» »

Kaj prvo PHP ali Javascript

Kaj prvo PHP ali Javascript

1
2
»

blackbfm ::

PHP vsekakor, kaj če gdo nima enejblan JS v browserju kaj ti potem JS hasne?


takemu pokažeš sporočilo naj omogoči js, zraven pa link do enega normalnega brskalnika recimo chrome, za primer če uporablja nek obskuren brskalnik:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

petzup ::

Kaj če uporablja mobitel, ki žal ne omogoča? Zmeraj se je treba vprašat kaj pa če... :D

blackbfm ::

grdo se sliši ampak s takimi se nima smisla ukvarjat..taki ki si ne lastijo takega telefona, jih verjetno internet ne zanima dovolj, še manj pa tvoja stran:)

boljše je dodelat kakšno funkcijo za obstoječe uporabnike, kot pa porabljat čas za neke alternative za zastarelo tehnologijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Lion29 ::

kaj pa ce nima rok in ima aliena v trebuhu?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

petzup ::

@Lion29 kaj če se ti nebi zapičil v vsak moj odgovor?
Sicer pa se absolutno strinjam vsem uporabnikom se dejansko ne da ugodit in je boljše da se posvetiš tisti večini "pravih" userjev.

Lion29 ::

@petzup: v vecini ne gledam kdo kaj napise, verjemi... bolj mi je pomemben content...;)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

HardFu ::

Daedalus je izjavil:

@OP - real men use Perl. Pičkice pa... vse ostalo.
Še avtorju ... Najprej se nauči SQL. Da ne boš pisal butastih querijev za dostop do podatkov v bazi ... Še največji manjko novodobni web developerjev.

He, he, vprašaj kake RoR developerje. Tam je karma 1000+, če zna select spisat>:D


Daj gremo se dobit enkrat, pa ti uporabi Perl, jaz pa RoR da nardiva identicno aplikacijo, pa da vidimo kdo bo prej :)
http://codeable.io

Invictus ::

Daedalus je izjavil:

@OP - real men use Perl. Pičkice pa... vse ostalo.

Še avtorju ... Najprej se nauči SQL. Da ne boš pisal butastih querijev za dostop do podatkov v bazi ... Še največji manjko novodobni web developerjev.


He, he, vprašaj kake RoR developerje. Tam je karma 1000+, če zna select spisat>:D

RoR je tako samo dobro zreklamiran ... Ene prave koristi za velike projekte pa ni. Kjer je potrebna organiziranost.

Je pa dovolj dober da vsak amater nekaj nameče skupaj.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

k--p ::

Codecademy.com

Za prve korake in solidno zacetno bazo za JavaScript in jQuery + ponovitev HTML&CSS. Sedaj imajo se interaktivni tutoriale na temo API-jev. Vse poteka v obliki majhnih projektov, tako da je bolj zanimivo kot zgolj ucenje sintakse.
Imajo tudi nekaj tutorialov za Python in Ruby, kjer skozi naloge poberes tudi nekaj osnovnega programerskega razmisljanja.
Drugace za server side jezik pa se kasneje nauci kak PHP, Python ali Ruby, veliko enostavnejsih web aplikacij pa lahko ze prej naredis samo z HTML,CSS in JS + ajax. Se posebej so zanimive igre v kombinaciji HTML5 s canvas elementom in JavaScriptom...

Za ucenje raznih jezikov preko videov priporocam se youtube kanal The New Boston (PHP, JAVA, Android, Python, C++, vse...) ter CodeSchool.com, ki je sicer plačjiv, je pa nekaj tudi zastonj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: k--p ()

Daedalus ::

Daj gremo se dobit enkrat, pa ti uporabi Perl, jaz pa RoR da nardiva identicno aplikacijo, pa da vidimo kdo bo prej :)


Itak da boš z RoR prej. Sam selecta pa še vedno ne boš znal spisat:P
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Tydek ::

Tudi sam uporabljam za učenje TheNewBoston, NetTuts in ostale. Potem, ko bo pa blog narejen boste videli vodiče tudi v slovenščini. Se bom potrudil ;)

HardFu ::

Daedalus je izjavil:

Daj gremo se dobit enkrat, pa ti uporabi Perl, jaz pa RoR da nardiva identicno aplikacijo, pa da vidimo kdo bo prej :)


Itak da boš z RoR prej. Sam selecta pa še vedno ne boš znal spisat:P


FYI, ga bom znal, ampak point je ravno v tem, da ga ne rabim. Ker aplikacija je prvotno namenjena eni stvari: zasluzku (tvojem, ali od stranke, ce delas za stranko). In prej ko prides do launcha, prej bos zasluzil. Tukaj RoR blesti, in zato je tako uporaben. Codeable je prakticno v celoti spisan v RoR in najlepse je, ko mi stranke recejo za nek feature, pa ugotovim da obstaja gem, ki ga instaliram, napisem teste in malo postylam, in je feature na produkciji v roku parih ur. Stranke pa "wow".

Imeli smo tudi lastno websocket knjiznico in server (node.js), ampak smo ugotovili, da je precej bolj smiselno outsourcat, zato nam real-time stuff handla pusher
http://codeable.io

Lion29 ::

@HardPhuck: kaksne imas kaj izkusnje s pusherjem? sklepam, da dobre, ce ga sugeriras...

zgleda zlo zanimivo, sam malo me je strah on the long run, da si tako odvisen od 3rd partija
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

HardFu ::

Trenutno smo na Pusherju kake 14 dni, in moram povedat, da sem zelo zadovoljen, njihova dokumentacija je dobra, API je enostaven za uporabo. V primerjavi s prej, ko smo morali sami hendlat subscriptione, avtentikacijo, websocket library, server - placamo sedaj $19/mesec in je to to, nobenega dela, nobenih skrbi - vse dela. Tudi aplikacijo samo smo prej hostali pri Hetznerju, pa smo skenslali, ker sva dva developerja deklici za vse prakticno. Zato smo selili na Heroku vse, tako da tudi z infrastrukturo nimamo vec dela.

Da pa smo odvisni od 3rd partijev je pa tko,... jebi ga, se vedno lazje prenesem kako uro downtimea vsake toliko (kar se se ni zgodilo), kakor pa da bi placeval sysadmina in svoje serverje. Tudi ce mas lasten hardware ti lahko ISP dol pade recimo, pa ne mores nic.
http://codeable.io

Looooooka ::

Po tej logiki je bolje, da gre na asp.net.
Ampak again...clovek ni tega vprasal.

Daedalus ::

FYI, ga bom znal, ampak point je ravno v tem, da ga ne rabim. Ker aplikacija je prvotno namenjena eni stvari: zasluzku (tvojem, ali od stranke, ce delas za stranko). In prej ko prides do launcha, prej bos zasluzil. Tukaj RoR blesti, in zato je tako uporaben. Codeable je prakticno v celoti spisan v RoR in najlepse je, ko mi stranke recejo za nek feature, pa ugotovim da obstaja gem, ki ga instaliram, napisem teste in malo postylam, in je feature na produkciji v roku parih ur. Stranke pa "wow".


In pol jaz fašem RoR developerja, ki ne zna zdebagirat deploya... ker pač uporablja Heroku od začetka. Khm. Tisto mantro o hitrem razvoju tud poznam. Ne poznam pa še nobenega RoR developerja pri nas, ki je zaslužil dovolj, da bi lahko dal backend prepisat v Javo>:D

Zato smo selili na Heroku vse, tako da tudi z infrastrukturo nimamo vec dela.


Pol verjetno poznaš zgodbo o tem, kako Heroku odira svoje stranke in objavlja dokumentacijo, ki nima veze z dejanskim stanjem infrastrukture?

Da pa smo odvisni od 3rd partijev je pa tko,... jebi ga, se vedno lazje prenesem kako uro downtimea vsake toliko (kar se se ni zgodilo), kakor pa da bi placeval sysadmina in svoje serverje.


Ko ti začne aplikacija nosit denar, je obvladovanje infrastrukture kritičnega pomena. Do takrat pa se strinjam, se ne splača meti in house podpore.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

HardFu ::

Ce mas ti RoR developerja, ko ne zna deploya zdebagirat, je to vajin problem, ne RoR :)
Poznam Heroku zgodbo, sem se precej izobrazil, preden smo sli v to, in je pozitivnih stvari vec kot negativnih. Poleg tega pa sem na tem podrocju kar izkusenj, in sem aplikacijo dodobra zoptimiziral za delovanje na Heroku (seveda tudi vse stestiral), tako da je strosek relativno nizek (cca $150 trenutno ko imamo dva web dyna, 1 worker za maile, plus nekaj placljivih addonov (pusher, honeybadger, ssl endpoint)).

Aplikacija nam ze nosi denar (res pa je, da zaenkrat se ne dovolj, da bi se od tega ziveli, smo le launchali sele dober mesec nazaj), do sedaj 700 registriranih userjev, 25k uniqeov, no problems.
http://codeable.io

Marat ::

HardFu je izjavil:

Ce mas ti RoR developerja, ko ne zna deploya zdebagirat, je to vajin problem, ne RoR :)
Poznam Heroku zgodbo, sem se precej izobrazil, preden smo sli v to, in je pozitivnih stvari vec kot negativnih. Poleg tega pa sem na tem podrocju kar izkusenj, in sem aplikacijo dodobra zoptimiziral za delovanje na Heroku (seveda tudi vse stestiral), tako da je strosek relativno nizek (cca $150 trenutno ko imamo dva web dyna, 1 worker za maile, plus nekaj placljivih addonov (pusher, honeybadger, ssl endpoint)).

Aplikacija nam ze nosi denar (res pa je, da zaenkrat se ne dovolj, da bi se od tega ziveli, smo le launchali sele dober mesec nazaj), do sedaj 700 registriranih userjev, 25k uniqeov, no problems.


no, to je lepo slišat, čestitam! :)

MrBrdo ::

Najprej RoR, potem pa CoffeeScript.

PHP in Javascript pa pozabi :)
MrBrdo

HardFu ::

Marat, hvala :)
http://codeable.io

Looooooka ::

Pozabi coffeescript.
je nekaj kar se sili biti bolj clovesko v svetu programskih jezikov. dosmth if bla bla (ker se je bogve komu to zdelo bolj logicno).
Ce se naucis javascriptu se bos lazje naucil tudi ostalih jezikov. Ce se naucis coffeescripta brez javascripta in razumevanja koncnega produkta si bolj invaliden kot ne.
Zakaj bi se "razvajal" ob taki ceni.
No pa se za tole razvajanje ne vem ce je ravno worth it. Meni zgleda kot bastard child pijanega treesoma med visual basicom, c#-jem in avtistom.
Ampak OK. Mogoce zato, ker nisem zacel z njim in zato "ne cenim" tega pristopa in ker zame manj teksta in odstranitev potrebe po oklepajih se ne pomeni vecje "berljivosti" kode.

MrBrdo ::

Looooooka ta sintaktični sugar ki ga omenjaš prihaja večinoma iz Rubya. V bistvu je Coffee zelo podoben Rubyju z razliko da ima obvezno zamikanje in zato nima 'end'-ov.
Sicer tudi jaz nisem videl prednosti v Coffeeju dokler ga nisem uporabil pri enem velikem projektu. Od takrat naprej mi postane slabo če moram pisat Javascript.

Se pa nebi strinjal da če se naučiš Javascript da se boš lažje naučil ostalih jezikov. Kot prvo ima redkokateri jezik tak objektni model kot Javascript, in naredi bolj malo da bi te usmeril v dobre prakse objektnega programiranja. Ta problem npr. Coffee v veliki meri odpravi. Čeprav glavna prednost Coffeeja zame je odstranitev 'šuma' (stalno ponavaljanje nekih sintaktičnih detajlov ki nič ne dodajo k ekspersivnosti).
Razumem pa če prihajaš iz "curly braces" ozadja, da ti je tak jezik tuj. Ampak OP pa nima tega ozadja, tako da v tem ne vidim problema.
MrBrdo

blackbfm ::

Naj se najprej nauči tip osnove, ne pa že v prvo neke višjenivojske zadeve, za zacetek ne rabi znat 3 frameworke in 5 dodatnih knjizic zraven. Za pisanje dobre kode moras itak vedet kaj se v ozadju dogaja, moras naredit kaksno napako in jo sam popravit, optimizirat...tu pa se mi zdi da mu hocete to prihranit, samo verjetno prevec gledate skozi svoje oci...

MrBrdo ::

Razlika med Javascript in Coffeescript je samo v sintaksi in deloma v objektnem modelu. Tako da ne vpliva na omenjeno.
MrBrdo

Lion29 ::

@HardPhuck: hvala za pusherja.... malo se igram sedaj in bolj enostavne stvari se nisem videl... dela pa zaenkrat odlicno!

zdaj je minilo nekaj casa... se zdaj uproabljate? kaki problemi?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

HardFu ::

Lion29, se vedno uporabljamo, do danes niti enega problema, edino kar imam pri sebi problem, ko ga moram prvo na papirju resit, kako cimbolje organizirat evente in kanale, da mi ne bo treba vecih auth callbackov delat za istega userja.
http://codeable.io

Lion29 ::

kul... thanks.... malo se igram s tem in ne morem verjet, da je tko simple :).. me je ze kar nekaj 3rd party apijev pozitivno presenetlo...

se enkrat hvala za to!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

HardFu ::

Ni problema, js sem ugotovu, da se splaca cimvec zadev outsourcat, ker se lahko potem fokusiramo na business oziroma na development.
http://codeable.io
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehod na RoR

Oddelek: Izdelava spletišč
61330 (1207) MrBrdo
»

Objekt za izbiro jezika v HTML

Oddelek: Izdelava spletišč
263444 (3183) MrBrdo
»

Razlika med JavaScript in php

Oddelek: Izdelava spletišč
254096 (3126) technolog
»

Izšel Rails 3.1

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
358529 (7102) njok
»

Kateri drug programski jezik za HTML/JS programerja?

Oddelek: Programiranje
333495 (2265) LeQuack

Več podobnih tem