» »

Prestigio GeoVision 7777 Mnenja

Prestigio GeoVision 7777 Mnenja

Loser ::

Pozdravljeni !

Ker sem imel predkratkim vlom v vozilo in mi je bil odtujen Garmin 765T,se odločam za nakup nove navigacije. Zanima me vaše mnenje za tole navigacijo,sicer ni Garmin,ampak glede na ceno,ponuja izredno veliko in me zanima če imam kdo izkušnje z to navigacijo.

Prestigio GeoVision 7777
http://www.mimovrste.com/artikel/318000...

Zanima me predvsem pokritost zemljevida in funkcionalnost,glede na to,da sem do sedaj uporabljal CN in AR. Kako je z pokritostjo Slovenije in bivše juge.

Hvala za pomoč in nasvete.

lp
" Ad omnia parati sumus "
https://youtu.be/W-gRKjqP7IU

OK.d ::

Pokritost kart je enaka kot pri garminu, ker je ponudnik kart monolith enak za oba , drugace poglej se za goclever T76 gpstv je skoraj identicna naprava ampak z 50e nizjo ceno , edino kar moras pri pri njej si sam naloziti navigacijo in ni zraven torbice drugo je pa vse isto.
LPOK.d

moti ::

OK.d je izjavil:

Pokritost kart je enaka kot pri garminu, ker je ponudnik kart monolith enak za oba , drugace poglej se za goclever T76 gpstv je skoraj identicna naprava ampak z 50e nizjo ceno , edino kar moras pri pri njej si sam naloziti navigacijo in ni zraven torbice drugo je pa vse isto.


Imam en teden Goclever T76 gps tv. Moram reči, da je tablica na splošno dobra. Problem pa je GPS. Naložen imam PRIMO in moram reči, da GPS zeloooo dolgo išče in fiksira satelite. Ko jih končno najde, je natančnost zelo majaa. Vsaj prve 20 minut. Stojim na balkonu, in se s hišo vred premikam 20km/h približno 600 m v eno stran. Peljem se po mestu in mi ves čas preračunava pot, saj me prestavlja iz ene ulice na drugo, pa v ribnik, na travnik.... Ko pridem na avtocesto, se zadeva umiri, ampak takrat navigacije ne rabim več. Ves čas sprejema od 7 do 9 satelitov in prikazuje da je visoka natančnost:( Primerjal sem s staro tablico na WINCE isto s PRIMO navigacijo, ki pa je fiksirala satelite v manj kot minuti in takoj na nekaj metrov natančno prikazovala položaj.

Za navigacijo je Goclever neuporaben. Ti ga prodam za 20% nižjo ceno en teden starega z IGO Primo, map changer in nove karte evrope, TomTom (Teleatlas), Navteq in lokalne.

Bi pa rad videl kako dela Geovision 7777

Loser ::

Hvala za odgovore.

Goclever je pomoje isti šmorn kot P7777,saj kolikor sem gledal.
Mah, sm se premislil in si vzel Garmina 2595T,do sedaj nobenih problemov,čeprav takšnih funkcij nima in je predvsem navigacija,ki je zanesljiva.
" Ad omnia parati sumus "
https://youtu.be/W-gRKjqP7IU

moti ::

Mislim da je geovision in goclever naprava od istega proizvajalca. Prestigio ima sicer boljši procesor in več rama, ostalo pa je enako. Isti GPS in verjetno tudi isti motherboard. Sicer mi je prodajalec v trgovini zatrjeval, da je prestigio sigurno nekaj razredov boljši kot goclever. Ne vem. Celo konektorji so do millimetra enako razporejeni. Samo drugo ohišje.

OK.d ::

moti je izjavil:

OK.d je izjavil:

Pokritost kart je enaka kot pri garminu, ker je ponudnik kart monolith enak za oba , drugace poglej se za goclever T76 gpstv je skoraj identicna naprava ampak z 50e nizjo ceno , edino kar moras pri pri njej si sam naloziti navigacijo in ni zraven torbice drugo je pa vse isto.


Imam en teden Goclever T76 gps tv. Moram reči, da je tablica na splošno dobra. Problem pa je GPS. Naložen imam PRIMO in moram reči, da GPS zeloooo dolgo išče in fiksira satelite. Ko jih končno najde, je natančnost zelo majaa. Vsaj prve 20 minut. Stojim na balkonu, in se s hišo vred premikam 20km/h približno 600 m v eno stran. Peljem se po mestu in mi ves čas preračunava pot, saj me prestavlja iz ene ulice na drugo, pa v ribnik, na travnik.... Ko pridem na avtocesto, se zadeva umiri, ampak takrat navigacije ne rabim več. Ves čas sprejema od 7 do 9 satelitov in prikazuje da je visoka natančnost:( Primerjal sem s staro tablico na WINCE isto s PRIMO navigacijo, ki pa je fiksirala satelite v manj kot minuti in takoj na nekaj metrov natančno prikazovala položaj.

Za navigacijo je Goclever neuporaben. Ti ga prodam za 20% nižjo ceno en teden starega z IGO Primo, map changer in nove karte evrope, TomTom (Teleatlas), Navteq in lokalne.

Bi pa rad videl kako dela Geovision 7777

To je narobe nekaj s tvojim primo programom, ker meni najde satelite -cold start iz neznane lokacije cca. 1 min., pa tudi ne prestavlja me tako kot ti opisuješ, drugače mi lahko daš pod zs, se en kolega zanima zanj
LPOK.d

moti ::

Očitno je nekaj narobe s tablico. Vgrajeni GPS chip naj bi imel natančnost manj kot tri metre. Z inštalacijo IGO ni nič narobe. Enako mi dela že prednaložena "Mireo viaGPS". Danes sem se peljal iz Brnika mimo Lj v Po in mi je najprej na Dolgem mostu in potem še na postojnskem klancu prestavilo na sosednjo lokalno cesto. In to z "Mireo"
Tablico bom nazaj zapakiral in vrnil v trgovino z obrazložitvijo da ne dela pravilno GPS. Računam na vračilo celotne kupnine (110€).
Nabavil bom Prestigio za 150€ in poročam kako se bo obnesla ko jo dobim.

moti ::

Dobil geovision 7777.
Tablica je enaka kot Goclever. Sicer ima rahlo boljši procesor in več rama, ostalo pa je isto. Verjetno obe dela isti kitajc. Ima pa več podpore (update firmwarea, update Igo Primo map) ter več prednaloženih programov.
GPS deluje natančno in hitro.
Sedaj sem prepričan, da je bilo z GoClever nekaj narobe in je verjetno GPS tudi pri Goclever enako natančen.
Če bi še enkrat kupoval z namenom da uporabim tablico v glavnem za navigacijo, bi izbral GoClever, saj je cenejši in popolnoma zadovolji za ta namen.
Prestigio ima rahlo slabši zvočnik, ki je že pri GoClever zelo slab.
Slabši je nosilec za na šipo, ima pa torbico (ki jo na Ebayu dobiš za 4€)
Oblika mi je bila lepša od GoClever. Tudi tipke ob ekranu so izgledale uporabne.
Ostalo je isto. Plastično ohišje, isti napajalniki...

OK.d ::

no vidiš same shit, no v glavnem da ti dela;)
LPOK.d

megaubo ::

je kdo probal vgrajeni DVB-T tuner?

razmišljam za na gliser.
gps, tv,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: megaubo ()

OK.d ::

ja dela tudi mpeg-2
LPOK.d

moti ::

TV tuner dela dobro. Mogoče malo moti sinhronizacija slike in zvoka.

mare9mm ::

Malo obujam debato, ker bo verjetno še nekaj zanimanja zdaj med dopusti. Jaz imam GoClever T76GPS (brez DVB TV podpore, dobil za darilo) in tudi Prestigio Geovision7777. Za moje pojme je razlika ogromna.

Sicer ne toliko kot večja 9.7 inčna tablica, ki jo tudi imam, ampak GoClever v roki rahlo škripa... nekateri deli se premikajo. To je še posebno scary, ko jo poskušaš spulit iz nosilca, ki je nenormalno trd. Zato jo dostikrat sploh nisem montiral, ampak jo je v rokah držala sopotnica. Preizkusil sem 4 različne programe za navigacijo... še najbolje mi je delal Navfree, kjer pa mi karte potem zasedejo vseh 8 GB prostora. Ko programa nisem uporabljal mesec dni, pa mi je vrglo dol karte za Slovenijo in Hrvaško, oziroma mi je napisalo, da rabim internet povezavo za ponovni prenos. iGo mi tudi dolgo dolgo išče satelite, zato mislim, da ni bila težava konkretnega 1 artikla, ampak nekaj jim ne špila OK. Kar se tiče drugih funkcij, pa me malo moti, da je treba ekran kar na trdo pritiskati (pisanje mailov, itd. je torej dokaj oteženo) in da ne delajo programi za TV, recimo od T2 ali pa od Amisa. Napiše, da je naprava root-ana, čeprav ni. V bistvu me je najbolj razjezilo to, da sem dobil "navigacijo" na kateri ni bilo navigacije, samo neka xy poskusna demo različica. Mi je pa všeč zadnja bela stran, ker jo sonce skozi vetrobran ne segreva dodatno.

Prestigio dela takoj, odpreš škatlo, prižgeš in se greš vozit. Ekran je definitivno bolj odziven, tudi bolje se ga vidi pod kotom, pri sončni svetlobi. Ne vem, če je to samo optično, ker ni tistih "gumbov" ob strani, ampak po občutku bi celo rekel, da je aktivna površina ekrana za nekaj mm večja. DVB-Tv dela super, na Hrvaškem mi recimo na morju lovi tudi SLO 1 in 2, pa POP TV. Aplikacije od T2 in podobno so se inštalirale takoj in dela vse normalno. Ima v končni fazi tudi 1 GB rama, GoClever pa 512, pa čeprav sta oba na Andoridu 4.0, mi Google play za določene stvari(nekatere igre) ne dovoli nalaganja na GoClever, na Prestigio pa gre brez problema. Čeprav vem, da te stvari niso drage, mi osebno veliko pomeni, da sem etui dobil že zraven. Ena skrb manj, so pa to za koga lahko malenkosti...

V obeh primerih dobiš napravo, ki ima kar nekaj funkcij in ni "samo" navigacija.
Če na koncu sešteješ torbico, doplačat programe, zgubljanje živcev z nastavitvami itd. je vsaj meni 7777 boljši nakup. Cenovno je pa tako, da malo spremljaš akcije pa hitro najdeš kak bon za -20% za BigBang, M-tehniko ali kak popust na mimovrste, enaa... vsaj ta moment se mi zdi da je poplava teh ponudb.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero navigacijo kupiti??

Oddelek: Kaj kupiti
3911963 (5285) Tomson
»

GPS Navigacija - katero izbrat?

Oddelek: Pomoč in nasveti
206645 (4107) Frenckie
»

Kateri tablični računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
112490 (2231) Bias
»

GPS sistem-katerega kupiti?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6997 (771) kmetek
»

Še ena navigacijska

Oddelek: Kaj kupiti
82082 (1750) bocco

Več podobnih tem