DAN.....kolega mi je pred kratkim posodil svojo(ker je bila moja nekje založena) in ravno tako ima nekje 4-6 let, pa je svojo nalogo super opravila...

hojnikb ::

Sam gotov nima več prevodnih lastnosti, ki jih je mela ob dnevu nakupa.
Pravtako se ta efekt staranja precej razlikuje med pastami..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: driver_x ()

BorutK-73 ::

Jaz imam tudi pasto ki je stara 2+ leti in je še vedno ok. Edino kar naredim da odstranim prva 2-3mm paste.

driver_x ::

hojnikb je izjavil:

Sam gotov nima več prevodnih lastnosti, ki jih je mela ob dnevu nakupa.
Pravtako se ta efekt staranja precej razlikuje med pastami..


Najprej se opravičujem za predlagan izbris, bom moral nabaviti večjega iPada ali pa nova očala ...

K zadevi: a misliš da se pasta, ki jo namažeš na hladilnik pa neha starati? Še bolj se stara, saj se pregreva in posuši, vendar vseeno opravlja svoje delo.

hojnikb ::

K zadevi: a misliš da se pasta, ki jo namažeš na hladilnik pa neha starati? Še bolj se stara, saj se pregreva in posuši, vendar vseeno opravlja svoje delo.

seveda se stara (še precej hitreje) zato jo je pa treba zamenjat vsake tolko časa. Sicer je pa potem jok in stok, ko začnejo komponente odpovedovat (razni čipseti, grafike..).
#brezpodpisa

gddr85 ::

takrat ko temp niso več iste kot prej, kljub pucanju coolerja, takrat menjaš pasto, prej pomoje ni treba

m0f0x ::

Včeraj sem imel Idle temperaturo na 80 stopinj :) Danes je 48 stopinj.
 Q6600 @ 3,4GHz

Q6600 @ 3,4GHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0f0x ()

driver_x ::

hojnikb je izjavil:

K zadevi: a misliš da se pasta, ki jo namažeš na hladilnik pa neha starati? Še bolj se stara, saj se pregreva in posuši, vendar vseeno opravlja svoje delo.

seveda se stara (še precej hitreje) zato jo je pa treba zamenjat vsake tolko časa. Sicer je pa potem jok in stok, ko začnejo komponente odpovedovat (razni čipseti, grafike..).


Sam dajem paste ravno toliko, da zapolni vrzeli zaradi neravno brušenih stičnih ploskev procesorja in hladilnika, se pravi skoraj nič. Prevodnost med kovinama je še zmeraj boljša od katerekoli paste. Najstatejši računalniki, ki jih vzdržujem, so še eni prvih c2d na podnožju 775 in še vedno delujejo s prvo montažo procesorja. Tako da, če procesorja ravno ne navijaš, se po moje ne izplača preveč komplicirat okoli teh past. Vsaj jaz ne, saj se držim načela, da če nekaj deluje, ne popravljam.

WALSH ::

Pozdravljeni!
Ker nameravam preko edigital.si kupiti ohišje računalnika, bom tam vrjetno vzel tudi termalno pasto. Ker pa nimajo veliko izbire, me zanima, če so te paste uredo ali naj raje vzamem kje drugje:

1. Zalman STG2
2. DeepCool Z9
3. DeepCool Z3
4. TITAN Nano Grease

Še link do izbire: https://edigital.si/racunalnistvo/kompo...

BorutK-73 ::

Kupiš najcenejšo, razlike so 1°C med vsemi.

vilonja ::

WALSH je izjavil:

Pozdravljeni!
Ker nameravam preko edigital.si kupiti ohišje računalnika, bom tam vrjetno vzel tudi termalno pasto. Ker pa nimajo veliko izbire, me zanima, če so te paste uredo ali naj raje vzamem kje drugje:

1. Zalman STG2
2. DeepCool Z9
3. DeepCool Z3
4. TITAN Nano Grease

Še link do izbire: https://edigital.si/racunalnistvo/kompo...


Me firbec matra, katero ohišje si vzel. Jaz sam namrec ravno danes naročil ohisje in sicer nzxt source 210.

Napajalc ::

Verjetno prekasno: DeepCool z9 je spodobna pasta, malo gostejša zadeva, zato tudi priložena lopatca za razmazat.
011011100111010101100010

b4d ::

A mislis da pri sili, s katero hladilnik pritiska na procesor potrebujes lopatko? :D Od casov Athlona nisem mazal, lepo eno linijo potegnes glede na razporeditev fizicnih jeder v procesorju, potem pa fizika opravi svoje.
b4d.sablun.org

Valvoline ::

Par let nazaj kupu cheapo 30g termalna pasta na alix je bila top. Zdele bi spet nabavil, pa vidim majo v ponudbi neko golden silikone, kao precej boljsa. Je kdo sprobal tole ze? Je elektroprevodna ali ne?
Golden termalna pasta:
https://www.aliexpress.com/item/1005003...
Navadna pasta, neki tazga sn prej vzel,odlicna:
https://www.aliexpress.com/item/1005002...

Zgodovina sprememb…

1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Termalna pasta koliko?

Oddelek: Pomoč in nasveti
386280 (5277) Pentium
»

Ali je ta temeperatura normalna ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
578182 (7001) Pro_moted
»

počasen, pregret prenosnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7011369 (10365) pobalinka2
»

Ali je to možno? (procesor okrog 90 C)

Oddelek: Pomoč in nasveti
494956 (4118) bond007

Več podobnih tem