» »

Centralno ogrevanje in ventili

Centralno ogrevanje in ventili

MadMicka ::

Lahko kdo pomaga in pove, če so ventili prav nastavljeni. Problem je, da kar naenkrat peč ne ogreva tople vode, radiatorji pa delajo. Pomoje sta važna ventila oz. ročki na levi strani, zgornja, se slabo vidi, je za odvod tople vode iz bojlerja, spodnja pa za dovod hladne vode, ampak nikjer ni označen, kje je odprto in kje zaprto. Nekako verjetno glede na ventile pri radiatorjih, če je obrnjeno navzgor je odprto, verjetno. Ampak zgornji desni, za bojler, se lahko premakne le navzdol ali pa vzporedno. No, če se komu da pogledat sliko pa povedat, kako je običajno naštiman...
  • spremenil: MadMicka ()

MadMicka ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

hotlips ::

Slika ne štima.

Ni se treba z dodatnimi IMG oznakami ukvarjat, kar direktno link prlimi.

lp.hl

edit:
ok zdej na drugem postu delajo

Kakor jaz vidim imaš iz peči 3 izhode, pri čemur imata prva dva nameščeno črpalko. Domnevam da sta ta namenjena cirkulaciji ogrevalne vode po hiši. In kakor je vidt iz slike imaš prvi izvod zaprt že pred črpalko (in za črpalko), drugi izvod je odprt pred črpalko a zaprt za črpalko.
Edino tretji izhod (brez črpalke) ni zaprt.
Pa sej moreš čutit in slišat kadar odpreš ventil, se sliši ko voda teče, pa še črpalka bi se mogla vključit.

lp.hl

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotlips ()

MadMicka ::

MadMicka ::

Še to, črpalka dela, se sliši brnenje, samo kazalec za toploto na bojlerju na sliki, je skoz na nuli in zdej niti ne vem, a je voda notr al ni al ker hudič :)

Duhec ::

Hm, na zelo slabi sliki jaz vidim 5 ventilov in vse odprte (noben ni pravokotno na cev).
Na kateri poziciji je pa mešalni ventil?
Se da narediti boljši sliko ?

hotlips ::

Če gre levi izvod za ogrevanje sanitarne vode poizkusi ročke na levi cevi obrnit. Čeprav, če se je to zgodilo nedavno oz. nenadoma prej pa je delalo mora biti vzrok nekje drugje, ker če se ni šel nekdo z ročkami igrat ni razloga, da bi se jih sedaj premikalo.

edit:

Bo pa najbrž bolš da kr Duhca poslušaš, jaz namreč po prenovi nimam več takšnih ventilov, samo kakor sem se spomnil so se moji obračal za 180 stopinj glede na tok vode. Bo najbrž držalo da se tvoji samo za 90 stopinj sukajo.

lp.hl

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotlips ()

St235 ::

Drugače pri teh ročkah vedno velja pravilo:
Ročka pravokotna na cev - zaprto
Ročka poravnana s cevojo - odprto.

balocom ::

Na bojlerju, ki je na sliki v 4tem postu, preveri če je katera cev sploh topla. Če ni, imate lahko fuč črpalko ali pa je črpalka samo "rahlo" zaštekala. Tretja opcija je, da je odpovedal termostat za bojler.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Duhec ::

Da, tudi tiste Grundfus črpalke rade zaštekajo s starostjo. Odvij un sredinski šrauf (malo bo sicer kapljajo) in poglej, če se os sploh vrti takrat, ko misliš, da naj bi črpalka delovala.
Če se ne vrti (pa bi se morala) ji povečaj hitrost na 3 (če ima pri strani stopenjski regulator 1-2-3), z izvijačem rahlo potolči po ohišju ali z izvijačem nekako zavrti os, da se zbudi v gibanje. :)

Mesar ::

Duhec je izjavil:

Da, tudi tiste Grundfus črpalke rade zaštekajo s starostjo. Odvij un sredinski šrauf (malo bo sicer kapljajo) in poglej, če se os sploh vrti takrat, ko misliš, da naj bi črpalka delovala.
Če se ne vrti (pa bi se morala) ji povečaj hitrost na 3 (če ima pri strani stopenjski regulator 1-2-3), z izvijačem rahlo potolči po ohišju ali z izvijačem nekako zavrti os, da se zbudi v gibanje. :)


Enake izkušnje mam jaz z njimi. Sredinski vijak ven (tisti veliki) pa če vidiš, da se ne vrti jo z izvijačem obrni malenkost, pa bi se mogla zavrteti... priviješ vijak nazaj pa zadeva spet dela :)
Your turn to burn!

MadMicka ::

Hvala vsem za odgovore. Tko je, kot ste rekl. Leva črpalka, ko odviješ sredinski vijak, se vidi, da ne dela, desna pa šiba sto na uro. Sm mal potolku pa mal probal zavrtet tisti kolešček, ampak je mrtu. Tko zdaj vsaj vem, kaj rečt vodovodarju...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Duhec ::

Če se kolešček vrti potem ni zaglokirala ampak mogoče ne dobi štroma. Tako, da išči okoli napeljave naprej. Mogoče to pumpo vklaplja kak termostat ali diferencialno temp. stikalo. Nekaj (nek pogoj) pač jo.

MadMicka ::

Ne, sej pravim, kolešček se ne vrti. Na tisti črpalki, ki dela, pa kolešček šiba sto na uro. K je to že dost stara zadeva se verjetn najblj splača kupt kr celo črpalko al kako?

tony1 ::

Duhec je izjavil:

Da, tudi tiste Grundfus črpalke rade zaštekajo s starostjo. Odvij un sredinski šrauf (malo bo sicer kapljajo) in poglej, če se os sploh vrti takrat, ko misliš, da naj bi črpalka delovala.
Če se ne vrti (pa bi se morala) ji povečaj hitrost na 3 (če ima pri strani stopenjski regulator 1-2-3), z izvijačem rahlo potolči po ohišju ali z izvijačem nekako zavrti os, da se zbudi v gibanje. :)


Tele črpalke imajo verjetno že plastične rotorje, ki po dobrih 20 letih radi odstopijo od osi. Ta se potem še naprej veselo vrti, rotor pa stoji pri miru in črpalka ne črpa več vode. Odpri črpalko in preveri.

Če je fuč, zamenjaj črpalko. Naj bo enakih karakteristik kot star (da ne bo prešibka ipd.).

Kona77 ::

Centralna in ventili, zanima me ime ventila, ki glede na temparaturo vode v cevi kjer je montiran regulira pretok. Torej če gre temp. vode nad 60 stopinj ventil ustavi pretok vode.
Namen vendila je varnostni. Do ventila je inštalacija železna, po ventilu pa alumplast, ki je občutljiv na višje temparature, ki se lahko pojavijo v sistemu ogrevanem na drva.

chrush ::

Imam Peč Atmos in zalogovnik, ter zvezano približno tako, kot kaže slika pod točko 18 na strani 19.
http://www.etiks.si/images/stories/Upli...

Opazil sem, da mi kar precej vode odteče iz peči, tam ko je ventil watts sts 20. Imam izpeljano iz hiše in tam mi neprestano kaplja voda. Tudi recimo danes, ko ne kurim. Ali je možno, da je kaj narobe z ventilom, ali je v čem drugem problem?
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chrush ()

nsa_ag3nt ::

Kona77 je izjavil:

Centralna in ventili, zanima me ime ventila, ki glede na temparaturo vode v cevi kjer je montiran regulira pretok. Torej če gre temp. vode nad 60 stopinj ventil ustavi pretok vode.
Namen vendila je varnostni. Do ventila je inštalacija železna, po ventilu pa alumplast, ki je občutljiv na višje temparature, ki se lahko pojavijo v sistemu ogrevanem na drva.

ladomat, esbe, oventrop, lahko uporabiš tudi motorni ventil na el. pogon, ki ga krmili recimo seltron wdc regulacija.


chrush
Ventil spušča.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

rapigator ::

Boš moral kar zamenjat. Eno leto imaš garancije.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

radiatorska avt. termostatska glava (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21264991 (4799) zpza
»

Radiator ne dela

Oddelek: Loža
4510845 (5121) Likalnik
»

Montaža kotla na drva poleg obstoječega sistema na kurilca

Oddelek: Loža
3611601 (8364) gorjanc
»

ogrevanje hiše s termostatskimi ventili

Oddelek: Loža
4821253 (13098) vinetu
»

UPS in vodna črpalka

Oddelek: Loža
182694 (2398) Pyr0Beast

Več podobnih tem