» »

Katero navigacijo kupiti??

Katero navigacijo kupiti??

Xedos6 ::

Zanimam se za nakup Garmin navigacije pa me zanima, če ima kdo že kakšno izkušnjo glede teh novih navigacij, dobrodošel bi bil kakšen nasvet. Izbiram pa med:

- Garmin nüvi 1350T
- Garmin nüvi 1370T
- Garmin nüvi 1390T
- Garmin nüvi 1490T

Hvala in Lp.

kmetek ::

Stran od Garmina, Navigon je boljši. Imaš tudi GoClever zelo ugodno...

sniffo ::

še en glas za Navigon

kitewing ::

Leks ::

MioMoov je revija Monitor ocenila tudi kot zelo dober nakup!

Samson ::

Kupis genericno kitajsko "sranje", preveri na kaksen nacin zadeva zaganja navigacijski rogram in nalozi program kateri sam zelis. Igo8, IgoAmigo, Navignon, Via Cardinale....you name it, hehe.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Redneck ::

Poceni rabljen dlancnik z Pocket PC (cca 40 Eurov) in das gor TomTom ali Sygic mcguider.

kmetek ::

tudi tale ni slaba za 180€

GPS GOCLEVER 5066FM BT (5066FMBT)
Zaslon: 5", 16:9 občutljiv na dotik 480x272
Priložena karta V in Z Evrope ter dodatne karte
Hrvaške, Bolgarije, Bosne, Romunije
Menu v Slovenskem jeziku
Vodenje v Slovenskem jeziku
Povezljivost: FM in Bluetooth
Media predvajalnik (photo,mp3,mpeg4)
Priloženo avto stojalo, avto polnilec, USB Kabel
možnost nalaganja GEOPIX
3D buildings za karte oz države ki to podpirajo
1000mAh, BT Handsfree
2 Leti garancije
več na www.goclever.net

Kato ::

Malo si bom sposodil temo, da ne odpiram nove.

Iščem namreč eno navigacijsko napravo ,ki ima naslednje karakteristike:
-Navigacija v slovenščini
-velik zaslon, obvezno nad 4" (najraje imam 16:9)
-Zelo dobra pokritost Evrope
-FM oddajnik ter Bluetouth (Bleutouth ni nujen)
-predvajalnik MP3 ter avi
-veliko spomina oziroma režo za spominsko kartico
-dosti bonbončkov (lane assitance,iskalec raderja,...)
-cena do 200€
-fino bi bilo ,da se da zadevo krekat tako ,da po kakšnem letu ali dveh naložim piratske karte

Zelo mi je všeč model ,ki ga je omenil kmetek GPS GOCLEVER 5066FM BT (5066FMBT) gledam tudi model ,ki ga ima Hofer MEDION® GoPal® P4440 (MD 98070). Če imate še kakšen predlog prosim povejte.

OK.d ::

nekaj od NAVON-a
LPOK.d

Kato ::

Noben njihov izdelek nima FM oddajnika

Kato ::

Najdu sem nekaj na ebay-ju, izgleda isto kot GOCLEVER 5066FMBT:

http://cgi.ebay.co.uk/New-Car-GPS-Navig...

Vmestnik ,ter navigacija sta v slovenščini pa piše ,da se ,da lahko gor tudi kakšna druga navigacija. Samo kaj pa vem kako se to lahko primerja s kakšno bolj uveljavljeno znamko.

RacMan007 ::

Goclever je že dolgo "skrekan".

http://www.gps4us.org/index.php


Stran je sicer hrvaška, a imajo odličen software. Daš nov shell in odkleneš komplet Windowse, na katerih laufa. Pol pa delaš kar hočeš z njim :P
Nekaj obvladam, a menim, da vsi ostali skupaj še več kot jaz!

kmetek ::

a bi bila tole poceni ugodna varianta?

GPS GOCLEVER 4340 CE (4340CE)

__X__ ::

wow, sprva sem mislil da si na avterino stran linkal :P

Cena je pa še kar solidna.

wwwampy ::

Pozdrav!

Mene pa ravno zanima Hoferjeva navigacija MEDION(R) GoPal(R) P4440 (MD 97970)
(link: http://www.hofer.si/si/html/product_ran...

Če se kdo kaj bolj spozna na to, bi mi zalo pomagal pri odločitvi. Ali je naprava dovolj zanesljiva v Sloveniji? Bom lahko nanj dajal dodatne karte, ki jih dobim "drugje"?

Lp in hvala!

urosh ::

Zdravo.

Sem imel to navigacijo - nesel nazaj. Mape so bile dokaj slabe (kljub temu, da sem vse poupdatal). Potem sem raje kupil garmina 1490T - je dražji, samo dela kot se spodobi :)
Drugače ni slab, mogoče so sedaj že kake novejše mape na razpolago - to ne vem. Lahko pa jo kupiš in če ti ne odgovarja, v 60 dneh vrneš in ti vrnejo celotno kupnino. Imela je dober fićr - in sicer fm oddajnik (da ti je predvajala glasbo preko fm frekvence) - je blo zlo fajn na poti v bg :)

JanezH ::

@urosh a pa si probal dati iGO8 nanj?

JanezH ::

Takole, če bo komu v pomoč pri odločitvi:

v hofru sem nabavil medion P4440 (plus 8GB microSD kartico zaradi dodatnega materiala), dal nanj njihov najnovejši software MEDION® GoPal® Navigator PE 5.5, navteq q2 2010 karte, prikazuje mi izvoze na cestah, prikazuje mi table za izvoze, 3D zgradbe, 3D teren, opozorila na radarje (nisem še sprobal), TMC(nisem še sprobal), ...

Navigacija po dosedaj sprobanih relacijah vodi res dobro, sem nadvse zadovoljen kar ne morem reči za garmina, ki sem ga imel na omniji (ampak ok omnija ima slab sprejemnik). Poti izračunava glede na najkrajšo pot, najhitrejšo pot, ekonomično pot (med prejšnjima dvema) in pot upoštevajoč lastnosti na cestah ob določenih urah (izogiba se prometnim cestam).

Pomanjkljivosti so edino v kakih novostih na cesti (rondoji ...) , sprobaval sem z iskanjem nekaj "zakotnih" krajev ali ulic in mi do sedaj ni našel samo ene ulice. Lahko pa se registriraš na navteq-ovi strani in jim pošiljaš take opazke...

Tukaj pa je še nekaj fotk tega software-a:
-

-

-

-

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanezH ()

Griffith ::

kmetek je izjavil:

a bi bila tole poceni ugodna varianta?

GPS GOCLEVER 4340 CE (4340CE)


Jest se tud za tegale zanimam. Kupil bi ga fotru za rojstni dan. Me pa zanima če se še kje v Hoferju dobi od Mediona, saj vidim da ni slab in koliko stane?

DubleG ::

Katero Garmin navigacijo, do 200EUR se trenutno splača kupit? Čim večji zaslon in najmanj 2GB internega spomina.
GA-P55M-UD2,i5,12GB RAM,Radeon HD 4850,Crucial SSD 64GB,
WD 320GB,WD 5000GB,RevoDrive X2 100GB

RaGlaSi ::

Če božiček še ni hodil bi bilo tudi tole za pogledat.:)

www.wayteq.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RaGlaSi ()

JanezH ::

Tole pa dobro izgleda. A kdo kaj več ve povedat o tem?

RaGlaSi ::

Tule so se fantje malo več razgovorili.

http://www.alter.si/tabla/showflat.php/...

lmorgh ::

si bom izposodil tole temo...
razmišljam o nakupu ročnega pohodniškega GPSja, do tam nekje 400EUR. katerega mi priporočate? oz. kam naj se obrnem? kakor sem slišal tisti touchscreen niso najboljši (ala dakota).

lp, hvala

ŠinkoM ::

Probaj pogledat tukaj imajo veliko izbiro in so odprti za informacije :)


http://www.akcija.si/Classification.asp...



jaz vedno kupujem pri njih :))) in sem zadovoljen

Galaxy ::

Mene nasploh zanima, katero navigacijo je dejansko vredno kupit tam do 100EUR (se sploh dobi kaj dobrega za takšen denar ali je treba reskirati več?). Zaslon bi potreboval čim večji. Iščem takšno navigacijo, kjer se karte vsaj 1x na pol leta updatajo, neko znano firmo, da bi lahko dobil mape na travniku. Kakšni predlogi?

kmetek ::

wayteq.si

Galaxy ::

Pa se da dobit njihove mape vsake pol leta na travniku?

kmetek ::

itaq, to je odprt sistem, mečeš gor kar hočeš za win ce.

Galaxy ::

x950-HD nima vgrajenega sprejemnika TMC ...

Kaj je to sprejemnik TMC?

itak37 ::

lmorgh je izjavil:

si bom izposodil tole temo...
razmišljam o nakupu ročnega pohodniškega GPSja, do tam nekje 400EUR. katerega mi priporočate? oz. kam naj se obrnem? kakor sem slišal tisti touchscreen niso najboljši (ala dakota).

lp, hvala


Jest bi razmislu o kombinaciji iPod Toucha (260EUR 32GB model) in Bluetooth GPSa (40EUR), obstajajo zelo dobri programi za pohodno navigacijo. Opcija bi bil tudi kak Android telefon, ne vem pa kako je s softwareom.

hodu63 ::

A kdo pozna Becker navigacije? Kako se obnesejo? Tukaj so sumljivo poceni. Nekoč je Becker delal vrhunske (in hudičevo drage) avtoradije, samo zanima me, če je še vedno tako.

l.p.

Griffith ::

RacMan007 je izjavil:

Goclever je že dolgo "skrekan".

http://www.gps4us.org/index.php


Stran je sicer hrvaška, a imajo odličen software. Daš nov shell in odkleneš komplet Windowse, na katerih laufa. Pol pa delaš kar hočeš z njim :P


A se mogoče kdo na tole kaj bolj spozna?
Kako naj upgrejdam mape oz jih dodam. Iz te hrvaške strani se jaz nič ne znajdem, res pa je da Hrvaško znam slabo. Ko sem datoteko zemljevida dodal v mapo jih ne zazna.
Skratka, če mi lahko kdo kaj natančneje pove kako naj pripravim zadevo do tega da bodo delale še ostale mape.

Še to. Uporabljam napravo GoClever 4340 in ima naloženo navigacijo Mireo black edition 30.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Griffith ()

gamecom ::

Zdravo, kupujem navigacijo do 200€ pa nvm katero firmo naj sploh gledam. Ko preberam tole temo pisete da garmin ni dober ??? kaj potem vzet ? Hvala

klemenSLO ::

Morda ni čisto pravi odgovor , ampak če imaš tablico ali pa malo večji telefon lahko to uporabljaš za navigacijo. Po želji lahko gor namestiš katerikoli SW za navigiranje.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

gamecom ::

Vem zase imam to narejeno sam to ni zame ampak je za darilo.....

Egidij88 ::

Je dober nakup Garmin 2447 LMT ali kakšen podoben model? Stane cca. 150€ in dobiš update zemljevida for life.

Sam imam sicer na Nexusu naložen Sygic, Google Maps, Maps with Me itd., ni da ni. Sprašujem...

OldSkul ::

Jaz sem za očeta vzel nuvi 66LMT in mi pravi, da je odličen. Prej je imel Wayteq z igo primo, pa se je pokvaril zvočnik. Enaka napaka se je zgodila tudi na mojem Waytequ, tako da omenjene znamke ne kupim več. Si bom pa tudi sam vzel zgoraj omenjeni model, čeprav sem bil dosti časa nasprotnik Garmina in sem imel raznorazne kitajske navigacije.

Tomson ::

gamecom je izjavil:

Zdravo, kupujem navigacijo do 200€ pa nvm katero firmo naj sploh gledam. Ko preberam tole temo pisete da garmin ni dober ??? kaj potem vzet ? Hvala


Garmin Nuvi 2557LMT je še vedno top zadeva za 180€ če gledaš overall paket ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GPS Navigacija - katero izbrat?

Oddelek: Pomoč in nasveti
206645 (4107) Frenckie
»

GPS sistem-katerega kupiti?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6998 (772) kmetek
»

Katero poceni navigacijo?

Oddelek: Kaj kupiti
91861 (1571) kmetek
»

Še ena navigacijska

Oddelek: Kaj kupiti
82085 (1753) bocco
»

Kupujem navigacijo...

Oddelek: Kaj kupiti
254823 (4152) KuhaR

Več podobnih tem